صفحه 53 از 120 نخستنخست ... 3434445464748495051525354555657585960616263103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 1196

موضوع: چگونگی تعامل با اداره مالیات کانادا

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : چگونگی تعامل با اداره مالیات کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط haghighyomid نمایش پست ها
    سلام
    دوستان میشه راهنمایی کنید که زمان دقیق پرکردن فرم های مالیات کی هست؟ ما سال اول که اینجا هستیم.
    دوستانی هم که دانشجو هستند لطف کنند راهنمایی کنند که فرم TAX رو خود دانشگاه برامون میفرسته یا باید بریم از جای خاصی تو دانشگاه بگیریم؟
    ممنون
    زمانش از اواسط فوريه هست تا آخر اپريل. فرم T2202 خودتون را با وارد شدن به سايت دانشگاه ميتونيد بگيريد .الان زوده معمولا اواخر فوريه مياد كليه مدارك مالياتي. اگر جايي را هم اجاره كرديد خارج از خوابگاههاي مربوط به دانشگاه ، سعي كنيد از صاحبخانه تون رسيد بگيريد.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط hyperamir نمایش پست ها
    ممنون از جواب تون. کلا اگر زوج ها با هم پر کنند مزیت خاصی داره یا بهتره که جدا پر کنند؟
    هيچ فرقي نمكنه ، چون اداره ماليات اول جدا جدا شما را بررسي ميكنه و بعد هم درآمد كل خانواده را نگاه ميكنه و بنفيت ها را اختصاص ميده . حالا اگ فكر كنيد كه مثلا شما اولين روز بريد و تكستون را فايل كنيد و notice of assessment براتون بياد و لي همسر تون گذاشته باشه روز آخر بره تكس را فايل كنه ، خواهيد ديد كه تو كليه نوتيس هاي شما جاهايي كه مربوط به بنفيت ها هست نوشته اطلاعات همسرتون به دست ما نرسيده و بعدا نتيجه را اعلام ميكنيم و يا مثلا براي چايلد تكس بنفيت اگر چيزي را بهتون اختصاص داده باشن و بعدا كه تكس همسرتون را بررسي كردن اصلاحيه ميفرستن و عددش را دقيق اعلام ميكنن بهتون.بعد هم الان كليه بنفيت ها را تا ماه ژوئن بر اساس تكس سال قبل ميدن و از جولاي ٢٠١٦ تا ژوئن ٢٠١٧ بنفيت هاي مربوط به تكس ٢٠١٥ پرداخت ميشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط newapplicant نمایش پست ها
    هيچ فرقي نمكنه ، چون اداره ماليات اول جدا جدا شما را بررسي ميكنه و بعد هم درآمد كل خانواده را نگاه ميكنه و بنفيت ها را اختصاص ميده . حالا اگ فكر كنيد كه مثلا شما اولين روز بريد و تكستون را فايل كنيد و notice of assessment براتون بياد و لي همسر تون گذاشته باشه روز آخر بره تكس را فايل كنه ، خواهيد ديد كه تو كليه نوتيس هاي شما جاهايي كه مربوط به بنفيت ها هست نوشته اطلاعات همسرتون به دست ما نرسيده و بعدا نتيجه را اعلام ميكنيم و يا مثلا براي چايلد تكس بنفيت اگر چيزي را بهتون اختصاص داده باشن و بعدا كه تكس همسرتون را بررسي كردن اصلاحيه ميفرستن و عددش را دقيق اعلام ميكنن بهتون.بعد هم الان كليه بنفيت ها را تا ماه ژوئن بر اساس تكس سال قبل ميدن و از جولاي ٢٠١٦ تا ژوئن ٢٠١٧ بنفيت هاي مربوط به تكس ٢٠١٥ پرداخت ميشه.
    خیلی ممنون از توضیح تون. راستش یک جایی توی guide اش خوندم که در زوج ها ، GST/HST کردیت به اون کسی که اول اطلاعاتش رو اعلام کرده باشه پرداخت میشه. در کیس ما ، یعنی به همسر من. چون 2014 لند کرده و پارسال پر کرده. درسته؟؟
    اینجور که شما فرمودید پس با هم پر کنند ، بهتره. حداقل یک نوتیس براشون میاد، درست میگم؟!

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط hyperamir نمایش پست ها
    خیلی ممنون از توضیح تون. راستش یک جایی توی guide اش خوندم که در زوج ها ، GST/HST کردیت به اون کسی که اول اطلاعاتش رو اعلام کرده باشه پرداخت میشه. در کیس ما ، یعنی به همسر من. چون 2014 لند کرده و پارسال پر کرده. درسته؟؟
    اینجور که شما فرمودید پس با هم پر کنند ، بهتره. حداقل یک نوتیس براشون میاد، درست میگم؟!
    یک نوتیس نمیاد بلکه برای هر کس یک نوتیس میاد ولی خوب توی همون یک دانه همه چیز درست بیان شده و تغییر نمیکنه.البته این بیشتر در مورد چایلد تکس محسوس هست .فقط این وسط زحمت اداره مالیات کمتر میشه وگرنه همونطور که گفتم حواسشون به همه چیز هست.
    بله در مورد GST/HST بصورت خیلی شانسی پرونده هر کس که اول بررسی بشه , پولش به حساب اون شخص ریخته میشه و هیچ راهی نداره .ولی نمیدونم که هر سال نفر اول را انتخاب میکنن یا این که یکبار همون دفعه اول تصمیم میگیرن و دیگه تغییر نمیدن.

ApplyAbroad Guru

یک نوتیس نمیاد بلکه برای هر کس یک نوتیس میاد ولی خوب توی همون یک دانه همه چیز درست بیان شده و تغییر نمیکنه.البته این بیشتر در مورد چایلد تکس محسوس هست .فقط این وسط زحمت اداره مالیات کمتر میشه وگرنه همونطور که گفتم حواسشون به همه چیز هست.
    بله در مورد GST/HST بصورت خیلی شانسی پرونده هر کس که اول بررسی بشه , پولش به حساب اون شخص ریخته میشه و هیچ راهی نداره .ولی نمیدونم که هر سال نفر اول را انتخاب میکنن یا این که یکبار همون دفعه اول تصمیم میگیرن و دیگه تغییر نمیدن.
    شما خودتون موقع پرکردن فرم میتونید انتخاب کنید که GST/HST credit رو به حساب شما بریزند یا همسرتون. هر کدام که بخواهید آن قسمتی که میگه میخواهید برای این کردیت اپلای کنید یا نه تیک میزنه و نفر دیگر نمیزنه. در هر حال برای کل خانواده حساب میشه.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    شما خودتون موقع پرکردن فرم میتونید انتخاب کنید که GST/HST credit رو به حساب شما بریزند یا همسرتون. هر کدام که بخواهید آن قسمتی که میگه میخواهید برای این کردیت اپلای کنید یا نه تیک میزنه و نفر دیگر نمیزنه. در هر حال برای کل خانواده حساب میشه.
    متاسفانه اينطور كه شما ميگيد نيست و اين تنها موردي هست كه شما هيچ كنترلي روش نداريد و خود CRA تصميم ميگيره.

If you have a spouse or common-law partner, only one of you can receive the credit. The credit will be paid to the person whose return is assessed first. The amount will be there same, regardless of who (in the couple) receives it.

http://www.cra-arc.gc.ca/bnfts/gsthst/menu-eng.html

ApplyAbroad Guru

متاسفانه اينطور كه شما ميگيد نيست و اين تنها موردي هست كه شما هيچ كنترلي روش نداريد و خود CRA تصميم ميگيره.

If you have a spouse or common-law partner, only one of you can receive the credit. The credit will be paid to the person whose return is assessed first. The amount will be there same, regardless of who (in the couple) receives it.

http://www.cra-arc.gc.ca/bnfts/gsthst/menu-eng.html
    ممنون بابت تصحیح. حق با شماست الان چک کردم دیدم فرم ها از سال 2014 تغییر کرده و چون چند سالی است الکترونیکی پر میکنم متوجه این تغییر نشده بودم. بابت اشتباهم عذر میخواهم.

محض توضیح تا قبل از سال 2014 شما در فرم مربوطه مشخص میکردید که برای GST/HST Credit میخواهید اپلای کنید یا نه:
    http://www.cra-arc.gc.ca/formspubs/p...5006-r-13e.pdf
    ولی در فرم های جدید این سوال حذف شده است:
    http://www.cra-arc.gc.ca/E/pbg/tf/5006-r/5006-r-15e.pdf

Junior Member

لطفن راهنمایی کنید .من برای ثبت نام پسرم در مدرسه نزدیک خونه یک قرارداد اجاره با یکی از دوستان تنظیم کردم ولی به اداره مالیات آدرس اصلی محل سکونت را دادم . حالا به من نامه دادن که میخوان فایل مالیاتی منو بررسی کنن و از مدرسه پسرم نامه میخوان که شامل آدرس هم هست. یعنی آدرس محل سکونت در نامه مدرسه و فرم مالیاتی متفاوته . این چه مشکلی ایجاد میکنه و من باید چیکار کنم ؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط youareyou نمایش پست ها
    لطفن راهنمایی کنید .من برای ثبت نام پسرم در مدرسه نزدیک خونه یک قرارداد اجاره با یکی از دوستان تنظیم کردم ولی به اداره مالیات آدرس اصلی محل سکونت را دادم . حالا به من نامه دادن که میخوان فایل مالیاتی منو بررسی کنن و از مدرسه پسرم نامه میخوان که شامل آدرس هم هست. یعنی آدرس محل سکونت در نامه مدرسه و فرم مالیاتی متفاوته . این چه مشکلی ایجاد میکنه و من باید چیکار کنم ؟
    بله مشکل ایجاد می کنه. ارائه عامدانه اطلاعات نادرست مشمول جریمه است. با مشورت یک وکیل یا حسابدار خبره به نامه اداره مالیات پاسخ بدید.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

دوستان با درود
    من سال اولی هست که می خوام مالیات پر کنم, می حواستم بپرسم که باید چه کار کنم؟ اگر در مدت حضورم در کانادا کار کرده باشم یا کار گیر نیاورده باشم یا اینکه کار کرده باشم و بعدش بیکار شده باشم شرایط چه جوری می شه؟ میشه بگید چه جوری باید برخورد کنم؟
    ممنون از حوصله دوستان گرامی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)