صفحه 6 از 120 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 1196

موضوع: چگونگی تعامل با اداره مالیات کانادا

Senior Member reza1532 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : چگونگی تعامل با اداره مالیات کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    یه نکته ای تازه یاد گرفتم بد نیست دوستانی که در استان آلبرتا زندگی می کنند بدونند.
    هر سال شما می تونید 90% هزینه حمل و نقل عمومی خود را در TAX return، بگیرید در ضمن اونایی هم که بیش از 200 کیلومتر موو کرده باشند (مثلا از ادمونتون به کلگری اومده باشن) می تونند claim کنند و هزینه اون رو بگیرن
    در مورد استانهای دیگه نمیدونم حتما جاهای دیگه هم همینطوریه دیگه
    ممنون از اطلاع رسانی دوستان
    فقط حجت رو بر امت مسلمان تمام کنید روش پس گرفتن رو هم بگید!

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1532 نمایش پست ها
    ممنون از اطلاع رسانی دوستان
    فقط حجت رو بر امت مسلمان تمام کنید روش پس گرفتن رو هم بگید!
    من خودم هنوز به این به یک سال نکشیده و نگرفتم اما فکر کنم باید در همون فرم های مالیاتی که در آپریل پر می کنند claim کنیم
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

من خودم هنوز به این به یک سال نکشیده و نگرفتم اما فکر کنم باید در همون فرم های مالیاتی که در آپریل پر می کنند claim کنیم
    راستی یه چیزهایی برای دانشجوها تخفیف داره این ها رو هم در نظر میگیری دیگه؟آخه ما ها دانشجویی نمیایم اونجا FSW هستیم

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1532 نمایش پست ها
    راستی یه چیزهایی برای دانشجوها تخفیف داره این ها رو هم در نظر میگیری دیگه؟آخه ما ها دانشجویی نمیایم اونجا FSW هستیم
    Tax return ربطی به دانشجو بودن نداره شما اگر حقوقت در سال کمتر از یه مقداری باشه مورد رحمت دولت کانادا قرار میگیرید آرزو کنید که نفت گرون بشه، مثل اینکه در سال 2008 به خاطر همینکه استان آلبرتا بابت نفت، .وضعیتش خوب شد به همه یه چک 500 دلاری داد همینطوری مثل هلو داد (البته این موضوع رو من شنیدم )
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Tax return ربطی به دانشجو بودن نداره شما اگر حقوقت در سال کمتر از یه مقداری باشه مورد رحمت دولت کانادا قرار میگیرید آرزو کنید که نفت گرون بشه، مثل اینکه در سال 2008 به خاطر همینکه استان آلبرتا بابت نفت، .وضعیتش خوب شد به همه یه چک 500 دلاری داد همینطوری مثل هلو داد (البته این موضوع رو من شنیدم )
    ظاهرا ویروس احمدی نزاد اونجا هم رفته که پول مفتی بدن به ملت حالا تا ما برسیم اونجا تورم میشه 200% !!

Exclamation پاسخ : چگونگی تعامل با اداره مالیات کانادا

یه نکته ای تازه یاد گرفتم بد نیست دوستانی که در استان آلبرتا زندگی می کنند بدونند.
    هر سال شما می تونید 90% هزینه حمل و نقل عمومی خود را در TAX return، بگیرید در ضمن اونایی هم که بیش از 200 کیلومتر موو کرده باشند (مثلا از ادمونتون به کلگری اومده باشن) می تونند claim کنند و هزینه اون رو بگیرن
    در مورد استانهای دیگه نمیدونم حتما جاهای دیگه هم همینطوریه دیگه
    یک سوال داشتم دوست عزیز، ما از استان نیوبرانرویک برمیگردیم ایران و بعد از دیدار با خانواده ، مجددا هنگام برگشت به کانادا دیگه به اون استان بر نمی گردیم و میاییم کلگری. ما هم می تونیم برای گرفتن هزینه جابجایی پولمونو بگیریم یا چون از ایران میاییم نمی شه؟ در ضمن این هزینه سقفی داره؟ مثلا ما برای فرستادن وسایلمون از نیوبرانزویک به آلبرتا باید حدود 5000 تا هزینه ماشین بدیم. به همین خاطر تمام وسایل نو رو کمتر از نصف قیمت حراج کردم. می خواستم ببینم اگه پولشو دولت می ده بقیه اشو نفروشم با ماشین بفرستم.

نقل قول نوشته اصلی توسط happyforever نمایش پست ها
    یک سوال داشتم دوست عزیز، ما از استان نیوبرانرویک برمیگردیم ایران و بعد از دیدار با خانواده ، مجددا هنگام برگشت به کانادا دیگه به اون استان بر نمی گردیم و میاییم کلگری. ما هم می تونیم برای گرفتن هزینه جابجایی پولمونو بگیریم یا چون از ایران میاییم نمی شه؟ در ضمن این هزینه سقفی داره؟ مثلا ما برای فرستادن وسایلمون از نیوبرانزویک به آلبرتا باید حدود 5000 تا هزینه ماشین بدیم. به همین خاطر تمام وسایل نو رو کمتر از نصف قیمت حراج کردم. می خواستم ببینم اگه پولشو دولت می ده بقیه اشو نفروشم با ماشین بفرستم.
    اتفاقن من دارم یه کتابی در مورد قوانین مالی کانادا می‌]خونم، دیروز به همین مبحث رسیدم... دقیقن ذکر کرده بود کسایی که از کانادا خارج می‌شن یا به کانادا وارد می‌شن هزینه جابجائیشون مشمول این قانون نیست و این فقط برای نقل مکان داخل خاک کاناداست

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط happyforever نمایش پست ها
    شما مشمول این امتیاز میشوید چون وسایلتون را در داخل کانادا دارید جابجا میکنید، ولی توجه کنید که دولت پول انتقال رو به شما برنمیگردونه. از درآمد مشمول مالیاتتون کم میکنه و شرایطی هم داره (مثلا اینکه انتقال شما برای قبول یک شغل پیشنهادی یا شروع یک دوره تحصیلی باشه - همینطور برای خودتون منتقل بشوید از این بند نمیتونید استفاده کنید). در نتیجه اینکه دقیقا چقدر از این پول را پس میگیرید بستگی به درآمد سالانه تون داره. اگر درآمدی ندارید مالیاتی هم نمیپردازید و در نتیجه چیزی هم پس نمیگیرید. در بهترین شرایط هم اگر جقوق بالایی داشته باشید و مالیات زیادی بپردازید حداکثر به اندازه مالیات فدرال (که تا سقف 30 درصد است) پس میگیرید یعنی 5000 دلار بپردازید و درآمدتون هم مثلا سالی 100 هزار دلار باشد شاید یک چیزی در حدود 1500 دلار کردیت مالیاتی بگیرید.

اطلاعات کاملترش روی سایت اداره مالیات کاناداست:
    http://www.cra-arc.gc.ca/E/pub/tg/50...ml#P897_113512

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    شما مشمول این امتیاز میشوید چون وسایلتون را در داخل کانادا دارید جابجا میکنید، ولی توجه کنید که دولت پول انتقال رو به شما برنمیگردونه. از درآمد مشمول مالیاتتون کم میکنه و شرایطی هم داره (مثلا اینکه انتقال شما برای قبول یک شغل پیشنهادی یا شروع یک دوره تحصیلی باشه - همینطور برای خودتون منتقل بشوید از این بند نمیتونید استفاده کنید). در نتیجه اینکه دقیقا چقدر از این پول را پس میگیرید بستگی به درآمد سالانه تون داره. اگر درآمدی ندارید مالیاتی هم نمیپردازید و در نتیجه چیزی هم پس نمیگیرید. در بهترین شرایط هم اگر جقوق بالایی داشته باشید و مالیات زیادی بپردازید حداکثر به اندازه مالیات فدرال (که تا سقف 30 درصد است) پس میگیرید یعنی 5000 دلار بپردازید و درآمدتون هم مثلا سالی 100 هزار دلار باشد شاید یک چیزی در حدود 1500 دلار کردیت مالیاتی بگیرید.

اطلاعات کاملترش روی سایت اداره مالیات کاناداست:
    http://www.cra-arc.gc.ca/E/pub/tg/50...ml#P897_113512
    مرسی از توضیحتون. ظاهرا دچار سوتفاهم شده بودم.

سلام دوستان
    ما برگه های مالیاتی رو که اولین بار باید پرکنیم رو فرستادیم ولی متاسفانه ازش کپی نداریم و نمیدونیم که درآمد ایران رو در سال 2012 چقدر زدیم !
    ما الان مونترال هستیم . چه راهی هست که بفهمیم چقدر زده شده؟
    با تشکر
    مین : کارشناس ارشد شیمی 12 امتیازی / همراه : کارشناس ریاضی کاربردی 6 امتیازی
    ارسال مدارک نوامبر 2010 / مصاحبه فوریه 2012 / فایل نامبر فدرال مارچ 2012 / مدیکال13 آگوست / وصول مدیکال 29 آگوست / پاس ریکوست 10 اکتبر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)