صفحه 82 از 120 نخستنخست ... 32727374757677787980818283848586878889909192 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 811 تا 820 , از مجموع 1196

موضوع: چگونگی تعامل با اداره مالیات کانادا

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : چگونگی تعامل با اداره مالیات کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط as_vender نمایش پست ها
    یک سوال:

من سال ۲۲ دسامبر ۲۰۱۴ مقیم دایم شدم. حالا سوالم این است که می توانم برای این سال GST/HST بگیرم؟ یک نامه آیلاین دریافت کردم که چون ما به اطلاعات سایر درآمدهای شما در خارج از کانادا دسترسی نداریم نمی توانیم این مورد را حساب کنیم و آن اطلاعات را بدهید تا این مقدار مشخص شود. سوال جانبی این است که احتمالا منظور از درامد بعد از مقیم دایم شدن است و قبل از آن در این سال که من کانادا نبودم مطرح نیست. درست است؟

ممنون.
    یعنی برای اون 8 روز؟
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

یک سوال:

من سال ۲۲ دسامبر ۲۰۱۴ مقیم دایم شدم. حالا سوالم این است که می توانم برای این سال GST/HST بگیرم؟ یک نامه آیلاین دریافت کردم که چون ما به اطلاعات سایر درآمدهای شما در خارج از کانادا دسترسی نداریم نمی توانیم این مورد را حساب کنیم و آن اطلاعات را بدهید تا این مقدار مشخص شود. سوال جانبی این است که احتمالا منظور از درامد بعد از مقیم دایم شدن است و قبل از آن در این سال که من کانادا نبودم مطرح نیست. درست است؟

ممنون.
    ما هم ۲۱ دسامبر ۲۰۱۲ وارد کانادا شدیم. باید درآمد قبل و بعد از اون زمان را میدادیم تا به ما gst benefit تعلق بگیرد. بنابراین درآمد ایران هم باید ذکر شود.
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    یعنی برای اون 8 روز؟
    بله. چون خودشان نامه زده بودند حدس زدم که احتمالا می شود که نامه زده اند.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    ما هم ۲۱ دسامبر ۲۰۱۲ وارد کانادا شدیم. باید درآمد قبل و بعد از اون زمان را میدادیم تا به ما gst benefit تعلق بگیرد. بنابراین درآمد ایران هم باید ذکر شود.
    خیلی ممنون. الان من به صورت آنلاین در اکانتم در اداره مالیات این نامه را دریافت کردم. اول مالیات آمد و این اواخر نامهGST/HST.
    برای اینکه میزان درآمد را اعلام کنم امکان دارد به صورت آنلاین این کار را بکنم و یا باید به صورت فیزیکی باشد؟ اصلا فرمت این نامه چگونه است و چطور پیگیری کنم؟ متشکرم.

ApplyAbroad Hero

خیلی ممنون. الان من به صورت آنلاین در اکانتم در اداره مالیات این نامه را دریافت کردم. اول مالیات آمد و این اواخر نامهGST/HST.
    برای اینکه میزان درآمد را اعلام کنم امکان دارد به صورت آنلاین این کار را بکنم و یا باید به صورت فیزیکی باشد؟ اصلا فرمت این نامه چگونه است و چطور پیگیری کنم؟ متشکرم.
    براي گرفتنGST شما بايد فرمRC151 را پر كنيد . لينكش را براتون ميزارم
    http://www.cra-arc.gc.ca/E/pbg/gf/rc151/README.html
    فرم را كامل بخوانيد و در انتها هم توضيح داده كه كجا بايد ارسال كتيد. دستي بايد پر بشه و پست بشه

Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering

سلام دوستان. یه سوال دارم من دانشجو هستم. یه مبلغی رو همراهم میارم. اگر خانواده خواستن از ایران از طریق صرافی پول به حسابم واریز کنن ایا بهش مالیات میخوره؟ راهی برای جلوگیری از مالیات خوردن هست؟
    نمیتونم اول کار اظهار کنم ساپورتر از اجاره خونه هر ماه یه مبلغی رو به حسابم واریز میکنه؟
    The difference between a successful person and others is not a lack of strength, not a lack of knowledge, but
    rather a lack of will

Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران -زمين شناسي نفت

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    با سلام برای کسانی که خارج از کانادا هستند چگونه باید عمل کنند.با تشکر
    CIO: 7 - dec - 2009
    MED: 2 - jan - 2014
    P.R: 13 - oct - 2014

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط sana02 نمایش پست ها
    سلام دوستان. یه سوال دارم من دانشجو هستم. یه مبلغی رو همراهم میارم. اگر خانواده خواستن از ایران از طریق صرافی پول به حسابم واریز کنن ایا بهش مالیات میخوره؟ راهی برای جلوگیری از مالیات خوردن هست؟
    نمیتونم اول کار اظهار کنم ساپورتر از اجاره خونه هر ماه یه مبلغی رو به حسابم واریز میکنه؟
    اگر اعلام كنيد اجاره خانه، چون ميشه درآمد براي شما بهش ماليات ميخوره. ولي اگر فرض كنيد هر ماه هم پدر شما از طريق صرافي صد هزار دلار به عنوان هديه براتون بفرستن،. ماليات بهش تعلق نميگيره. اين كلي قضيه ولي حالا مورد شما، مگه قراره كلا چقدر در طول سال از ايران براتون بياد؟ هر چقدر كه هست شما ميريد و از صرافي ميگيريد و ميبريد ميزاريد بانك ، تنها نكته اي كه حواستون باشه عدد ده هزار باشه كه نه تو صرافي و نه موقع بانك گذاشتن از اين عدد تجاوز نكنه وگرنه اطلاعاتتون ثبت ميشه و تو بانك هم منبع پول را ازتون ميپرسه.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط ysef13014 نمایش پست ها
    با سلام برای کسانی که خارج از کانادا هستند چگونه باید عمل کنند.با تشکر
    وقتی خارج از کانادا هستید چیزی به شما تعلق نمی گیره که بخواهید اقدام کنید.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Senior Member mehran23 آواتار ها

برخی از هموطنان عزیز علیرغم آنکه از کانادا خارج میشوند به دریافت کمک های مالی دولتی ادامه میدهند که این کار بسیار خطرناکی هست و میتواند مشکلات جدی در کردیت افراد ایجاد نماید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)