صفحه 87 از 120 نخستنخست ... 37777879808182838485868788899091929394959697 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 861 تا 870 , از مجموع 1196

موضوع: چگونگی تعامل با اداره مالیات کانادا

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

پیش فرض پاسخ : چگونگی تعامل با اداره مالیات کانادا

دوستان تو فرم TD1 یه گزینه هست ینام Spouse or common-law partner amount . هست پر کردن این قسمت چه تاثیری داره در تکس؟
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    دوستان تو فرم TD1 یه گزینه هست ینام Spouse or common-law partner amount . هست پر کردن این قسمت چه تاثیری داره در تکس؟
    در مواردي كه درآمد يكي از زوج ها كمتر از ١١٣٥٠ باشه ، بر حسب مقدار درآمد كمك ميكنه كه ماليات نفر دوم كم بشه. Non refundable credit هست .

این فرم TD1 تحت چه شرایطی باید پر کنیم؟ اصلا چی هست؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط hasansh نمایش پست ها
    این فرم TD1 تحت چه شرایطی باید پر کنیم؟ اصلا چی هست؟
    وقتي كه شما ميريد سر كار ، معمولا اول هر سال يا با قرار داد جديد، كار فرما اين فرم را بهتون ميده كه پر كنيد كه اگر مورد خاصي در رابطه با مالياتتون هست و بايد اعمال كنن را اونجا اعلام كنيد. به عنوان مثال شما همسر داريد و همسرتون كار نميكنه و spousal amount بهتون تعلق ميگيره، اونجا پر ميكنيد و متناسب با اون ازتون ماليات كم ميشه. ويا اينكه در طول سال اين كار دوم شماست و تو اين شركت جديد براكت مالياتي درآمدتون عوض ميشه ، بايد اعلام كنيد كه متناسب با اون ازتون ماليات كم كنن. البته اگر هم پر نكنيد اتفاق خاصي نميافته و برحسب شرايط ممكنه با فايل كردن ماليات، بهتون ريفاند تعلق بگيره و يا مجبور بشيد بيشتر ماليات بديد.

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط newapplicant نمایش پست ها
    وقتي كه شما ميريد سر كار ، معمولا اول هر سال يا با قرار داد جديد، كار فرما اين فرم را بهتون ميده كه پر كنيد كه اگر مورد خاصي در رابطه با مالياتتون هست و بايد اعمال كنن را اونجا اعلام كنيد. به عنوان مثال شما همسر داريد و همسرتون كار نميكنه و spousal amount بهتون تعلق ميگيره، اونجا پر ميكنيد و متناسب با اون ازتون ماليات كم ميشه. ويا اينكه در طول سال اين كار دوم شماست و تو اين شركت جديد براكت مالياتي درآمدتون عوض ميشه ، بايد اعلام كنيد كه متناسب با اون ازتون ماليات كم كنن. البته اگر هم پر نكنيد اتفاق خاصي نميافته و برحسب شرايط ممكنه با فايل كردن ماليات، بهتون ريفاند تعلق بگيره و يا مجبور بشيد بيشتر ماليات بديد.
    من كه رفتم يه فرم بهم دادن ولي چون هيچي ازش سردرنياوردم همون عدد پيشنهادي خودشون رو اون زير وارد كردم و چيزي اضافه نكردم. مغز من اصلا تو اين چيزا كار نميكنه. هرچي هم پرسيدم خود طرف هم انگار فقط بلد بود براي خودش پر كنه. يك گزينه بود براي من كه دو تا فرزند زير ١٨ دارم و همسرم كار نميكنه احتمالا بايد عددش رو در ٢ ضرب ميكردم ولي ترسيدم اشتباه باشه خالي گذاشتم. مسئولش گفت مهم نيست اصلا منم بيخيال شدم.
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط anihoo نمایش پست ها
    من كه رفتم يه فرم بهم دادن ولي چون هيچي ازش سردرنياوردم همون عدد پيشنهادي خودشون رو اون زير وارد كردم و چيزي اضافه نكردم. مغز من اصلا تو اين چيزا كار نميكنه. هرچي هم پرسيدم خود طرف هم انگار فقط بلد بود براي خودش پر كنه. يك گزينه بود براي من كه دو تا فرزند زير ١٨ دارم و همسرم كار نميكنه احتمالا بايد عددش رو در ٢ ضرب ميكردم ولي ترسيدم اشتباه باشه خالي گذاشتم. مسئولش گفت مهم نيست اصلا منم بيخيال شدم.
    خيلي مهم نيست ، اين براي اينه كه مالياتتون را درست محاسبه كنن و يا كمتر و بيشتر بر ندارن ولي نهايتا با فايل كردن تكستون دقيق همه چيز محاسبه ميشه و اگر زياد ماليات برداشته باشن بهتون برميگر دونن و اگر هم شما كم پرداخت كرده باشيد بايد بقيه اش را پرداخت كنيد.
    من به شخصه ترجيح ميدم خالي بزارم كه بعدا ريفاند داشته باشم

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد عمران- خاک و پی

دوستان ما چند وقت پیش برتی gst/hst اقدام کردیم و تو اون در آمدهامون رو هم نوشتیم. ما نیوکامر هستیم و درآمد سال 2015 رو برای من 5000$ زدیم و برای همسرم 0 زدیم چون دانشجو بود. الان یک نامه برای همسرم اومده که ما نمیتونیم به درخواست شما رسیدگی کنیم چون درآمد سال 2015 همسرتون یعنی من مشخص نیست. سوال من اینه که چرا این نامه رو فرستادند چون من مطمئنم که نوشتم درآمدم 5000 دلار بوده چون کپیش رو دارمو . سوال دیگرم اینه که الان چطوری باید جوابشون رو بدیم؟ ممنون از راهنمایی های همیشگیتون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hooman_m نمایش پست ها
    دوستان ما چند وقت پیش برتی gst/hst اقدام کردیم و تو اون در آمدهامون رو هم نوشتیم. ما نیوکامر هستیم و درآمد سال 2015 رو برای من 5000$ زدیم و برای همسرم 0 زدیم چون دانشجو بود. الان یک نامه برای همسرم اومده که ما نمیتونیم به درخواست شما رسیدگی کنیم چون درآمد سال 2015 همسرتون یعنی من مشخص نیست. سوال من اینه که چرا این نامه رو فرستادند چون من مطمئنم که نوشتم درآمدم 5000 دلار بوده چون کپیش رو دارمو . سوال دیگرم اینه که الان چطوری باید جوابشون رو بدیم؟ ممنون از راهنمایی های همیشگیتون
    برای من پارسال این طور شده بود ولی من نزده بودم درآممو بعد که فرستادم تکس ریترن ام اومد. دوباره بفرستین یا اگه مدرکی دارین درآمدش چقد بوده بفرستین بعد حدودا یه ماه بعد به حساب تون تکس ریترن رو میفرستن

Senior Member

شما در چه سالى براى اولين بار تكس تون رو فايل كردين ؟

ApplyAbroad Hero

چه سالي لند كرديد؟ درآمد هاي سالهاي قبل را هم نوشتيد؟ قاعدتا شما ٢٠١٦ لند كرديد و مقداري از سال را كانادا بوديد و ٢٠١٥ ايران بوديد. درآمدي كه براي اين سال ها نوشتيد منطقي جوردر ميومد؟ تو خود نامه توضيح نداده كه چيكار كنيد؟ ميتونيد به CRA زنگ بزنيد و توضيح بديد و اگر قبول كردن كه هيچي ولي اگر قبول نكردن بپرسيد كه مجددا اپلاي كنيد و فرم پر كنيد و يا اينكه نامه را بايد پاسخ بديد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)