صفحه 94 از 120 نخستنخست ... 4484858687888990919293949596979899100101102103104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 931 تا 940 , از مجموع 1196

موضوع: چگونگی تعامل با اداره مالیات کانادا

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : چگونگی تعامل با اداره مالیات کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط sh00ca نمایش پست ها
    چند تا سوال درباره فرستادن تکس ریترن کاغذی دارم (اکانت برای ارسال آنلاین ندارم)
    1- آیا باید فرم T4 رو همراه فرمها فرستاد.
    2- فرم T4 یک کاغذ َA4 هست که نیمه بالا و پایینش تکراری هست و وسطش علامت خط چین برای برش هست. اگر قراره فرستاده بشه باید کلش فرستاده بشه یا دو قسمت بشه؟ اگر قراره نصف بشه نیمه دیگه به چه دردی میخوره؟
    3- آیا هر کسی باید فرمهای خودش رو توی پاکت جداگانه بفرسته یا زن و شوهر میتونن یکجا بفرستند؟
    4- پاکت مخصوص میخواد و اگر میخواد از کجا میشه تهیه کرد؟ رایگانه یا باید خرید؟

مرسی
    دليل خاصي داره كه ميخوايد كاغذي بفرستيد؟؟ الان همه ميتونن آنلاين فايل كنن.
    حالا اگر كاغذي هم ميخوايد بفرستيد نياز به ارسال T4 نيست.
    باهم تو يه پاكت بزاريد ، مهم نيست.
    پست داره خودش ولي الان چون روزهاي آخره احتمالا تمام كردن به يك جايي كه تكس فايل ميكنن بريد و ببينيد دارن و از اونها بگيريد.پاكت ها هم رايگانه ولي هزينه ارسال را بايد بديد.

با سلام
    در رابطه با فرم T1 Adjustment Request از دوستان راهنمایی میخواستم:
    پارسال بعد از اینکه فرم های مالیاتی رو ارسال کردم متوجه شدم که یک فرم T2202 دیگه هم (برای یک دوره پیش نیاز ورود به دوره) روی سایت دانشگاه بوده. الان تصمیم دارم فرم Adjustment رو برای CRA ارسال کنم. ممنون میشم اگر سوالات زیر را پاسخ بدید:
    1. آیا باید هم لاین 320 (Eligible tuition fees paid for) و هم لاین 321 (Education amount+ Textbook amount)(چون دوره پارت تایم محسوب میشه) رو در فرم Schedule 11 محاسبه کنم و به صورت جداگانه بنویسم؟
    2. آیا در مورد استانی هم باید هم لاین 5914 (Eligible tuition fees paid for) و هم لاین 5916 (Education amount) رو در فرم (Schedule ON(S11 محاسبه کنم و به صورت جداگانه بنویسم؟

سپاس فراوان

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط haghighyomid نمایش پست ها
    با سلام
    در رابطه با فرم T1 Adjustment Request از دوستان راهنمایی میخواستم:
    پارسال بعد از اینکه فرم های مالیاتی رو ارسال کردم متوجه شدم که یک فرم T2202 دیگه هم (برای یک دوره پیش نیاز ورود به دوره) روی سایت دانشگاه بوده. الان تصمیم دارم فرم Adjustment رو برای CRA ارسال کنم. ممنون میشم اگر سوالات زیر را پاسخ بدید:
    1. آیا باید هم لاین 320 (Eligible tuition fees paid for) و هم لاین 321 (Education amount+ Textbook amount)(چون دوره پارت تایم محسوب میشه) رو در فرم Schedule 11 محاسبه کنم و به صورت جداگانه بنویسم؟
    2. آیا در مورد استانی هم باید هم لاین 5914 (Eligible tuition fees paid for) و هم لاین 5916 (Education amount) رو در فرم (Schedule ON(S11 محاسبه کنم و به صورت جداگانه بنویسم؟

سپاس فراوان
    فقط كافيه عددي را كه براي لاين ٣٢٠ عوض ميشه اعلام كنيد و در توضيحات بنويسيد كه چه مدت و پارت تايم يا فول تايم مشغول به تحصيل بوديد و همين كافيه، نياز نيست استاني را اعلام كنيد.بايد كپي T2202 را هم ضميمه كنيد.در ضمن توي توضيحات كلي هم خواهش و تشكر كنيد از اين تغييرات.

بادرود
    کسی می دونه اگر در کانادا ملک بخریم و 10% مبلغ رو پرداخت کنیم و باقیش رو مورتگیج از بانک بگیریم، حالا این ملک رو اجاره بدهیم و خودمون در مکان دیگری که ارزان تر یا کوچک تر هست زندگی کنیم، چه اتفاقی برای اون ملک میفته؟ منظورم اینه که جریمه می شیم یا بانک قراردادمون رو فسخ می کنه و عواقب ناخوشایندی داره برامون؟
    سپاسگزارم

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط bestMBAman نمایش پست ها
    بادرود
    کسی می دونه اگر در کانادا ملک بخریم و 10% مبلغ رو پرداخت کنیم و باقیش رو مورتگیج از بانک بگیریم، حالا این ملک رو اجاره بدهیم و خودمون در مکان دیگری که ارزان تر یا کوچک تر هست زندگی کنیم، چه اتفاقی برای اون ملک میفته؟ منظورم اینه که جریمه می شیم یا بانک قراردادمون رو فسخ می کنه و عواقب ناخوشایندی داره برامون؟
    سپاسگزارم

بله می تونه داشته باشه چون مرتکب mortgage fraud می شید با این وضعیت. وقتی ملک را به اسم primary residence و با نرخ بهره مطلوب تر از بانک وام می گیرید بعد اجاره می دید عملا تبدیلش کردید به investment property که هم نرخ بهره و هم پیش پرداختش از همون ابتدا بالاتره. در این شرایط توصیه می کنند قبل از اجاره دادن حداقل برای یک سال در ملک سکونت کنید و مدرک داشته باشید (تغییر آدرس گواهینامه و ...). البته فکر نکنید بانک میاد چک بکنه شما اونجا ساکن هستید خیر. مشکل معمولا در دوره بعدی وام یا refinance پیش میاد.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

ApplyAbroad Guru

بادرود
    سپاسگزارم
    پاسخ قبلی من دقیق نبود بخاطر همین اصلاحش میکنم:
    اگر از اول بقول معروف Misrepresent کرده باشید یعنی قصد شما اصلا زندگی در خونه نبوده و بقصد اجاره گرفته بوده باشید ولی به بانک گفته بودید خونه شخصی است در تئوری امکانش هست مشکل پیش بیاد و بانک قرارداد رو زیر سوال ببره. ولی اگر اونجا زندگی کردید و بعد بهر دلیلی تصمیم گرفتید جای دیگری بروید و جای قبلی را اجاره بدهید معمولا مشکلی نیست. به شرکت بیمه باید اطلاع بدهید که خونه شخصی است یا اجاره داده شده. من خودم موقع تمدید قرارداد وام خانه اجاره داده شده مشکلی نداشتم و حتی از بانک نرخ بهره بهتری هم گرفتم (نسبت به خانه محل اقامتم).

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    پاسخ قبلی من دقیق نبود بخاطر همین اصلاحش میکنم:
    اگر از اول بقول معروف Misrepresent کرده باشید یعنی قصد شما اصلا زندگی در خونه نبوده و بقصد اجاره گرفته بوده باشید ولی به بانک گفته بودید خونه شخصی است در تئوری امکانش هست مشکل پیش بیاد و بانک قرارداد رو زیر سوال ببره. ولی اگر اونجا زندگی کردید و بعد بهر دلیلی تصمیم گرفتید جای دیگری بروید و جای قبلی را اجاره بدهید معمولا مشکلی نیست. به شرکت بیمه باید اطلاع بدهید که خونه شخصی است یا اجاره داده شده. من خودم موقع تمدید قرارداد وام خانه اجاره داده شده مشکلی نداشتم و حتی از بانک نرخ بهره بهتری هم گرفتم (نسبت به خانه محل اقامتم).
    با سپاس از پاسخ دقیق تون
    مطمین هستید که به این دلیل نبوده که شما از اول 25% پیش پرداخت داشتید؟ چون شاید با این کار بانک رو از اول به شکل دیگه ای مججاب کردید؟
    نکته بعدی اینکه شما در تورنتو که بازار عرضه و تقاضا خیلی داغ هست این مورد رو می گید یعنی مثالتون مال اونجاست؟

ApplyAbroad Guru

با سپاس از پاسخ دقیق تون
    مطمین هستید که به این دلیل نبوده که شما از اول 25% پیش پرداخت داشتید؟ چون شاید با این کار بانک رو از اول به شکل دیگه ای مججاب کردید؟
    نکته بعدی اینکه شما در تورنتو که بازار عرضه و تقاضا خیلی داغ هست این مورد رو می گید یعنی مثالتون مال اونجاست؟
    از نظر نرخ بهره بله ممکنه علتش این بوده باشه. ولی با کارشناس وام بانک مشورت کنید احتمالا اطلاعات دقیق تری بهتون میده.
    مثال بنده برای حومه تورنتو است.

ApplyAbroad Hero

بادرود
    سپاسگزارم
    بجز تمام مواردي كه دوستان گفتن، اجاره خانه را هم بايد به عنوان درآمد اعلام كنيد و مسلما تكسش را هم پرداخت كنيد.

ApplyAbroad Superstar

با سپاس از پاسخ دقیق تون
    یک نکته فرعی هم که حتما می دونید اضافه کنم، بعضی از کاندوها یا شهرک های تازه ساز که بصورت ثبت نامی می خرید تا مدت ها اصلا اجازه اجاره دادن ندارید. بعدهم ببخشید می پرسم، فقط برای اطلاع خودمه، اما تو این اوضاع از کجا تونستید با 10 درصد پیش پرداخت وام بگیرید؟
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)