صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14

موضوع: USMLE و تخصصهای مختلف

Senior Member

پیش فرض USMLE و تخصصهای مختلف

می خواستم بدونم برای همه تخصصها باید هر سه step امتحان USMLE رو داد. مثلا برای پاتولوژی شنیدم فقط دو step اولش لازمه. کسی اطلاعاتی داره؟

pegi
    Guest

پیش فرض پاسخ : USMLE و تخصصهای مختلف

سلام
    من شنیدم دو استپ اول مهمه و دادن یا ندادن استپ 3 بستگی به دانشگاهی داره که توش پذیرفته میشین

Junior Member

سلام
    جهت اذامه تحصیل در رزیدنتی لازم نیست ولی برای طبابت برای همه ایالات لازم است.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط رضا2 نمایش پست ها
    سلام
    جهت اذامه تحصیل در رزیدنتی لازم نیست ولی برای طبابت برای همه ایالات لازم است.
    البته step 3 در حین تحصیل رزیدنتی است یعنی بعد از اتمام 12 یا 18 ماه اول رزیدنتی (که معادل internship است) .

سلام

چند تا سوال درباره ی USMLE دارم که ممنون می شم اگه جواب بدین
    آیا دانشجوی دامپزشکی هم می تونه تو این آزمون برای علوم پایه ی پزشکی شرکت کنه ؟
    آیا رشته ی تخصصی مجزایی به نام ایمونولوژی هم برای این امتحان وجود داره یا با میکروبیولوژی یکیه ؟
    از نظر قانونی آیا میشه دو مرحله ی 1 و2 رو با فاصله ی فقط چند روز داد ؟ ( باید چه مدت فاصله بین این دو امتحان باشه ؟ )
    حداقل تا چه مدت قبل از تاریخی که می خواهیم امتحان بدیم می تونیم برای ثبت نام اقدام کنیم ؟

Junior Member

سلام دوست من.منظورتون از هر سه step دقیقا چیه؟ببینید شما باید step 1,step 2ck,step 2cs رو بدید.step 2cs همون امتحان عملی معروفه.بهد از اون شما ECFMG CERTIFIED میشید و اگه جایی قبول شدین میتونید رزیدنتی رو شروع کنید.منتها یک امتحان دیه هم هست که شما در طی سال اول رزیدنتی باید اونو بدین که اسمش هست step3.همسر من بتازگی رشته پاتولوژی قبول شد.هر سوالی دارید من در خدمتم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bbboys1981 نمایش پست ها
    سلام دوست من.منظورتون از هر سه step دقیقا چیه؟ببینید شما باید step 1,step 2ck,step 2cs رو بدید.step 2cs همون امتحان عملی معروفه.بهد از اون شما ECFMG CERTIFIED میشید و اگه جایی قبول شدین میتونید رزیدنتی رو شروع کنید.منتها یک امتحان دیه هم هست که شما در طی سال اول رزیدنتی باید اونو بدین که اسمش هست step3.همسر من بتازگی رشته پاتولوژی قبول شد.هر سوالی دارید من در خدمتم
    سلام دوست خوب، من یه چند تا سوال داشتم. همسر شما از کی شروع به خوندن واسه USMLE کردن؟ بعد از پاس کردن دو مرحته امتحان، باید آزمون دیگه ای واسه ورود به دوره رزیدنتی بدیم؟

Junior Member

ببین دوست من همسر من تقریبا یک سال و نیم برای کل امتحانها وقت گذاشت.البته اینو بگم که هردومون داشگاه شیراز بودیم و خانمم جزو ده نفر اول ورودی بود و از قبل کلا باسواد بود.و چون سیتیزن هم بود مشکل ویزا و زبان نداشت.بطور کلی وقتی هر سه تا امتحان رو دادی(step1,2ck,2cs)میتونی برای رزیدنتی apply کنی ولی خوب همینجوری شانست خیلی کمه.همسر من شش هفت ماه یک دوره research در هارواد گرفت و این دوره به اندازه نمره ها اعتبار داشت.چون شما برای apply کردن حتما حتما باید معرفی نامه از پزشکها و یا اساتید آمریکایی داشته باشی.هر چه که اون پزشک و یا استادی که براتون معرفی نامه مینویسه شناخته شده تر باشه شانس شما و اعتبار شما بالاتر میره.کلا فقط نمره های بالا نمیتونن تضمینی برای قبولی باشن.حتما باید قبل از انتخاب رشته(match process)یه جایی توی آمریکا بتونین کار کنین تا شانس قبولیتون رو بالا ببرین.هر سوالی داشتین من در خدمتم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bbboys1981 نمایش پست ها
    ببین دوست من همسر من تقریبا یک سال و نیم برای کل امتحانها وقت گذاشت.البته اینو بگم که هردومون داشگاه شیراز بودیم و خانمم جزو ده نفر اول ورودی بود و از قبل کلا باسواد بود.و چون سیتیزن هم بود مشکل ویزا و زبان نداشت.بطور کلی وقتی هر سه تا امتحان رو دادی(step1,2ck,2cs)میتونی برای رزیدنتی apply کنی ولی خوب همینجوری شانست خیلی کمه.همسر من شش هفت ماه یک دوره research در هارواد گرفت و این دوره به اندازه نمره ها اعتبار داشت.چون شما برای apply کردن حتما حتما باید معرفی نامه از پزشکها و یا اساتید آمریکایی داشته باشی.هر چه که اون پزشک و یا استادی که براتون معرفی نامه مینویسه شناخته شده تر باشه شانس شما و اعتبار شما بالاتر میره.کلا فقط نمره های بالا نمیتونن تضمینی برای قبولی باشن.حتما باید قبل از انتخاب رشته(match process)یه جایی توی آمریکا بتونین کار کنین تا شانس قبولیتون رو بالا ببرین.هر سوالی داشتین من در خدمتم
    خیلی خیلی ممنون از اینکه به این سرعت و با این صداقت جواب دادید. من می خواهم با ویزای f2 وارد آمریکا بشم و بعد هم ویزامو عوض کنم. من الان دارم در یک مرکز تحقیقات کار می کنم. میشه بگید همسرتون چه پروسه ای رو طی کردن تا تونستن از هاروارد دوره research بگیرن؟ مرسی

Junior Member

خواهش میکنم دوست عزیز.برای اینکه بتونید از یک مرکز تحقیقاتی یا دانشگاهی برای انجام تحقیق پذیرش بگیرید باید به همه اون موسسات مورد نظرتون ایمیل بزنید.شرایط خودتون نمره هاتون و خواسته هاتون رو بگید.مثلا اگه براتون امکانش هست بگید حقوق نمیخواید.این مطلب براشون خیلی مهمه.بعدم از ایمیل زدن خسته نشید چون ممکنه که از 100 تا ایمیل فقط 20تاشون جواب بدن.بنظر من شما فعلا فقط به دادن امتحانها فکر کنید.نمره خیلی خیلی مهمه.
    در خدمتم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)