صفحه 2 از 441 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 4407

موضوع: بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت سوئد

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science, University of Calgary

پیش فرض پاسخ : بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت سوئد

شماره تلفن گویای 24 ساعته سفارت سوئد برای اعلام آدرس، ساعات کاری، شماره تلفن ها و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا
    22298314
    لطفاً در صورتیکه از طریق پیغام خصوصی یا ایمیل با من (یا سایر دوستان خارج از کشور) تماس می گیرید سوال و جواب را بر روی فروم هم قرار دهید تا هم برای سایر اعضای فروم قابل استفاده باشد و هم وقت ما صرف پاسخ دادن به سوالات تکراری نشود.

Member
    رشته و دانشگاه

من امروز برای تحویل مدارکم برای دریافت ویزای سوئد حدود ساعت 9 صبح مراجعه کرده بودم (البته من برای ویزای دانشجویی مراجعه نکرده بودم ولی 2-3 نفر رو دیدم که برای ویزای دانشجویی مراجعه کرده بودند). کار من تا ساعت 12:30 طول کشید. خواستم چیزی رو که نه توی سایت، نه توی تلفن گویا و نه تو برگه های راهنمایی که خود سفارت به افراد می ده رو به اینجا تذکر بدم. اون هم اینه تمامی مدارکی که ارایه می شوند (چه فرم تقاضا نامه، یا فتوکپی پاسپورت و ...) باید به همراه یک کپی ارایه شوند. به عبارت دیگر شما باید دو سری مدرک ارایه کنید.

توجه داشته باشید که سفارت از مدارک شما کپی تهیه نمی کنه. برای کپی مدارک می تونید به کوچه بالایی سفارت "دفتر فنی مجید" مراجعه کنید. این آقا مجید برای خودش دفتر و دستکی داره و تا اونجا که من فهمیدم در بسیاری زمینه ها مثل راهنمایی کردن افراد متقاضی ویزا و صدور بیمه نامه برای سفر به سوئد هم فعالیت می کنه.

برای اینکه افرادی که باره اولشونه می خوان مراجعه کنند مثل من گیج نشن یکم توضیح می دم که سفارت سوئد دو تا در داره به فاصله شاید 50 متر از هم. در پائین هیچ ارتباطی به متضاضیان ویزای دانشجویی نداره (این در برای گرفتن وقت برای افرادی است که می خوان ویزای Visitor سوئد را دریافت کنند). به نظر من بهتره صبح اول وقت مراجعه کنید یعنی ساعت 8-9 چرا که بعد از اون یا کارتون تا دیر وقت طول می کشه یا اینکه برای اون روز بهتون وقت نمی رسه. برای دریافت وقت باید به در بالایی سفارت مراجعه کنید و تقاضای وقت دانشجویی کنید (شماره های وقت دانشجویی از 200 شروع می شه در حالیکه وقت های Visitor از یک شروع می شه). آقایون پیراهن سفیدی که توی صف می چرخند و به سوالها جواب می دن گاهی وقت ها کنار این در بالایی مستقر می شن. برای سوال یا برای گرفتن وقت به این آقایون مراجعه کنید. وقت دانشجویی رو این آقایون هنگامی که کنار در بالا ایستاده باشند به شما می دهند (چون دستگاه شماره دهنده پشت این در قرار داره).

جلوی سفارت در هر لحظه بین 50 الی 100 نفر حضور دارند ولی 90 درصد این افراد برای درخواست ویزای Visitor مراجعه کرده اند و نویت آنها و کارمندانی که در اتاق های 1 الی 4 کار آنها رو انجام می ده به ویزای دانشجویی هیچ ارتباطی نداره. امروز شنیدم که آقایی که در اتاق 5 کار بررسی ویزاهای تجاری و دانشجویی رو انجام می ده تازه از دیروز مشغول به کار شده و به همین خاطر خیلی کند عمل می کنه در حالیکه نفر قبلی خیلی سریع افراد رو راه می انداخته. دو نفر دانشجویی که قبل من بودند هر کدوم 10-20 دقیقه توی اتاق بودند. به نظر من در حال حاضر نیازی به مراجعه کردن زودتر از ساعت 8 صبح نیست ولی شنیدم که یک ماه دیگه اوج شلوغی سفارت بدلیل نزدیک شدن فصل تابستان خواهد بود.
    لطفاً در صورتیکه از طریق پیغام خصوصی یا ایمیل با من (یا سایر دوستان خارج از کشور) تماس می گیرید سوال و جواب را بر روی فروم هم قرار دهید تا هم برای سایر اعضای فروم قابل استفاده باشد و هم وقت ما صرف پاسخ دادن به سوالات تکراری نشود.

یک سئوال می توانیم یک بار برای دریافت فرم ها و لیست مدارک برویم و بعد از تکمیل مدارک در روز های بعد مراجعه کنیم؟ کسی اگر سئوالی داشته باشیم پاسخگو هست؟( من سئوالی را با ایمیل پرسیدم ولی جواب نگرفتم.)

تمامی مدارک و فرم ها تو فروم لینکشون هست .
    دوستان کسی اطلاع داره که می تونیم الان برای گرفتن نوبت بریم یا نه قبل (notification of admission) چون فکر کنم شنبه به بعد خیلی شلوغ شه !!!

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sarahsoltani
    یک سئوال می توانیم یک بار برای دریافت فرم ها و لیست مدارک برویم و بعد از تکمیل مدارک در روز های بعد مراجعه کنیم؟ کسی اگر سئوالی داشته باشیم پاسخگو هست؟( من سئوالی را با ایمیل پرسیدم ولی جواب نگرفتم.)
    بله. برای پرسیدن سوال یا گرفتن فهرست مدارک مورد نیاز روی کاغذ احتیاجی به نوبت گرفتن نیست. می تونید مراجعه کنید و از در بالای سفارت دریافت کنید.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Electric Power Engineering MSc and PhD - Chalmers

نقل قول نوشته اصلی توسط Amsal
    پاسداران شمالی _ پایین تر از سه راه اقدسیه _نبش تنگستان یکم _ پلاک 1 تلفن 22802710
    البته تابلوی بزرگی بالای ساختمونش داره و با سفارت سوئد هم 100 متر فاصله داره _ عکس برقی می گیره در عرض 20 دقیقه هم می ده . ( البته این برای راهنمایی بود و این عکاسی اصلا با من رابطه ای نداره بقیه عکاسی ببخشن)
    سلام

در رابطه با عکس من زنگ زدم از سفارت پرسیدم. گفت ما به هیچ وجه جایی را توصیه نمی کنیم. ولی عکسی که می گیرید باید کاملا بدون روتوش باشد.
    Resigned Mod. <br />.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Electric Power Engineering MSc and PhD - Chalmers

نقل قول نوشته اصلی توسط Amsal
    تمامی مدارک و فرم ها تو فروم لینکشون هست .
    دوستان کسی اطلاع داره که می تونیم الان برای گرفتن نوبت بریم یا نه قبل (notification of admission) چون فکر کنم شنبه به بعد خیلی شلوغ شه !!!
    سلام

به من گفتن از قبل وقت نمی گیرید. فقط صبح از یک شنبه تا چهارشنبه با مدارک میآیید سفارت.
    Resigned Mod. <br />.

در رابطه با عکاسی خدمتتون عرض کردن من از دم سفارت پرسیدم نه از خود سفارت ولی همه با اطمینان می گفتن . اگه سفارت نمی خواد چه بهتر همون عکسای خودمونو می دیم .

در رابطه با وقت فکر نمی کنی این طوری خیلی شلوغ میشه مثل پست یکی ار اعضا در مورد ویزای پارسال که شب خوابی دم سفارت مد شده بود .

Member
    رشته و دانشگاه

چیزی که در مورد عکس امروز بارها از زبان اون آقایون کارمند دم سفارت من شنیدم این بود که عکس اصلاً مهم نیست. مدارک رو تحویل بدید بهتون فرصت داده می شه که نواقص رو تکمیل کنید. در ضمن یک دستگاه گرفتن عکس هم تو اتاق 5 وجود داشت. و من وقتی عکسم رو که از قبل گرفته بودم و روتوش داشت به یکی از این آقایون نشون دادم به من گفت این عکس قابل قبول نیست ولی مهم نیست همین رو بزن روی فرمت خودشون اون تو عکس می گیرند. البته از من عکس نگرفتند چون من بدلایلی اصلاً مدارکم رو امروز تحویل ندادم.

دوستان، خواهش ميكنم كساني كه ميرن سفارت ليست كامل چيزهايي كه لازم ميشه رو براي ما اينجا بزارن كه وقتي ميايم تهران مجهز بيايم (ثواب داره به خدا)
    ديگه اگر يك اسكن از تمام كاغذهاي راهنما و فرمها هم اينجا بزاريد كه واقعا مرام كش كرده ايد. (يا يك لينك خيلي كامل بزاريد)
    با تشكر

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)