صفحه 440 از 441 نخستنخست ... 340390430431432433434435436437438439440441 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,391 تا 4,400 , از مجموع 4407

موضوع: بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت سوئد

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت سوئد

نقل قول نوشته اصلی توسط mojganhashem نمایش پست ها
    ای بابا صفحه اول سفارت که نوشته ممنوعیت ورود غیر اروپایی ها تا 31 اگوست تمدید شد یعنی شمال حال دانشجوها نمیشه؟
    نه تو اطلاعیه جدید دانشجوها جزو کسانی هستند که کارشون ضروری حساب میشه و میتونن وارد سوئد بشن. این تو اطلاعیه جدید سایت سفارت به صراحت نوشته شده نوشته:

The decision also means that more examples are added to the list of people who may be exempted from the entry ban if they have an essential need or function. These include people who enter for the purpose of study.

اینم یه لینک دیگه:

https://www.government.se/articles/2...-sweden-banned

این لینک رو که باز کردید میرید قسمت Exemptions، بعد روی who is exempt from the entry ban کلیک کنید اونجا لسیت کرده گروههایی رو که میتونن وارد سوئد بشن از چهارم جولای.

سلام. ممنون میشم منم اد کنید شماره رو تو خصوصی قرستادم.
    کسی میدونه برای ماهایی که شرایطمون ضروریه میتونیم از گزینه on arrival visa استفاده کنیم یا نه؟ اخه معلوم نیست سفارت کی باز میشه. من تا سپتامبر باید دانشگاه باشم کسی هم از سفارت پاسخگو نیست هر چی ایمیل میدم بهشون.

Junior Member

سلام دوستان، من برای ویزای تحصیلی اقدام کردم برای مستر، ولی سفارت وقت رو 13/01/2021 داده، این جوری که معلومه این ترم رو باید آنلاین بخونم به خاطر کرونا، ولی دانشگاه قبول نکرده فعلا که کل ترم آنلاین باشه، گفتن 8- November باید حضوری دانشگاه باشم، کسی میدونه چکار باید کرد از طریق کشور دیگه نمیشه اقدام کرد؟

Local Moderator
    pitbullirani آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Urmia state university, English Language and literature

منم وقت بایو گرفتم برای ۷ سپتامبر. گویا تا اخر سال میلادی ۲۰۲۰ وقت مصاحبه ها (بایو نه) رو کنسل کردند.
    I am still here. I am alive.

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

سلام دوستان. بنده اخیرا از جایی شنیدم که افرادی که برای گرفتن ویزا نیاز به مصاحبه با اداره مهاجرت رو ندارن میتونن قبل از سال 2021 ویزا بشن. خواستم بدونم که ایا این مطلب صحبت داره و اگه درسته ایا در مورد دانشجوی دکترا صدق میکنه؟ ممنون میشم اگه کسی از این مطلب اطلاعی داره راهنمایی کنه.

Local Moderator
    pitbullirani آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط pitbullirani نمایش پست ها
    منم وقت بایو گرفتم برای ۷ سپتامبر. گویا تا اخر سال میلادی ۲۰۲۰ وقت مصاحبه ها (بایو نه) رو کنسل کردند.
    (تجربه بایومتریک سفارت سوئد به روش ژاپنی)
    ساعت 11 وقت بایوی من بود ولی سفارت خیلی خالی بود و ساعت 10 رفتم تو. با دستکش و ماسک باید رفت. نگهبانی با دماسنج دما رو میگیره. میگه پاسپورت تون رو باز کنید تا چک کنه.
    حالا توی ایمیل سفارت گفتند که این ایمیل رو هم پرینیت کنید. من پرینیت کردم ولی نگهبانی گفت نمیخاد. حالا برای اطمینان پرینیت بگیرید. (من ندیدم اون اطراف جای باشه برای پرینت. حالا شایدم بود)
    pro tip:بطری اب معدنی خنک ببرید و قبل از اینکه برید تو سفارت روی پیشونی تون بذارید. حالا با هزار بدبختی وقت دادند یک دفعه نزارن برید تو خیلی درد داره. مخصوصا واسه ی افرادی مثل من که شهرستانی هستند.
    میرید تو دستکش ها رو در میارید و میندازید تو سطل اشغالی(مثلا برای 5 دقیقه هم دستم نبودند). بعدش میگن برید دستشویی دستهاتون رو اب و صابون بشورید.بعد با دستمال کاغذ که روی میز گذاشتند خشک می نمایید و مایع ضدعفونی کننده میزنید. (حالا من استرسی بودم زیاد مایع رو زدم خودش یه عالمه کف کرد.)
    مسول بایو یه خانم ایرانی هستند. یه دستگاه هستش انگشت های اول رو میذارید روش(یعنی کل بندهای رو نه فقط بند اولش). همون رو دستگاه میتونید ببیند اثر انگشت تون رو. بعد همون روی دستگاه یه قلم هستش نمونه امضا( مشابه پاسپورت) رو می زنید. دستگاه بعدش عکس میگیره( با حجاب یا بی حجاب مشکلی نداشت. من بینابین گرفتم هم با معیار سوئدی بشه در نظر گرفت هم معیار ایرانی ). بعد بهتون میگن قدتون چنده. در اخر اسم انگلیسی و تاریخ تولد و قدتون رو چک میکنید و میگید "خانم حله". در نهایت میگن خودتون میاید برای کارت اقامت یا شخص دیگه. من گفتم خودم میام. هر کسی رو بگید همون شخص میتونه کارت رو بگیره پس دقت مورد نظر رو داشته باشید. و نکته ی دیگه گفتن سه تا شش هفته طول می کشه که کارت از سوئد برسه سفارت سوِئد در تهران.
    pro tip: همون کوچه ی جلویی سفارت یه بوفه ی صبحانه هستش. خیلی تابلو اینا نزده و نشونه به اون نشونه جلوی مغازه کامل سایبون زدند. خیلی کوچیکه ولی کامل مشخصه جای خوبی هستش( از تعدد "تهروونی" های عزیز که بعد پیاده روی اومده بودند برای صبحونه). همه چی داره ولی نمونه هزینه اش املت 13 تومن.
    اشتباه نکنم صاحب بوفه اقا حامد هستش.

Local Moderator
    pitbullirani آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sss666 نمایش پست ها
    سلام دوستان. بنده اخیرا از جایی شنیدم که افرادی که برای گرفتن ویزا نیاز به مصاحبه با اداره مهاجرت رو ندارن میتونن قبل از سال 2021 ویزا بشن. خواستم بدونم که ایا این مطلب صحبت داره و اگه درسته ایا در مورد دانشجوی دکترا صدق میکنه؟ ممنون میشم اگه کسی از این مطلب اطلاعی داره راهنمایی کنه.
    اگه درست منظور شما رو گرفته باشم یعنی درخواست ویزای دانشجویی بدید و اداره مهاجرت (نه سفارت) قبول کنه که گرنت بشید بدون مصاحبه.
    خوب اینجا اگه افسر اداره مهاجرت درخواست مصاحبه بدید چاره ای ندارید مگر اینکه برید سفارت برای مصاحبه.
    حالا قبلش سعی کنید مدارک کامل رو اپلود کنید و دعا کنید افسر پرونده تون اهل دل باشه.

Junior Member

سلام،‌ شما چه زمانی درخواست وقت بایو دادین که ۷ سپتامبر بهتون وقت دادن؟ و اینکه برای چه بازه ای درخواست پرمیت داده بودین؟

Local Moderator
    pitbullirani آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط it1390 نمایش پست ها
    سلام،‌ شما چه زمانی درخواست وقت بایو دادین که ۷ سپتامبر بهتون وقت دادن؟ و اینکه برای چه بازه ای درخواست پرمیت داده بودین؟
    به فاصله ی یک هفته وقت دادند. تا جایی که میدونم بایو رو سریع میدن. از اون طرف ممکنه طول بکشه تا کارت بیاد از سوئد به سفارت. اون یه خرده مشخص نیست تا بایو.
    من پرمیت ۲۲ ماه دارم. یعنی از سپتامبر شروع میشه تا ۲۲ ماه بعدش.

Junior Member

به فاصله ی یک هفته وقت دادند. تا جایی که میدونم بایو رو سریع میدن. از اون طرف ممکنه طول بکشه تا کارت بیاد از سوئد به سفارت. اون یه خرده مشخص نیست تا بایو.
    من پرمیت ۲۲ ماه دارم. یعنی از سپتامبر شروع میشه تا ۲۲ ماه بعدش.
    ممنون از جوابتون،‌ تماسی که با سفارت گرفته بودم (اوایل اکتبر)، گفتن که دو ماه ممکنه طول بکشه وقت بدن، و الان حدود یک ماه و نیمه از درخواست من برای بایو می گذاره. البته با توجه به کرونا دانشگاه به من گفته بود پرمیت رو برای ابتدای سال ۲۰۲۱ درخواست بدم که تا اون زمان کارت اقامت به دستم رسیده باشه. در رابطه با کارت هم سفارت به بنده گفت ۳ تا ۶ هفته (معمولا ۴ هفته) طول می کشه تا کارت بیاد.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)