صفحه 107 از 441 نخستنخست ... 757979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117157207 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,061 تا 1,070 , از مجموع 4407

موضوع: بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت سوئد

پیش فرض پاسخ : بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت سوئد

سلام
    من امروز (89/02/21) صبح ساعت 5:45 رفتم سفارت و کارامو انجام دادم
    می دونم که توی پست های قبلی هم دوستان مراحل اخذ ویزا رو گفتند ولی منم تجربیاتم رو می گم شاید مفید باشه:

1- سعی کنید دیگه تا ساعت 6 صبح سفارت باشین

2- سریع یه لیست برای مراجعین ویزای دانشجویی درست کنید (چون صف شما با توریستی ها جدا هستش و نیازی به جنگ و دعوا ندارید)

3- نیازی به کپی رسید 140000 تومانی بانک نیست (فقط اصلش باشه کافیه)

4- ترتیب مدارک به این صورته و باید همشون به هم منگنه بشند: 1- فرم پر شده 105031 ، 2- فرم پذیرش ، 3- کپی از صفحات پاسپورت ، 4- مدرک تمکین مالی که از بانک گرفتید و 5- برای اونایی که دوره تحصیلیشون یک ساله هست مدرک بیمه (که من swiss cash رو پیشنهاد میدم که برای 1 سال حدود 650 تومن هستش)

5- عکس باید روی قسمت بالای فرم 105031 سمت راست منگنه بشه (روی هر کدوم از مدارک هم یک عکس 4*6 منگنه بشه کافیه)

6- اصل رسید بانک برای 140000 تومان باید در نسخه کپی مدارک (نسخه دوم) و در پشت صفحه اول فرم 105031 منگنه بشه (به صورت برعکس و از پایین صفحه که میشه بالای رسید بانکی)

پس مدارک در دو نسخه جداگانه منگنه بشه که روی هرکدومشون هم یک عکس منگنه شده

یک عکس سالم و ترتمیز هم همراهتون باشه برای scan که روی visa می خوره و باید به خانمی که ازتون مصاحبه می کنه تحویل بدید که اونم بعد از scan به شما برمی گردونتش

اونایی که فرم B رو پر نکردند (توی فرم 105031) و خالی هستش نیازی به تحویلش به سفارت ندارند پس از توی مدارک خارجش کنید

امروز که من تا ساعت 9:30 اونجا بودم کلن 30 نفر اومده بودند برای ویزای دانشجویی
    ویرایش توسط poorya_gh_t : May 11th, 2010 در ساعت 12:28 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط noosh نمایش پست ها
    سلام به همه
    روز تعطيل سفارت چند شنبه هاست؟يكشنبه ها؟
    یک شنبه تا چهارشنبه 8صبح تا 4 بعد از ظهر

ApplyAbroad Veteran

درود..

در مورد فرمی که تو خود سایت سفارت هست و تکمیل در اون با توجه به اینکه دوستان همین کارو کردن و به سفارت تحویل دادن مشکلی نیست..درسته؟

چون بعضی سفارت ها رفتم و وقتی میگی این فرم رو از سایتتون گرفتم میگه اون قبول نیست و یه فرم میده که شبیه همونه ولی میگه روی همین باید تکمیل کنید...

در مورد مصاحبه هم که شما امروز رفتید که ازتون مصاحبه نکرد که درسته؟

فکر کنم موقعی که بخان ویزا رو بدن یه مصاحبه فارسی با متقاضی ها بکنن که ببینن چی میگن و قبلا رفتن سوئد و اقدام کردن یا نه و بعد اینکه بعد تحصیلت در این مقطع چه می کنی؟

درسته؟

روز خوش

نقل قول نوشته اصلی توسط kont نمایش پست ها
    من زنگ زدم سفارت سوئد و پرسیدم. خانومه گفت نیازی نیست مهر خروج داشته باشه. ولی خب من وسواسیم! کسی هست بدون مهر خروج سالهای قبل اقدام کرده باشه و ویزا گرفته باشه؟
    ای بابا...بهتر شما سوالتون رو اینطوری بپورسید که کسی هست سال قبل با مهر خروج ویزا گرفته باشه! اینقدر نگران نباشید...برید کارایه دیگرو انجام بدید و ویزا هم اوکی میشه... (:

نقل قول نوشته اصلی توسط soilman نمایش پست ها
    درود..

در مورد فرمی که تو خود سایت سفارت هست و تکمیل در اون با توجه به اینکه دوستان همین کارو کردن و به سفارت تحویل دادن مشکلی نیست..درسته؟

چون بعضی سفارت ها رفتم و وقتی میگی این فرم رو از سایتتون گرفتم میگه اون قبول نیست و یه فرم میده که شبیه همونه ولی میگه روی همین باید تکمیل کنید...

در مورد مصاحبه هم که شما امروز رفتید که ازتون مصاحبه نکرد که درسته؟

فکر کنم موقعی که بخان ویزا رو بدن یه مصاحبه فارسی با متقاضی ها بکنن که ببینن چی میگن و قبلا رفتن سوئد و اقدام کردن یا نه و بعد اینکه بعد تحصیلت در این مقطع چه می کنی؟

درسته؟

روز خوش
    همون فروم که رو سایت سفارت سوئد تو تهران هستش کاملاً اوکی هست و همون رو پر کنید...هیچ مشکلی هم نداره...هیچ نوعی از مصاحبه هم در کار نیست! اصلاً وقتی ویزا بیاد لازم نیست خودتون برید بگیریدش و می تونه یک کسه دیگه ای باشه! نمی خوان که با اون مصاحبه کنن! D:

Senior Member

سلام به همه ضمن تبريك به دوستان چند سئوال دارم
    1-من خودم هم دانشجو هستم هم شوهرم با هم پذيرش گرفتيم آيا من بايد فرم co-applicant رو پر كنم؟
    2-براي ساپورت مالي هم اگه ايشون واسه خودش و من هم واسه خودم 25 ميليون پرينت بگيريم به ايشون نميگن چرا پولت كمه بايد 40 تا مي گذاشتي(هم واسه خودت هم همسرت) ؟ از كجا مي فهمن كه من جدا خودم را ساپورت مي كنم؟ هر دو بايد بيايم سفارت مداركو تحويل بديم
    3-عكس خانمها ميشه بي حجاب باشه؟ آقايون مي تونند كراوات بزنند؟ كلا اكثرا عكساشون چجوريه؟

عکس باید باحجاب باشه طوری که گردن پیدا باشه اقایون هم بدون کروات حتما هم بدون رتوش و بدون ارایش
    ساپورت مالی هم جدا و یا باهم مشکلی ندارد فقط توی فرم روادید co باید نوشته شود هزینه جدا یا باهم

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط niloofarsa نمایش پست ها
    3-عكس خانمها ميشه بي حجاب باشه؟ آقايون مي تونند كراوات بزنند؟ كلا اكثرا عكساشون چجوريه؟

اتفاقاً برای ویزا عکس خانمها باید بی حجاب باشه(البته واسه معتقدها گردن و گوش فقط بیرون باشه هم کافیه)
    ولی برای پاسپورت حجاب اسلامی الزامی می باشد

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط flipflop1 نمایش پست ها
    والا، یکی از دوستان گفت 10 ساعت !

با اینکه تابلو هست که غیر منطقیه، ولی وسواسه دیگه ... گفتم سوالی بکنم. چون این هفته گواهی رو میگیرم اما احتمال اینکه سفارت بیفته هفته آینده وجود داره.

اوایل هفته آینده رو هم که محمود تعطیل کرد. منم رفتم تو توهم که نکنه سفارت گیر بده.
    دوستان توجه کنند که مدت زمان اعتبار گواهی بانک 2 هفته هست

Junior Member

آقا يه سؤال داشتم همه جاي فروم همچنين توي ويكي گفته شماره پرونده يك شماره 4 رقميه اما به من يه شماره 8 رقمي داده امسال جريانش عوض شده يا شماره سركاريه ؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)