صفحه 14 از 441 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232464114 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 4407

موضوع: بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت سوئد

پیش فرض پاسخ : بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت سوئد

من هم امروز سفارت بودم و برای 8 June وقت دادن با تاکید بر وقت دانشجویی! آقاهه خودش می گفت دیره (البته می گفت همین الان هم دیره!!!) ولی با اونایی که دم سفارت بودن و در جهت فرم وچیزهای دیگه نوعی business می کردن صحبت کردم و می گفتن 45 روزه میاد ویزا! دیگه خدا خودش رحم کنه. از دست ما که کاری ساخته نیست!

نقل قول نوشته اصلی توسط pleasoh
    نقل قول نوشته اصلی توسط Tungsten
    نقل قول نوشته اصلی توسط m_reza_kh
    من امروز ساعت 9.5 سفارت بودم. گفتند تا 10 بایستید تا وقت بدیم. به من وقت 8th June (نوزدهم خرداد) دادند و تمامی وقتهای روزهای دیگر هم اعلام کردند که پر هست. اینطور که من متوجه شدم یک نفر دو تا وقت نمیتونست بگیره و باید یا خودتون اونجا باشید یا شخص دیگری اونجا به اسم شما وقت بگیره، مدرکی ازتون نمیخوان. میتونید یه دوست یا آشنا رو بفرستید تا جاتون وقت بگیره.
    از دوستانی که قبلا وقت گرفتن و رفتن سر وقتشون مدارک رو دادند تقاضا میکنم در مورد اینکه روال خواندن اسمها و ترتیب و ... در روزی که نوبتشون بوده چطوره توضیح بدهند.
    مطمئنی که شما رو با کسایی که ویزای توریستی می خوان اشتباه نگرفتن؟؟؟؟
    من هفته پیش اونجا بودم گفت "اقامت دانشجویی نیاز به وقت نداره و ساعت 7.5 یکشنبه تا چهارشنبه می تونم اونجا باشم.
    خواهشمندم دوستاني كه ميرن سفارت يك خبر موثق بگذارن. من يك هفته پيش سفارت بودم اما مداركم كامل نبود، گفت برو وقتي مداركت كامل شد بيا، دانشجويي وقت هم نميخواد. اما حالا بعضي دوستان ميگن وقت ميخواد!!! يعني من بايد براي وقت گرفتن دوباره بيام تهران، برگردم شهرمون و بعد باز براي تحويل مداركم به سفارت برگردم تهران؟ اگر واقعا وقتيه، كسي ميتونه واسه 2 نفر وقت بگيره؟
    دوست عزیز من که گفتم، به یک نفر برای دو نفر (یعنی خودش و یک نفر دیگه) نمیدهند. اما شما یک نفر رو به جات بفرست که با اسم شما برات وقت بگیره.

من یک سوال برام پیش اومده، تاریخ شروع ویزا از چه زمانی زده میشه؟ لطفا اگر اطلاع دارید و یا تجربه دریافت ویزای شینگن پاسخ بدهید و با حدس و گمان پاسخ ندهید.

Senior Member pouya4 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط parnian80
    من هم امروز سفارت بودم و برای 8 June وقت دادن با تاکید بر وقت دانشجویی!
    ای بابا! ما هم که گفتیم وقت دانشجویی گفت هفته دیگه، ایول مملکت...
    با سپاس و تقدیر فراوان از خستگی های پدر و مهربانی های مادرم... و یاد و خاطره ی دختر همسایه که شوهر دیپلمه نمی خواست! ادامه تحصیل خودم رو تقدیم می کنم به رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، که مشوق اصلی من در این راه بود.......

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pleasoh
    نقل قول نوشته اصلی توسط Tungsten
    من امروز ساعت 9.5 سفارت بودم. گفتند تا 10 بایستید تا وقت بدیم. به من وقت 8th June (نوزدهم خرداد) دادند و تمامی وقتهای روزهای دیگر هم اعلام کردند که پر هست. اینطور که من متوجه شدم یک نفر دو تا وقت نمیتونست بگیره و باید یا خودتون اونجا باشید یا شخص دیگری اونجا به اسم شما وقت بگیره، مدرکی ازتون نمیخوان. میتونید یه دوست یا آشنا رو بفرستید تا جاتون وقت بگیره.
    از دوستانی که قبلا وقت گرفتن و رفتن سر وقتشون مدارک رو دادند تقاضا میکنم در مورد اینکه روال خواندن اسمها و ترتیب و ... در روزی که نوبتشون بوده چطوره توضیح بدهند.
    مطمئنی که شما رو با کسایی که ویزای توریستی می خوان اشتباه نگرفتن؟؟؟؟
    من هفته پیش اونجا بودم گفت "اقامت دانشجویی نیاز به وقت نداره و ساعت 7.5 یکشنبه تا چهارشنبه می تونم اونجا باشم.
    خواهشمندم دوستاني كه ميرن سفارت يك خبر موثق بگذارن. من يك هفته پيش سفارت بودم اما مداركم كامل نبود، گفت برو وقتي مداركت كامل شد بيا، دانشجويي وقت هم نميخواد. اما حالا بعضي دوستان ميگن وقت ميخواد!!! يعني من بايد براي وقت گرفتن دوباره بيام تهران، برگردم شهرمون و بعد باز براي تحويل مداركم به سفارت برگردم تهران؟ اگر واقعا وقتيه، كسي ميتونه واسه 2 نفر وقت بگيره؟
    دوست عزیز من که گفتم، به یک نفر برای دو نفر (یعنی خودش و یک نفر دیگه) نمیدهند. اما شما یک نفر رو به جات بفرست که با اسم شما برات وقت بگیره.

من یک سوال برام پیش اومده، تاریخ شروع ویزا از چه زمانی زده میشه؟ لطفا اگر اطلاع دارید و یا تجربه دریافت ویزای شینگن پاسخ بدهید و با حدس و گمان پاسخ ندهید.
    این طور که مسئول چک کردن مدارک در سفارت به من گفت، شروع ویزای دانشجویی رو اول آگوست می زنن.

آقا مثل اینکه اونجا هم به تسخیره ایرانیا در اومده حسابی ایرانی بازیه!!!!! ;D
    چون من یکی رو دیدم از ترس اینکه کاراش تموم نشه امروز 2 تا وقت جدا با فاصله 1 هفته برای خودش گرفت تازه برای دوستشم 1 وقت گرفته بود.

در ضمن یارو تو سفارتم میگه دیره ولی اولا خودشون میگن 6-8 هفته طول می کشه در حالی که 11-12 هفته مونده اونجام با وزارت علوم فرق داره که سر می دو ونن ببینن دیر شده کار رو جلو می ندازن در ضمن اگه دیر بود که واسه 15-16 june وقت نمی داد می گفت دیره نمی رسید خدافظ!!!

دوستان دانشجو - سلام

من جزو اولین دانشجویانی بودم که وقت گرفتم و کارهام روز سه شنبه تموم شد.
    خدمت دوستان گرامی باید عرض کنم که روزهای اول بی نظمی موج میزد و خبری از وقت نوبتی نبود.بعدها خودشون اسمها رو در فرم خودشون یادداشت کرند و به نوبت وقت می دادند.از 5 اتاقی که در سفارت سوئد هست فقط یک اتاق رو به دانشجویان اختصاص داده اند و اونهم بطور مشترک با متقاضیان ویزای تجاری! این یعنی اینکه اولویت با تجار است و به قولی مسئله علم بهتر است یا ثروت اینجا کاملا مصداق عیان دارد!
    هر روز خودشون رو بکشند 10 دانشجو وقت میدن که تا ساعت 13 باید این تعداد ویزیت بشن وگرنه باید فردا بیان.الان سیستم منظمه و هرکسی میدونه چه وقتی باید بیاد سفارت.پس دیگه نیازی به شب خوابی نیست! البته من در روز دوم این تجربه تلخ و سرد رو داشتم که آخرش فردا صبحش ساعت 10 بهم یه نوبت واسه فردا دادن!
    به هر حال الان مشکلی نیست چون به هر کسی که بیاد سفارت میگن اگر وقت قبلی نداره بره درب پایین و وقت بگیره.مسئول اصلی وقت دادن ها هم یه آقای میانسالیه به اسم آقای حیدری که آدم خوب و منطقیه.
    دوستان بیاد داشته باشند که پاسپورت بهشون پس داده میشه و هیچ مصاحبه ای هم نمیشه.اطلاعاتتون رو وارد کامپیوتر میکنن و 3 هفته دیگه میگن به شماره پیگیری که بهتون همون روز میدن زنگ بزنین و پیگیر کارهاتون باشید.
    درمورد زمان رفتن به سوئد هم حتما بلیط رزرو کنید از الان و بیاد داشته باشید که تاریخ ورودتون رو هرچه میتونید زودتر بزنید تو فرمها تا ویزا به موقع بیاد و نگرانی نداشته باشید.من برای هفته اول آگوست نوشتم.
    درضمن سفارت به لیستهای متفرقه نوبت که خودتون تهیه می کنید هیچ اهمیتی نمیده و از لیستی که خودش داره صداتون میکنه.هر رجیستری هم حدود نیم ساعت طول میکشه.شماره نوبتهای دانشجویی هم از 200 به بعد شروع میشه.
    سعی کنید هرچه زودتر نوبت بگیرید تا ویزاتون به موقع دربیاد...لازم هم نیست حتما خودتون برید سفارت وقت بگیرید.میتونید دوتا هم بگیرید.مسئله خاصی نیست.نگران نباشید...
    عکسهاتون هم اصلا روتوش نداشته باشه که ایراد میگیرند.

موفق باشید

You were born an original. Don't die as a copy

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Electric Power Engineering MSc and PhD - Chalmers

نقل قول نوشته اصلی توسط deymahe57
    دوستان دانشجو - سلام

خدمت دوستان گرامی باید عرض کنم که روزهای اول بی نظمی موج میزد و خبری از وقت نوبتی نبود.بعدها خودشون اسمها رو در فرم خودشون یادداشت کرند و به نوبت وقت می دادند.از 5 اتاقی که در سفارت سوئد هست فقط یک اتاق رو به دانشجویان اختصاص داده اند و اونهم بطور مشترک با متقاضیان ویزای تجاری! این یعنی اینکه اولویت با تجار است و به قولی مسئله علم بهتر است یا ثروت اینجا کاملا مصداق عیان دارد!
    هر روز خودشون رو بکشند 10 دانشجو وقت میدن که تا ساعت 13 باید این تعداد ویزیت بشن وگرنه باید فردا بیان.الان سیستم منظمه و هرکسی میدونه چه وقتی باید بیاد سفارت.پس دیگه نیازی به شب خوابی نیست! البته من در روز دوم این تجربه تلخ و سرد رو داشتم که آخرش فردا صبحش ساعت 10 بهم یه نوبت واسه فردا دادن!
    به هر حال الان مشکلی نیست چون به هر کسی که بیاد سفارت میگن اگر وقت قبلی نداره بره درب پایین و وقت بگیره.مسئول اصلی وقت دادن ها هم یه آقای میانسالیه به اسم آقای حیدری که آدم خوب و منطقیه.
    دوستان بیاد داشته باشند که پاسپورت بهشون پس داده میشه و هیچ مصاحبه ای هم نمیشه.اطلاعاتتون رو وارد کامپیوتر میکنن و 3 هفته دیگه میگن به شماره پیگیری که بهتون همون روز میدن زنگ بزنین و پیگیر کارهاتون باشید.
    درمورد زمان رفتن به سوئد هم حتما بلیط رزرو کنید از الان و بیاد داشته باشید که تاریخ ورودتون رو هرچه میتونید زودتر بزنید تو فرمها تا ویزا به موقع بیاد و نگرانی نداشته باشید.من برای هفته اول آگوست نوشتم.
    درضمن سفارت به لیستهای متفرقه نوبت که خودتون تهیه می کنید هیچ اهمیتی نمیده و از لیستی که خودش داره صداتون میکنه.هر رجیستری هم حدود نیم ساعت طول میکشه.شماره نوبتهای دانشجویی هم از 200 به بعد شروع میشه.
    سعی کنید هرچه زودتر نوبت بگیرید تا ویزاتون به موقع دربیاد...لازم هم نیست حتما خودتون برید سفارت وقت بگیرید.میتونید دوتا هم بگیرید.مسئله خاصی نیست.نگران نباشید...

موفق باشید

سلام

یعنی بین افرادی که یکروز مشخص وقت گرفتند، نوبتی هست که اونها خودشون فقط می دونند؟

اطلاعات داخل فرم ها رو چک می کنه؟

پس اون  ID digits همان شماره شناسنامه بود؟ و Passport issued by همون Naja Office؟ مدت تحصیل دو سال، نه 1 سال و ده ماه؟ ...

اینکه می گن اصلا روتوش نداشته باشه یعنی جزییات روی پوست هم معلوم باشه؟
    Resigned Mod. <br />.

نقل قول نوشته اصلی توسط نیما
    دوستان اگه میشه فورا جواب بدید .
    محل زندگی توسوئد خالی بمونه ؟ مشکلی ایجاد نمی کنه ؟
    نه نیما جون مشکلی نداره .

نقل قول نوشته اصلی توسط Iraniboy
    نقل قول نوشته اصلی توسط deymahe57
    خدمت دوستان گرامی باید عرض کنم که روزهای اول بی نظمی موج میزد و خبری از وقت نوبتی نبود.بعدها خودشون اسمها رو در فرم خودشون یادداشت کرند و به نوبت وقت می دادند.از 5 اتاقی که در سفارت سوئد هست فقط یک اتاق رو به دانشجویان اختصاص داده اند .
    الان سیستم منظمه و هرکسی میدونه چه وقتی باید بیاد سفارت.پس دیگه نیازی به شب خوابی نیست!
    یعنی بین افرادی که یکروز مشخص وقت گرفتند، نوبتی هست که اونها خودشون فقط می دونند؟
    اطلاعات داخل فرم ها رو چک می کنه؟
    پس اون ID digits همان شماره شناسنامه بود؟ و Passport issued by همون Naja Office؟ مدت تحصیل دو سال، نه 1 سال و ده ماه؟ ...
    اینکه می گن اصلا روتوش نداشته باشه یعنی جزییات روی پوست هم معلوم باشه؟
    ویزای سوئد
    (با تشکرویژه از کارکنان سفارت سوئد در تهران )
    یکروز برید نوبت بگیرید . شما اطلاع نخواهید داشت که نوبتتون چندمیه !!
    روزی که نوبتتون هست برید سفارت 8 صبح باشید خوبه (زودتر نرید )
    طبق برگه ای که خودشون دارند اسمها رو می خونن میرید تو برای ریجیستری .
    برای اینکه تا نوبتتون بشه وقتتون هدر نره یک کتاب با خودتون ببرید!!! ول کلا زیاد معطل نمی شید.
    یکسری کپی هم از مدارک باید ببرید .اطلاعات فرم رو بهعضی هاشو چک می کنن و اگر مشکلی داشت خودشون با خودکار تغییر میدن .
    اصل پاسپورت رو حتما ببرید .
    دو قطعه عکس (بدون روتوش )رو روی فرم 105031 و کپی آن بچسبونید یا منگنه کنید .
    برای اینکه وقت کارکنان رو نگیرید مدارک لازمه رو بتریتیب زیر آماده کنید . (در دو سری جدا یکسری اصل مدارک و یکسری کپی آنها )
    فرم 105031 ( می تونه با دست پر شده باشه یا تایپی باشه ) خودکار با خودتون ببرید و در آخر هم چک کنید اگه جاییش مشکل داشت کامل کنید .
    نامه پذیرش
    نامه تمکن (حتما نرخ دلار و معادل دلاری رو اگر نداره هم خوتون بنویسید )
    کپی پاسپورت
    می مونه وجه واریزی که باید برعکس پشت صفحه دوم منگنه کنید ( اگه با نحوه اینکار آشنا نیستید وقتی نمیگیره اونجا خودشون اینکار رو می کنن. )
    همون طور هم که می دونید مصاحبه نداره . و فقط مدارکتون کنترل و ثبت میشه .
    در آخر هم یه شماره برای پیگیری می دن .
    مدارک رو هم هر طور پر کردین مشکلی نداره .ID , و....
    کلا اصلا ابدا ... جای نگرانی نیست . (فقط دعا کنید مشکلی پیش نیاد ویزا بدن )

نامه پذیرش؟؟؟
    آقا نیما اینا هم مثل وزارت علوم بازی در میارن؟
    یا پرینت هم قبوله؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)