صفحه 20 از 441 نخستنخست ... 10111213141516171819202122232425262728293070120 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 4407

موضوع: بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت سوئد

پیش فرض پاسخ : بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت سوئد

نقل قول نوشته اصلی توسط aussie
    آره منم همین سوال رو داشتم.
    ما اگه با اتریش بریم خوب وارد اتریش که نمی شیم تو سالن ترانزیت می شینیم ولی ویزای ترانزیت می خوایم یا نه؟
    دانشگاه lund خودش پیشنهاد کرده که اول برین کپنهاگ بعدش با قطار بیاین اینجا ! بنابراین نباید از لحاظ ترانزیت مشکلی باشه چون من بلیط هم که رزرو کردم پرسیدم گفتن مشکلی نیست .

نقل قول نوشته اصلی توسط arash
    1- به نظر میرسه که با این resident permit حتما باید وارد کشور صادر کننده اون (سوئد) شده و بعد از وارد شدن به اون کشور، میتوان با همراه داشتن resident permit و پاسپورت به کشورهای دیگه schengen مسافرت کرد.
    لینک زیر در همین ارتباطه، از سایت اتحادیه اروپا
    http://ec.europa.eu/justice_home/fsj...country_en.htm

2- کسی از سفارت بابت بلیط نپرسید؟
    من امروز رفتم یه آژانس برای رزرو بلیط، وقتی گفتم که دانشجوئم خودش گفت "بلیط یکطرفه میخوای دیگه!!" یعنی اینکه از نظر اونا هم این کار طبیعیه انگار!!
    در ضمن به من گفت که فعلا برای 25 آگوست جا نمیده

3- راستی بالاخره ما که وقت گرفتیم، 8 اونجا باشیم یا 7 ؟
    در مورد اینکه باید اول وارد سوئد بشیم یکم جای بحثه چون این ویزا D-Type هستش و تو توضیح این نوع گفته شده که میشه به عنوان ترانزیت ازش استفاده کرد. در مورد بلیط هم این D-type بودنش انگار مشکل رو حل میکنه و یکطرفه کافیه اما بد نیست بازهم بپرسیم از سفارت. واقعا من برای این افرادی که بدون اطلاع در آژانسها دارند کار میکنند و این سیستم متاسفم. یک نفر آگاه پیدا نشد درست جواب مارو بده تا اینهمه بحث و دردسر سر بلیط گرفتن نداشته باشیم.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Electric Power Engineering MSc and PhD - Chalmers

سلام

دوستان از امروز تمام وقت های قبلی سفارت کنسل میباشد و شما باید صبح بین تا ساعت 9 اسم خود را وارد لیست اسامی کنید. البته خبر خوب این است که تا بالای 30 نفر در روز هم می توانند قبول کنند. امروز تا ساعت 2 تقریبا همه دانشجویان کارشون تمام شد ولی تا ساعت 4 هم قبول می کنند به شرطی که اسمت تو لیست صبح باشد.
    Resigned Mod. <br />.

Junior Member

حای دشمناتون خالی من و تعدادی از دوستان امروز سفارت بودیم.
    من دیشب ساعت 3 رفتم دیدم که دم در سفارت یک کاغذ چسبوندن همونجا که شماره می دهند (درب پایین) و ملت اسمشون رو نشوتن. اون موقع من شدم نفر هفتم !
    بعدش خوابیدم صبح شد. رفتم بانک پول ریختم و برگشتم ساعت شد تقریبا 8. اون موقع بچه ها گفتن یکی از تو سفارت اومده و اون لیست رو پاره کرده و گفته حق ندارید کاغذ به سفارت بچسبونید !
    بعد دوباره یک لیست نوشته بودند و می خواستند من رو بگذارند در جایگاه 30 ام !! آخرش شدم نفر 5.5 !
    به هر حال تا ساعت 12 مارو اونجا الاف نگه داشتند و حتی یک دانشجو هم نرفت تو.
    بعدش از ساعت 12 دو نفر از لیست خوندن و اونا رفتن تو. بعد یکهو به طور معجزه آسایی به جای خوندن لیست اومدن گفتن KTH ای ها بیان برن تو !
    دقت کنید تا الان 3 بار سیاست عوض شده ! لیست 1 - لیست 2 - اسم دانشگاه !
    بعد گفتن حالا Chalmers ها بیان برن تو. بعد دوبار از روی لیست خوندن ! چه شود.
    بالاخره ساعت 1 اینا من رفتم تو و مدارک رو دادم. خانومه مدارک رو فقط مرتب کرد. بعد گفت این عکست خوب نیست. برو یکی دیگه بگیر و برگرد. مدارک رو هم نگه داشت. یک عده ای مثل من همین بلا سرشون اومد. بعد که عکس گرفتیم برگشتیم دوباره کلی معطل شدیم و بعد گفتند مشخصات بنویسید پشت عکس ها و عکس رو دادیم داخل ولی آخرش هم نفهمیدیم که این عکس ها به مدارکمون چسبید یا نه !
    نکته اینکه به بعضی ها یک شماره پرونده دادند که به ما ندادند. اصلا معلوم نیست که چی بشه. حتی احتمال داره که به این دلیل بهمون ویزا هم ندهند.

یک سوال :
    آیا کسی بعد از تحویل دادن مدارک کد پرونده یا یک کاغذ گرفته ؟

این هم تجربه ما،
    فرشید

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه

ولی دوستان چه ساعت 3 صبح برید چه 8 زودتر از 11 نوبتتون نمیشه و کا رهمه تو دو ساعت تمام میشه. پس بیخودی صبح زود نرید.
    Resigned Mod. <br />.

در جواب دوستی که در مورد شماره پرونده پرسیده بود :

بله به همه افرادی که در روزی که من رفتم اقدام کرده بودند یک شماره پرونده دادند و گفتند که تا یک ماه نتیجه میاد (گویا قرار بود زودتر جوابها رو بدهند)

از اونور دوستان جهت تسریع کارشون از دونسخه bank statement یادشون نره ، و عکس رو هم از همون عکاسی نزدیک سفارت فقط قبول می کنند ، چون مطمئن هست ، حتما اونجا برید قبل اینکه خودشون بفرستنتون

Every experience you have and how it makes you feel is a direct result of your perspective on life.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط farshidjh
    نکته اینکه به بعضی ها یک شماره پرونده دادند که به ما ندادند. اصلا معلوم نیست که چی بشه. حتی احتمال داره که به این دلیل بهمون ویزا هم ندهند.

یک سوال :

این هم تجربه ما،
    فرشید
    فرشیدجان باید حتما بهتون یک شماره پرونده بدن تا بتونی کارت رو پیگیری کنی. بنظر من دوباره برو سفارت و از آقای عسگری بپرس که چظوری می تونی شماره پروندت رو بگیری. اگر شده خودش میره برات میگیره. ولی نهایتا تا یک ماه الی یک ماه و نیم دیگه که تصمیم گرفته بشه می تونی با مراجعه حضوری به سفارت و دادن شماره پاسپورت نتیجه رو پیگیری کنه.

راستی یک سوال،
    ما که ویزای Shengen می گیریم آیا باید با پرواز مستقیم بریم یا اینکه با همین ویزا قاعدتا می تونیم با پروازهایی مثل اطریش ایر بریم که از یکی از کشورهای شنگن می رود ؟
    اونوقت دیگر ویزای ترانزیت نمی خواهیم ؟

فرشید
    در صورت داشتن ویزای type D شما میتونید به کلیه کشورهای شنگن سفر کنید (ترانزیت هم همینطور). فقط توصیه شده که اولین ورودتون ترجیحا کشوری باشه که ویزا رو براتون صادر کرده. ولی اگر جای دیگری هم برید (مثلا دوست من پارسال بعد از گرفتن ویزاش اول رفت یک هفته اتریش (وین) و بعد رفت استکهلم) ممکنه توی immigration office ازتون بپرسند که چرا اول به کشور مقصد نرفتید که باید براشون توضیح بدید که مثلا با دوستاتون قرار گذاشتید باهم برید یا اینکه اومدید اول یکی از آشناهاتون رو ببینید و غیره. ممکنه بپرسن و ممکنه نپرسن. بهرحال باید اگر پرسیدند دلیل واقعی رو بگید و میدونید که اونا حق دارد به دلایل کاملا قانونی نگذارن که شما وارد اون کشور بشید (بگفته خودشون) ولی این قضیه احتمالش خیلی کمه. خیالتون راحت!

نقل قول نوشته اصلی توسط m_reza_kh
    در مورد اینکه باید اول وارد سوئد بشیم یکم جای بحثه چون این ویزا D-Type هستش و تو توضیح این نوع گفته شده که میشه به عنوان ترانزیت ازش استفاده کرد. در مورد بلیط هم این D-type بودنش انگار مشکل رو حل میکنه و یکطرفه کافیه اما بد نیست بازهم بپرسیم از سفارت. واقعا من برای این افرادی که بدون اطلاع در آژانسها دارند کار میکنند و این سیستم متاسفم. یک نفر آگاه پیدا نشد درست جواب مارو بده تا اینهمه بحث و دردسر سر بلیط گرفتن نداشته باشیم.
    سفارت کلا کاری به بلیط نداره. بلیط یکطرفه هم هیچ مشکلی نداره چون ویزای دانشجویی همونطور که قبلا گفتم اقامتی است.

یک نکته دیگه اینکه قبل از وارد شدن به داخل سفارت مدارکتون رو به ترتیب زیر بگذارید و منگنه کنید به هم (یک سری اصل و یک سری کپی). معادل دلاری نامه بانک رو هم با خودکار روی نامه بانک و کپی اون ذکر کنید. نرخ تبدیل رو هم بنویسید. حدودا هر دلار 930 تومان.

1- فرم درخواست (یک عکس رو روی صفحه اول فرم (بالا سمت چپ) منگنه کنید.
    2- فیش پرداختی (127000 تومان) به صفحه دوم فرم درخواست منگنه شود.
    3- نامه پذیرش
    4- کپی پاسپورت و صفحات آن
    5- نامه بانک

این ترتیبی هست که خود آفیسرها مورد نظرشون هست و یکی از اعضای سفارت برای من اینطوری مدارک رو دسته بندی کرد. وارد هم که شدم آفیسر تشکر کرد که مدارک رو اینطوری دسته بندی کردم. این دوسری رو به اضافه پاسپورت میدید آفیسر. ایشون توی کامپیوتر مشخصاتتون رو وارد میکنه و پاسپورت رو بهتون بر می گردونه و بعد توی همون اتاق یک عکس ازتون می گیره و شماره پروندتون رو بهتون اعلام می کنه و میگه یکماه دیگه تماس گیرید و تمام. اگر اینطوری مدارک رو مرتب کنید کلا 5 دقیقه بیشتر کارتون طول نمی کشه. دوستانی که مدارکشون نامرتب هست یا می خوان دونه دونه تحویل بدن اعصاب آفیسر رو بهم میریزن و هم اینکه کارشون بیشتر طول می کشه و قاعدتا دوستان دیگه باید بیشتر توی صف بمونن.

عکس رو هم سعی کنید حتما توی همون عکاسی صاحبقرانیه بگیرید تا روزه شک دار نگیرید و با یکبار رفتن داخل سفارت کارتون حل بشه. همون صبح که اسم بنویسید توی سفارت میتونید سریع برید و عکستون رو بگیرید.

امیدوارم برای دوستان بعضی ابهامات روشن شده باشه.

علیرضا
    Life is like riding a bicycle. To keep your balance you must keep moving<br /> Albert Einstein

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_am

یک سوال :

این هم تجربه ما،
    فرشید
    فرشیدجان باید حتما بهتون یک شماره پرونده بدن تا بتونی کارت رو پیگیری کنی. بنظر من دوباره برو سفارت و از آقای عسگری بپرس که چظوری می تونی شماره پروندت رو بگیری. اگر شده خودش میره برات میگیره. ولی نهایتا تا یک ماه الی یک ماه و نیم دیگه که تصمیم گرفته بشه می تونی با مراجعه حضوری به سفارت و دادن شماره پاسپورت نتیجه رو پیگیری کنه.

راستی یک سوال،
    ما که ویزای Shengen می گیریم آیا باید با پرواز مستقیم بریم یا اینکه با همین ویزا قاعدتا می تونیم با پروازهایی مثل اطریش ایر بریم که از یکی از کشورهای شنگن می رود ؟
    اونوقت دیگر ویزای ترانزیت نمی خواهیم ؟

فرشید
    در صورت داشتن ویزای type D شما میتونید به کلیه کشورهای شنگن سفر کنید (ترانزیت هم همینطور). فقط توصیه شده که اولین ورودتون ترجیحا کشوری باشه که ویزا رو براتون صادر کرده. ولی اگر جای دیگری هم برید (مثلا دوست من پارسال بعد از گرفتن ویزاش اول رفت یک هفته اتریش (وین) و بعد رفت استکهلم) ممکنه توی immigration office ازتون بپرسند که چرا اول به کشور مقصد نرفتید که باید براشون توضیح بدید که مثلا با دوستاتون قرار گذاشتید باهم برید یا اینکه اومدید اول یکی از آشناهاتون رو ببینید و غیره. ممکنه بپرسن و ممکنه نپرسن. بهرحال باید اگر پرسیدند دلیل واقعی رو بگید و میدونید که اونا حق دارد به دلایل کاملا قانونی نگذارن که شما وارد اون کشور بشید (بگفته خودشون) ولی این قضیه احتمالش خیلی کمه. خیالتون راحت!

نقل قول نوشته اصلی توسط m_reza_kh
    سفارت کلا کاری به بلیط نداره. بلیط یکطرفه هم هیچ مشکلی نداره چون ویزای دانشجویی همونطور که قبلا گفتم اقامتی است.

یک نکته دیگه اینکه قبل از وارد شدن به داخل سفارت مدارکتون رو به ترتیب زیر بگذارید و منگنه کنید به هم (یک سری اصل و یک سری کپی). معادل دلاری نامه بانک رو هم با خودکار روی نامه بانک و کپی اون ذکر کنید. نرخ تبدیل رو هم بنویسید. حدودا هر دلار 930 تومان.

1- فرم درخواست (یک عکس رو روی صفحه اول فرم (بالا سمت چپ) منگنه کنید.
    2- فیش پرداختی (127000 تومان) به صفحه دوم فرم درخواست منگنه شود.
    3- نامه پذیرش
    4- کپی پاسپورت و صفحات آن
    5- نامه بانک

این ترتیبی هست که خود آفیسرها مورد نظرشون هست و یکی از اعضای سفارت برای من اینطوری مدارک رو دسته بندی کرد. وارد هم که شدم آفیسر تشکر کرد که مدارک رو اینطوری دسته بندی کردم. این دوسری رو به اضافه پاسپورت میدید آفیسر. ایشون توی کامپیوتر مشخصاتتون رو وارد میکنه و پاسپورت رو بهتون بر می گردونه و بعد توی همون اتاق یک عکس ازتون می گیره و شماره پروندتون رو بهتون اعلام می کنه و میگه یکماه دیگه تماس گیرید و تمام. اگر اینطوری مدارک رو مرتب کنید کلا 5 دقیقه بیشتر کارتون طول نمی کشه. دوستانی که مدارکشون نامرتب هست یا می خوان دونه دونه تحویل بدن اعصاب آفیسر رو بهم میریزن و هم اینکه کارشون بیشتر طول می کشه و قاعدتا دوستان دیگه باید بیشتر توی صف بمونن.

عکس رو هم سعی کنید حتما توی همون عکاسی صاحبقرانیه بگیرید تا روزه شک دار نگیرید و با یکبار رفتن داخل سفارت کارتون حل بشه. همون صبح که اسم بنویسید توی سفارت میتونید سریع برید و عکستون رو بگیرید.

امیدوارم برای دوستان بعضی ابهامات روشن شده باشه.

علیرضا
    دوستان یه سوالی. یعنی از همه شما بعد از تحویل مدارک عکس گرفتن؟ از من نه عکس گرفتن نه بهم شماره پرونده دادند. آفیسر بعد ار اینکه مدارکم رو گرفت گفت کارت تمومه، برو. حالا من چی کارکنم؟ یعنی الان مدارک من ناقصه؟

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه

نه مشکلی نیست. از من هم عکس نگرفتند. در رابطه با شماره پرونده، علتش این است که اطلاعات بسیاری از از افراد را بعدا وارد لیست می کنند تا سریعتر کار ها تمام شود. پس این هم مشکلی نیست.
    Resigned Mod. <br />.

دوستان من امروز از ساعت 6 دم در سفارت بودم. بعضی دوستان هم زودتر اومده بودند. لیستی هم به شیشه در پایینی بود که هر کس میومد اسمشو مینوشت. اما همونطور که انتظار داشتیم اون لیست رو قبول ندارند و آقا سوئدیه اومد کندش گفت "!No List !No List". بعد هم ساعت 7 اینطورا بود آقا جوون کم مو ایرانیه! اومد گفت امروز دانشجویی نمیگیریم و تا ساعت 1.5 بیشتر نیستیم. هرچه هم اصرار کردند و کردیم گفت نمیشه مگر دوسه نفر که از راه دور اومدند.
    گفت فردا(پنجشنبه) از ساعت 11-10 بیاید هستیم و 30 تا 40 نفرم میتونیم مدارک بگیریم. در ضمن گفت وقتهای قبلی و اون روش کنسل شده.حتی اونهایی که امروز وقت دارند هم نگرفت.

نتیجه گیری:
    دوستان امروز سر کار نرید مدارک نمیگیرند! فردا انقدر زود لازم نیست از خوابمون بزنیم بریم انگار فایده نداره. دوستان وقتهای قبلی کنسل شده ها!

اینا نتیجه گیری شخصی و شرح اوضاع امروز بود. بنده هیچ مسئولیتی قبول نمیکنم البته!

یک سوال: این دو قطعه عکس یکیش رو مدارک اصلی و دیگری رو کپیها یا هر دوش رو اصلیه؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)