صفحه 311 از 441 نخستنخست ... 211261301302303304305306307308309310311312313314315316317318319320321361411 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,101 تا 3,110 , از مجموع 4407

موضوع: بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت سوئد

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

پیش فرض پاسخ : بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت سوئد

نقل قول نوشته اصلی توسط naninano نمایش پست ها
    سلام به دوستان گرامی

من دانشجوی PhD در ایران هستم. یک گرانت از یک موسسه اروپایی در بلژیک دریافت کردم که یک دوره 20 روزه رو در سوئد بگذرونم (در پاییز 2014).
    چند تا سوال داشتم:
    1-در سایت سفارت سوئد چنین موردی وجود نداره، یعنی مدارکی که برای این ویزا نیاز هست. باید مدارک کدوم مورد رو آماده کنم؟
    2-در سایت www.migrationsverket.se نوشته شده که مدارک باید توسط دارالترجمه رسمی ترجمه بشه. ولی چیزی در مورد وزارت خارجه و دادگستری ننوشته. آیا فقط ترجمه دارالترجمه کافیه؟
    3- با توجه به اینکه هزینه ام رو اونا میدن گردش حساب اینجام چقد مهمه؟ در ضمن آیا نیاز هست که سند ملکی که دارم رو نیز ارائه بدم؟
    4- در هیچکدوم از مدارک در مورد مدرک تحصیلی و گواهی اشتغال به تحصیل چیزی نوشته نشده بود. آیا نیاز هست؟
    5- برای پرداخت آنلاین باید حتما کردیت کارت داشت؟ با گیفت کارت هم میشه؟

ممنونم اگه پاسخ بدید
    سلام
    کسی که ویزا رو بررسی میکنه باید بدونه شما دانشجوی دکترا هستی و گرنت داری، لذا مدارکی که لازمه ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل ممهور به مهر دارالترجمه و دادگستری+ نامه از موسسه در بلژیک که مشخص میکنه مبلغ برای 20 روز کافی است+ هر مدرکی که مشخص میکنه بر میگردید مثل مرخصی و ...
    اگر گواهی اشتغال به تحصیل نداشته باشید و ثابت نکنید دانشجوی دکتری هستید در ایران به احتمال زیاد ویزای شما رد میشه. پرداخت تا دوسال پیش نقدی بود از طریق بانک پاسارگاد سرکوچه سفارت که معادل ریالی باید پرداخت میشد. حالاش رو نمی دونم.
    همیشه کسی که میخاد اقدام کنه برای ویزا یادش باشه که با یک انسان معمولی طرفه؛ لذا هرچی می تونید مدرک براش ارائه کنید که اولاً می تونید در مدت اقامت از پس مخارج بر بیایید و دوماً بر می گردید پس از این مدت؛ سند ملک و گواهی بانکی رو هم بزارید هرچند الزاما لازم نیستند ولی کمک می کنه که ویزات رد نشه.
    قوانین سایت را رعایت کنیم

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نقل قول نوشته اصلی توسط GipsySean نمایش پست ها
    سلام ؛

حدود دو هفته پیش شخصی در یک سایت آگهی زده بود تحت عنوان استخدام برنامه نویس و مهاجرت به اروپا.

پس از تماس با وی و مکاتبه یک فرم رزومه مربوط به شرکت IKEA فرستاد که پر کردیم و برای او فرستادم.

الآن گفته که رزومه ی شما مورد قبول هست (اما مصاحبه ی خاصی صورت نگرفت) .

خلاصه ی وضعیت به این حالت شد که فرد مورد نظر با من یک قرار داد می بنده ، 1000 یورو پیش و 1000 یورو بعد می گیره.

در ازای این قرارداد یک Job offer و نامه ی اسپانسر شیپ و کار های ویزا را صورت میده جهت ویزای Skilled worker و مهاجرت کاری به سوئد. و نهایتا ویزا تا اوخر شهریور یا اوایل مهر آماده می شود.

می خواستم بدونم چه موارد مد نظر شما هست که من می تونم با توجه به آنها صحت ادعای فرد رو مورد بررسی قرار بدم؟

ممنون
    سلام
    استخدام در IKEA و هرشرکت دیگری با پرستيژ بین المللی این شرکت، و یا حتی اصلا
    بی پرستیژ ترین شرکت توی سوئد واقعا مشکله و برای کسی که سوئدی بلد نیست و خارج از سوئده تقریبا غیرممکنه... اگر موسسه ای هست که ادعا کرده برای شما که ایران هستید پذیرش گرفته و حالا پول باید بدید که شما ویزات رو بدند به دستت احتمال قریب به یقین قضیه دروغ و کلاهبرداریه... سوئد به این مرحله نرسیده که نیروی کار از خارج وارد کنه بعلاوه اگر جای خالی ای وجود داشته باشه که به فرض محال سوئدی ها پرش نکنند از اتباع اتحادیه اروپا بقدری زیاد هست که فرصت به نیروی کار خارج از اتحادیه نمیرسه. بعلاوه IKEA
    برای استخدام دربان هم مصاحبه می کنه و اگر مصاحبه هم نکردید و بدون بررسی سطح زبان و دانش شما به شما گفته شده پذیرفته شدید! بدونید 100 در صد با یک واسطۀ کلاهبردار رو برو هستید که اصلا در واقع واسطه نیست.

Junior Member

بسیار ممنون از پاسخ خوبتون.
    در مورد گواهی که فرمودید ترجمه با مهر دارالترجمه و دادگستری، آیا مهر وزارت خارجه لازم نیست؟
    در ضمن آیا تاریخ صدور گواهی ها و ترجمه های (مثل گواهی کار و اشتغال به تحصیل و سند مالکیت) مهمه؟ چون در متن های قدیمی چند سال پیش سفارت نوشته بود که مثلا گواهی اشتغال به کار نباید 2 ماه بیشتر از صدورش گذشته باشه.
    من احتمالا مرداد یا اواخر تیر برم سفارت.

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نقل قول نوشته اصلی توسط naninano نمایش پست ها
    بسیار ممنون از پاسخ خوبتون.
    در مورد گواهی که فرمودید ترجمه با مهر دارالترجمه و دادگستری، آیا مهر وزارت خارجه لازم نیست؟
    در ضمن آیا تاریخ صدور گواهی ها و ترجمه های (مثل گواهی کار و اشتغال به تحصیل و سند مالکیت) مهمه؟ چون در متن های قدیمی چند سال پیش سفارت نوشته بود که مثلا گواهی اشتغال به کار نباید 2 ماه بیشتر از صدورش گذشته باشه.
    من احتمالا مرداد یا اواخر تیر برم سفارت.
    مهر وزارت خارجه حقیقتا لازم نیست ولی اگر از سفارت سوال کنید احتمالا می گن لازمه! بهرحال اگر می تونید بگیرید چه بهتر حتما بگیرید؛ ولی می دانم که برای گواهی کار و اشتغال به تحصیل گرفتنش سخته. من دوسال پیش برای ویزای دانشجویی بعضی مدارک ساپورت کننده رو بدون مهر خارجه فرستادم و مشکلی هم نبود، الان رو نمی دونم.
    مدارک تحصیلی مثل دانشنامه فوق لیسانس و ریز نمرات مثلا، اینا لازم نیست آپدیت باشن ولی مدارکی مثل گواهش اشتغال به تحصیل، سند ملک و .. باید جدید باشند. فلسفه اش هم اینه که دانشنامه و تحصیلاتی که دارید با گذشت زمان کماکان معتبر و به قوه خود باقی مونده فرض میشن، ولی اشتغال به تحصیل و گواهی کار و سند مالکیت اینطور نیست. یعنی ممکنه امروز شاغل باشید و فردا اخراج شده باشید و ده سال پیش یه ملکی رو داشته باشید ولی امروز اون رو فروخته باشید.

Member ershadpoor آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

سلام دوستان
    کسی میدونه که این گواهی مالی باید ترجمه هم بشه یا نه
    اگه نه کدوم بانکها گواهی انگلیسی صادر میکنن
    من که از ملت گرفتم همه چیش انگلیسیه جز ارقامش که اصل کاره
    پندار نیک ، گفتار نیک ، کردار نیک

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نقل قول نوشته اصلی توسط ershadpoor نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کسی میدونه که این گواهی مالی باید ترجمه هم بشه یا نه
    اگه نه کدوم بانکها گواهی انگلیسی صادر میکنن
    من که از ملت گرفتم همه چیش انگلیسیه جز ارقامش که اصل کاره
    سلام
    بانک پارسیان و سامان میدونم Bank Statement رو به انگلیسی صادر می کنند.
    من برای سفارت سوئد و هم نیوزیلند از بانک پارسیان BS گرفتم که خیلی خوب و تمیز وشسته رفته تحویل میده.
    در موردی که گفتید که ارقام به فارسی هست مجبورید بدید ترجمه و تایید بشه که زحمت آدم زیاد میشه، با بانک صجبت کنید تصحیح کنند.

Member ershadpoor آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

سلام دوستان
    این گواهی مالی باید بنام خودم که دانشجو هستم باشه یا بنام همسرم که به عنوان همراه میخاد بیاد؟ یا فرقی نمیکنه؟
    ممنون
    پندار نیک ، گفتار نیک ، کردار نیک

Junior Member

سلام دوستان
    کسی میدونه از وقتی که تصمیم گیری در مورد درخواست ویزای دانشجویی توسط Migrationsverket گرفته میشه تا زمانی که کارت به سفارت تهران برسه معمولا چقدر طول میکشه؟ واسه مورد من بعد 6 ماه، تازه نوشته تصمیم گیری شده است. به نظرتون از کجا میشه فهمید ویزام اکسپته یا ریجکت؟ با تشکر

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نقل قول نوشته اصلی توسط david87 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کسی میدونه از وقتی که تصمیم گیری در مورد درخواست ویزای دانشجویی توسط Migrationsverket گرفته میشه تا زمانی که کارت به سفارت تهران برسه معمولا چقدر طول میکشه؟ واسه مورد من بعد 6 ماه، تازه نوشته تصمیم گیری شده است. به نظرتون از کجا میشه فهمید ویزام اکسپته یا ریجکت؟ با تشکر
    سلام،
    دو هفته حدوداً

Junior Member

درخواست راهنمایی فوری
    دوستان من بعد از 6 ماه انتظار واسه اقامت دانشوجی سوئد، متاسفانه دیروز تو سفارت بهم گفتن با درخواستت موافقت نشده و تو نامه ی ریجکت نوشتن که "چون شروع تحصیلات شما بنا به نامه دانشگاه 6ماه پیش بوده موقع تصمیم گیری در مورد پرونده شما خیلی از تاریخ شروع تحصیلات گذشته و واسه دانشگاه اونور هم دیر شده است به شما اجازه اقامت صادر نمی شود"
    درحالیکه این تاخیر ازجانب اداره مهاجرت بوده و بیشتر به خاطر کلییرنس اتفاق افتاده. دانشگاه مقصد هم گفته چون ویزاتون زیاد طول کشید ما مجبور شدیم بجای شما، یکی دیگه رو برداریم. به نظرتون من الان تقاضای تجدیدنظر بکنم فایده ای داره؟ کلا مراحل تقاضای تجدید نظر چه طوری هاس؟ وکیلی چیزی میشناسید بهم تو این زمینه کمک کنه تا من از اداره ی مهاجرت ادعای خسارت کنم؟ با تشکر

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)