صفحه 393 از 441 نخستنخست ... 293343383384385386387388389390391392393394395396397398399400401402403 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,921 تا 3,930 , از مجموع 4407

موضوع: بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت سوئد

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت سوئد

نقل قول نوشته اصلی توسط magic نمایش پست ها
    سلام. من برای دکتری می خوام برم سوئد. جواب ویزام اوکی شده اما هنوز کارتم نیومده.
    استادم اما می گه احتیاجی به کارت نیست اطلاعاتت اینجا ثبت شده و میتونی وارد سوئد بشی.
    می خواستم ببینم درسته این حرف؟! بعد از ایران اجازه می دن که خارج بشم؟

به نظر من که روزه شک دار نگیرید. کارت را بگیرید و راحت برید. برای من 9 روز طول کشید از زمان اکی شدن جواب ویزا تا اینکه من کارت را از سفارت تو تهران گرفتم. تو فرودگاه هم کارت را چک کردند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    gastro

من این مشکل رو دوسال پیش داشتم کارت بخاطرتعطیلات ژانویه وسفارت دیر میومد وشزوع کارم نبودم درسوید .ویزای نوع دی یا نشنال گرفتم 91 روزه تا بتونم برم سوید .وکارتم برگشت دوباره سوید وانجا تحویلم دادن

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Masood57 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    با توجه به اینکه شرایطمون مشابه هست. لطفا اگه در مورد پرونده تون تصمیمی گرفته شد یا مدارکی خواستن اینجا اطلاع بدید. ممنون
    به استادتون بگید پیگیر کارتون باشه از Migrationsverket. زودتر جواب می دن
    A Journey of a Thousands miles Begins with A SINGLE step<br />http://www.applyabroad.org/forum/index.php/topic,19693.0.html

Junior Member

سلام، دوستان كسي تجربه اينو داره كه migrationsverket كيس افيسرشو بخواد عوض كنه؟ چقدر طول ميكشه اين پروسه؟

سلام دوستان
    من دانشجوی دکتری هستم برای فرصت مطالعاتی 6 ماهه اقدام کردم. من هم اول فرم ویزای دانشجویی پر کرده بودم ولی تو سفارت به من گفتن باید فرم visiting researcher پر کنم. غیر از من یه دانشجوی دیگه هم بود که نوبتش قبل از من بود به اون هم همین رو گفته بودند و اون هم همونجا فرمش رو عوض کرده بود. تاریخ اقدام من 2016-08-31 است ولی هنوز تصمیمی برای پرونده من گرفته نشده. الان توضیحات برخی از دوستان رو خوندم نگران شدم شاید اشتباه شده. کسی تجربه ای داره کمک کنه.
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    gastro

نقل قول نوشته اصلی توسط nasel نمایش پست ها
    سلام، دوستان كسي تجربه اينو داره كه migrationsverket كيس افيسرشو بخواد عوض كنه؟ چقدر طول ميكشه اين پروسه؟
    توی سایتشون برای هرنوع ویزایی ازنوع تحصیلی یا کاری و...یک مسیر دارن آنلاین، که مدت زمان حداقل وحدکثر رومیگه. اگه افیسر عوض بشه نمیتونه ازسقف حداکثر بیشتر بشه اگه بیشتر شد باستنادبه همون لینک بهشون ایمیل بزنین

Junior Member

سلام.
    دوستان من پذیرش با فاند برای دکتری گرفتم و میخوام برای ویزا اقدام کنم و چند تا سوال در مورد ویزا و سفارت دارم. ممنون میشم راهنمایی کنین.
    1) بعد از اینکه آنلاین برای ویزا اپلای کنم، باید حضوری هم وقت بگیرم؟ این مراجعه حضوری برای چیه؟
    2) نامه پذیرش و فاند رو برای من ایمیل کردن. اینا فکر کنم برای آنلاین کافی باشه. اصل مدارک لازمه؟ یعنی باید اصل نامه پذیرش و فاند رو برام پست کنن؟
    3) من قبلا یکسال بلژیک بودم یعنی ویزای بلند مدت داشتم و چند روز دیگه ویزام تموم میشه. داشتن ویزای بلند مدت تو اروپا تو روند ویزای سوئد تاثیر داره؟ یعنی باعث میشه زودتر ویزا بگیری؟
    4) عکس باید شرایط خاصی داشته باشه؟ بعضی سفارت ها مثلا میگن بدون آرایش باشه یا گوش ها بیرون باشه و ....
    5)مدارک لازم نامه پذیرش، نامه فاند و شناسنامه هست؟
    6) از آنجایی که مدت تحصیل من بیشتر از 1 سال هست پس لزومی نداره بیمه پرداخت کنم درسته؟
    7) باید پول برای سفارت واریز کنم؟ اگه آره، میشه با کارت بانکی ایران واریز کرد یا باید کردیت کارت داشت؟

Junior Member

سلام دوست عزیز
    در گذشته برای متقاضیان فرصت مطالعاتی در سفارت فرم دانشجویی و بعضی وقتا visiting researcher پر می شد. اما در واقع متقاضیان فرصت مطالعاتی نه Student هستن و نه visiting researcher (researcher کسانی هستند که دکترا دارند) بلکه visiting PhD student یا Exchange student هستند و باید تقاضای visitor permit کنند. من آنلاین درخواست دانشجویی دادم اما آفیسر درخواستمو به visitor permit تغییر داد. یکی دیگه از دوستان هم حضوری درخواست داد که اونم به همین صورت درخواستش به visiting PhD student تغییر کرد. شما در صفحه زیر می تونیدمطالعه کنید:
    http://www.migrationsverket.se/English/Private-individuals/Visiting-Sweden/Exchange-students-and-doctoral-exchange-students.html
    اما در مورد درخواست شما بگم که چون فرم visiting researcher رو پر کردید دیگه به عنوان دانشجو تلقی نمیشید و باید فرم host agreement که توسط استادتون در سوئد پر میشه رو هم به سفارت ارائه می کردید که امیدوارم داده باشید (چون بندی مربوط به مسائل مالی و ... هست که اساتید به دلیل تعهدآور بودن کمتر حاضر به پر کردنش هستند). اگه مدارکتون کامل باشه به نظرم مشکلی براتون پیش نمیاد و به عنوان researcher اقامت حواهید گرفت. به نظرم با آفیسر پرونده تون در ارتباط باشید. خیلی مودبانه و دقیق و زود جواب میدن. پیروز باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sbahmanzadeh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دانشجوی دکتری هستم برای فرصت مطالعاتی 6 ماهه اقدام کردم. من هم اول فرم ویزای دانشجویی پر کرده بودم ولی تو سفارت به من گفتن باید فرم visiting researcher پر کنم. غیر از من یه دانشجوی دیگه هم بود که نوبتش قبل از من بود به اون هم همین رو گفته بودند و اون هم همونجا فرمش رو عوض کرده بود. تاریخ اقدام من 2016-08-31 است ولی هنوز تصمیمی برای پرونده من گرفته نشده. الان توضیحات برخی از دوستان رو خوندم نگران شدم شاید اشتباه شده. کسی تجربه ای داره کمک کنه.
    ممنون
    سلام دوست عزیز
    در گذشته برای متقاضیان فرصت مطالعاتی در سفارت فرم دانشجویی و بعضی وقتا visiting researcher پر می شد. اما در واقع متقاضیان فرصت مطالعاتی نه Student هستن و نه visiting researcher (researcher کسانی هستند که دکترا دارند) بلکه visiting PhD student یا Exchange student هستند و باید تقاضای visitor permit کنند. من آنلاین درخواست دانشجویی دادم اما آفیسر درخواستمو به visitor permit تغییر داد. یکی دیگه از دوستان هم حضوری درخواست داد که اونم به همین صورت درخواستش به visiting PhD student تغییر کرد. شما در صفحه زیر می تونیدمطالعه کنید:
    http://www.migrationsverket.se/English/Private-individuals/Visiting-Sweden/Exchange-students-and-doctoral-exchange-students.html
    اما در مورد درخواست شما بگم که چون فرم visiting researcher رو پر کردید دیگه به عنوان دانشجو تلقی نمیشید و باید فرم host agreement که توسط استادتون در سوئد پر میشه رو هم به سفارت ارائه می کردید که امیدوارم داده باشید (چون بندی مربوط به مسائل مالی و ... هست که اساتید به دلیل تعهدآور بودن کمتر حاضر به پر کردنش هستند). اگه مدارکتون کامل باشه به نظرم مشکلی براتون پیش نمیاد و به عنوان researcher اقامت حواهید گرفت. به نظرم با آفیسر پرونده تون در ارتباط باشید. خیلی مودبانه و دقیق و زود جواب میدن. پیروز باشید

سلام

من نزدیک دوماه پیش برای visiting resercher درخواست اقامت دادم و هنوز هم خبری نیست.
    کسی می تونه راهنمایی کنه که چقدر طول می کشه که تصمیم گیری کنن؟

ممنون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)