صفحه 399 از 441 نخستنخست ... 299349389390391392393394395396397398399400401402403404405406407408409 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,981 تا 3,990 , از مجموع 4407

موضوع: بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت سوئد

پیش فرض پاسخ : بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت سوئد

سلام به همه

یک از بچه های تهران بهترین مسیر رفتن به سفارت رو توضیح میده؟

ممنون

سلام mohsen2002 جان.
    من یکی دو بار رفتم و به نظر من بهترین روش برای رفتن اینه که با مترو بری ایستگاه نوبنیاد و از اونجا یه 5 دقیقه پیاده روی داره. یکم بالاتر از نارنجستان 8 ام.

خیلی ممنون
    بله کامل درست می فرمایید.
    فقط اضافه کنم مسیر مترو تا سفارت یک کم سربالایی هست و یک طرفه هم هست و نمیشه با ماشین رفت.
    همگی موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط khajehei110 نمایش پست ها
    سلام mohsen2002 جان.
    من یکی دو بار رفتم و به نظر من بهترین روش برای رفتن اینه که با مترو بری ایستگاه نوبنیاد و از اونجا یه 5 دقیقه پیاده روی داره. یکم بالاتر از نارنجستان 8 ام.

نقل قول نوشته اصلی توسط Masood57 نمایش پست ها
    سلام دوستان امروز ویزای من، همسرم و دخترم اوکی شد.
    نوع درخواست: 6 ماهه و برای فرصت مطالعاتی
    نحوه اپلای: به صورت آنلاین (درخواست اقامت دانشجویی)
    تاریخ اپلای: 2016-09-21
    تاریخ تصمیم گیری: 2016-10-31
    مدت اقامت: ژانویه تا جولای 2017

اما چند نکته:
    1- حتما اگه می تونید آنلاین اقدام کنید (با کمک سایت هایی که خدمات پرداخت انجام میدن می تونید وجه را به راحتی پرداخت کنید و نیازی به خرید کارت اعتباری بین المللی نیست)
    2- ترجمه مدارک به هیچ وجه نیاز به مهر دادگستری و وزارت خارجه نداره (صرفا ترجمه رسمی کافیه)
    3- حتما اگه می تونید برای همسرتون گواهی بانکی به نام خودش بگیرید. برای فرزند به نام خودتون بهتره.
    4- حتما با کیس آفیسرتون در تماس باشید.
    5- ممکنه آفیسر نوع درخواست رو از دانشجویی به visitor permit تغییر بده (برای فرصت مطالعاتی). اشکالی نداره و از بابتش نگران نشید. فقط توضیحات لازم رو بدید و بگید visiting PhD student هستید.
    موفق باشید
    سلام.

بنده از سوئد برای فرصت مطالعاتی پذیرش گرفتم و دعوت نامه هم بهم پست کردند و بهم scholorship دادن.
    برای اینکه از طریق سایت https://www.migrationsverket.se اقدام کنم من وارد بخش resicence permit for studies in sweden شدم. بعد از وارد کردن مشخصات اولیه از من پرسید یکی از حالات زیر رو انتخاب کنم. PhD student/doctoral student یا University/college student رو انتخاب کنم. شما چون این مراحل رو رفتید به نظرتون باید کدوم رو انتخاب کنم؟ و با انتخاب گزینه مناسب فیلدهای مربوطه رو چطوری پر کنم؟ اصلا آیا برای Research Internship باید از بخش resicence permit for studies in sweden اقدام کنم؟

ممنون میشم اگه از دوستان کسی راهنماییم کنه. با توجه به این که شروع دوره فرصت مطالعاتی تا حدودا 45 روز آینده خواهد بود زمان برام خیلی مهمه.
    با تشکر.
    حامد.

سلام دوستان خوبم.
    بنده برای فرصت مطالعاتی از یکی از دانشگاه های سوئد پذیرش گرفتم و scholorship هم گرفتم.
    امروز رفتم سفارت برای تحویل مدارک.
    چند نکته که ارزش مطرح کردن داره رو برای دوستان عزیز بازگو کنم.
    1 - اگه میخواید سریع به کارتون رسیدگی بشه راس ساعت 8 سفارت باشید تا سریعا بهتون وقت بدن و ظرف کمتر از یک ساعت همه کاراتون اوکی شه.
    2 - حتما حتی اگه scholorship هم داشته باشید باید مبلغ 430,000 تومان رو به حساب سفارت بریزید ( برای این کار کافیه همون خیابون بوستان رو به سمت بالا برید تا سر نبش خیابون در بانک پاسارگاد پرداخت رو انجام بدید)
    3 - اگر مثل من فرصت مطالعاتی میخواید برید که کمتر از یک سال هست در صورتی که دانشگاه مقصد شما رو بیمه نمیکنه کافیه به نمایندگی مظفری همون نزدیک سفارت برید و اونجا خودتون رو بیمه پارسیان کنید. ( البته این نکته رو هم عرض کنم که دقت کنید بیمه باید بیشتر مساوی زمانی باشه که اقامت تحصیلی خواهید داشت و اگر پاسپورتتون یک بار خروج هست اینو بدونید که مدت بیمه حتی اگه یک سال هم باشه فقط 3 ماه اولش رو بیمه هزینه رو بهتون پرداخت میکنه و برای اینکه بقیه مدت رو هم پرداخت رو انجام بده باید هر سه ماه یک بار به ایران برگردید در ضمن اگر به هر دلیلی اداره مهاجرت درخواست اقامت شما رو رد کرد میتونید بخش عمده پول بیمه رو استرداد کنید).
    4 - حتما ترجمه شناسنامه رو به همراه داشته باشید.
    5 - اگر scholorship دارید دیگه نیازی به bank statement نخواهید داشت.
    6 - حتما مدارکی رو که خدمتتون عرض کردم کامل کنید و بعد ساعت 8 صیح اونجا باشد تا به سرعت کارتون انجام بشه.
    7 - اگر پاسپورتتون رو امضا نکرید همونجا ازتون میخواد که امضا کنید.
    8 - برای درخواست اقامت دانشجویی نیازی به وقت گرفتن از سفارت به صورت آنلاین و تلفنی ندارید.
    9 - گویا برای اقامت دانشچویی حتی مصاحبه هم وجود نداره چون به من نگفتن که تاریخ خواصی برای مصاحبه برم.

همونجا ازتون عکس میگیرن و اثر انگشت و امضا هم میگیرن.
    اینطوری که به من گفتن ظرف یک هفته یا دو هفته آینده کیس افیسر مشخص میشه.
    من ازشون پرسیدم که چطور میشه روند رو تسریع کرد؟ آیا اگر دانشگاه مقصد با اداره مهاجرت مکاتبه کنند تاثیری داره؟ در جواب گفتن نه زیاد تاثیری نداره و اداره مهاجرت خیلی سرشون شلوغه و همه نوع درخواست مهاجرت و پناهندگی و ... رو بررسی مکنن و صرفا درخواست اقامت تحصیلی اولویتی برای اونها نداره. در ادامه گفتن که چیزی که خیلی اهمیت داره شانس هست چون اگر کیس افیسری باشه که فرز و سریع پرونده ها رو بررسی میکنه زمان انجام کار شما هم خیلی کم میشه و همه چی بستگی به کیس افیسر داره.
    دعا کنید دوستان کیس آفیسر خوبی به من بیافته.
    امیدوارم ویزای همه ی دوستان در اسرع وقت اوکی شه.

Junior Member gn68 آواتار ها

سلام
    اميدوارم ويزاتون زود اوكي بشه
    من دو هفته از تحويل مداركم ميگذره ولي هنوز كيس افيسري مشخص نشده گويا تعطيلات كريسمس رو روند پرونده ها بي تاثير نبوده!

Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک

سلام دوستان، من 15 اکتبر به صورت آنلاین برای ورک پرمیت اقدام کردم. کارفرمای من در شهر گوتنبرگ هم به صورت آنلاین قرارداد کاری و سایر مدارک مرتبط رو دانلود کرده بود. بعد از دو ماه و نیم هنوز خبری نیست. راهی هست که بشه این فرایند رو تسریع کرد؟

Junior Member

سلام دوستان
    من کارت اقامتم اومده و ۱۸ ژانویه پرواز دارم. در مورد پس دادن بیمه مسافرتی اگه کسی تجربه ای داره لطفا اعلام کنه. مشکلی تو ورود به سوئد پیش نمیاد؟ چون واقعا به درد نمی خوره و فقط ۳ ماه رو کاور می کنه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمراان

سلام منم ١٤ نوامبر مداركم ريجستر شده ولي متاسفانه بعد از ٤٥ روز هنوز آفيسري مشخص نشده!!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمراان

نقل قول نوشته اصلی توسط Masood57 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من کارت اقامتم اومده و ۱۸ ژانویه پرواز دارم. در مورد پس دادن بیمه مسافرتی اگه کسی تجربه ای داره لطفا اعلام کنه. مشکلی تو ورود به سوئد پیش نمیاد؟ چون واقعا به درد نمی خوره و فقط ۳ ماه رو کاور می کنه.
    خيلي از دوستانو ديدم پس دادن ولي يكي از دوستان كه ويزاي توريستي به سوئد داشت تو فرودگاه امام ازش بيمه مسافرتي خواسته بودن كه نشون بده موقع چك پاسپورت كه برا منم جالب بود همچين چيزي.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)