صفحه 42 از 441 نخستنخست ... 32333435363738394041424344454647484950515292142 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 411 تا 420 , از مجموع 4407

موضوع: بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت سوئد

پیش فرض پاسخ : بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت سوئد

نقل قول نوشته اصلی توسط Farham
    ویزا رو از اول اگوست میدن
    چه الان اقدام کنید چه 2 ماه دیگه
    یعنی چی ؟
    یعنی همه ویزاشون اول آگوست آمادست؟! من هز چی زنگ می زنم سفارت اشغال است !مال همه اینطوریه یا من باید برم سفارت برای وقت ویزا؟با توجه به اینکه من تهران زندگی نمی کنم !

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

نقل قول نوشته اصلی توسط Farham
    ویزا رو از اول اگوست میدن
    چه الان اقدام کنید چه 2 ماه دیگه
    اصلا" اینطور نیست! اگه تاپیک های پارسال رو بخونید می بینید که خیلی ها در ماههای جون و جولای ویزا گرفتن!
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط sweden in process
    یعنی چی ؟
    یعنی همه ویزاشون اول آگوست آمادست؟!
    دوست عزیز اول آگوست به این معناست که شما از این تاریخ اجازه ورود به خاک سوئد رو دارید ولی ویزاتون ممکنه دو ماه قبلش آماده بشه .
    هر اقدام بزرگ ابتدا محال به نظر می رسد . توماس کارلایل

سلام دوستان: من دیروز مدارکم رو تحویل دادم.
    ولی متوجه شدم که تاریخ انقضای پاسپورم قبل از پایان زمان درخواست برای ویزا هست: یعنی چه اتفاقی میفته؟ :'(

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba1366mehr
    سلام دوستان: من دیروز مدارکم رو تحویل دادم.
    ولی متوجه شدم که تاریخ انقضای پاسپورم قبل از پایان زمان درخواست برای ویزا هست: یعنی چه اتفاقی میفته؟ :'(
    منظورم اینه که پاسم قبل از ویزام منقضی میشه
    با سفارت تماس بگیرید...
    مشکلتون حل شدنیه نگران نباشید
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط SHERVIN2
    خب پس با این حساب باید پاسپورت ما حداقل 17 ماه اعتبارداشته باشه؟
    این سوال من هم هست.
    پاسپورتمون باید اعتبرش تا 17 ماه دیگه باشه؟مال من تا 12 ماه دیگه اعتبر داره. یعنی برم تمدیدش کنم؟

ممنون

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

نقل قول نوشته اصلی توسط Farboud
    این سوال من هم هست.
    پاسپورتمون باید اعتبرش تا 17 ماه دیگه باشه؟مال من تا 12 ماه دیگه اعتبر داره. یعنی برم تمدیدش کنم؟

ممنون
    تمدید کنی بهتره چون تمدید کردن پاسپورت از خارج از ایران ممکنه به این راحتیا نباشه...

من دیروز سفارت بودم و رفتم داخل و پرونده تشکیل دادم ، پروسه امسال رو کامل براتون توضیح میدم

امسال بعلت وضعیت اقتصادی خراب سوئد دارن به همه ویزای توریستی میدن ، تا سال پیش به فامیل درجه یک هم بزور ویزا میدادن ولی امسال هر کی واسه هر هر کی دعوت نامه داده دارن ویزا توریستی میدن بره اونجا پول خرج کنه یک کم اقتصادشون رونق بگیره پس امسال سفارت خیلی شلوغ هست رفتین اونجا خودتون میبینین چه خبره ، صف بچه های دانشجو جدا هست از بقیه، رفتین اونجا دیدن ملت دارن تو سر کله هم میزنن فرار نکنین بیایین خونه ، شما اولین کاری که می کنید برین کنار پنجره کوچیکه کنار در بالا ، یه آقای جون ی هست به اسم آقای حیدری بش بگین اسمتونو تو لیست صف بچه های دانشجو اضافه کنه ، من ساعت 7 صبح رسیدم در سفارت یه خانومی اونجا از 5 صبح اومده بود اسم مینوشت ، من نفر 22 تو لیست شدم بعد اون لیست و دادن به آقای حیدری اون یکی یکی اسم بچه های دانشجو رو می خوند و مدارکشونو می گرفت و مرتب می کرد و چک میکرد یه شماره دیگه جلو اسمشون میزد ، تا ساعت 1 فقط توریستی ها رو راه میدادن ،1 تا 2 که کارکنان میرن نهار از 2 به بعد دانشجوها رو میفرسته داخل ، پس شما قبل از ساعت 1 حتما اونجا باشین و بگین اسمتونو تو لیست اضافه کنه از ساعت 2 یه بعد منتظر باشین تا صدا کنه برین داخل ،میتونید صبح اسم بنویسید برین دنبال کاراتون و ساعت 2 برگردین اونجا ، داخل کابین که رفتین فقط مدارکتونو تحویل میگیره و یه عکس دیگه ازتون میندازن همین ، هیچ چیز خاصی ازتون سوال نمی کنه آخرش که داریم میایین بیرون یادتون باشه شماره پروندتونو بپرسین .

کلی فقط دانشجو اومده بودن سفارت که بپرسن مدارک چی میخواد > واسه همین دوباره اینجا مینویسم که به همه شک و شبه ها پایان بدم اگه بازم قبول نداری مدارک اینه باشه بلند شو برو کله فرمانیه تا جونت...

1. 2 سری کپی پاسپورت امضا شده 7 صفحه اول

2. 2 سری فرم پرشده 105031 ( تاکید 2 سری )
    امضایی که داخل فرم میزنید حتما با امضا پاسپورت یکی باشه وگرنه ازتون قبول نمی کنند ،سعی کنید 2 تا شماره تلفن از خودتون تو اون قسمت فرم که شماره خواسته بنویسید

3. فرم تمکن مالی یا همون bank statement اصلش + 1 کپی نرخ برابری حتما به دلار باشه نه یورو و کرون
    ( اگه به یورو یا کرون زده حتما زیرش به نرخ دلار و جمع کل رو به دلار با خودکار بنویسید لازم نیست حتما مبلغ دقیق باشه حدودی زیرش بنویسید ، اینو به خیلی ها گیر دادن و گفتن زیر فرم بانکشون با خودکار معادل رو به دلار هم اضافه کنند )

مثلا اگه 20 میلیون تو حساب زده شما با خودکار زیر فرم بانکتون با خودکار بنویسید
    cash account is 20000 $ , Exchange rate is USD 1 = IRR 9750
    ّ
    4. 128000 تومان به شماره حساب 0200317741000 بانک صادرات نوع حساب سپهر ، در وجه سفارت سوئد

5. 2 قطعه عکس روتوش نشده ( روتوش شده باشه اصلا قبول نمی کنند )

6. یه پاکت نامه تمبردار ( تمبر 100 تومنی کافیه ) که در آدرس گیرنده به فارسی آدرس خودتون نوشته شده باشه ( اینو از نزدیک سفارت هم می تونید تهیه کنید )

7. 2 سری پرینت از پی دی اف جواب استودرا

اصل پاسپورت هم حتما باید همراهتون باشه رفتین اونجا

آقا همش همیناست کسی چیز اضافه با خودش نبره ، کمو کسری هم داشتی نزدیک سفارت همه چیز هست میتونید اونجا تهیه کنید

در مورد اینکه بچه هایی که فوق یک ساله قبول شدن آیا بیمه نامه می خوان یا نه خود کارکنان سفارت هم بدرستی اطلاع نداشتن فقط میگفتن اگه حتی یک روز هم زیر یک سال اونجا باشی بیمه نامه می خواد وگر نه لازم نیست در این مورد به کسی گیر ندادن ، به بچه های 1 ساله هم ویزا 14 ماه میدن دیگه خودتون پرتقال فروشو پیدا کنید

هر سوالی درباره تحصیل، کار وغیره تو سوئد دارید از من بپرسید / امضا مهاجر تحصیلی قدیم

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

ديروز من هم سفارت بودم؛ جالب اين بود كه آخرش گفت هر چي دانشجو هست رو بفرستيد داخل.
    يعني هر كي هم از صبح زود نيومده بود رفت تو و كارش راه افتاد
    حالا نمي دونم بقيه روزها هم اينجوري باشه؛ اگه دوستان ديدند هر روز همينه؛ بگند كه دوستان از صبح اونجا معطل نشند.
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

نقل قول نوشته اصلی توسط Farboud
    این سوال من هم هست.

ممنون
    پاسپورت من هم 15 ماه بیشتر اعتبار نداره اگه پاسپورت باید تا 3 ماه بعد از پایان اعتبار ویزا اعتبار داشته باشه ( با احتساب اینکه ویزاها 14 ماهه است و از آگوست 2009 صادر می شه یعنی باید پاسپورت حداقل تادسامبر 2010 معتبر باشه؟ ) یعنی از الان باید حداقل 19 ماه اعتبار داشته باشه

اگر کسی از سفارت پرسید لطفاً اینجا بگه .
    هر اقدام بزرگ ابتدا محال به نظر می رسد . توماس کارلایل

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)