صفحه 44 از 441 نخستنخست ... 34353637383940414243444546474849505152535494144 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 431 تا 440 , از مجموع 4407

موضوع: بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت سوئد

پیش فرض پاسخ : بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت سوئد

من امروز رفتم سفارت خیلی شلوغ بود. فقط رفتم عکس انداختم و پول واریز کردم برگشتم.پنجشنبه ها هم اینقدر شلوغه؟
    دلا دیدی که خورشید از شب سرد/ چو آتش سر ز خاکستر بر آورد// زمین و آسمان، گلرنگ و گلگون/ جهان دشت شقایق گشت ازین خون// نگر تا این شب خونین سحر کرد/ چه خنجرها که از دلها گذر کرد...

آقا پس اول میتونیم برای ویزا اقدام کنیم بعد پاسمونو ببریم برای تمدید؟ (چون تو فرمی که برا اداره مهاجرت باید پر کنیم 105031 باید شماره پاسپورتمونو وارد کنیم که با این حساب باید شماره پاس قدیمی رو وارد کنیم بعد با پاس جدید برای ویزا و ورود به سوئد مشکلی پیش نمی اد)؟ آقا این خیلی مهمه ها!!!!!!!!!!!!! خواهشن جواب بدین که نریم تا خود سوئد و دیپورت بشیم........

[quote=kamran888 ]
    من دیروز سفارت بودم و رفتم داخل و پرونده تشکیل دادم ، پروسه امسال رو کامل براتون توضیح میدم

امسال بعلت وضعیت اقتصادی خراب سوئد دارن به همه ویزای توریستی میدن ، تا سال پیش به فامیل درجه یک هم بزور ویزا میدادن ولی امسال هر کی واسه هر هر کی دعوت نامه داده دارن ویزا توریستی میدن بره اونجا پول خرج کنه یک کم اقتصادشون رونق بگیره پس امسال سفارت خیلی شلوغ هست رفتین اونجا خودتون میبینین چه خبره ، صف بچه های دانشجو جدا هست از بقیه، رفتین اونجا دیدن ملت دارن تو سر کله هم میزنن فرار نکنین بیایین خونه ، شما اولین کاری که می کنید برین کنار پنجره کوچیکه کنار در بالا ، یه آقای جون ی هست به اسم آقای حیدری بش بگین اسمتونو تو لیست صف بچه های دانشجو اضافه کنه ، من ساعت 7 صبح رسیدم در سفارت یه خانومی اونجا از 5 صبح اومده بود اسم مینوشت ، من نفر 22 تو لیست شدم بعد اون لیست و دادن به آقای حیدری اون یکی یکی اسم بچه های دانشجو رو می خوند و مدارکشونو می گرفت و مرتب می کرد و چک میکرد یه شماره دیگه جلو اسمشون میزد ، تا ساعت 1 فقط توریستی ها رو راه میدادن ،1 تا 2 که کارکنان میرن نهار از 2 به بعد دانشجوها رو میفرسته داخل ، پس شما قبل از ساعت 1 حتما اونجا باشین و بگین اسمتونو تو لیست اضافه کنه از ساعت 2 یه بعد منتظر باشین تا صدا کنه برین داخل ،میتونید صبح اسم بنویسید برین دنبال کاراتون و ساعت 2 برگردین اونجا ، داخل کابین که رفتین فقط مدارکتونو تحویل میگیره و یه عکس دیگه ازتون میندازن همین ، هیچ چیز خاصی ازتون سوال نمی کنه آخرش که داریم میایین بیرون یادتون باشه شماره پروندتونو بپرسین .

کلی فقط دانشجو اومده بودن سفارت که بپرسن مدارک چی میخواد > واسه همین دوباره اینجا مینویسم که به همه شک و شبه ها پایان بدم اگه بازم قبول نداری مدارک اینه باشه بلند شو برو کله فرمانیه تا جونت...

1. 2 سری کپی پاسپورت امضا شده 7 صفحه اول

2. 2 سری فرم پرشده 105031 ( تاکید 2 سری )
    امضایی که داخل فرم میزنید حتما با امضا پاسپورت یکی باشه وگرنه ازتون قبول نمی کنند ،سعی کنید 2 تا شماره تلفن از خودتون تو اون قسمت فرم که شماره خواسته بنویسید

3. فرم تمکن مالی یا همون bank statement اصلش + 1 کپی نرخ برابری حتما به دلار باشه نه یورو و کرون
    ( اگه به یورو یا کرون زده حتما زیرش به نرخ دلار و جمع کل رو به دلار با خودکار بنویسید لازم نیست حتما مبلغ دقیق باشه حدودی زیرش بنویسید ، اینو به خیلی ها گیر دادن و گفتن زیر فرم بانکشون با خودکار معادل رو به دلار هم اضافه کنند )

مثلا اگه 20 میلیون تو حساب زده شما با خودکار زیر فرم بانکتون با خودکار بنویسید
    cash account is 20000 $ , Exchange rate is USD 1 = IRR 9750
    ّ
    4. 128000 تومان به شماره حساب 0200317741000 بانک صادرات نوع حساب سپهر ، در وجه سفارت سوئد

5. 2 قطعه عکس روتوش نشده ( روتوش شده باشه اصلا قبول نمی کنند )

6. یه پاکت نامه تمبردار ( تمبر 100 تومنی کافیه ) که در آدرس گیرنده به فارسی آدرس خودتون نوشته شده باشه ( اینو از نزدیک سفارت هم می تونید تهیه کنید )

7. 2 سری پرینت از پی دی اف جواب استودرا

اصل پاسپورت هم حتما باید همراهتون باشه رفتین اونجا

آقا همش همیناست کسی چیز اضافه با خودش نبره ، کمو کسری هم داشتی نزدیک سفارت همه چیز هست میتونید اونجا تهیه کنید

حتما باید قبل از رفتن و تحویل مدارک از سفارت وقت بگیریم ؟

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

نقل قول نوشته اصلی توسط SHERVIN2
    آقا پس اول میتونیم برای ویزا اقدام کنیم بعد پاسمونو ببریم برای تمدید؟ (چون تو فرمی که برا اداره مهاجرت باید پر کنیم 105031 باید شماره پاسپورتمونو وارد کنیم که با این حساب باید شماره پاس قدیمی رو وارد کنیم بعد با پاس جدید برای ویزا و ورود به سوئد مشکلی پیش نمی اد)؟ آقا این خیلی مهمه ها!!!!!!!!!!!!! خواهشن جواب بدین که نریم تا خود سوئد و دیپورت بشیم........
    Enxm2007 said:
    سلام منم مشکل مشابهی دارم با سفارت تماس گرفتم گفتن چون ویزای ما 1 ساله است اگه اعتبار پاسپرتتون کمتره باید تمدید کنید
    من توضیح دادم که زمان برا تعویض ندارم گفتن می تونید اول برا ویزا اقدام کنی بدش پاس رو تمدید کنی...
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

حتما باید قبل از رفتن و تحویل مدارک از سفارت وقت بگیریم ؟
    خیر نیازی نیست! زمان مراجعه به سفارت در فروم ذکر شده! لطفا" جستجو کنید...
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط azim_utd
    Enxm2007 said:
    اونو خوندم عظیم جان.... ولی من رو قسمت دومش بیشتر تاکید دارم... شماره پاسهای جدید و قدیم؟؟؟؟

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

نقل قول نوشته اصلی توسط SHERVIN2
    اونو خوندم عظیم جان.... ولی من رو قسمت دومش بیشتر تاکید دارم... شماره پسهای جدید و قدیم؟؟؟؟
    خوب شما شماره قدیم رو فعلا" وارد کن! خوب واسه enxm2007 هم همین مشکل بوده دیگه! وقتی بهش گفتن واسه ویزا اقدام کن یعنی فرم رو پر کن و وقتی می گن فرم رو پر کن یعنی شماره پاس رو هم وارد کن که وقتی می گن بعدا" واسه پاس اقدام کن یعنی شماره پاس فعلی خودتون رو فعلا" وارد کنید
    اگه شک داری زنگ بزن سفارت یه بار دیگه بپرس...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kamran888
    .....
    داخل کابین که رفتین فقط مدارکتونو تحویل میگیره و یه عکس دیگه ازتون میندازن همین ، هیچ چیز خاصی ازتون سوال نمی کنه آخرش که داریم میایین بیرون یادتون باشه شماره پروندتونو بپرسین .
    ......
    امضایی که داخل فرم میزنید حتما با امضا پاسپورت یکی باشه وگرنه ازتون قبول نمی کنند
    ....
    سلام،
    با توجه به توضيحات شما دو تا سوال برای من پيش اومد، ممنون می شم اگر توضيح بديد:
    1) من هم ديروز سفارت بودم، اما داخل کابين هيچ عکسی از من ننداختن! از شما خودشون عکس گرفتن؟
    2) من برای امضای پاسپورتم فقط حروف اول اسم و فاميلم رو به لاتين نوشتم، اما برای امضای پايين فرم، اسمم رو کامل به لاتين نوشتم. شما از کجا شنيديد که اين تفاوت می تونه مشکل ايجاد کنه؟
    ممنون
    &quot;برای کودکانی که شب هم آغوش نگاه معصومشان شده است سرآغاز طلوعی دگرباره باشیم.&quot;<br /><br />http://egoft.com/index.php?topic=1494.0

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط elec_721
    1) من هم ديروز سفارت بودم، اما داخل کابين هيچ عکسی از من ننداختن! از شما خودشون عکس گرفتن؟
    2) من برای امضای پاسپورتم فقط حروف اول اسم و فاميلم رو به لاتين نوشتم، اما برای امضای پايين فرم، اسمم رو کامل به لاتين نوشتم. شما از کجا شنيديد که اين تفاوت می تونه مشکل ايجاد کنه؟
    از من هم بعلاوه نفر جلوييم و بعديم عكس انداختن؛ يه دستگاهي توي اون اطاق بود كه طرف قدتون رو مي پرسيد و دوربين هم ارتفاع صورت مي شد و عكس مي گرفت
    به نظر من هم بايد امضا با امضاي پاسپورت يكي باشه
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

Junior Member

ممکنه که عکس رو فقط از آقايون بگيرن؟
    و يک سوال ديگه. می شه لطفا شماره تلفن سفارت برای پيگيری وضعيتمون و پرسيدن سوال رو اينجا بنويسيد؟
    ممنون
    &quot;برای کودکانی که شب هم آغوش نگاه معصومشان شده است سرآغاز طلوعی دگرباره باشیم.&quot;<br /><br />http://egoft.com/index.php?topic=1494.0

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)