صفحه 60 از 441 نخستنخست ... 10505152535455565758596061626364656667686970110160 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 591 تا 600 , از مجموع 4407

موضوع: بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت سوئد

پیش فرض پاسخ : بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت سوئد

نقل قول نوشته اصلی توسط sasahar
    سلام
    من late application داشتم و از lulea امروز پذیرش گرفتم. چون کشور دیگه ای هم apply کردم، منتظر نتیجه اش هستم و اولویت بالاتری برام داره. کسی می دونه چقدر می شه برای گرفتن وقت سفارت صبر کرد، چون نمی خوام فعلا از دستش بدم؟ وقتی بخوان ویزا بدن چقدر پاسپورت رو پیش خودشون نگه می دارند؟ چون نمی خوام اگه قرار شد سفارت کشور دیگه ای برم بی پاسپورت بمونم!
    شما بهتره حداکثر دو ماه مونده به شروع ترم برای ویزا اقدام کنی تا فرصت کافی داشته باشی ( اگر چه ممکنه حتی ویزات یکماهه بیاد )
    سفارت سوئد پاسپورت شما رو نگه نمیداره هیچ مهری هم توش نمی زنه فقط موقع گرفتن مدارک ، مشخصات شما با اصل پاسپورت چک می شه و بعد بهتون برگردانده می شود .
    هر اقدام بزرگ ابتدا محال به نظر می رسد . توماس کارلایل

Junior Member

سلام، من يه پذيرش از آلمان دارم و يه پذيرش از سوئد كه مداركمو تحويل سفارت دادم. چون ويزاي سوئدم زودتر مياد ميتونم برم سوئد و ازونجا با پذيرش آلمان برم آلمان؟
    يعني ويزاي سوئد از همون اولش شينگنه؟

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

نقل قول نوشته اصلی توسط pegah
    سلام، من يه پذيرش از آلمان دارم و يه پذيرش از سوئد كه مداركمو تحويل سفارت دادم. چون ويزاي سوئدم زودتر مياد ميتونم برم سوئد و ازونجا با پذيرش آلمان برم آلمان؟
    بله ویزای سوئد شینگنه و با اون می تونین به آلمان هم سفر کنید.
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

Member lida_a86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law

نقل قول نوشته اصلی توسط pegah
    اگه اشتباه متوجه شدم ببخشید، اما تا اونجایی که من فهمیدم شما میخواین با ویزای دانشجویی سوئد برید آلمان درس بخونید و فکر نمیکنم این امکان پذیر باشه.درسته ویزای دانشجویی سوئد مثل ویزای شینگن میمونه و میشه باهاش به سایر کشورهای عضو شینگن مسافرت کرد اما برای تحصیل فکر میکنم متفاوته. از طرفی تا جایی که یادم میاد تو همین فروم یا جای دیگه خوندم که با ویزای دانشجویی سوئد بیشتر از سه ماه نمیشه تو یه کشور اروپایی دیگه موند. البته اگه منظورتون ورود از سوئد و رفتن به آلمان باشه که خب مشکلی نیست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sarahsoltani
    یک سئوال می توانیم یک بار برای دریافت فرم ها و لیست مدارک برویم و بعد از تکمیل مدارک در روز های بعد مراجعه کنیم؟ کسی اگر سئوالی داشته باشیم پاسخگو هست؟( من سئوالی را با ایمیل پرسیدم ولی جواب نگرفتم.)
    سلام دوستان

چند تا مطلب رو خواستم اینجا اضافه کنم که جواب تعداد زیادی از Post های قبلی هست:

1- تمام مدارک همونایی هست که تو سایت ذکر شده. اصلا نیازی نیست که مدارک اضافه ببرید. چون فقط اعصاب اونا رو خورد می کنید و اونا مدارک اضافه رو دوباره بهتون بر می گردونن. اگه قبلا به سفارت کانادا یا انگلستان رفته باشید ممکنه این ذهنیت رو پیدا کرده باشید که باید کوهی از مدارک رو ببرین چرا که ممکنه هر چیزی رو از شما خواسته باشن ولی سفارت سوئد اصلا اینجور نیست.

2- دم سفارت یه کاغذ A4 بهتون می دن که تمام مدارک مورد نیاز اونجا نوشته و حتی این رو هم نوشته که حتما از تمام مدارک باید یک نسخه کپی هم داشته باشید (علی رغم یکی از دوستان که نوشته بود این رو جایی ننوشته)

3- هیچ عکاسی خاصی توسط سفارت توصیه نشده، من خودم روز قبلش با دوربین دیجیتال خودم از خودم عکس گرفتم بعد فایلش رو بردم عکاسی و برام چاپ کرد و هیچ مشکلی هم از عکس من نگرفتن. فقط مساله اینه که ممکنه عکاسی که دقیقا شرابط عکس گرفتن واسه سفارت سوئد رو بدونه نشه راحت پیدا کرد واسه همین راحت ترین کار گرفتن عکس از همون عکاسی هست. مخصوصا که من تعداد زیادی از متقاضی ها رو دیدم که به عکسشون گیر داده بودن و مجبور شدن دوباره برن از همین عکاسی عکس بگیرن. روی روتوش عکس خیلی خیلی حساسن.. این رو دقت کنین.

4- فرم pdf که واسه Residence Permit for Studies هست رو می تونیین از سایت بگیرین نیازی نیست به Word تبدیلش کنین. خود این فایل Fillable هست و می تونین توش تایپ کنین و اگه این کار رو بکنین کارمند سفارت خیلی خوشش میاد. (خانم کشوری به من گفت به بقیه دانشجو ها هم بگو مثل تو فرم هاشون رو پر کنن )فقط مشکل اینه که یه فایل Fillable pdf رو وقتی تکمیل کنین نمی تونین Save کنین و باید همونجا پرینت بگیرین که البته واسه این کار هم اگه بخواین می تونین به صورت فایل tiff و یا pdf خروجی پرینت بگیرین و بعد از اون فایل ایجاد شده پرینت بگیرین. دقت کنین که امضای زیر فرم ها حتما باید اصل باشه حتی واسه نسخه دوم (کپی) فرم درخواست ویزا

5- حتما تو قسمت تلفن تو فرم ویزا هرچی تلفن دارین بنویسین و فقط به یه تلفن اکتفا نکنین. با استفاده از این تلفن ها به شما تماس میگیرن که ویزاتون حاضره. خودشون هم تاکید می کنن که هرچی تلفن دارین بنویسین که اگه موبایلتون در دسترس نباشه ما اعصاب نداریم که هی redial کنیم.

6- ترجیحا مدارکتون رو منگنه نکنین (مثلا صفحات کپی پاسپورت رو) چون آقای حیدری مجددا باید با فرمت خاصی اینا رو به هم منگنه کنه و کلی اعصابش خورد میشه تا منگنه های شما رو باز کنه

7- Bank Statement ای که می برین حتما باید نرخ ارز (مثلا تبدیل ریال به دلار آمریکا) توش نوشته شده باشه و اگه مشخصا ننوشته که موجودی شما چند دلار (یا کرون) هست خودتون زیرش بنویسین (مثلا Balance = 28,000 US dollar) این کار رو حتما انجام بدین (فرامش نکنین) چون خیلی مهمه

باز هم اگه سوالی بود من در خدمتم..

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sasahar
    سلام
    من late application داشتم و از lulea امروز پذیرش گرفتم. چون کشور دیگه ای هم apply کردم، منتظر نتیجه اش هستم و اولویت بالاتری برام داره. کسی می دونه چقدر می شه برای گرفتن وقت سفارت صبر کرد، چون نمی خوام فعلا از دستش بدم؟ وقتی بخوان ویزا بدن چقدر پاسپورت رو پیش خودشون نگه می دارند؟ چون نمی خوام اگه قرار شد سفارت کشور دیگه ای برم بی پاسپورت بمونم!
    سلام

خوشبختانه پاسپورت رو اصلا نگه نمی دارن. بهتون بر می گردونن و وقتی ویزا Ok شد باهاتون تمای می گیرن که پاسپورت با بیارین و فردای اون روز می تونین پاسپورت رو تحویل بگیرین. طبق اطلاعات سایت Migrationsverket صدور اجازه اقامت دانشچویی بین 8 تا 12 هفته ممکنه طول بکشه

اگه باز سوالی هست در خدمتم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط neshaat
    سلام

خوشبختانه پاسپورت رو اصلا نگه نمی دارن. بهتون بر می گردونن و وقتی ویزا Ok شد باهاتون تمای می گیرن که پاسپورت با بیارین و فردای اون روز می تونین پاسپورت رو تحویل بگیرین. طبق اطلاعات سایت Migrationsverket صدور اجازه اقامت دانشچویی بین 8 تا 12 هفته ممکنه طول بکشه

اگه باز سوالی هست در خدمتم
    سلام
    من تا الان شنيده بودم صدور ويزا بين 3 تا 8 هفته طول ميكشه ! شما كجا خوندين بين 8 تا 12 هفته طول ميكشه؟ بچه هاي پارسال هم اكثرا تا حداكثر 2 ماه گرفتند

Junior Member

براي ذخيره كردن مطالبي كه توي فرم pdf نوشتيد ، به مطلب راهنمايي براي پر كردن فرم سفارت مراجعه كنيد

نقل قول نوشته اصلی توسط lida_a86
    اگه اشتباه متوجه شدم ببخشید، اما تا اونجایی که من فهمیدم شما میخواین با ویزای دانشجویی سوئد برید آلمان درس بخونید و فکر نمیکنم این امکان پذیر باشه.درسته ویزای دانشجویی سوئد مثل ویزای شینگن میمونه و میشه باهاش به سایر کشورهای عضو شینگن مسافرت کرد اما برای تحصیل فکر میکنم متفاوته. از طرفی تا جایی که یادم میاد تو همین فروم یا جای دیگه خوندم که با ویزای دانشجویی سوئد بیشتر از سه ماه نمیشه تو یه کشور اروپایی دیگه موند. البته اگه منظورتون ورود از سوئد و رفتن به آلمان باشه که خب مشکلی نیست.
    شما میتونید با ویزای دانشجویی سوئد به سوئد بیایید و اگر دانشگاه مورد تاییدتان نبود، به آلمان بروید ولی توجه کنید که برای اینکه در دانشگاهی که در آلمان پذیرش شده اید مشغول به تحصیل شوید، باید همان پروسه ای که برای گرفتن ویزای دانشجویی در سفارت سوئد طی کردید را در سفارت آلمان در تهران هم طی کنید یعنی در مجموع باید دو ویزای جداگانه تحصیلی داشته باشید.در غیر اینصورت، از طریق سوئد فقط میتونید توریستی از آلمان دیدن کنید چون دلیل دیگری برای ماندن ندارید.
    You were born an original. Don't die as a copy

Junior Member

با سلام.
    من شنیدم که میشه وضعیت ویزا رو توی سایت سفارت سوئد با وارد کردن شماره پرونده چک کرد. کسی اینکار رو انجام داده؟
    میشه لطفا لینک آدرس رو اینجا بگذارید. ممنونم
    ضمنا من 20 روزی هست که مدارکم رو برای ویزا دادم سفارت و دیروز که تماس گرفتم گفتند هنوز به هیچ آفیسری ارجاع نشده!!!!!!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)