صفحه 92 از 441 نخستنخست ... 42828384858687888990919293949596979899100101102142192 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 911 تا 920 , از مجموع 4407

موضوع: بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت سوئد

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت سوئد

من مدارکمو ۱۸ نوامبر به سفارت تحویل دادم و وقتی ۱۳ دسامبر تماس گرفتم ویزام حاضر بود، در ضمن من هم برای یک کورس ۳۰ cr اقدام کرده بودم پس خیالتون از این بابت راحت باشه، اگه مدارکتون کامله ، مشکلی پیش نمیاد.

Member Sina Aryana آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSc Production Engineering and Management , KTH University, Stockholm, Sweden

نقل قول نوشته اصلی توسط spring نمایش پست ها
    من مدارکمو ۱۸ نوامبر به سفارت تحویل دادم و وقتی ۱۳ دسامبر تماس گرفتم ویزام حاضر بود، در ضمن من هم برای یک کورس ۳۰ cr اقدام کرده بودم پس خیالتون از این بابت راحت باشه، اگه مدارکتون کامله ، مشکلی پیش نمیاد.
    دوست عزیز ممنون که اطلاع رسانی کردید. خوشحالم که یکی از دوستانی که کورس 30Crd قبول شده بود اینجا تایید کرد که مشکلی از این بابت وجود نداره. من بیش از اینکه نگران خودم باشم نگران دوستانی بودم که با تاکید من مبنی بر عدم وجود نگرانی برای اخذ ویزا اقدام کرده بودند. شما از کدوم دانشگاه پذیرش گرفتید؟

Junior Member

میتونم درکتون کنم ولی همونطور که گفتم جای نگرانی نیست، من از دانشگاه مالمو پذیرش گرفتم، امید وارم هر چه زودتر وضعیت بقیه دوستان هم معلوم شه .

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina Aryana نمایش پست ها
    نه ramila عزیز، بنده اشتباه نمیکنم. در واقع من یکشنبه 8 آذرماه مصادف با 29 نوامبر مدارکم را تحویل سفارت دادم، که فکر کنم شما فردای آن روز مدارکتونو تحویل دادید. البته امروز که با سفارت تماس گرفتم گفتند که تاریخ ثبت مدارک 29 نوامبر است، اما این 10-12 باری! که با اداره مهاجرت تماس گرفتم گفتند تاریخ ثبت مدارک 22 نوامبر هست!!!
    به هر صورت من فردا با کیس آفیسرم تماس میگیرم و کمی اصرار میکنم که پروسه را سریعتر انجام بدهند. این بلا تکلیفی خیلی احساس بدی هست. میدونم شما هم استرس دارید ولی امیدوارم همه دوستانی که برای ویزا اقدام کردند، ویزاشون هرچه زودتر صادر بشه.
    شاد و پیروز باشید.
    پس احتمالا اونا قاطی کردند :-D
    راستش از اونجایی که من هیچ امیدی به این قضیه نداشتم و اون خانمی که باهام مصاحبه کرد هم یه جورایی بهم گفت که خیلی امیدوار نباشم , اصلا دنبال کارامو نگرفتم ولی این دستمون می گه که ویزاش اومده با وجودی که کورس بوده , یکم امیدوار شدم , حالا فردا پیگیری می کنم ببینم چی مشه .
    مرسی موفق باشید.

رشته و دانشگاه

با سلام،
    دوستان من دیروز با اداره مهاجرت سوئد و کیس آفیسرم تماس گرفتم که خبر بدی بهم داد!
    ایشون گفتند که مدارک من تازه بهشون رسیده و یک نگاه اجمالی به فرم ویزا انداخت و گفت شما رد میشید!!!
    گفتم چرا؟ فرمودند چون شما در بخش Further Information نوشتید که بعد از این کورس میخواهید درستونو ادامه بدید. گفتم خوب این Future Plan من هست که واقعیت نوشتم. گفت شما در دو بخش دیگه هم اشتباه کردید که من عین جمله فرم و جوابم رو برای شما میذارم:

Do you plan to undertake any other studies in Sweden? (If so, specify)
    Yes
    How long do you expect your total period of studies in Sweden to last
    2years and 6 months

When do you expect to leave Sweden? (State year and mont
    07-2012

حالا ایشون گفتند که امروز(دیروز) و فردا که امروز باشه تصمیم نهایی را اتخاذ می کنند که به قول خودشون جواب رده!!!
    منم دیروز فورآ رفتم سفارت به همون خانمی که مدارکمو تحویل گرفت شرح دادم، سیستمشو چک کرد گفت هنوز اونا جوابی ندادند اما شما میتونید نامه بنویسید تا الان براشون بفرستم که منم هول هولکی و پشت یک برگ سفید بد خط نوشتم که :" بدین وسیله و طی این نامه جمله ای که در فرم ویزا نوشته بودم را اصلاح و واضح سازی میکنم. من تایید می کنم که پس از پایان این ترم و گذراندن این کورس (30 کردیته) در تاریخ 2010 July سوئد را ترک می کنم"
    حالا نمی دونم که تا یک ساعت و نیم دیگه که دوباره با اداره مهاجرت تماس میگیرم این خانم چه جوابی به من میدن.
    خواستم این مطلب را به اطلاع دوستان برسونم که اینا خیلی رو زمان برگشت و تاریخ آن حساسند. این باشه تجربه برای دوستان که اگر برنامه ای هم برای آینده دارند لزومی نداره که در فرم ویزا قید بشه. به قول جمله معروف سریالهای پلیسی " هرچه که اینجا میگوئید احتمال دارد در دادگاه بر علیه شما استفاده شود".
    از ما که گذشت تجربه ای باشه برای دوستان.
    شاد و پیروز باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina Aryana نمایش پست ها
    با سلام،
    دوستان من دیروز با اداره مهاجرت سوئد و کیس آفیسرم تماس گرفتم که خبر بدی بهم داد!
    ایشون گفتند که مدارک من تازه بهشون رسیده و یک نگاه اجمالی به فرم ویزا انداخت و گفت شما رد میشید!!!
    گفتم چرا؟ فرمودند چون شما در بخش Further Information نوشتید که بعد از این کورس میخواهید درستونو ادامه بدید. گفتم خوب این Future Plan من هست که واقعیت نوشتم. گفت شما در دو بخش دیگه هم اشتباه کردید که من عین جمله فرم و جوابم رو برای شما میذارم:

Do you plan to undertake any other studies in Sweden? (If so, specify)
    Yes
    How long do you expect your total period of studies in Sweden to last
    2years and 6 months

When do you expect to leave Sweden? (State year and mont
    07-2012

حالا ایشون گفتند که امروز(دیروز) و فردا که امروز باشه تصمیم نهایی را اتخاذ می کنند که به قول خودشون جواب رده!!!
    منم دیروز فورآ رفتم سفارت به همون خانمی که مدارکمو تحویل گرفت شرح دادم، سیستمشو چک کرد گفت هنوز اونا جوابی ندادند اما شما میتونید نامه بنویسید تا الان براشون بفرستم که منم هول هولکی و پشت یک برگ سفید بد خط نوشتم که :" بدین وسیله و طی این نامه جمله ای که در فرم ویزا نوشته بودم را اصلاح و واضح سازی میکنم. من تایید می کنم که پس از پایان این ترم و گذراندن این کورس (30 کردیته) در تاریخ 2010 July سوئد را ترک می کنم"
    حالا نمی دونم که تا یک ساعت و نیم دیگه که دوباره با اداره مهاجرت تماس میگیرم این خانم چه جوابی به من میدن.
    خواستم این مطلب را به اطلاع دوستان برسونم که اینا خیلی رو زمان برگشت و تاریخ آن حساسند. این باشه تجربه برای دوستان که اگر برنامه ای هم برای آینده دارند لزومی نداره که در فرم ویزا قید بشه. به قول جمله معروف سریالهای پلیسی " هرچه که اینجا میگوئید احتمال دارد در دادگاه بر علیه شما استفاده شود".
    از ما که گذشت تجربه ای باشه برای دوستان.
    شاد و پیروز باشید

منم امروز با اداره مهاجرت تماس گفتم گفتن که جوابم 17 Dec اومده و رد هم شده , چرا شو گفتن باید از سفارت بپرسی ما دلیلشو اونجا می فرستیم می تونید اونجا پیگیری کنید.
    به نظرتون می شه اعتراض کنیم , و فکر می کنید که نتیجه ای هم داره یا نه ؟ البته من نمی دونم دلیل رد کردنشو چی بوده ولی منم نوشته بودم که می خواهم ادامه تحصیل بدم اونجا , این با جواب شما یکی است, ولی گفته بودم که بعد از اینکه این کورس تموم شد می خوام برگردم همون سر 6 ماه.

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

معمولا باید فرم ویزای تحصیلی هر سفارتی رو که پر میکنید (نه فقط سوئد) بنویسید اون کشور رو بعد از اتمام اون مقطع تحصیلی که واسش پذیرش گرفتید ترک میکنید !!
    این یه روال معمول در تمام دنیاست .کاش اول پرسیده بودید

حالا به نظر من اگه رد شدید یه نامه Appeal بنویسید و از طریق سفارت بفرستید شاید قبول کردن . امتحانش ضرری نداره ....
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidR نمایش پست ها
    معمولا باید فرم ویزای تحصیلی هر سفارتی رو که پر میکنید (نه فقط سوئد) بنویسید اون کشور رو بعد از اتمام اون مقطع تحصیلی که واسش پذیرش گرفتید ترک میکنید !!
    این یه روال معمول در تمام دنیاست .کاش اول پرسیده بودید

حالا به نظر من اگه رد شدید یه نامه Appeal بنویسید و از طریق سفارت بفرستید شاید قبول کردن . امتحانش ضرری نداره ....

ای بابا اولش همه گفتن 100 در صد ویزا می دن اصلا شک نکنید .
    روالش چه طوری است ؟ فرم خاصی داره ؟ آیا باید به موضوع خاصی اشاره کنم ؟ یا اینکه فقط بگم به این جواب اعتراض دارم ؟ چیز خاصی هست که بشه گفت که تاثیر داشته باشه؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ramila نمایش پست ها
    منم امروز با اداره مهاجرت تماس گفتم گفتن که جوابم 17 Dec اومده و رد هم شده , چرا شو گفتن باید از سفارت بپرسی ما دلیلشو اونجا می فرستیم می تونید اونجا پیگیری کنید.
    به نظرتون می شه اعتراض کنیم , و فکر می کنید که نتیجه ای هم داره یا نه ؟ البته من نمی دونم دلیل رد کردنشو چی بوده ولی منم نوشته بودم که می خواهم ادامه تحصیل بدم اونجا , این با جواب شما یکی است, ولی گفته بودم که بعد از اینکه این کورس تموم شد می خوام برگردم همون سر 6 ماه.
    با سلام،
    من هم امروز با اداره مهاجرت تماس گرفتم و با کیس آفیسرم (همون خانم خوش اخلاق!) صحبت کردم که ایشون با غرور فرمودند" همونطور که دیروز گفتم که کیس شما را رد می کنم، رد کردم".
    جالب اینجاست که وقتی از نامه ای که دیروز از طریق سفارت براشون ارسال شده بود پرسیدم گفتند که همچین نامه ای را نمی بینند و دیگه دیر شده چون تصمیمشونو گرفتند. اما من که به این سادگیها دست بردار نیستم، اگر کار خودم هم به نتیجه نرسه باز هم خوشحالم که نوشته هام تجربه ای میشه برای دیگر دوستان.
    خلاصه اینکه با سفارت تماس گرفتم و پرسیدم چی شده که گفتند: اگر الان جوابشو براتون بخونم 21 روز فرصت برای Appeal از امروز شروع میشه، منم گفتم بخونید تا من خودم فردا خدمتتون برسم و نامه Appeal تسلیمتون کنم. راستی در نامه قید شده که من به دو دلیل رد شدم: 1) B.S کافی نبود(که 7.100 میلیون برای 6 ماه بود که کافی بوده)
    2) اداره مهاجرت فکر میکنه!!! که شما به کورس مورد نظر نمی رسید چون به موقع اقدام نکردید( بنده 7 هفته و دو روز پیش از زمان شروع ترم اقدام کردم که با توجه به اطلاعاتی که در سایت Studyinsweden کسب کردم که 6-8 هفته پیش از شروع ترم را برای اقدام ویزا کافی دانسته بود(البته باید به محض دریافت پذیرش اقدام کرد)، این ایراد هم وارد نیست!).
    از شنیدن خبر Application Denied شما خیلی ناراحت شدم. به هر صورت هم اداره مهاجرت گفت و هم سفارت که میتونیم برای Appeal اقدام کنیم. من فردا دارم میرم سفارت که نامه Appeal را تحویل بدهم. شما هم هرچه زودتر این اقدام انجام بدید بهتره. باز هم اگر سوالی بود در خدمت شما و دیگر دوستان هستم.
    به قول مولانا "ماکه خود را در سخن آغشته ایم/ از حکایت ما حکایت گشته ایم"
    شاد و پیروز باشید.

پیش فرض به part time ویزا نمی دن. ؟؟؟؟

یه جورایی مثل اینکه با part time ویزا نمی دن.

یعنی چی ؟
    نصف رشته هاش که پارت تایمه.

اقا باطری قلبم رو بیارید (2 تا سکته تا الان)

میشه توضیح بیشتر بدی . منبع ای چیزی معرفی کنی.
    اینجوری باشه که طرف اونا اصلا نباید رفت .

مساله ای به این مهمی چرا اصلا بحث نشده ؟

اقا اونایی که رفتن یه کمکی بکنن. وقت کمی مونده نمی خوام روز آخر بزنم تو سرم.
    اصلا واسه چی ویزا ندن ؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)