صفحه 93 از 441 نخستنخست ... 438384858687888990919293949596979899100101102103143193 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 921 تا 930 , از مجموع 4407

موضوع: بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت سوئد

پیش فرض پاسخ : به part time ویزا نمی دن. ؟؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط apply.sweden نمایش پست ها
    یه جورایی مثل اینکه با part time ویزا نمی دن.

یعنی چی ؟
    نصف رشته هاش که پارت تایمه.

اقا باطری قلبم رو بیارید (2 تا سکته تا الان)

میشه توضیح بیشتر بدی . منبع ای چیزی معرفی کنی.
    اینجوری باشه که طرف اونا اصلا نباید رفت .

مساله ای به این مهمی چرا اصلا بحث نشده ؟

اقا اونایی که رفتن یه کمکی بکنن. وقت کمی مونده نمی خوام روز آخر بزنم تو سرم.
    اصلا واسه چی ویزا ندن ؟

اطلاعات من خیلی دقیق نیست,والا نمی خواستم کسی رو سکته بدم , ولی یادمه که یه جایی توی سایت migration Bord یک هم چین چیزی رو خوندم خودتون برید یه سری اونجا بزنید که مطمئن بشید.

Requirements to be granted a residence permit

To be granted a residence permit you must:

* have a valid passport
    * be admitted to full-time studies
    * be able to support yourself for the planned study period
    * have comprehensive health insurance that covers the whole period you are in Sweden if you plan to study for less than one year.

پیش فرض آی دانشجوهای ایرانیه سوید که بر ساحل نشسته شاد و خندانید یک نفر در ایران دارد می سپار

نقل قول نوشته اصلی توسط ramila نمایش پست ها
    اطلاعات من خیلی دقیق نیست,والا نمی خواستم کسی رو سکته بدم , ولی یادمه که یه جایی توی سایت migration Bord یک هم چین چیزی رو خوندم خودتون برید یه سری اونجا بزنید که مطمئن بشید.

Requirements to be granted a residence permit

To be granted a residence permit you must:

* have a valid passport
    * be admitted to full-time studies
    * be able to support yourself for the planned study period
    * have comprehensive health insurance that covers the whole period you are in Sweden if you plan to study for less than one year.

اقا ما مخلصیم . اینجا سکته کنیم بهتره تا اینکه 2- 3 ماه دیگه بمیریم.

من گشتم اینا رو پیدا کردم :
    http://www.hh.se/english/education/f...rmit.4776.html

How many credits do I need to be eligible for a residence permit?
    You need to be admitted to full time studies, which equals 30 credits/semester.
    If you are admitted to part time courses, make sure that the total number of courses will cover 100% of one semester and come to a total of 30 credits.
    بازم این یعنی چی ؟ چه جوزی اینو کشف کنیم؟

http://www.migrationsverket.se/info/153_en.html
    اینم در مورد exchange studies هست . حالا این دقیقا یعنی چی ؟ به ما ربطی داره ؟

http://www.migrationsverket.se/info/154_en.html

If you are planning to pursue studies in Sweden not connected with a university/college or upper secondary school or a folk high school (residential college) you must have a residence permit if the study period is longer than three months.
    این که به ما اصلا ربطی نداره

http://www.migrationsverket.se/info/152_en.html
    Studying at upper secondary school or folk high school (residential college)
    http://www.migrationsverket.se/info/151_en.html
    Studying or studying for a doctor's degree at a university or college

آی دانشجوهای ایرانیه سوید که بر ساحل نشسته شاد و خندانید یک نفر در ایران دارد می سپارد جان.
    یک مددی برسانید تو رو خدا. اگه اینجوری باشه من کلا باید از اول انتخاب رشته کنم.

Member Sina Aryana آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSc Production Engineering and Management , KTH University, Stockholm, Sweden

پیش فرض پاسخ : آی دانشجوهای ایرانیه سوید که بر ساحل نشسته شاد و خندانید یک نفر در ایران دارد

سلام دوستان گرامی،
    ببینید دلیلی برای نگرانی وجود نداره. اینجا بحث شانس پذیرش در میان هست. ما نباید بر اساس آمار ناقص و یا حدس و گمان تصمیم گیری کنیم. در وقوع هر رویداد حتمآ یک منطقی وجود دارد. اینجا مطلبی را می خواهم بیان کنم که خود من پس از این همه مدت که در این فروم و فروم های خارجی در پی جمع آوری اطلاعات بودم ، بهش بر نخوردم و یا به بصورت جزیی به آن اشاره شده بود که مطلب بسیار مهمی هست، حتا از گرفتن پذیرش هم مهمتر. من و چند تن از دوستان بهای گزافی را برای این تجربه دادیم که امیدوارم تجربه ما برای دوستان درس عبرتی باشه.
    در فرم سفارت بخشی هست که باید نشان دهید که واعقآ علاقه مند به رشته پذیرفته شده هستید و یا این رشته در پیشرفت شما در کار(که باید قید کنید چه کاری) و یا در Career شما می تواند بسیار موثر باشد. کیس آفیسر بر مبنای ادعا شما که تا چه حد برای ایشون قابل قبول باشد، تصمیم می گیرد. این مطلب برای کلیه پذیرفته شدگان چه آنهایی که کورس قبول شده اند و چه آنهایی که Program قبول شده اند مصداق دارد. باز هم تاکید می کنم برای پر کردن این بخش کاملآ هوشیار باشید.
    مورد دوم : ارایه B.S( حواله تمکن مالی) مناسب می باشد. تاریخی که میزان B.S شما را تعیین می کند بخشی است که در ابتدای صفحه دوم فرم Appendix A (برای افرادی که برای اولین بار اقدام به اخذ پذیرش دانشجویی سوئد می نمایند) قرار دارد به مضمون زیر:
    How long do you expect your total period of studies in Sweden to last?
    years ................months ...............

پس حتمآ به یاد داشته باشید که میزان B.S بر اساس مدت زمانی که در بخش بالا می نویسید تعیین گردد.( که در بخش B.S این فروم مفصلآ در مورد آن بحث شده است). این به آن معنی نیست که دیگر ملزومات اخذ ویزای دانشجویی اهمیت ندارند، بلکه نشان دهنده آن است که تا چه حد رعایت ریزترین نکات ضروری می باشد!

با توجه به نکات بالا: در مورد Singel Course هرچه میزان کردیت آن کورس کمتر باشه شما باید بیشتر سعی کنید که به کیس آفیسر القا کنید که این کورس واقعا علاقه شخصی شماست و به قول خودشون intended هستید و قصد اکید دارید که این کورس را در دانشگاه بگذرونید.
    دوستان این مواردی که در بالا به آنها اشاره شد، بسیار مهم هستند. این تجربه ای بود که بهای دانستن آن برای من، از دست دادن تحصیل در سوئد بود و نمی دونم که این اتفاق چه تاثیری در زندگیم بذاره، که گذر زمان آن را معلوم خواهد کرد.
    شاد و پیروز باشید.
    ویرایش توسط Sina Aryana : December 27th, 2009 در ساعت 11:26 PM

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

پیش فرض پاسخ : بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت سوئد

اقایون یه خبر که تازه از تنور بیرون اومده. من دیروز سفارت بودم و از اون اقایی که مسئول ویزای دانشجویی بودن پرسیدم ک هایا تعداد واحدهای یه course برای ویزا دادن مهمه یا نه؟ ایشون با قطعیت کامل جواب دادن که شما هر چی به هر تعداد واحد توش پذیرش بگیرین 100% بهتون ویزا میدن. پس برین خیالتون جمع.

Senior Member i_karimi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Construction Management and Engineering

یه سوالی که برای من بوجود اومده اینه که سفارت به کسایی که دارن برای یه فوق دیگه می رن (یعنی قبلا فوق داشتن از ایران ولی بازم برای فوق اقدام کردن) ویزا میده؟
    Why So SeRiouS ??? ----------------------------(I cannot answer private msg)-------------- iM@n

نقل قول نوشته اصلی توسط sss666 نمایش پست ها
    اقایون یه خبر که تازه از تنور بیرون اومده. من دیروز سفارت بودم و از اون اقایی که مسئول ویزای دانشجویی بودن پرسیدم ک هایا تعداد واحدهای یه course برای ویزا دادن مهمه یا نه؟ ایشون با قطعیت کامل جواب دادن که شما هر چی به هر تعداد واحد توش پذیرش بگیرین 100% بهتون ویزا میدن. پس برین خیالتون جمع.
    پس ما هویج بودیم بهمون ویزا ندادن ؟ این آقا واسه خودش یه چیزی گفته ، خیلی دلتون رو به این مسائل خوش نکنید ، احتمال ویزا با کورس زیر 1 سال خیلی ضعیفه.

Banned

سلام دوستان
    شاید این سوال تکراری باشه اما اگه می شه جواب بدید
    می خوام بدونم که ایا سفارت سوئد از دانشجو برای ویزا می خواد که یه مبلغی رو تو یه حساب بگذاریم ایا این به حساب موندن باید مدت خاصی داشته باشه؟ ایا باید تو بانکی باشه که اونا میگن؟
    مثلا سفارت استرالیا از دانشجو ها می خواد که مبلغ 30000000 تو یه حساب به مدت 3 ماه بگذارن و اصلا بهش دست نزنن ایا این در مورد سوئد هم به همین شکله؟

ApplyAbroad Hero shp_com آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط FOSIL نمایش پست ها
    سلام دوستان
    شاید این سوال تکراری باشه اما اگه می شه جواب بدید
    می خوام بدونم که ایا سفارت سوئد از دانشجو برای ویزا می خواد که یه مبلغی رو تو یه حساب بگذاریم ایا این به حساب موندن باید مدت خاصی داشته باشه؟ ایا باید تو بانکی باشه که اونا میگن؟
    مثلا سفارت استرالیا از دانشجو ها می خواد که مبلغ 30000000 تو یه حساب به مدت 3 ماه بگذارن و اصلا بهش دست نزنن ایا این در مورد سوئد هم به همین شکله؟
    نه فقط می خواد که اون پول رو واسه این که تاییدیه بگیرین داشته باشید. زمان خاصی هم نداره. می تونید امروز بزارید 2 روز بعد هم بردارین
    اگر برای پاییز 2010 سوئد اپلای کردید، لطفا در این نظرسنجی شرکت کنید.
    در صورتی که نتیجه ی ویزای سوئدتون اومده، لطفا به اینجا مراجعه کنید.
    به امید خبر های خوب

Junior Member

سلام و تشکر از این تاپیک بسیار مفید
    یکی از آشنایان که فامیلی با بنده ندارند برای ویزای توریستی می خواند ویزای توریستی برای بنده بفرستند .
    1- ایشون چطوری باید دعوتنامه رو بفرستند؟ یعنی باید پست کنند؟ فکس کنند؟
    2- چون من شهرستان هستم ، پس از رسیدن دعوتنامه چه چیزهایی رو باید آماده کنم؟ مدارک مورد نیاز و کلا چیزهایی که باید به سفارت ببرم؟
    3- برای سفارت باید از قبل وقت بگیرم؟
    4- چندتا از دوستان پیشنهاد دادن که برای اینکه ویزا بهت بدن چندتا کار زیر رو انجام بده :
    * گواهی اشتغال به تحصیل یا گواهی اشتغال به کار بگیر .
    چطور گواهی برای کار باید بگیرم؟
    آیا گواهی اشتغال به کار توی شرکت رو قبول می کنند؟
    آیا باید گواهی ترجمه بشه به سوئدی یا انگلیسی؟
    ** راه دیگه ای که گفتن ، اینه که پول توی حسابم باشه .
    مثلا چقدر باید پول باشه؟
    آیا بانک گواهی میده که اینقدر پول تو حسابشه و بعد می تونم پول رو خالی کنم؟
    *** راه دیگه ای که گفتن اینه که ملکی چیزی به نامم باشه .
    آیا می تونم مثلا یه دونگ از مغازه ای چیزی بخرم و اون طوری بشم مالک ملک؟

دوستان چه راه دیگه ای رو پیشنهاد می کنند؟
    ممنون میشم ، حتی اگه جواب یکی از سوالات رو می دونید ، راهنمایی کنید .

Junior Member

سلام
    دوستان کسی‌ میدون آیا حضور صاحب پاسپورت لازم هست یا کسی‌ دیگر هم میتون مدارک رو ببره سفارت و نهایتان ویزا رو بده که stamp کنن؟

ممنون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)