صفحه 287 از 335 نخستنخست ... 187237277278279280281282283284285286287288289290291292293294295296297 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,861 تا 2,870 , از مجموع 3343

موضوع: تشکیل پرونده در وزارت علوم برای معافیت تحصیلی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تشکیل پرونده در وزارت علوم برای معافیت تحصیلی

با سلام خدمت دوستان عزیز

راستش من نمی دونم واقعا این یه مشکله یا نه ولی واقعا من رو نگران کرده و ممنون می شم اگر کسی جواب سوال من رو می دونه و جواب بده.
    چند روز دیگه نامه ی پذیرش من در مقطع دکتری برام میل می شه و برای گرفتن مدارک و معافیت تحصیلی شنیدم که باید از طریق سیستم نشا اقدام بشه. برای ثبت نام در این سیستم نوشته که اگر از تاریخ فراقت از تحصیل 6 ماه گذشته باشه نیاز هست که برگه ی اعزام به خدمت در سیستم به جای نامه ای که دانشگاه میده آپلود بشه. من در تاریخ 2 اسفند 1392 فارغ التحصیل شدم و بنابراین امروز که 5 مرداد 1393 هست از 6 ماه گذشته. مگر مهلت معرفی خود به نظام وظیفه بعد از فارغ التحصیلی یک سال نیست؟ پس چرا تو سایت زده 6 ماه. این رو هم ذکر کنم که شروع ترم دی ماه شروع می شه و بنابراین شروع کلاس ها از یک سال فراتر نمی ره. واقعا از این بابت استرس دارم و اداره مربوطه نه تلفن جواب می دن و نه میشه بهشون میل زد چون دلیور نمی شه. ممنون میشم اگر کسی جواب این سوال رو داشته باشه و اطلاع بدهد.
    این هم لینک سایت نشا که توش این رو نوشته
    http://nesha.msrt.gov.ir/nesha/mosha...322da6e40a9a89

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chem. Eng. U of Clagary

نقل قول نوشته اصلی توسط wise_2321 نمایش پست ها
    4 روز بیشتر نیست
    بعید می دونم مشکلی پیش بیاد. چراکه همین الانش خیلی از مشمولین هستن که برای مصاحبه سفارت یا بایومتریک و حتی امتحان زبان از کشور خارج می شن. شما هم فک نکنم مشکلی داشته باشی. البته جزئیاتشو بهتره دوستانی که وارد ترن بگن یا اینکه از اداره گذرنامه بپرسی.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chem. Eng. U of Clagary

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdipic نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز

راستش من نمی دونم واقعا این یه مشکله یا نه ولی واقعا من رو نگران کرده و ممنون می شم اگر کسی جواب سوال من رو می دونه و جواب بده.
    چند روز دیگه نامه ی پذیرش من در مقطع دکتری برام میل می شه و برای گرفتن مدارک و معافیت تحصیلی شنیدم که باید از طریق سیستم نشا اقدام بشه. برای ثبت نام در این سیستم نوشته که اگر از تاریخ فراقت از تحصیل 6 ماه گذشته باشه نیاز هست که برگه ی اعزام به خدمت در سیستم به جای نامه ای که دانشگاه میده آپلود بشه. من در تاریخ 2 اسفند 1392 فارغ التحصیل شدم و بنابراین امروز که 5 مرداد 1393 هست از 6 ماه گذشته. مگر مهلت معرفی خود به نظام وظیفه بعد از فارغ التحصیلی یک سال نیست؟ پس چرا تو سایت زده 6 ماه. این رو هم ذکر کنم که شروع ترم دی ماه شروع می شه و بنابراین شروع کلاس ها از یک سال فراتر نمی ره. واقعا از این بابت استرس دارم و اداره مربوطه نه تلفن جواب می دن و نه میشه بهشون میل زد چون دلیور نمی شه. ممنون میشم اگر کسی جواب این سوال رو داشته باشه و اطلاع بدهد.
    این هم لینک سایت نشا که توش این رو نوشته
    http://nesha.msrt.gov.ir/nesha/mosha...322da6e40a9a89
    سلام. دوست عزیز نگران نباش. فرجه فارغ التحصیلی همون یکساله. اینا سایتشونو به روز نکردن. نهایتا تو تشکیل پرونده بده و همون گواهی فارغ التحصیلتو آپ کن. بعد که رفتی سازمان اگه اشکالی بود (که احتمالش 0% هست) اونوقت راهنمایی بگیر ازشون.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط PejMoon نمایش پست ها
    سلام. دوست عزیز نگران نباش. فرجه فارغ التحصیلی همون یکساله. اینا سایتشونو به روز نکردن. نهایتا تو تشکیل پرونده بده و همون گواهی فارغ التحصیلتو آپ کن. بعد که رفتی سازمان اگه اشکالی بود (که احتمالش 0% هست) اونوقت راهنمایی بگیر ازشون.

سلام دوست عزیز. ممنون از راهنمایی تون. خیالم رو راحت کردین. فقط یه سوال کوچک دیگه هم دارم. اونم اینه که زمان آپلود مدارک گزینه ای رو که نشون میده تو فرجه 6 ماهه هستم رو انتخاب کنم دیگه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chem. Eng. U of Clagary

سلام دوست عزیز. ممنون از راهنمایی تون. خیالم رو راحت کردین. فقط یه سوال کوچک دیگه هم دارم. اونم اینه که زمان آپلود مدارک گزینه ای رو که نشون میده تو فرجه 6 ماهه هستم رو انتخاب کنم دیگه؟
    آره تو فرجه هستی، و نه اعزام. تو قسمت آپلود هم همونجا که نوشته "مدرکی دال بر روشن شدن وضعیت نظام وظیفه" گواهی فارغ التحصیلیت رو آپ کن.

Junior Member

سلام دوستان
    برای تشکیل پرونده توی وزارت علوم حتما باید قبلش مدارک توی سیستم upload بشه؟ یعنی مراجعه حضوری کفایت نمی کنه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amin19 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    برای تشکیل پرونده توی وزارت علوم حتما باید قبلش مدارک توی سیستم upload بشه؟ یعنی مراجعه حضوری کفایت نمی کنه؟
    سلام دوست عزیز،

بله شما حتما باید قبل از مراجعه حضوری به صورت اینترنتی ثبت نام کنی و بعدش بری اونجا. تو سایتش زده که بعد از هفت روز باید بری ولی من فردای روزی که ثبت نام می کنم می رم و اون توری که مطلع شدم فقط اینا می خوان که شما مدارکتون تو سیستم ثبت بشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chem. Eng. U of Clagary

نوشته اصلی توسط amin19
    سلام دوستان
    سلام دوست عزیز،

بله شما حتما باید قبل از مراجعه حضوری به صورت اینترنتی ثبت نام کنی و بعدش بری اونجا. تو سایتش زده که بعد از هفت روز باید بری ولی من فردای روزی که ثبت نام می کنم می رم و اون توری که مطلع شدم فقط اینا می خوان که شما مدارکتون تو سیستم ثبت بشه.
    سلام. در تکمیل حرف دوستم باید بگم که شما بعد از ثبت مدارک در سامانه نشا یک شماره پرونده می گیری. بعد از اون هر وقت خواستی می تونی حضوری مراجعه کنی. چون اونجا اولین سوالشون اینه که شماره پروندت چنده. ضمن اینکه اصل همه مدارکی که آپ کردی هم باید همراهت باشه.

Junior Member

سلام،
    PejMoon جان با توجه به اینکه شما اطلاعاتتون در زمینه ی تشکیل پرونده خوب است یه سوال دیگه داشتم و ممنون می شم که جواب بدین. چند روز دیگه نامه پذیرشم به دستم می رسه و مسلما به صورت الکترونیکی هست. بعد از سابمیت مدارک در سیستم نشا، وقتی به صورت حضوری می ریم اونجا اصل مدارک رو می خوان که در مورد من اگر دانشگاه پذیرشم رو پست کنه فکر کنم حداقل یک ماه طول می کشه. توی تاپیک خوندم برای کسایی که پذیرش به صورت هاردکپی ندارن می تونن به دانشگاهشون بگن که نامه پذیرش رو به این آدرس eshteghal.tahsil@gmail.com ایمیل کنه. من این ایمیل رو امتحان کردم و پیغام ها دلیور نمی شه. نمی دونم اصلا این ایمیل درست هست یا نه. سوالم این هست که اگر شما به صورت حضوری به این اداره مراجعه کردین، آیا توی تابلوهای اعلاناتشون یا جای دیگه به چنین چیزی اشاره ای شده بود یا نه؟ راستش می خوام قبل از رفتن به دانشگاه بگم میل بزنه بعد برم اونجا که کارهام سریع تر انجام بشه.
    با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chem. Eng. U of Clagary

سلام،
    PejMoon جان با توجه به اینکه شما اطلاعاتتون در زمینه ی تشکیل پرونده خوب است یه سوال دیگه داشتم و ممنون می شم که جواب بدین. چند روز دیگه نامه پذیرشم به دستم می رسه و مسلما به صورت الکترونیکی هست. بعد از سابمیت مدارک در سیستم نشا، وقتی به صورت حضوری می ریم اونجا اصل مدارک رو می خوان که در مورد من اگر دانشگاه پذیرشم رو پست کنه فکر کنم حداقل یک ماه طول می کشه. توی تاپیک خوندم برای کسایی که پذیرش به صورت هاردکپی ندارن می تونن به دانشگاهشون بگن که نامه پذیرش رو به این آدرس eshteghal.tahsil@gmail.com ایمیل کنه. من این ایمیل رو امتحان کردم و پیغام ها دلیور نمی شه. نمی دونم اصلا این ایمیل درست هست یا نه. سوالم این هست که اگر شما به صورت حضوری به این اداره مراجعه کردین، آیا توی تابلوهای اعلاناتشون یا جای دیگه به چنین چیزی اشاره ای شده بود یا نه؟ راستش می خوام قبل از رفتن به دانشگاه بگم میل بزنه بعد برم اونجا که کارهام سریع تر انجام بشه.
    با تشکر
    سلام. اول اینکه اون ایمیل درست نیست. 2 تا ایمیل داره: msrt@gmail.com و nesha.msrt@gmail.com. نکته دوم، بعد از تشکیل پرونده و ثبت درخواست معافیت تحصیلی با همون پرینت پذیرشت می تونی بری و نامتو بگیری. چون مرحله اول تایید مدارک هست و نامه به نظام وظیفه پس ازین بابت نگران نباش. اما اونجا هم بهت میگه که اجازه خروج شما منوط به ارائه اصل نامه پذیرشه به صورت هارکپی یا ایمیل کردنش از طرف دانشگاه به همین 2 تا ایمیل. برای فرستادن ایمیل عجله نکن چراکه اطلاعاتت ممکنه تو سامانه ثبت شده باشه ولی هنوز تایید نشده پس احتمال داره اگه ایمیل پذیرش دستشون رسید ندونن که این مال کدوم پرونده است. بهتره اینکارو بذاری بعد از تایید مدارک و گرفتن نامه معرفی به نظام وظیفه. نکته دیگه اینکه این 2 تا ایمیل رو رو همون شیشه باجه 4 یا 5 (مربوط به نظام وظیفه است) اعلان کردن. پس با توجه به اینکه اطلاعات من مال چندماه پیشه و احتمال تغییر آدرس ایمیل وجود داره حتما روی شیشه باجه هارو چک بکن.
    با آرزوی موفقیت

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)