صفحه 112 از 335 نخستنخست ... 1262102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122162212 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,111 تا 1,120 , از مجموع 3343

موضوع: تشکیل پرونده در وزارت علوم برای معافیت تحصیلی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تشکیل پرونده در وزارت علوم

سلام دوستان.
    من فارغ تحصیل شدم اما هنوز گواهی فارغ تحصیلیم آماده نشده.
    مدرک زبان و پذیرشم از دانشگاه مربوطه و ریز نمرات ، خلاصه همهچیز آماده دارم . فقط گواهی موقتم هنوز نیومده. میتونم برم وزارت علوم و تشکیل پرونده بدم؟ نیازی به گواهی فارغ تحصیلی من نیست؟
    نامه ای باید بگیرم از دانشگاه؟
    یک نامه دانشگاه خطاب به نظام وظیفه صادر می کند که شما فارغ التحصیل شده اید. به محض اینکه شما با دانشگاه تصفیه حساب کنید و اون برگه که باید توش 10، 20 تا امضا جمع کنید رو تحویل بدید دانشگاه به شما 5 دقیقه ای این نامه رو می دهد. کلا یک پرینت روی سربرگ دانشگاه هست با مهر و امضا. به گواهی موقت نیازی نیست. منظور از گواهی فارق التحصیلی اون برگه نظام وظیفه هست نه گواهی موقت مدرکتان

دقت کنید : در ایران همه اون نامه نظام وظیفه (که شماره ارجاع دارد ) را گواهی فارق التحصیلی شما قلمداد می کنند. دانشنامه و گواهی موقت و ... مال کار پیدا کردن و اپلای کردن و ویزا گرفتن و این هاست

متن نمونه نامه:

از : مدیریت خدمات آموزشی دانشگاه
    به : اداره محترم وظیفه عمومی تهران
    موضوع : فراغت از تحصیل

سلام علیکم
    با احترام ، در اجرای مفاد ماده 34 قانون خدمت وظیفه عمومی مصوب مهر ماه سال 1363 بدین وصیله اطلاع می دهد مشمول وظیفه (نام شما) فرزند ... متولد سال .... دارند شماره شناسنامه .... صادره از .... طی نامه شماره ..... مورخ ..... درخواست صدور کارت معافیت تحصیل بعمل آمده است تحصیل خود را در تاریخ .... با درجه .... در رشته ...... از دانشکده ...... دانشگاه ...... به پایان رسانده است و به اخذ درجه ..... نائل گردیده است.
    ضمنا نامبرده در تاریخ .... موفق به اخذ گواهی پیشدانشگاهی گردیده است و در .... در دانشگاه .... ثبت نام نموده است. این گواهی صرفا جهت ارائه و اطلاع اداره نظام وظیفه صادر گردیده و ارزش و اعتبار دیگری ندارد. ضمنا معدل کل نامبرده ..... می باشد.

----- نامه بالا را باید به عنوان مدرک ارائه دهید

امیدوارم توانسته باشم کمکی بکنم

موفق باشید
    ویرایش توسط arix : April 25th, 2012 در ساعت 10:44 PM

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business PhD (OIS) - U of Alberta

سلام

راجع به نامه پذیرش که نوشته بدون شرط می خواستم بدونم که اگه نامه پذیرش برای دکترا باشه و شرط نامه پذیرش به صورت اتمام دوره کارشناسی ارشد و ارسال مدرک اون باشه مشکلی پیش میاد؟ خوب وقتی موقع ارسال مدارک من دانشجو بودم پذیرشم هم مشروط به اتمام تحصیلم میشه دیگه!

پیشاپیش ممنونم

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط Hooman.hidaji نمایش پست ها
    سلام

راجع به نامه پذیرش که نوشته بدون شرط می خواستم بدونم که اگه نامه پذیرش برای دکترا باشه و شرط نامه پذیرش به صورت اتمام دوره کارشناسی ارشد و ارسال مدرک اون باشه مشکلی پیش میاد؟ خوب وقتی موقع ارسال مدارک من دانشجو بودم پذیرشم هم مشروط به اتمام تحصیلم میشه دیگه!

پیشاپیش ممنونم
    شما همچین پذیرشی گرفتید؟!
    احتمال میدم شما معنی پذیرش مشروط رو اشتباه متوجه شدید. پذیرش مشروط معمولا به کسایی که نمره زبانشون کمتر از حداقل دانشگاه است داده میشه. در غیر اینصورت همه پذیرش ها قطعی است.

Senior Member iraj12345 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communications Eng. RWTH Aachen

نقل قول نوشته اصلی توسط milad1988 نمایش پست ها
    شما همچین پذیرشی گرفتید؟!
    احتمال میدم شما معنی پذیرش مشروط رو اشتباه متوجه شدید. پذیرش مشروط معمولا به کسایی که نمره زبانشون کمتر از حداقل دانشگاه است داده میشه. در غیر اینصورت همه پذیرش ها قطعی است.
    اتفاقا من هم پذیرشی که از یه دانشگاه آلمان گرفتم بالاش نوشته:
    Winter Semester 2012/13
    Conditional Admission to RWTH Aachen University Master's Programme
    هیچ کسر مدرک خاصی ندارم جز مدرک کارشناسی که به دلایل سربازی هنوز ندارم و به زودی میگیرم. ولی با توجه به اطلاعاتی که از این دانشگاه دارم فکر کنم اینا conditional رو کلا به همه میگن و این یک پیش فرضه. یعنی اگه خودتون میدونین که مدارکتون کامله که هیچی، اگه نه یادتون باشه که که اگه کل مدارک اصلی و ترجمه هاشو روز ثبت نام با خودتون نیارین دانشگاه ثبت نامتون نمیکنیم.
    پس این مساله طبیعیه و روز گرفتن نامه تو وزارت علوم به مشکلی که نمیخورم. درسته؟
    لطفا قبل از دادن پیام خصوصی دقت کنین که صندوق پیامهاتون پر نباشه! اون درخواست تایید ارسال پیام رو هم لطفا غیرفعال کنین.
    پیامهای خصوصی رو بی‌جواب نمیذارم. البته لطفا اگه سوال رو قبلا توی فروم پرسیدین فقط لینک سوالتون و شماره پست رو برام بنویسین.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط iraj12345 نمایش پست ها
    اتفاقا من هم پذیرشی که از یه دانشگاه آلمان گرفتم بالاش نوشته:
    Winter Semester 2012/13
    Conditional Admission to RWTH Aachen University Master's Programme
    هیچ کسر مدرک خاصی ندارم جز مدرک کارشناسی که به دلایل سربازی هنوز ندارم و به زودی میگیرم. ولی با توجه به اطلاعاتی که از این دانشگاه دارم فکر کنم اینا conditional رو کلا به همه میگن و این یک پیش فرضه. یعنی اگه خودتون میدونین که مدارکتون کامله که هیچی، اگه نه یادتون باشه که که اگه کل مدارک اصلی و ترجمه هاشو روز ثبت نام با خودتون نیارین دانشگاه ثبت نامتون نمیکنیم.
    پس این مساله طبیعیه و روز گرفتن نامه تو وزارت علوم به مشکلی که نمیخورم. درسته؟
    عجب، نمی دونستم. در مورد آمریکا فقط یه ریز نمره نهایی از دانشجو میخوان. مدرک فعلا که نخواستن.
    ولی احتمال میدم تو نامه پذیرشتون چیزی در مورد این موضوع نوشته نشه (یعنی همون پذیرش قطعی)، یعنی این قرار داد در خود دانشگاه است که شما هنگام ثبت نام باید مدرک ارائه کنید. بازم بهتره دوستانی که اروپا هستند در مورد این قضیه نظر بدند.

Member
    رشته و دانشگاه
    M.A-Architecture

بچه اگه میشه کمک کنید...فوریه
    یکی از دوستام وقت وزارت علوم داره ( فرداست )...امشب نامه پذبرشش اومده...اما ایمل شده است...با دانشگاه مالزی صحبت کردیم که اقا ما وقت نداریم و از این حرفا گفته که من میتونم از اینجا یا ایمیل دانشگاه واسه اداره اییی که اصل مدرک رو می خواد ایمیل کنم...حالا این کار لازمه یا فقط تو سایت نشا اپلودش کنم کافبه...؟؟؟ و اینکه کسی ایمیل وزارت علوم رو نداره...سازمانی که این پرونده هارو بررسی میکنه...!!!

ممنون از راهنماییتون

Senior Member esf11 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط moien نمایش پست ها
    بچه اگه میشه کمک کنید...فوریه
    یکی از دوستام وقت وزارت علوم داره ( فرداست )...امشب نامه پذبرشش اومده...اما ایمل شده است...با دانشگاه مالزی صحبت کردیم که اقا ما وقت نداریم و از این حرفا گفته که من میتونم از اینجا یا ایمیل دانشگاه واسه اداره اییی که اصل مدرک رو می خواد ایمیل کنم...حالا این کار لازمه یا فقط تو سایت نشا اپلودش کنم کافبه...؟؟؟ و اینکه کسی ایمیل وزارت علوم رو نداره...سازمانی که این پرونده هارو بررسی میکنه...!!!

ممنون از راهنماییتون
    امیدوارم دیر نباشه. پیشنهادات:
    1. حتما مورد موجه واسه فوری بودنه کارتون داشته باشید
    2. با آقای موسوی صحبت کنید انشالله کار به ایمیل دانشگاه و اینا نکشه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی نفت

خیلی فوریه!
    من ترم آخر کارشناسیم. پذیرش ایتالیا دارم. باید چی کار کنم تا پاسپورت بگیرم. اصلا برای شاغل به تحصیلا پرونده تشکیل می دن؟
    اصلا اگر نمی دن باید چی کار کنم برای گرفتن پاسپورت؟

ApplyAbroad Hero reza_badkonaki آواتار ها

سلام
    دوستان من از دانشگاه ایتالیا پذریش دارم
    پاس ندارم
    تا اخر می هم بیشتر وقت نیست واسه سفارت

شروعش چطوریه ؟ نامه پذیرش رو به صورت پی دی اف دارم ! همینو ببرم وزارت علوم قبول میکنن (بعد ار ثبت نام در نشا ) ! یا باید نامه اصلیش باشه !؟ شنیدم باید اینو پرینت بگیرم ببرم سفارت مهر کنه ! اونجوری قبول ؟

مرسی

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business PhD (OIS) - U of Alberta

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_badkonaki نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من از دانشگاه ایتالیا پذریش دارم
    پاس ندارم
    تا اخر می هم بیشتر وقت نیست واسه سفارت

شروعش چطوریه ؟ نامه پذیرش رو به صورت پی دی اف دارم ! همینو ببرم وزارت علوم قبول میکنن (بعد ار ثبت نام در نشا ) ! یا باید نامه اصلیش باشه !؟ شنیدم باید اینو پرینت بگیرم ببرم سفارت مهر کنه ! اونجوری قبول ؟

مرسی
    سلام
    آره احتمالا مشکلی نیست با همون اسکن می تونی کاراتو پیش ببری. من نشنیدم تا بحال که سفارت لازم باشه نامه پذیرش (یا اسکنشو) مهر کنه. شما تو سایت ثبت نام کن فعلا، بعد دو سه روز هم برو وزارت علوم ایشالا اوکی می شه. اصل نامه رو برات فرستادن؟

موفق باشی

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)