صفحه 113 از 335 نخستنخست ... 1363103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123163213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,121 تا 1,130 , از مجموع 3343

موضوع: تشکیل پرونده در وزارت علوم برای معافیت تحصیلی

ApplyAbroad Hero reza_badkonaki آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تشکیل پرونده در وزارت علوم

نقل قول نوشته اصلی توسط Hooman.hidaji نمایش پست ها
    سلام
    آره احتمالا مشکلی نیست با همون اسکن می تونی کاراتو پیش ببری. من نشنیدم تا بحال که سفارت لازم باشه نامه پذیرش (یا اسکنشو) مهر کنه. شما تو سایت ثبت نام کن فعلا، بعد دو سه روز هم برو وزارت علوم ایشالا اوکی می شه. اصل نامه رو برات فرستادن؟

موفق باشی
    مرسی
    نه من اصلا اصلشو نگفته بودم برام بفرستن ! الان بخوان بفرستن دیگه خیلی دیر میشه
    اصلا قرار نبود برم ایتالیا وگرنه همون 22 مارچ که بهم افر دادن میگفتم پست کنن !

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business PhD (OIS) - U of Alberta

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_badkonaki نمایش پست ها
    مرسی
    نه من اصلا اصلشو نگفته بودم برام بفرستن ! الان بخوان بفرستن دیگه خیلی دیر میشه
    اصلا قرار نبود برم ایتالیا وگرنه همون 22 مارچ که بهم افر دادن میگفتم پست کنن !
    آها.
    حالا این کار رو بکن ببین چی میشه. ایشالا مشکلی پیش نمیاد. ولی سفارت ازت نمی خواد اصل نامه رو؟
    به نظر من یه میل بزن به مسئولش بگو برات نامه رو با Courier بفرسته پولش رو بهش میدی یجوری. اینجوری خیالت راحتتره. نامه هم 4-5 روزه می رسه دستت.
    موفق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط Hooman.hidaji نمایش پست ها
    آها.
    حالا این کار رو بکن ببین چی میشه. ایشالا مشکلی پیش نمیاد. ولی سفارت ازت نمی خواد اصل نامه رو؟
    به نظر من یه میل بزن به مسئولش بگو برات نامه رو با Courier بفرسته پولش رو بهش میدی یجوری. اینجوری خیالت راحتتره. نامه هم 4-5 روزه می رسه دستت.
    موفق باشی
    ممنون
    نشا ثبت نام کردم 16 اردیبهشت وقت داد
    میشه زودتر رفت یا باید سر وقت رفت ؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business PhD (OIS) - U of Alberta

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_badkonaki نمایش پست ها
    ممنون
    نشا ثبت نام کردم 16 اردیبهشت وقت داد
    میشه زودتر رفت یا باید سر وقت رفت ؟
    من چیزی که یادمه میشه زودتر هم رفت. خیلی ها زودتر رفته بودن. شاید بچه هایی که رفتن بهتر بتونن کمکت کنن. پست های قبلی این تاپیک رو بخونی فکر کنم دستگیرت بشه.
    موفق باشی

بچه ها من امروز وزارتخونه بودم.از شانس من حمله سایبری شده بود و نشا رو قطع کرده بودند!
    خلاصه کار یک ربعه من 3 ساعت طول کشید.نامه رو گرفتم ولی نرسیدم برم نظام وظیفه.واسه ارز هم شلوغ بود.هرچند من انتظار وضع بدتر از اینی که دیدم رو داشتم!واسه ارز هم یه روال جدید گذاشتن که اگه اجرا بشه خیلی خوبه.حتما تو تاپیک مربوطه پیگیری کنید.
    راستی نوبت من هم 16 اردیبهشت بود ولی امروز رفتم.کسی هم بهم نگفت چرا الان اومدی.
    و اینکه برخوردشون فوق العاده خوب بود.مخصوصا خانوم خسروی که خیلی پیگیر کار بچه ها از جمله خودم بود.خدا خیرشون بده.
    همین طور آقای موسوی.با اینکه سرش شلوغ بود ولی برخوردش خیلی خوب،همراه با احترام بود.من اگه جای آقای موسوی بودم از دست بعضی از این ارباب رجوع ها دیوونه می شدم!
    خلاصه اینکه بچه ها اصلا از بابت تشکیل پرونده نگران نباشید.از من حتی کپی هیچی رو هم نگرفتن.فقط رو سایت چک کرد و اصل نامه پذیرش و نتیجه زبان و گواهی فارغ التحصیلی رو دید.

Junior Member

سلام،
    من امروز وزارت علوم بودم برای دریافت نامه به نظام وظیفه. پرونده من رو به خاطر اینکه در نامه ادمیشن مدت تحصیل نوشته نشده بود، رد کردن. خواستم بپرسم از دوستان کسی هست که این مشکل رو داشته باشه؟ تو چند تا نامه ادمیشن که از دانشگاه های مختلف دریافت کردم هیچکدوم حداکثر مدت تحصیل رو ذکر نکرده بودن!

من شنبه میخوام برم واسه تشکیل پرونده. چون کارام باید خیلی فشرده انجام بشه ( نظام وظیفه و وثیقه و گذر نامه و ...) میخواستم بدونم واسه گرفتن نامه به نظام وظیفه هم باید صبح خیلی زود برم اسم بنویسمو تو صف باشم یا همون 8 صبح اونجا باشم حله؟

Senior Member iraj12345 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communications Eng. RWTH Aachen

پیش فرض راهنمای مراجعه به وزارت علوم و گرفتن نامه نظام وظیفه

سلام
    من یکشنبه 10 اردیبهشت یعنی آخرین روزی که نمیشد واسه نامه ارز به وزارت علوم مراجه کرد وزارت علوم بودم. خواستم تجربیاتم رو با جزیات کامل واسه دوستان نقل کنم چون به نظر من هرچی جزیات بیشتری رو از پروسه کاری بدونی کارت راحت تر پیش میره و استرست کمتره.

من ساعت 5 و نیم دم در وزارت علوم بودم و طبیعتا در اون ساعت اونجا پرنده پر نمیزد از سرباز نگبان پرسیدم که آیا واسه نامه نظام وظیفه هم باید اسم نوشت ؟ گفت نه، اسم نویسی فقط واسه کساییه که نامه ارز میخوان. هر چند که بعدا دیدم که همون اتاق و همون مسولانی که نامه نظام وظیفه رو میدن نامه ارز رو هم میدن ولی چون اون روزی که من رفتم قاعدتا نباید کسی واسه نامه ارز میومد نمیدونم در حالت عادی قضیه اسم نویسی اونجا چطوری اجرا میشه. ضمن اینکه اونجا همه میگفتن شهرستانیا نامه ارز رو از شهر خودشون بگیرن، از این به بعد هر چند وقت به طور منظم نامه ها رو به شهرستانا توزیع میکنیم. یه سوال دیگه که واسم باقی موند این بود که اگه کسی عجله داشته باشه و خودش بیاد تهران بهش نامه رو میدن یا نه. چون اون روز کلا به هیچکی نامه ارز نمیدادن این قضیه رو آخر هم متوجه نشدم.
    زودتر از ساعت 8 در رو باز نمیکنن. ساعت 8 که در باز شد حدود 20 نفر شده بودیم که بیشترشون کارشون مربوط به ارز میشد.
    در کل حتی اگه کارتون نیاز به اسم نویسی هم نداره به نظر من دیگه 8 اونجا باشین.
    از در سالن که وارد میشین همون طبقه همکف گوشه مقابل سمت چپ اتاق مربوط به قسمت اعزام با هزینه شخصیه که هم کارای نظام وظیفه اونجا انجام میشه هم کارای مربوط به ارز. البته رو در در اتاق یه عنوان دیگه نوشته که یادم نیست چی بود ولی تو همین مایه ها بود.
    تو اون اتاق هم خانوم خسروی هستن هم آقای قاسمی که تا جایی که من دیدم هر دو سمتشون مشاور بود و هر دو یک کار رو انجام میدادن و آقای قاسمی هم با اینکه اسمشو تو این فروم نشنیده بودم مثل خانوم خسروی خوش اخلاق و کار راه انداز بود. رییسشونم آقای موسوی که اونم آدم خوبیه.
    وقتی میرین اونجا از نظر نامه پذیرش در 4 حالت ممکنه باشین:
    1. اصل نامه پذیرش دستتونه. در این حالت که هیچ مشکلی نیست.
    2. کپی نامه پذیرش دستتونه ولی دانشگاه اصل نامه پذیرش رو به آدرس eshteghal.tahsil@gmail.com ایمیل کرده (دقت کنین که فقط همین آدرس) . این حالت هیچ فرقی با حالت اول نداره و کارتون بدون هیچ مشکلی انجام میشه.
    3. کپی نامه پذیرش رو دارین ولی دانشگاه به آدرسی که گفتم پذیرشتونو ایمیل نکرده. در این حالت خانوم خسروی اول که میگه اینطوری نمیشه ولی بعدش میگه ببرین پیش آقای موسوی پای نامه تون امضا کنن، مشکلی نیست. بعد میبرین واسه آقای موسوی توضیح میدین که به علت کمبود وقت این رو آوردین ولی به زودی اصلش رو میارین آقای موسوی هم یک امضا کنارش میکنه و مشکل حله. (تا حد ممکن سعی کنین به دانشگاه بگین نامه رو واسه اون آدرس ایمیل بزنه که هیچ مشکلی نباشه)
    4. ممکنه فقط ایملی رو که قبولیتونو بهتون اعلام کرده داشته باشین و حتی فایل اسکن شده نامه پذیرش رو نداشته باشین، در این حالتم احتمالا مثل حالت 2 و 3 کارتون راه میفته. در این حالت یک پرینت اسکرین تمیز از کل میلی که واستون فرستادن بگیرین بیارین. به نظر من مهمه که زیرش که عنوان دانشگاه و فکلتی و غیره رو نوشته افتاده باشه ولی این مورد رو که یه نفر هم داشت و اونجا بود دقیق بررسی نکردم فقط دیدم که خانوم خسروی به پسره گفت لااقل همون ایمیل رو پرینت بگیر بیار.
    توجه داشته باشین که در حالت 3 و 4 کارتون رو واسه مراحل نظام وظیفه راه میندازن ولی بعدش که کارای نظام وظیفه انجام شد و برگشتین وزارت علوم واسه کارای پاسپورت و نامه به دانشگاه واسه آزاد کردن مدرک و گرفتن نامه ی ارز باید یا اصل نامه پذیرش رو داشته باشین یا تا موقع دانشگاه نامه پذیرشتونو به ایمیلی که گفتم میل کرده باشه.
    خلاصه بعدش برمیگیدین پیش خانوم خسروی و خانم خسروی فایلایی رو که آپلود کردین چک میکنه و اگه درست بود اصل مدارک زیر رو ازتون میخواد تا با فایلا تطبیق بده (بعدش همونجا مدارکتون رو بهتون پس میده) :
    نامه پذیرش، کارت ملی، نامه دانشگاه به نظام وظیفه (همون که تاریخ فارغ التحصیلی و معدل رو هم توش داره)، مدرک آیلتس یا هر مدرک زبان دیگه ای که واسه اون دانشگاه میخاین ببرین.
    اگه فایلاتون اشکالی داشت میفرستتون طبقه سوم. اونجا یک سیستم آنلاین هست ولی فرض کنین که نیست! چون خیلی داغونه و هیچ کار نمیکنه. من فایل پذیرشمو اومدم با paint درست کنم هر چی فایله رو کوچیک میکردم حجمش یه ذره کم میشد. بالاخره که عکس انقدر کوچیک شد که اصلا دیده نمیشد و تازه حجمش شد 230K (باید زیر 300 میبود) وقتی اومدم آپلود کنم سایت error میداد که بازم حجمش زیاده. خلاصه که سعی کنین همه فایلا رو درست آپلود کرده باشین که سر و کارتون به اون سیستم نیفته. ولی محض احتیاط حتما حتما تمام فایلایی رو که آپلود کردین به صورت فایل JPG یا JPEG تو فلش همراهتون باشه.
    بعد که این مرحله تموم شد و مدارکتون توسط خانوم خسروی چک اولیه شد خانوم خسروی میفرستتون طبقه سوم اتاق 329 پیش آقای پاداشی. آقای پاداشی انگار رییسه خانوم خسروی ه و فایلا و مدارک رو مجددا چک میکنه و تایید نهایی رو اون باید بکنه. مخصوصا اونجا نامه پذیرشتونو دقیق بررسی میکنه. نامه پذیرش باید 4 تا ویژگی داشته باشه یا به عبارتی 4 تا اطلاعات رو توش داشته باشه: از طرف یک دانشگاه مورد تایید وزارت علوم باشه، زمان شروع دوره تون مشخص باشه، طول دوره تون مشخص باشه، زبان مورد تدریس رشته مشخص باشه.
    نامه پذیرش من طول دوره رو ننوشته بود، گفت این رو نداره، گفتم خب فرمت دانشگاه همینه چکار کنم؟ نمیتونم که بگم واسه من تو یه فرمت دیگه پذیرش صادر کنن.ضمنا گفتم که دانشگاه من دانشگاه شماره یکه آلمانه، همه چیزشو همه میدونن،میتونین برین تو سایت دانشگاه چک کنین. این رو که گفتم دیگه چیزی نگفت و یه کم دیگه سیستمش رو نگاه کرد و در نهایت تایید کرد (بعدا که فکر کردم دیدم بهتر بود بهش میگفتم تمام دانشگاه های اروپا بر اساس پیمان بولونا یک سیستم یکپارچه آموزشی بر اساس ECTS دارن و همه جاش کارشناسی 3 سال و 180 credit و مستر دو سال و 120 credit هست و جای شک و سوال نداره) و بعد دوباره برگشتم پیش خانوم خسروی. خانوم خسروی نامه معرفی به نظام وظیفه رو در 2 نسخه نوشت (یکی واسه خودم برای مراحل بعدی کار در وزارت علوم و یکی واسه نظام وظیفه و الان که نگاه میکنم نمیفهمم که چرا نظام وظیفه اون نامه رو نگاه کرد ولی بعدش پسم داد و نگه نداشت) و بردم آقای موسوی امضاشون کرد و کار اینجا تموم شد. بعد واسه رفتن به نظام وظیفه بهترین مسیر اینه که اول یه مسیر برین سر میدون صنعت، بعد با خطی های انقلاب برین میدون انقلاب، بعد با BRT یا ترجیحا موتور برین تا پل چوبی، از اونجا هم تاکسی واسه میدون سپاه راحت گیر میاد(اینو گفتم چون میدونم خیلیا مثل من واسشون مهمه که همه کاراشون تو یه روز انجام بشه)
    ادامه ماجرا در انجمن های مربوط به نظام وظیفه....
    لطفا قبل از دادن پیام خصوصی دقت کنین که صندوق پیامهاتون پر نباشه! اون درخواست تایید ارسال پیام رو هم لطفا غیرفعال کنین.
    پیامهای خصوصی رو بی‌جواب نمیذارم. البته لطفا اگه سوال رو قبلا توی فروم پرسیدین فقط لینک سوالتون و شماره پست رو برام بنویسین.

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

سلام
    بچه ها من مدرک تافلم تازه 2 هفته دیگه میرسه به دستم تو ایران
    میخواستم ببینم میتونم همون online score report تو سایت ets رو ازش پرینت بگیرم و آپلود کنم و باهاش برم نامه ی معرفی به نظام وظیفه رو بگیرم و بعد که اومد به وزارت علوم اصلشو تحویل بدم؟
    کسی تجربه ی مشترک داشته؟
    تنها راه سعادت بشر.......... فکر مثبت و کمک به هم نوع

پیش فرض پاسخ : راهنمای مراجعه به وزارت علوم و گرفتن نامه نظام وظیفه

نقل قول نوشته اصلی توسط iraj12345 نمایش پست ها
    سلام
    من یکشنبه 10 اردیبهشت یعنی آخرین روزی که نمیشد واسه نامه ارز به وزارت علوم مراجه کرد وزارت علوم بودم. خواستم تجربیاتم رو با جزیات کامل واسه دوستان نقل کنم چون به نظر من هرچی جزیات بیشتری رو از پروسه کاری بدونی کارت راحت تر پیش میره و استرست کمتره.

من ساعت 5 و نیم دم در وزارت علوم بودم و طبیعتا در اون ساعت اونجا پرنده پر نمیزد از سرباز نگبان پرسیدم که آیا واسه نامه نظام وظیفه هم باید اسم نوشت ؟ گفت نه، اسم نویسی فقط واسه کساییه که نامه ارز میخوان. هر چند که بعدا دیدم که همون اتاق و همون مسولانی که نامه نظام وظیفه رو میدن نامه ارز رو هم میدن ولی چون اون روزی که من رفتم قاعدتا نباید کسی واسه نامه ارز میومد نمیدونم در حالت عادی قضیه اسم نویسی اونجا چطوری اجرا میشه. ضمن اینکه اونجا همه میگفتن شهرستانیا نامه ارز رو از شهر خودشون بگیرن، از این به بعد هر چند وقت به طور منظم نامه ها رو به شهرستانا توزیع میکنیم. یه سوال دیگه که واسم باقی موند این بود که اگه کسی عجله داشته باشه و خودش بیاد تهران بهش نامه رو میدن یا نه. چون اون روز کلا به هیچکی نامه ارز نمیدادن این قضیه رو آخر هم متوجه نشدم.
    زودتر از ساعت 8 در رو باز نمیکنن. ساعت 8 که در باز شد حدود 20 نفر شده بودیم که بیشترشون کارشون مربوط به ارز میشد.
    در کل حتی اگه کارتون نیاز به اسم نویسی هم نداره به نظر من دیگه 8 اونجا باشین.
    از در سالن که وارد میشین همون طبقه همکف گوشه مقابل سمت چپ اتاق مربوط به قسمت اعزام با هزینه شخصیه که هم کارای نظام وظیفه اونجا انجام میشه هم کارای مربوط به ارز. البته رو در در اتاق یه عنوان دیگه نوشته که یادم نیست چی بود ولی تو همین مایه ها بود.
    تو اون اتاق هم خانوم خسروی هستن هم آقای قاسمی که تا جایی که من دیدم هر دو سمتشون مشاور بود و هر دو یک کار رو انجام میدادن و آقای قاسمی هم با اینکه اسمشو تو این فروم نشنیده بودم مثل خانوم خسروی خوش اخلاق و کار راه انداز بود. رییسشونم آقای موسوی که اونم آدم خوبیه.
    وقتی میرین اونجا از نظر نامه پذیرش در 4 حالت ممکنه باشین:
    1. اصل نامه پذیرش دستتونه. در این حالت که هیچ مشکلی نیست.
    2. کپی نامه پذیرش دستتونه ولی دانشگاه اصل نامه پذیرش رو به آدرس eshteghal.tahsil@gmail.com ایمیل کرده (دقت کنین که فقط همین آدرس) . این حالت هیچ فرقی با حالت اول نداره و کارتون بدون هیچ مشکلی انجام میشه.
    3. کپی نامه پذیرش رو دارین ولی دانشگاه به آدرسی که گفتم پذیرشتونو ایمیل نکرده. در این حالت خانوم خسروی اول که میگه اینطوری نمیشه ولی بعدش میگه ببرین پیش آقای موسوی پای نامه تون امضا کنن، مشکلی نیست. بعد میبرین واسه آقای موسوی توضیح میدین که به علت کمبود وقت این رو آوردین ولی به زودی اصلش رو میارین آقای موسوی هم یک امضا کنارش میکنه و مشکل حله. (تا حد ممکن سعی کنین به دانشگاه بگین نامه رو واسه اون آدرس ایمیل بزنه که هیچ مشکلی نباشه)
    4. ممکنه فقط ایملی رو که قبولیتونو بهتون اعلام کرده داشته باشین و حتی فایل اسکن شده نامه پذیرش رو نداشته باشین، در این حالتم احتمالا مثل حالت 2 و 3 کارتون راه میفته. در این حالت یک پرینت اسکرین تمیز از کل میلی که واستون فرستادن بگیرین بیارین. به نظر من مهمه که زیرش که عنوان دانشگاه و فکلتی و غیره رو نوشته افتاده باشه ولی این مورد رو که یه نفر هم داشت و اونجا بود دقیق بررسی نکردم فقط دیدم که خانوم خسروی به پسره گفت لااقل همون ایمیل رو پرینت بگیر بیار.
    توجه داشته باشین که در حالت 3 و 4 کارتون رو واسه مراحل نظام وظیفه راه میندازن ولی بعدش که کارای نظام وظیفه انجام شد و برگشتین وزارت علوم واسه کارای پاسپورت و نامه به دانشگاه واسه آزاد کردن مدرک و گرفتن نامه ی ارز باید یا اصل نامه پذیرش رو داشته باشین یا تا موقع دانشگاه نامه پذیرشتونو به ایمیلی که گفتم میل کرده باشه.
    خلاصه بعدش برمیگیدین پیش خانوم خسروی و خانم خسروی فایلایی رو که آپلود کردین چک میکنه و اگه درست بود اصل مدارک زیر رو ازتون میخواد تا با فایلا تطبیق بده (بعدش همونجا مدارکتون رو بهتون پس میده) :
    نامه پذیرش، کارت ملی، نامه دانشگاه به نظام وظیفه (همون که تاریخ فارغ التحصیلی و معدل رو هم توش داره)، مدرک آیلتس یا هر مدرک زبان دیگه ای که واسه اون دانشگاه میخاین ببرین.
    اگه فایلاتون اشکالی داشت میفرستتون طبقه سوم. اونجا یک سیستم آنلاین هست ولی فرض کنین که نیست! چون خیلی داغونه و هیچ کار نمیکنه. من فایل پذیرشمو اومدم با paint درست کنم هر چی فایله رو کوچیک میکردم حجمش یه ذره کم میشد. بالاخره که عکس انقدر کوچیک شد که اصلا دیده نمیشد و تازه حجمش شد 230K (باید زیر 300 میبود) وقتی اومدم آپلود کنم سایت error میداد که بازم حجمش زیاده. خلاصه که سعی کنین همه فایلا رو درست آپلود کرده باشین که سر و کارتون به اون سیستم نیفته. ولی محض احتیاط حتما حتما تمام فایلایی رو که آپلود کردین به صورت فایل JPG یا JPEG تو فلش همراهتون باشه.
    بعد که این مرحله تموم شد و مدارکتون توسط خانوم خسروی چک اولیه شد خانوم خسروی میفرستتون طبقه سوم اتاق 329 پیش آقای پاداشی. آقای پاداشی انگار رییسه خانوم خسروی ه و فایلا و مدارک رو مجددا چک میکنه و تایید نهایی رو اون باید بکنه. مخصوصا اونجا نامه پذیرشتونو دقیق بررسی میکنه. نامه پذیرش باید 4 تا ویژگی داشته باشه یا به عبارتی 4 تا اطلاعات رو توش داشته باشه: از طرف یک دانشگاه مورد تایید وزارت علوم باشه، زمان شروع دوره تون مشخص باشه، طول دوره تون مشخص باشه، زبان مورد تدریس رشته مشخص باشه.
    نامه پذیرش من طول دوره رو ننوشته بود، گفت این رو نداره، گفتم خب فرمت دانشگاه همینه چکار کنم؟ نمیتونم که بگم واسه من تو یه فرمت دیگه پذیرش صادر کنن.ضمنا گفتم که دانشگاه من دانشگاه شماره یکه آلمانه، همه چیزشو همه میدونن،میتونین برین تو سایت دانشگاه چک کنین. این رو که گفتم دیگه چیزی نگفت و یه کم دیگه سیستمش رو نگاه کرد و در نهایت تایید کرد (بعدا که فکر کردم دیدم بهتر بود بهش میگفتم تمام دانشگاه های اروپا بر اساس پیمان بولونا یک سیستم یکپارچه آموزشی بر اساس ECTS دارن و همه جاش کارشناسی 3 سال و 180 credit و مستر دو سال و 120 credit هست و جای شک و سوال نداره) و بعد دوباره برگشتم پیش خانوم خسروی. خانوم خسروی نامه معرفی به نظام وظیفه رو در 2 نسخه نوشت (یکی واسه خودم برای مراحل بعدی کار در وزارت علوم و یکی واسه نظام وظیفه و الان که نگاه میکنم نمیفهمم که چرا نظام وظیفه اون نامه رو نگاه کرد ولی بعدش پسم داد و نگه نداشت) و بردم آقای موسوی امضاشون کرد و کار اینجا تموم شد. بعد واسه رفتن به نظام وظیفه بهترین مسیر اینه که اول یه مسیر برین سر میدون صنعت، بعد با خطی های انقلاب برین میدون انقلاب، بعد با BRT یا ترجیحا موتور برین تا پل چوبی، از اونجا هم تاکسی واسه میدون سپاه راحت گیر میاد(اینو گفتم چون میدونم خیلیا مثل من واسشون مهمه که همه کاراشون تو یه روز انجام بشه)
    ادامه ماجرا در انجمن های مربوط به نظام وظیفه....

خوب منم یه چند تا نکته بگم !
    اول تشکر از دوستانی که تو روزهای گذشته اینجا جواب منو دادن !

یکشنبه رفتم وزارت علوم ! پرینت پذیرش پیشم بود که خانوم خسروی گفت پروندت رو باز میکنیم ولی برای گرفتن نامه به گذرنامه و اینا باید پذیرش رو ببری کنسولگری ایتالیا در تهران و بگی مهرش کنن ! گفتم نیازی نیست میل کنه دانشگاه واستون ! گفت نه !
    نامه معرفی به نظام وظیفه رو بهم داد

دوشنبه رفتم نظام وظیفه و برگه های لازم رو گرفتم و نامه نظام وظیفه با بانک رو گرفتم .... رفتم بانک و ضمانت نامه رو گرفتم ! وای که چقدر خنگن این کارمندای بانک ! 3 ساعت طول کشید تا یه ضمانت نامه دادن !

سه شنبه (امروز) رفتم نظام وظیفه و ضمانت نامه رو دادم و نامه معرفی به وزارت علوم رو گرفتم ! بعدش رفتم کنسولگری (سه شنبه ها و پنج شنبه ها فقط کار دانشجوها رو انجام میدن ) ! توی صف عریض و طویل کنسولگری وایسادم و وقتی نوبتم شد گفتن تعطیله ! برید پنج شنبه بیاید !
    منم فردا باید برم شهرستان و نمیتونستم پنج شنبه بیام ! رفتم وزارت علوم به خانوم خسروی گفتم که نوبتم نشد و دیرم میشه و این حرفا ! گفت اقای موسوی باید اجازه بده ! به اقای موسوی قضیه رو گفتم ! ایشونم به خانوم خسروی گفت نیازی نیست به مهر کنسولگری ! کارشون رو انجام بدید !
    خانوم خسروی هم برگه معرفی به اداره گذزنامه و برگه ازاد شدن مدارک رو بهم داد !

شنبه هم میخوام برم اداره گذرنامه
    دوستان کسی میدونه کدوم اداره گذرنامه بریم ؟ فرقی میکنه اصلا ؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)