صفحه 12 از 335 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212262112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 3343

موضوع: تشکیل پرونده در وزارت علوم برای معافیت تحصیلی

پیش فرض پاسخ : مدارک لازم برای تشکیل پرونده در وزارت علوم

نقل قول نوشته اصلی توسط reza khan
    سلام بچه ها
    من واسه دکترا اقدام کردم. برام e-mail زدن که مدارکتو بفرست
    پس من چه جوری واسه وزارت علوم نامه پذیرش ببرم؟ اونا به من e-mail زدن واسه اخذ پذیرش مدارکمو بفرستم.از این طرف وزارت علوم میگه اصل نامه پذیرش بیار.
    خواهش می کنم راهنماییم کنید.
    خوب الان اينكه ايميل زدن گفتن واسه اخذ پذيرش مداركتو بفرست يعني ميخوان 100% پذيرش بدن؟ بدون نامه پذيرش نميشه وزارت علوم پرونده تشكيل داد.
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed1925
    مدارک لازم برای تشکیل پرونده در وزارت علوم بصورت زیر هستش(براساس اطلاعات همین امروز)

1. اصل پذیرش از دانشگاه معتبر از نظر آنها ( مهم نیست که conditioanl هست یا unconditional) و کپی این نامه. کپی رو نگه میدارن و اصلش رو پس از تطبیق برمیگردونن.
    2. اصل مدرک نمره زبان و کپی آن. من که از نمره هام در سایت ETS پرینت گرفتم و بردم و بدون هیچ عکس العملی قبول کردن.
    3. اصل شناسنامه و کپی از آن. با اینکه من شناسنامم رو برده بودم و لی اصلا نخواستش و گفت کپی کافیه.
    4. اصل کارت ملی و کپی از آن. در مورد کارت ملی هم مثل شناسنامه.
    5. اصل نامه به نظام وظیفه که از دانشگاه گرفته بودم و کپی آن. در این مورد هم پس از تطبیق اصل و کپی، اصل مدرک رو به من برگردوندن و کپی رو نگه داشتن.

دیگه مدرک دیگه ای از من خواسته نشد و در لیست مدارک مورد نیاز هم نبود.
    در وزارت علوم انتشارات هم هست و می تونین همنجا کپی هم بگیرین هر چند توصیه می کنم ریسک نکین و کپی رو بگیرین و داشته باشین با خودتون.
    راستی باید برین طبقه سوم- اتاق بورس با هزینه شخصی- خانم دهقانی اصفهانی. شاید فقط شنیدین خانم اصفهانی ولی اصل فامیلشون دهقانی هستش و اصفهانی فقط پسونده.
    جلسات تصمیم گیری و صدور نامه به نظام وظیفه هم فقط یکشنبه و سه شنبه تشکیل میشه. من که امروز صبح( یکشنبه - قبل از ساعت 10 کارم تموم شد) رفتم گفت فردا بیا نامت رو بگیر.
    همین. در واقع این فاز اول در مرحله گرفتن پاسپورت برای کساییه که پاس ندارن هستش و اون هم با داشتن اصل برگه پذیرش.
    روز خوش
    از اینکه این اطلاعاترو قرار دادی ممنون. در مورد نامه پذیرش، این نامه باید دقیقا چجوری باشه که قبول کنند. میدونی که نامه پذیرش امریکا و کانادا ظاهرا با کشورهای اروپایی فرق می کنه. مثلا من یه دعوت نامه از یه استاد در اتریش دارم آرم واسم دانشگاه و امضا خودش وسمت خودش که مدیر موئسسه تحقیقاتی هست، درج شده. این کافیه؟؟؟ از بعضیا که سوال کردم ظاهرا بگیر نگیر داره یعنی ممکن قبول کنند ممکنه قبول نکند!!!!!! میتونید شما لطف کنید بم بگید که آیا وزارت علوم قبول می کنند؟ اگر نه چجوری باید توجیهشون کنم تا قبول کنند؟؟

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

والا من که رفتیم وزارت علوم اصلا یه نگاه خشک و خالی هم به نامه پذیرشم هم نکردن. فقط نگاه میکنن همه مدارک باشه و تمام.
    نامه پذیرش هم که خوب باید رو سربرگ دانشگاه باشه و توش نوشته باشه برای چه مقطعی و چه رشته ای پذیرش گرفتید دیگه.
    فرمت یا شکل خاصی نداره
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Junior Member

یعنی گیر نمیدند که این نامه از استاد نه از دانشگاه؟؟؟؟؟؟؟(البته همه مشخصاتی که گفتی داره) میدونی که دانشگاهای اتریشی و المانی معمولا استاد برعکس امریکا و کانادا مستقل از دانشگاه پذیرش میده و شما فقط تو دانشگاه ثبت نام میکنی

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Irani
    یعنی گیر نمیدند که این نامه از استاد نه از دانشگاه؟؟؟؟؟؟؟(البته همه مشخصاتی که گفتی داره) میدونی که دانشگاهای اتریشی و المانی معمولا استاد برعکس امریکا و کانادا مستقل از دانشگاه پذیرش میده و شما فقط تو دانشگاه ثبت نام میکنی
    والا اینشو نمیدونم دیگه
    ولی نامه های پذیرش منو که اصلا نخوندن ولی الان که فکرشو میکنم بعد از تشکیل پرونده جلسه تشکیل میشه و همه پرونده ها رو بررسی میکنن و اونجا ممکن هست به این چیزی که میدی ایراد بگیرن. ولی به هر حال اگه این روال کاریه این کشورهایی که میگی هست نباید مشکلی داشته باشی. اگه همه با همین نامه ها کارشون رو راه بندازن شما هم مشکلی نداری. ولی واسه من یکم عجیب هست چون به هر حال وقتی آدم از یه دانشگاه پذیرش میگیره خود دانشگاه هم باید نامه بده
    شوپنهاور

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Irani
    از اینکه این اطلاعاترو قرار دادی ممنون. در مورد نامه پذیرش، این نامه باید دقیقا چجوری باشه که قبول کنند. میدونی که نامه پذیرش امریکا و کانادا ظاهرا با کشورهای اروپایی فرق می کنه. مثلا من یه دعوت نامه از یه استاد در اتریش دارم آرم واسم دانشگاه و امضا خودش وسمت خودش که مدیر موئسسه تحقیقاتی هست، درج شده. این کافیه؟؟؟ از بعضیا که سوال کردم ظاهرا بگیر نگیر داره یعنی ممکن قبول کنند ممکنه قبول نکند!!!!!! میتونید شما لطف کنید بم بگید که آیا وزارت علوم قبول می کنند؟ اگر نه چجوری باید توجیهشون کنم تا قبول کنند؟؟
    در واقع من فکر می کنم دو حالت داره: یکی اینکه این استاد از طرف دانشگاه مجاز هست که چنین نامه هایی رو صادر کنه و این نامه در حقیقت نامه پذیرش از طرف دانشگاه هستش که در این حالت شما هیچ مشکلی با وزارت علوم نخواهید داشت و نامه شما رو به عنوان نامه پذیرش از دانشگاه می پذیرن
    اما حالت دوم حالتیه که این استاد فقط یک نامه نسبتا رسمی به شما داده و گفته که شما رو به عنوان دانشجو می پذیره و شما باید منتظر نامه پذیرش رسمی از دانشگاه باشین. در این حالت فکر می کنم وزارت علوم برای شما مشکل ایجاد می کنه و می گه باید نامه رسمی از طرف دانشگاه رو بیارین.

حالا من نمی دونم که مورد شما کدوم یکیه و امیدوارم که از نوع اول باشه.

به هر حال بهترین کار برای شما اینه که با اعتماد نفس برین وزارت علوم و تمام تلاشتون رو بکنین که همین رو بپذیرن. اولش اصرار کنین که این نامه تنها نامه ای است که دانشگاه می فرسته و براشون دلیل بیارین که این کشور اروپایی و (شاید این دانشگاه) نامه های پذیرشش اینطوریه و نامه دیگه نمی دن.

به هر حال بهترین کار برای شما اینه که با اعتماد نفس برین وزارت علوم و تمام تلاشتون رو بکنین که همین رو بپذیرن. اولش اصرار کنین که این نامه تنها نامه ای است که دانشگاه می فرسته و براشون دلیل بیارین که این کشور اروپایی و (شاید این دانشگاه) نامه های پذیرشش اینطوریه و نامه دیگه نمی دن.
    آقا اسمی ازینکه این تنها مدرک منه و این دانشگاه نوع دیگه ای نامه پذیرش نمیده اصلا نبر.فقط خیلی خونسرد برو نامه پذیرشت رو بده و کاملا با قیافه حق به جانب.هیچ حرفی هم نمیخواد بزنی.در عرض 3 الی 4 ثانیه اصل نامه رو بهت پس میدن و بقیش حله.پیشنهاد میکنم یه پاکت DHL هم بکیری و ببری و جلو خودشون نامه رو از تو پاکت در بیاری.(باور کن این روشهای به ظاهر ساده جواب میده.امتحان کن ببین)
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Behrouz

آقا اسمی ازینکه این تنها مدرک منه و این دانشگاه نوع دیگه ای نامه پذیرش نمیده اصلا نبر.فقط خیلی خونسرد برو نامه پذیرشت رو بده و کاملا با قیافه حق به جانب.هیچ حرفی هم نمیخواد بزنی.در عرض 3 الی 4 ثانیه اصل نامه رو بهت پس میدن و بقیش حله.پیشنهاد میکنم یه پاکت DHL هم بکیری و ببری و جلو خودشون نامه رو از تو پاکت در بیاری.(باور کن این روشهای به ظاهر ساده جواب میده.امتحان کن ببین)
    بهروز جان
    منم اول مثل تو فکر میکردم
    ولی بعد دیدم خانم اصفهانی فقط پرونده تشکیل میده و کاری به این چیزا نداره ولی بعد که جلسه تشکیل میشه نامه پذیرش خوب بررسی میشه و ممکن هست ایراد بگیرن.
    البته امیدوارم همچین اتفاقی نیفته و از این دوستمون ایراد نگیرن ولی اگه واقعا این تنها نامه ای باشه که میشه گرفت بعید میدونم موردی پیش بیاد
    شوپنهاور

استاد وحيد عزيز:
    يعني واقعا فكر ميكني جلسه اي در كار هست؟يعني اينا ميشينن جلسه تشكيل ميدن و يكي يكي بررسي جامع و كامل ميكنن؟
    والا من وقتي رفتم همون قسمت ارزيابي پذيرش اوليه يكي برگه پذيرشم رو گرفت و با ديكشنري آنلاين بعضي لغت هاشو ترجمه ميكرد كه نهايتا نظر كارشناسيشو بده(!!!)اعتقادم به سواد اين آدما برگشت....
    بعيد ميدونم مشكلي پيش بياد.حالا بازم به امتحانش ميرزه.

Junior Member

راستش رو بخوایید من به admission department دانشگاه یمیل زدم آنها گفتند که باید همه مدارکت رو (حتی همونهایی که باید ازاد بشند مثل اصل مدرک فوق و ریز نمرات بقول اونا final form of all certificates رو باید بفرستم) در این صورت من به عنوان "دانشجوی این دانشگاه" یک admission letter میدن. یعنی موقع سبت نام کامل این admission letter رو میدن. حالا من توی یه دور افتادم. اگه بخوامadmission letter دانشگاه رو بگیرم باید مدارکم رو ازاد کنند. برای ازاد کردن مدارک باید به وزارت علومadmission letter دانشگاه اتریشی رو بدم!!!!!!!!!!!!!!! حا لا با چه زبونی وزارت رو حالی کنم که این دانشگاه اینجوریه، و نامه ام رو قبول کنه. خدا بدادم برسه!!!!!!!! بابا آخرش نفهمیدیم کدوم رو باید راضی کنیم وزارت علوم یا اون دانشگاه اتریشی. بنده خدا اون استاده اتریشی فکر کرده من الان ویزا رو گرفتم، نمیدونه که اندر خم یک کوچه هستیم با این قوانین وزارت علوم. :-[

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)