صفحه 153 از 335 نخستنخست ... 53103143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163203253 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,521 تا 1,530 , از مجموع 3343

موضوع: تشکیل پرونده در وزارت علوم برای معافیت تحصیلی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تشکیل پرونده در وزارت علوم برای امور سربازی

بچه ها نگران نباشید . . من این رو از سایت نظام وظیفه پرسیدم .
    " 1391/8/23 سه شنبه
    شرح درخواست: با سلام . بنده در تاريخ 1390/08/15 فارق التحصيل شدم . 08/10 امسال دفترچه خدمتم رو پست كردم كه وارد غيبت نشوم . تاريخ اعزام من 10/01 شده . از طرفي پذيرش من از يك دانشگاه خارج از كشور اومده كه براي فوريه يعني بهمن امسال هستش . حالا اگه من بخواهم با قرار وثيقه ادامه تحصيل بدهم . آيا مشكلي وجود دارد؟ چون كه من در قوانين خواندم كه اگر دفترچه اعزام به خدمت هم داشته باشيم ميتوانيم اقدام كنيم . ممنون از شما .
    شرح پاسخ: اگر پذيرش شما به تاييد وزارت علوم رسيده و قبل از تاريخ اعزام اقدام نماييد مانعي ندارد./ق "

Member MichelAngelo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD student - University of Natural Resources and Life Sciences, Vienna

نقل قول نوشته اصلی توسط Raha2011 نمایش پست ها
    بچه ها نگران نباشید . . من این رو از سایت نظام وظیفه پرسیدم .
    " 1391/8/23 سه شنبه
    شرح درخواست: با سلام . بنده در تاريخ 1390/08/15 فارق التحصيل شدم . 08/10 امسال دفترچه خدمتم رو پست كردم كه وارد غيبت نشوم . تاريخ اعزام من 10/01 شده . از طرفي پذيرش من از يك دانشگاه خارج از كشور اومده كه براي فوريه يعني بهمن امسال هستش . حالا اگه من بخواهم با قرار وثيقه ادامه تحصيل بدهم . آيا مشكلي وجود دارد؟ چون كه من در قوانين خواندم كه اگر دفترچه اعزام به خدمت هم داشته باشيم ميتوانيم اقدام كنيم . ممنون از شما .
    شرح پاسخ: اگر پذيرش شما به تاييد وزارت علوم رسيده و قبل از تاريخ اعزام اقدام نماييد مانعي ندارد./ق "
    مگه مشکلی پیش میاد اگه بعد از تاریخ اعزام اقدام کنیم؟ اینا که میگن اگه سربازم بشیم میشه اقدام کنیم ولی باز این جملش یه جوری خطرناکه که!

A friend in need is a friend indeed

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MichelAngelo نمایش پست ها
    مگه مشکلی پیش میاد اگه بعد از تاریخ اعزام اقدام کنیم؟ اینا که میگن اگه سربازم بشیم میشه اقدام کنیم ولی باز این جملش یه جوری خطرناکه که!
    نه این واسه بچه هایی بود که نمیخوان به هیچ عنوان وارد خدمت بشن . . درسته بعد اعزام هم میشه . . اما اول شما باید یه نفر بره دنبال کاراتون و نیز دوباره باید برگه بازی و از این حرفا . . یعنی یه مشکل دیگه . . پس خوبش اینه که قبل از اعزام اقدام کنیم.

سلام دوستان. یه سوال داشتم خدمتتون
    آیا قبل از رفتن به نظام وظیفه باید بانک و شعبه اش رو مشخص کنیم و بهشون اعلام کنیم ؟ یا اونا(نظام وظیفه) فرم خام میدن هر بانکی میتونیم بریم واسه وثیقه؟
    ممنونم

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business PhD (OIS) - U of Alberta

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad1987 نمایش پست ها
    سلام دوستان. یه سوال داشتم خدمتتون
    آیا قبل از رفتن به نظام وظیفه باید بانک و شعبه اش رو مشخص کنیم و بهشون اعلام کنیم ؟ یا اونا(نظام وظیفه) فرم خام میدن هر بانکی میتونیم بریم واسه وثیقه؟
    ممنونم
    سلام

باید اونجا بهشون بگی واسه کدوم بانک می خوای بگیری.

موفق باشی

ممنونم هومن جان. دوتا سوال دیگه که بازم مهمه اینه که 1-در بد بینانه ترین حالت , بعد از ارائه ضمانت نامه بانکی , برای کسی که تا الان پاسپورت نداشته چند روزه پاسپورت صادر میشه؟
    2- این پاسپورت قابلیت اینو داره دوبار ویزا روش بخوره؟ مثلا 1 بار واسه کشور Master و1 بار واسه یه کشور دیگه واسه PHD البته بدون اینکه دوباره برگردی ایران.
    ممنونم از لطف شما و بقیه دوستان.
    پاینده باشید.

Junior Member

سلام بچه ها . . . یه سوال ضروری ی ی ی .. . . اگه کسی مشمول باشه و این ترم با قرار وثیقه معافیت تحصیلی بگیره و بره مالزی ، آیا اگه ترم بعد واسه مثلا فنلاند پذیرش بگیره میتونه دوباره بیاد وزارت علوم و واسه فنلاند کاراشو انجام بده؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business PhD (OIS) - U of Alberta

ممنونم هومن جان. دوتا سوال دیگه که بازم مهمه اینه که 1-در بد بینانه ترین حالت , بعد از ارائه ضمانت نامه بانکی , برای کسی که تا الان پاسپورت نداشته چند روزه پاسپورت صادر میشه؟
    2- این پاسپورت قابلیت اینو داره دوبار ویزا روش بخوره؟ مثلا 1 بار واسه کشور Master و1 بار واسه یه کشور دیگه واسه PHD البته بدون اینکه دوباره برگردی ایران.
    پاینده باشید.
    سلام.

فکر کنم یه ماه بیشتر طول نکشه الان. اگه بری تو فروم پاسپورت شاید بتونی جواب بهتری بگیری

پاسپورت 40 صفحه داره دیگه، چرا قابلیت نداشته باشه. وقتی پاسپورت داری و خارج از کشور باشی هرجا بخوای می تونی بری و دیگه ربطی به ایران نداره کجا بری. اما قضیه خروج از کشور فرق داره باید برای هر کدوم از تو وزارت علوم پرونده داشته باشی و از نظام وظیفه اجازه خروج بگیری.

موفق باشی

ApplyAbroad Hero

پاینده باشید.
    1- بعد از وثیقه یه نامه از ن.و خطاب به علوم بهتون میدن که معافیت تحصیلی ایشون صادر شده. بعد علوم بهتون یه سری نامه برای ازاد کردن مدرک لیسانس و فوقتون میده. بعد از پرداخت هزینه تحصیلات رایگان و گرفتن مدرک مجدد باید برید علوم که نامه های گذرنامه و مجوز خروج رو بگیرید. صدور گذرنامه چه برای تهران چه شهرستان حدود یک هفته از طریق پست طول میکشه. کل پروسه وثیقه تا گرفتن مجوز خروج بسته به پیگیری خودتون از دو هفته تا سه ماه ممکنه طول بکشه.
    2- پاسپورتتون میتونه چندین ویزا رو شامل بشه. از این نظر محدودیت خاصی ندارید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط esih2002 نمایش پست ها
    سلام بچه ها . . . یه سوال ضروری ی ی ی .. . . اگه کسی مشمول باشه و این ترم با قرار وثیقه معافیت تحصیلی بگیره و بره مالزی ، آیا اگه ترم بعد واسه مثلا فنلاند پذیرش بگیره میتونه دوباره بیاد وزارت علوم و واسه فنلاند کاراشو انجام بده؟
    بله تو سیستم نشا باید درخواست تغییر کشور/دانشگاه بدید و مشکل خاصی نخواهید داشت. حتی اگه به تازگی فارغ التحصیل شده باشید میتونید دو کشور رو هم تغییر بدید.

سلام دوستان
    من از 2تا دانشگاه توی المان پذیرش گرفتم و زبان تحصیل دانشگاه من آلمانی هست و میخوام وثیقه بزارم و پاس بگیرم تا بتونم برای ویزای آلمان اقدام کنم.فقط یه قضیه ای هست که افکار منو بهم ریخته و اونم اینه که توی پذیرش من قید شده که اول باید یک ترم زبان آلمانی توی کلاس زبان دانشگاه بگذرونم(اینجا تا B1 خوندم-500 ساعت) و بعد کلاسای مربوط به رشتم شروع میشه....حالا من موندم که آیا وزارت علوم این پذیرش رو قبول میکنه؟
    بچه ها خواهش میکنم کمکم کنید چون هم استرسم زیاده و هم زمانم کمه برای اقدام.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)