صفحه 18 از 335 نخستنخست ... 891011121314151617181920212223242526272868118 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 3343

موضوع: تشکیل پرونده در وزارت علوم برای معافیت تحصیلی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مدارک لازم برای تشکیل پرونده در وزارت علوم

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid_reza
    خیلی ممنون از راهنماییت ،
    یعنی‌ هیچ کاری نمیتونم بکنم؟ یعنی‌ یه نامه‌ای که ۳۱ عام فارغتحصیل خواهد شد فاید نداره؟ یعنی‌ تلاشمو بکنم .. از این حرفا!! چون وسعت تابستان همچیم تموم می‌شه... ولی‌ فقط یه تاریخه فارغتحصیلی داره صنعتی اصفهان! دیشب پذیرشم با ۱۵ هزار تا ta و 9 هزارتا دیگه اومد برای 31 aug کلگری اومد...
    به این قسمت یه سر بزن شاید کمکت کنه :
    http://www.applyabroad.org/forum/ind...ic,4872.0.html
    &quot;برای کودکانی که شب هم آغوش نگاه معصومشان شده است سرآغاز طلوعی دگرباره باشیم.&quot;<br /><br />http://egoft.com/index.php?topic=1494.0

Junior Member

. اصل پذیرش از دانشگاه معتبر از نظر آنها ( مهم نیست که conditioanl هست یا unconditional) و کپی این نامه. کپی رو نگه میدارن و اصلش رو پس از تطبیق برمیگردونن.
    2. اصل مدرک نمره زبان و کپی آن. من که از نمره هام در سایت ETS پرینت گرفتم و بردم و بدون هیچ عکس العملی قبول کردن.
    3. اصل شناسنامه و کپی از آن. با اینکه من شناسنامم رو برده بودم و لی اصلا نخواستش و گفت کپی کافیه.
    4. اصل کارت ملی و کپی از آن. در مورد کارت ملی هم مثل شناسنامه.
    5. اصل نامه به نظام وظیفه که از دانشگاه گرفته بودم و کپی آن. در این مورد هم پس از تطبیق اصل و کپی، اصل مدرک رو به من برگردوندن و کپی رو نگه داشتن.

دیگه مدرک دیگه ای از من خواسته نشد و در لیست مدارک مورد نیاز هم نبود.
    در وزارت علوم انتشارات هم هست و می تونین همنجا کپی هم بگیرین هر چند توصیه می کنم ریسک نکین و کپی رو بگیرین و داشته باشین با خودتون.
    راستی باید برین طبقه سوم- اتاق بورس با هزینه شخصی- خانم دهقانی اصفهانی. شاید فقط شنیدین خانم اصفهانی ولی اصل فامیلشون دهقانی هستش و اصفهانی فقط پسونده.
    جلسات تصمیم گیری و صدور نامه به نظام وظیفه هم فقط یکشنبه و سه شنبه تشکیل میشه. من که امروز صبح( یکشنبه - قبل از ساعت 10 کارم تموم شد) رفتم گفت فردا بیا نامت رو بگیر.
    همین. در واقع این فاز اول در مرحله گرفتن پاسپورت برای کساییه که پاس ندارن هستش و اون هم با داشتن اصل برگه پذیرش.
    روز خوش
    &quot;برای کودکانی که شب هم آغوش نگاه معصومشان شده است سرآغاز طلوعی دگرباره باشیم.&quot;<br /><br />http://egoft.com/index.php?topic=1494.0

Junior Member

خیلی‌ ممنون از راهنمییت،
    من زودتر تمام واحدام تموم می‌شه مثلا وسط تابستان ، ولی‌ صنعتی اصفهان تاریخ فارغاتحصیلیش 31 امه فقط! دیشب پذیرشم اومد از کلگری واسه 31 آگوست با 14 هزار تیچینگ اسیستنت اوو 9 هزار تا دیگه... این خوبه؟ براش تلاش کنم که مثلا نامه‌ای بگیرم که این 31 عام فارغتحصیل می‌شه و الان درسش تمومه!؟ یعنی‌ تلاش آخرم...

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid_reza
    خیلی‌ ممنون از راهنمییت،
    من زودتر تمام واحدام تموم می‌شه مثلا وسط تابستان ، ولی‌ صنعتی اصفهان تاریخ فارغاتحصیلیش 31 امه فقط! دیشب پذیرشم اومد از کلگری واسه 31 آگوست با 14 هزار تیچینگ اسیستنت اوو 9 هزار تا دیگه... این خوبه؟ براش تلاش کنم که مثلا نامه‌ای بگیرم که این 31 عام فارغتحصیل می‌شه و الان درسش تمومه!؟ یعنی‌ تلاش آخرم...
    اولا بهتون تبریک می گم.

من یه کم براتون پرس وجو کردم: شما الان یه معافیت نحصیلی دارید برای کارشناسی که باید با نامه وزارت تبدیل بشه به معافیت جدید. تو می تونی این کار هارو بعد هم انجام بدی حتی بدی یکی دیگه انجام بده وقتی تو کانادا هستی ! این کا رو الان خیلی ها کردند. به شرطی که تو بتونی ویزات رو بگیری . برای ویزا گرفتن هم سفارت رو قانع کنی، دانشگاه اونور قانع کنی چون بعضی ها تا اصل مدارک رو نداشته باشی بهت نامه رو نمی دهند تا برای ویزا اقدام کنی! پس اگه شما برید و شروع به تحصیل کنید نماینده ای اینجا می تونه کارهاتون رو انجام بده.
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed1925
    مدارک لازم برای تشکیل پرونده در وزارت علوم بصورت زیر هستش(براساس اطلاعات همین امروز)

1. اصل پذیرش از دانشگاه معتبر از نظر آنها ( مهم نیست که conditioanl هست یا unconditional) و کپی این نامه. کپی رو نگه میدارن و اصلش رو پس از تطبیق برمیگردونن.
    2. اصل مدرک نمره زبان و کپی آن. من که از نمره هام در سایت ETS پرینت گرفتم و بردم و بدون هیچ عکس العملی قبول کردن.
    3. اصل شناسنامه و کپی از آن. با اینکه من شناسنامم رو برده بودم و لی اصلا نخواستش و گفت کپی کافیه.
    4. اصل کارت ملی و کپی از آن. در مورد کارت ملی هم مثل شناسنامه.
    5. اصل نامه به نظام وظیفه که از دانشگاه گرفته بودم و کپی آن. در این مورد هم پس از تطبیق اصل و کپی، اصل مدرک رو به من برگردوندن و کپی رو نگه داشتن.

دیگه مدرک دیگه ای از من خواسته نشد و در لیست مدارک مورد نیاز هم نبود.
    در وزارت علوم انتشارات هم هست و می تونین همنجا کپی هم بگیرین هر چند توصیه می کنم ریسک نکین و کپی رو بگیرین و داشته باشین با خودتون.
    راستی باید برین طبقه سوم- اتاق بورس با هزینه شخصی- خانم دهقانی اصفهانی. شاید فقط شنیدین خانم اصفهانی ولی اصل فامیلشون دهقانی هستش و اصفهانی فقط پسونده.
    جلسات تصمیم گیری و صدور نامه به نظام وظیفه هم فقط یکشنبه و سه شنبه تشکیل میشه. من که امروز صبح( یکشنبه - قبل از ساعت 10 کارم تموم شد) رفتم گفت فردا بیا نامت رو بگیر.
    همین. در واقع این فاز اول در مرحله گرفتن پاسپورت برای کساییه که پاس ندارن هستش و اون هم با داشتن اصل برگه پذیرش.
    روز خوش
    سلام
    کسی از دوستان می تونه در مورد بند 5 توضیح بده؟
    چه نامه ای از دانشگاه بگیریم (برای ما که فارغ التحصیل نشده ایم)؟؟
    مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط user1366
    سلام
    مرسی
    سلام
    تا وقتی که فارغ نشده ای نمیتوانی پرونده تشکیل بدی. هیچ راهی هم نداره

نقل قول نوشته اصلی توسط haagh
    سلام
    تا وقتی که فارغ نشده ای نمیتوانی پرونده تشکیل بدی. هیچ راهی هم نداره
    پس اینکه میگن با در دست داشتن اصل I20 از یک دانشگاه آمریکایی وزارت علوم (خانوم اصفهانی) سه بار اجازه خروج میده، یک بار برای مصاحبه، یک بار برای pick up و یک بار برای خروج دائم جهت ادامه تحصیل که ظاهراً بار آخرش باید ویزای F1 در پاسپورت خورده باشه، این قضیه اش چیه؟
    این مطالب در صفحه های قبل همین تاپیک نوشته شده...
    در این پست:
    http://www.applyabroad.org/forum/ind....html#msg40881
    آقای saeed1925 نوشته بايد گواهي اشتغال به تحصيل ببريم... آیا کسی تایید میکنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed1925
    شما كه قصد دارين براي موقت از كشور خارج بشين بايد گواهي اشتغال به تحصيل ببرين و پس از گذاشتن ضمانت كه فكر مي كنم پنج ميليون هستش مي تونين پاستون رو بگيرين. داشتن اصل نامه به نظام وظيفه فقط براي كسانيه كه فارغ التحصيل شدن.
    پس از اينكه وزارت علوم پذيرش رو تاييد مي كنه بهمون يه نامه مي ده كه براي نظام وظيفه هست. بعد از اون ميشه رفت نظام وظيفه و براي گذاشتن ضمانت اقدام كرد.

تا اونجا که من فهمیدم برای بار سوم که وزارت علوم میخواد اجازه خروج دائم (طولانی مدت) بده باید فارغ التحصیل شده باشیم و مدرکمون رو آزاد کرده باشیم.
    واسه دو دفعه اول که خروج موقت هست مدرک کارشناسی نیاز نیست...
    درسته؟
    چه چیز بجاش نیاز هست؟ گواهی اشتغال به تحصیل؟

ApplyAbroad Hero

سلام
    مرسی
    این مدارک و تشکیل پرونده برای کسانی هست که فارغ التحصیل شده اند. و منظور از نامه، یک نامه دانشگاه به نظام وظیفه می زنه که اعلام می کنه این شخص فارغ شده و معافیت تحصیلی صادره برای ایشان را باطل نمایید.
    در حقیقت شما پرونده تشکیل می دهید تا دوباره برای اعزام به خارج معافیت تحصیلی بگیرید. پس برای دانشجوها این تشکیل پرونده امکان ندارد.
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

ApplyAbroad Hero

پس اینکه میگن با در دست داشتن اصل I20 از یک دانشگاه آمریکایی وزارت علوم (خانوم اصفهانی) سه بار اجازه خروج میده، یک بار برای مصاحبه، یک بار برای pick up و یک بار برای خروج دائم جهت ادامه تحصیل که ظاهراً بار آخرش باید ویزای F1 در پاسپورت خورده باشه، این قضیه اش چیه؟
    این مطالب در صفحه های قبل همین تاپیک نوشته شده...
    در این پست:
    http://www.applyabroad.org/forum/ind....html#msg40881
    آقای saeed1925 نوشته بايد گواهي اشتغال به تحصيل ببريم... آیا کسی تایید میکنه؟

تا اونجا که من فهمیدم برای بار سوم که وزارت علوم میخواد اجازه خروج دائم (طولانی مدت) بده باید فارغ التحصیل شده باشیم و مدرکمون رو آزاد کرده باشیم.
    واسه دو دفعه اول که خروج موقت هست مدرک کارشناسی نیاز نیست...
    درسته؟
    چه چیز بجاش نیاز هست؟ گواهی اشتغال به تحصیل؟

اولا اگه دانشجو باشید شما باید گواهی اشتغال به تحطیل ببرید و یه سفر علمی جور کنید. این پست های قبلی رو که می گید:
    اولا ماله ساله فبله و مهمتر از اون اینه که بعضی ها مثل من نیمه دوم فارغ شده اند و می تونند تشکیله پرونده دهنند. پس اون سه باری که می گیید برای همچین افرادی هست.

پس یه دلیل که این همه بحث می شه اینه که خروج موقت بگیرنند !!! برای همین هست. البته یه بار هم گفتم ممکنه دانشگاههایی باشه که اگه بگید برای مصاحبه وقت دارید اون نامه رو بدنند.

پس شما دوتا مرحله دارید:
    1. قبل از فارغی
    2. بعد از فارغی

اگه دقت نکنید خیلی خیلی راحت ممکنه گیر کنیدو.... :-\ >

Junior Member

من برام ایمیل Admission اومده ولی هنوز نامه اش نرسیده. میتونم با این پرینت این نامه برای پاسپورت اقدام کنم یا باید صبر کنم تا نامه رسمی بیاد؟ برای وقت سفارت جدیدا حتما باید شماره پاس رو بدی.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)