صفحه 227 از 335 نخستنخست ... 127177217218219220221222223224225226227228229230231232233234235236237277327 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,261 تا 2,270 , از مجموع 3343

موضوع: تشکیل پرونده در وزارت علوم برای معافیت تحصیلی

پیش فرض پاسخ : تشکیل پرونده در وزارت علوم برای معافیت تحصیلی

آقا لطفا راهنمایی کنید
    من یک سال از فارغ التحصیلیم میگذره و پذیرشم دیر به دستم رسید و واسه نداشتن غیبت مجبور شدم خودمو به نظام وظیفه معرفی کنم(1 هفته پیش). الان وزارت علوم معافیت تحصیلی نمیده(آقای پاداشی)، چیکار باید بکنم مشکلم حل شه، برم سربازی میتونم ترخیص شم (وسط آموزشی) یا نه الانم میشه کاری کرد؟

Member MichelAngelo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD student - University of Natural Resources and Life Sciences, Vienna

سلام

الان که بخواید کاری کنیدو دقیقا اطلاع ندارم ولی بله در حین خدمت میتونید ترخیص شید من خودم بعد 4ماه ترخیص شدم. شما وسط آموزشی هم میتونید ترخیص شید ولی یه مشکلی که هست اینه که مرکز آموزش به راحتی گواهی خدمتی برای ارائه به وزارت علوم نمیده ولی با اسرار میتونید بگیرید (مرکز آموزش من که اینجوری بود). و اینکه باید کسی دنباله کارای شما باشه در آموزشی چون به شما به راحتی مرخصی نمیدن.

نگران نباشید با پذیرش از خدمت بیرون میاید.

A friend in need is a friend indeed

Junior Member

سلام ، دوستان من یک سوال داشتم که اگر اطلاع دارید راهنمایی کنید ، ممنون
    من دو دانشگاه تو آمریکا پذیرش گرفتم ( البته جواب ۲ تا دیگه هنوز نیومده ) ، ولی‌ هنوز نامه رسمی‌ قبولی (I-20 ) به دستم نرسیده ، از طرفی‌ من اول آبان تاریخ اعزامم هست ،
    احتمال زیاد تا قبل از تاریخ اعزام I-20 دانشگاهی که نمی‌خواهم بروم به دستم برسد ( ولی‌ دانشگاهی که می‌خوام برم احتمال زیاد وقتی‌ در سربازی هستم می‌رسد ! ) ،
    حالا سوالام این است که آیا می‌شه من با I-20 دانشگاهی که نمی‌خوام برم رو ببرم وزارت علوم و ثبت کنم و از اون طریق برم نظام وظیفه کار‌های معافیت تحصیلی‌ سربازی( ۱۵ تومن وثیقه ) را انجام دهم و وقتی‌ نامه قبولی دانشگاه دیگه به دستم رسید برم وزارت علوم تغییرش بدم ؟! آیا امکان پذیر است ؟کسی‌ تاحالا این کارو کرده ؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط eeman67am نمایش پست ها
    سلام ، دوستان من یک سوال داشتم که اگر اطلاع دارید راهنمایی کنید ، ممنون
    من دو دانشگاه تو آمریکا پذیرش گرفتم ( البته جواب ۲ تا دیگه هنوز نیومده ) ، ولی‌ هنوز نامه رسمی‌ قبولی (I-20 ) به دستم نرسیده ، از طرفی‌ من اول آبان تاریخ اعزامم هست ،
    احتمال زیاد تا قبل از تاریخ اعزام I-20 دانشگاهی که نمی‌خواهم بروم به دستم برسد ( ولی‌ دانشگاهی که می‌خوام برم احتمال زیاد وقتی‌ در سربازی هستم می‌رسد ! ) ،
    حالا سوالام این است که آیا می‌شه من با I-20 دانشگاهی که نمی‌خوام برم رو ببرم وزارت علوم و ثبت کنم و از اون طریق برم نظام وظیفه کار‌های معافیت تحصیلی‌ سربازی( ۱۵ تومن وثیقه ) را انجام دهم و وقتی‌ نامه قبولی دانشگاه دیگه به دستم رسید برم وزارت علوم تغییرش بدم ؟! آیا امکان پذیر است ؟کسی‌ تاحالا این کارو کرده ؟
    ممنون
    سلام

بله به نظر من میشه، من امروز وزارت بودم همچین مشکلی داشتم ولی نه برای آمریکا....خلاصه واسه پاییز پذیرش داشتم و همه کارامو تا گرفتم پاسپورت انجام دادم ولی به دلایلی نتونستم برم...27 مهر هم فرجه یک سالم تموم میشه، امروز رفتم حسابی پرس و جو کردم از خانم نظم ده و آقای امیر ارجمندی و آقای پاداشی به یه نحوی پرسیدم ..گفتن من میتونم بدون دادن انصراف پذیرشمو واسه ترم بهار تغییر بدم و نیازی به ارای مجدد وثیقه نیست ، تازه گفتن اگر الان انصراف بدم به مدت یک سال معافیتم تمدید میشه و تو این یک سال میتونم برای جای دیگه پذیرش بگیرم...این مطالبو امروز با پیگیری زیاد خودم و به خاطر شک و شبه هایی که داشتم از آقای امیر ارجمند که معاون آقای پاداشی هست و خود آقای پاداشی پرسیدم...راستی خانم نظم ده هم خودش خبر نداشت این قانون رو قبلا به من میگفت باید دفترچه پست کنی و اعزام بشی بعد 3و4 ماه بعده سربازی باز بیای اقدام کنی...حالا دوستان اگر سوالی داشتن من در خدمتم

Junior Member

سلام دوستان
    من 5 سال پیش از دانشگاه با مدرک لیسانس فارغ التحصیل شدم و چون تعهد خدمت به مدت 10 سال داشتم بلافاصله جذب کار شدم و تا این مدت تعهد تمام نشه دانشنامه لیسانسمو بهم نمیدن ضمن اینکه خدمت سربازی هم نرفتم(فقط آموزشی رفتم) و به جاش به اون ارگان تعهد دادم .حالا اگه بتونم یه جوری از یه دانشگاه خارجی فقط پذیرش بگیرم و بعدش با دادن خسارت مالی به اون ارگان،از قید تعهد آزاد بشم، اونا منو برای انجام خدمت سربازی به نظام وظیفه ارجاع میدن و با این شرایط من چطوری میتونم هم دانشنامه لیسانس و هم معافیت تحصیلی جهت خروج از کشور بگیرم تو اون فاصله زمانی کم قبل از اعزام؟و اصلا به من که 5 سال از فارغ التحصیلیم میگذره معافیت تحصیلی میدن؟و یا اینکه راه دیگه ای هست که نخوام از تعهد انصراف بدم؟معدل لیسانس دانشگاه سراسری 17.5 و در حال حاضر با سپردن وثیقه 15 میلیونی دارای گذرنامه هستم.میدونم موردم پیچیدست اما هر جوری هست میخام برم واسه ادامه تحصیل.
    لطفا کمکم کنید.

سلام به همه
    من از دانشگاه پذيرش داشتم و همه كاراشم توي وزارت علوم انجام دادم
    ويزاي من متاسفانه دير رسيد و دانشگاه ميگه اين ترم رو از دست دادي براي ترم ژانويه يا مارچ بايد بياي !
    حالا سوالم اينه كه من چيكار ميتونم بكنم ؟

در ضمن من ٣٠ شهريور يكسال فرجه اتمام تحصيل كارشناسيم تموم شد ، بعلاوه من براي تحصيل ارشد در خارج نامه معافيت تحصيليم تا سال ١٣٩٦ اعتبار داره.

Junior Member

درود بر همه دوستان
    من ارشد کنکور قبول شدم ولی انصراف دادم. حالا منتظرم پذیرشم بیاد و معافیت تحصیلی بگیرم و...
    حالا یه سوال. با توجه به این که من یه بار انصراف دادم آیا میتونم پذیرشم رو بعد از گرفتن معافیت تحصیلی تغییر بدم؟
    ممنون

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط farzin680 نمایش پست ها
    سلام به همه
    ويزاي من متاسفانه دير رسيد و دانشگاه ميگه اين ترم رو از دست دادي براي ترم ژانويه يا مارچ بايد بياي !
    شما این موضوع را به وزارت علوم گزارش دهید ، نگران نباشید مشکلی پیش نمیاد براتون تمدید میکنن ضمنا نامه دیفر رو همراه داشته باشید

در ضمن من ٣٠ شهريور يكسال فرجه اتمام تحصيل كارشناسيم تموم شد ، بعلاوه من براي تحصيل ارشد در خارج نامه معافيت تحصيليم تا سال ١٣٩٦ اعتبار داره.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali_Indus نمایش پست ها
    درود بر همه دوستان
    من ارشد کنکور قبول شدم ولی انصراف دادم. حالا منتظرم پذیرشم بیاد و معافیت تحصیلی بگیرم و...
    حالا یه سوال. با توجه به این که من یه بار انصراف دادم آیا میتونم پذیرشم رو بعد از گرفتن معافیت تحصیلی تغییر بدم؟
    ممنون
    انصراف یعنی انتخاب رشته کردید و نرفتید یا رفتید بعد انصراف دادید؟
    در هر دو صورت مشکلی گمان نکنم پیش بیاد با توجه به لحظه ای بودن قوانین در مورد اول از مرجع بپرسید
    عصارا بکش از زیر مغز این چلاق ها

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط farshid2 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من 5 سال پیش از دانشگاه با مدرک لیسانس فارغ التحصیل شدم و چون تعهد خدمت به مدت 10 سال داشتم بلافاصله جذب کار شدم و تا این مدت تعهد تمام نشه دانشنامه لیسانسمو بهم نمیدن ضمن اینکه خدمت سربازی هم نرفتم(فقط آموزشی رفتم) و به جاش به اون ارگان تعهد دادم .حالا اگه بتونم یه جوری از یه دانشگاه خارجی فقط پذیرش بگیرم و بعدش با دادن خسارت مالی به اون ارگان،از قید تعهد آزاد بشم، اونا منو برای انجام خدمت سربازی به نظام وظیفه ارجاع میدن و با این شرایط من چطوری میتونم هم دانشنامه لیسانس و هم معافیت تحصیلی جهت خروج از کشور بگیرم تو اون فاصله زمانی کم قبل از اعزام؟و اصلا به من که 5 سال از فارغ التحصیلیم میگذره معافیت تحصیلی میدن؟و یا اینکه راه دیگه ای هست که نخوام از تعهد انصراف بدم؟معدل لیسانس دانشگاه سراسری 17.5 و در حال حاضر با سپردن وثیقه 15 میلیونی دارای گذرنامه هستم.میدونم موردم پیچیدست اما هر جوری هست میخام برم واسه ادامه تحصیل.
    لطفا کمکم کنید.
    مشکلی نیست شما با برگ سبز به دانشگاه جهت گرفتن مدرک موقت اقدام کنید روایت شده دانشنامه هم میدن!
    بله میدن
    در مورد تعهد اطلاعی ندارم
    توصیه من به شما پیگیری محکم موضوع از طریق مبادی ذیصلاح هستش
    عصارا بکش از زیر مغز این چلاق ها

نقل قول نوشته اصلی توسط farzin680 نمایش پست ها
    سلام به همه

الان من برم وزارت علوم و ویزام رو نشون بدم بگم دیر اومده و دانشگاه به همین خاطر نپذیرفته وگفته ژانویه بیام ؟؟؟ قبول میکنن ؟
    یا میگن باید بری سربازی و ترخیص شی ؟
    اگه انصراف بدم بهم یکسال فرجه میدن ؟ یا میگن چون مهلت اتمام فرجه 1 ساله کارشناسیت 30 شهریور بوده و از ان مدت گذشته باید خودتو معرفی کنی ؟؟؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)