صفحه 277 از 335 نخستنخست ... 177227267268269270271272273274275276277278279280281282283284285286287327 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,761 تا 2,770 , از مجموع 3343

موضوع: تشکیل پرونده در وزارت علوم برای معافیت تحصیلی

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

پیش فرض پاسخ : تشکیل پرونده در وزارت علوم برای معافیت تحصیلی

نقل قول نوشته اصلی توسط juliensorel نمایش پست ها
    سلام دوستان. من کارهای معافیت تحصیلی رو انجام دادم و امروز درخواست گذرنامه دادم. یه سوال داشتم. من باید شهریور به کشوری که پذیرش دارم برم ولی افسر میگفت من دو ماه مهلت خروج دارم که میشه اواسط مرداد فکر میکنم. حالا باید چه کار کنم که مشکلی پیش نیاد؟ نگرانم که یک زمان مانع خروجم بشن.
    اون مدت قابل تمدیده و فکر میکنم بیشتر از 2 ماه باشه. در هر صورت مشکلی نخواهید داشت.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط armin_68 نمایش پست ها
    سلام. من امروز از دانشگاه (ارشد) فارغ التحصیل شدم. دانشگاه به من گفت که یه نامه میده به من برای نظام وظیفه که باید ببرم اونجا و بعد اونا یه نامه بدن ببرم police+10 بعد چند روز برگ سبز میاد خونمون و بعد اونو ببرم وزارت برای گرفتن معافیت. آیا روال اینطوریه؟

یا نه، همون نامه ای که دانشگاه میده بهم رو باید ببرم به وزارت؟ من که گیج شدم، این سازمان اعزام هم جواب تلفن نمیده!!

لطفا راهنمایی کنید. ممنون.
    تا اونجایی که من اطلاع دارم نامه رو میبرید اداره اعزام. در واقع توی سایت تشکیل پرونده میدید. بعد اونا نامه میدن به نظام وظیفه و باقی ماجرا که مربوط به وثیقه میشه

Junior Member armin_68 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communication Systems Group, Engineerin Dep, Aarhus University

نقل قول نوشته اصلی توسط nimahaji نمایش پست ها
    تا اونجایی که من اطلاع دارم نامه رو میبرید اداره اعزام. در واقع توی سایت تشکیل پرونده میدید. بعد اونا نامه میدن به نظام وظیفه و باقی ماجرا که مربوط به وثیقه میشه
    شاید من خوب توضیح ندادم. من تو سایت نشا پرونده ساختم قبلا. یه بار رفته بودم سازمان اعزام دانشجویان (2 ماه پیش)، به من گفتن که باید برگ سبز بیاری با نامه پذیرش که نامه بزنیم به نظام وظیفه و بقیه کارا.

حالا دانشگاه هم به من گفته که یه نامه بهت میدیم برای نظام وظیفه. اونو میبری نظام وظیفه، بعد اونا میفرستنت به پلیس+10، بعد اونجا فرم پر میکنی و بعد چند روز یه برگ سبز میاد خونتون (تا جایی که من پرسیدم هم تو اون برگه سبز مینویسه که من تا فلان روز وقت دارم که خودمو معرفی کنم-همون یک سال فرصت). بعد این برگ سبز رو من تو نشا آپلود میکنم و میرم سازمان اعزام و بقیه کارا.

اما حالا یه مسئله! میگن (از جمله شما!) همون نامه ای که دانشگاه میده رو آپلود کنم تو نشا و برم سازمان و اونا منو میفرستن نظام وظیفه (یعنی نیازی نیست اول خودم برم نظام وظیفه و برگ سبز بیاد و اینو آپلود کنم).

الان من کاملا گیج شدم. دانشگاه نامه رو شنبه میده و من هنوز نمیدونم چیکار کنم. خواهشا راهنمایی بفرمایید.

Junior Member

من 31 خرداد آخرین امتحانمه و برای 24 تیر هم تاریخ آ-20 دارم و ویزام هم کلیر شده. حالا برای خروج از کشور کسی نظری داره که بتونم هرچه زودتر کارا رو انجام بدم که برسم؟ با استادام حرف زدم و به این نتیجه رسیدم که قبل از 13 14 تیر نمره هام وارد سیستم نمیشن که بتونم اقدام کنم برای نامه فارغ التحصیلی. آیا مورد سراغ دارید که قبل از اینکه فارغ التحصیل بشه نامه داده باشن برای سازمان دانشجویان که ایشون قرار فلان تاریخ فارغ التحصیل بشه؟
    و اینکه آیا برای صدور نامه از سازمان دانشجویان به اداره گذرنامه حتما باید مدرک رو آزاد کرده باشم؟

Junior Member

سلام
    من یک پذیرش phd از آمریکا برای september اخذ کردم . از طرفی مهلت یکساله استفاده از معافیت تحصیلی دکترایم در آخر تیرماه پایان می یابد. و البته علاقه مندم که در خارج از کشور بازهم master بخوانم . در نتیجه می خواهم با استفاده از I20 ای phd فعلا معافیت تحصیلی ام را روی مقطع دکترا بندازم و در این فاصله 6 ماهه ، یک پذیرش master اخذ کنم و در آبان-آذر به سفارت رفته و ویزا بگیرم و برم اونجا همون اول phd رو انصراف بدم بشینم کلاسای master. اولا این پروسه شدنی است و باید چه فاکتورهایی رو در نظر بگیرم ؟
    آیا از اونجایی که من یک master در ایران دارم ، از لحاظ شانس گرفتن ویزا با I20 دکترا برم سفارت یا MASTER یا فرقی نداره؟
    دوما ، در مراحلی که برای خروج از کشور صادر میشود در فرم مجوز خروح از کشور به جز رشته و مقطع و ... "زمان شروع تحصیل " هم می آید ، آیا اینکه اول زمان شروع تحصیل septembr باشد و بعد بشود january ایرادی دارد یا نه ؟ و آیا این تغییر جز استفاده از" امکان یک بار تغییر" می شود یا خیر ؟
    اگر من I20 برای ترم ژانویه از الان بگیرم از الان میتونم معافیت تحصیلی رو استفاده کنم ؟
    من در شرایط بسیار حساسی هستم بسیار سپاس گذار میشم کمکم کنید و لااقل در هر موردی از موارد بالا که اطلاع دارید بگید .
    با تشکر فراوان

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط armin_68 نمایش پست ها
    شاید من خوب توضیح ندادم. من تو سایت نشا پرونده ساختم قبلا. یه بار رفته بودم سازمان اعزام دانشجویان (2 ماه پیش)، به من گفتن که باید برگ سبز بیاری با نامه پذیرش که نامه بزنیم به نظام وظیفه و بقیه کارا.

حالا دانشگاه هم به من گفته که یه نامه بهت میدیم برای نظام وظیفه. اونو میبری نظام وظیفه، بعد اونا میفرستنت به پلیس+10، بعد اونجا فرم پر میکنی و بعد چند روز یه برگ سبز میاد خونتون (تا جایی که من پرسیدم هم تو اون برگه سبز مینویسه که من تا فلان روز وقت دارم که خودمو معرفی کنم-همون یک سال فرصت). بعد این برگ سبز رو من تو نشا آپلود میکنم و میرم سازمان اعزام و بقیه کارا.

اما حالا یه مسئله! میگن (از جمله شما!) همون نامه ای که دانشگاه میده رو آپلود کنم تو نشا و برم سازمان و اونا منو میفرستن نظام وظیفه (یعنی نیازی نیست اول خودم برم نظام وظیفه و برگ سبز بیاد و اینو آپلود کنم).

الان من کاملا گیج شدم. دانشگاه نامه رو شنبه میده و من هنوز نمیدونم چیکار کنم. خواهشا راهنمایی بفرمایید.
    من متوجه منظورت شدم شما میبری نشا و این نامه ی دانشگاه هم میشه نامه ی وضعیت نظام وظیفه شما. من خودم این کار رو کردم و اگر پذیرش داری که دیگه نیازی به برگ سبز و این مسائل نیست

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط rezataeb نمایش پست ها
    سلام
    من یک پذیرش phd از آمریکا برای september اخذ کردم . از طرفی مهلت یکساله استفاده از معافیت تحصیلی دکترایم در آخر تیرماه پایان می یابد. و البته علاقه مندم که در خارج از کشور بازهم master بخوانم . در نتیجه می خواهم با استفاده از I20 ای phd فعلا معافیت تحصیلی ام را روی مقطع دکترا بندازم و در این فاصله 6 ماهه ، یک پذیرش master اخذ کنم و در آبان-آذر به سفارت رفته و ویزا بگیرم و برم اونجا همون اول phd رو انصراف بدم بشینم کلاسای master. اولا این پروسه شدنی است و باید چه فاکتورهایی رو در نظر بگیرم ؟
    آیا از اونجایی که من یک master در ایران دارم ، از لحاظ شانس گرفتن ویزا با I20 دکترا برم سفارت یا MASTER یا فرقی نداره؟
    دوما ، در مراحلی که برای خروج از کشور صادر میشود در فرم مجوز خروح از کشور به جز رشته و مقطع و ... "زمان شروع تحصیل " هم می آید ، آیا اینکه اول زمان شروع تحصیل septembr باشد و بعد بشود january ایرادی دارد یا نه ؟ و آیا این تغییر جز استفاده از" امکان یک بار تغییر" می شود یا خیر ؟
    اگر من I20 برای ترم ژانویه از الان بگیرم از الان میتونم معافیت تحصیلی رو استفاده کنم ؟
    من در شرایط بسیار حساسی هستم بسیار سپاس گذار میشم کمکم کنید و لااقل در هر موردی از موارد بالا که اطلاع دارید بگید .
    با تشکر فراوان
    دو تا مورد هست:
    1- اگر فکر میکنی میتونی پذیرش مستر رو توی چند ماه دیگه بگیری با همون کاراتو انجام بده چون این روشی که تو گفتی خیلی دردسر داره
    2- برای سفارت خیلی فاکتورهای دیگه تاثیر دارن (رشته، فاند و ...) پس نمیشه به همین سادگی گفت که با مستر راحت تر ویزا میدن یا PhD

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط asixbabak نمایش پست ها
    من 31 خرداد آخرین امتحانمه و برای 24 تیر هم تاریخ آ-20 دارم و ویزام هم کلیر شده. حالا برای خروج از کشور کسی نظری داره که بتونم هرچه زودتر کارا رو انجام بدم که برسم؟ با استادام حرف زدم و به این نتیجه رسیدم که قبل از 13 14 تیر نمره هام وارد سیستم نمیشن که بتونم اقدام کنم برای نامه فارغ التحصیلی. آیا مورد سراغ دارید که قبل از اینکه فارغ التحصیل بشه نامه داده باشن برای سازمان دانشجویان که ایشون قرار فلان تاریخ فارغ التحصیل بشه؟
    و اینکه آیا برای صدور نامه از سازمان دانشجویان به اداره گذرنامه حتما باید مدرک رو آزاد کرده باشم؟
    تاریخ i-20 یعنی شروع کلاسات ؟! 24 تیر ؟
    بدون آزاد کردن مدرک اجازه خروج نمیدن. بدون فارغ التحصیلی هم مدرک رو نمیدن

Junior Member

ببین این یه دوره زبانه که برای همه ta ها هست. ولی تاریخ i-20 اونه. به هر حال.
    این که باید حتما مدرک رو آزاد کنی رو مطعنی؟ چون از دوستان من همه بعد اینکه رفتن، مدرگشونو آزاد کردن براشون فرستادن. و معافیت گرفته بودن...
    حالا به نظرتون من کارامو تو سازمان دانشجویی چجوری جلو بندازم؟

Junior Member

دوستان سلام
    من 20 صفحه اخیر خوندم اما کسی به مشکل من نخورده بود. اگه راهنمایی کنین ممنون میشم!
    کسی به همچین مشکلی برخورده؟!
    من تازه ارشد فارغ التحصیل شدم و میخوام تو وزارت علوم تشکیل پرونده بدم برای آزاد کردن دانشنامه ارشد و گرفتن خروج از کشور. مشکل اینجاست که سفارت باکو اصل I-20 بچه ها نگه میداره. من فقط کپی سیاه سفید از I-20 دارم در حال حاضر! الان وزارت علوم اینو قبول میکنه؟! بعضی از بچه ها تو پستها گفتن که اگه کپی رنگی باشه ممکنه نفهمن و قبول کنن!!! حالا اینا اصلا توضیح قبول میکنن؟!
    چون من ممکنه ویزام روزای آخر که دم رفتنم هست در بیاد و I-20 به دستم برسه و به آزاد کردن دانشنامه ارشدم و کارای خروج از کشور نرسم!!
    کسی میدوونه باید چه کارکرد؟!
    ممنون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)