صفحه 288 از 335 نخستنخست ... 188238278279280281282283284285286287288289290291292293294295296297298 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,871 تا 2,880 , از مجموع 3343

موضوع: تشکیل پرونده در وزارت علوم برای معافیت تحصیلی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تشکیل پرونده در وزارت علوم برای معافیت تحصیلی

اقا این پیام رو بخونید در سایت نشا:
    اینجانب متعهد می شوم که پس از اعزام به کشور محل تحصیل، هر شش ماه یکبار، نسبت به ارسال گواهی اشتغال به تحصیل تاییدشده نمایندگی جمهوری اسلامی ایران به اداره کل بورس و امور دانشجویان خارج اقدام نمایم و در صورت عدم ارائه هیچ گونه ادعایی نسبت به ارائه خدمات از سوی آن اداره کل نخواهم داشت.

اگه واقعا نامرو نفرستیم چی میشه خواهشن بگید خیلی مهمه.
    وثیقرو بر میدارن؟

Junior Member

ممنون از راهنمایی دوستان. یه سوال دیگه هم داشتم،
    لطفا هر کسی میدونه منو راهنمایی کنه. من تا ترم پیش دانشجو بودم و با نامه معافیت تحصیلی از دانشگاه رفتم ترکیه و برای ویزام اقدام کردم. چون به ترم پاییز نمی رسم، پذیرشم رو defer کردم برای ترم spring و ویزام هم به تازگی اومده. با توجه به اینکه الان فارغ التحصیل شدم چطور می تونم اجازه خروج بگیرم برم ویزام pick up کنم؟ باید با گواهی فارغ التحصیلی (نامه دانشگاه به نظام وظیفه) برم نظام وظیفه، یا باید برم اول وزارت علوم اونجا نامه ای چیزی بهم بدن؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط PejMoon نمایش پست ها
    نوشته اصلی توسط amin19
    سلام دوستان
    برای تشکیل پرونده توی وزارت علوم حتما باید قبلش مدارک توی سیستم upload بشه؟ یعنی مراجعه حضوری کفایت نمی کنه؟

سلام. در تکمیل حرف دوستم باید بگم که شما بعد از ثبت مدارک در سامانه نشا یک شماره پرونده می گیری. بعد از اون هر وقت خواستی می تونی حضوری مراجعه کنی. چون اونجا اولین سوالشون اینه که شماره پروندت چنده. ضمن اینکه اصل همه مدارکی که آپ کردی هم باید همراهت باشه.
    ممنون از راهنمایی دوستان. یه سوال دیگه هم داشتم،لطفا هر کسی میدونه منو راهنمایی کنه. من تا ترم پیش دانشجو بودم و با نامه معافیت تحصیلی از دانشگاه رفتم ترکیه و برای ویزام اقدام کردم. چون به ترم پاییز نمی رسم، پذیرشم رو defer کردم برای ترم spring و ویزام هم به تازگی اومده. با توجه به اینکه الان فارغ التحصیل شدم چطور می تونم اجازه خروج بگیرم برم ویزام pick up کنم؟ باید با گواهی فارغ التحصیلی (نامه دانشگاه به نظام وظیفه) برم نظام وظیفه، یا باید برم اول وزارت علوم اونجا نامه ای چیزی بهم بدن؟

سلام دوستان
    من واسه تشكيل پرونه يكم به مشكل برخورد كردم، من پذيرش از يك دانشگاه تو آمريكارو دارم ولي چون پاس پورت نداشتم نامه I-20 رو واسم صادر نكردن، از طرفي يك نامه واسم زدن كه درخواستت مورد قبول واقع شده و براي تاييد نهاييش بايد كپي پاسپورتت رو بفرستي تا I-20 رو صادر كنيم. حالا واسه گرفتن معافيت بايد انگار فرم I-20 الزاميه، به نظره شما بايد چكار كنم؟!
    خيلي ممنون ميشم جوابمو بدين.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    خودتون به خوبی به قانون اشاره کردید.
    از نظر روند قانونی عادی دیگه نمیشه کاری کرد. ولی یه موردی هست که بعید میدونم کسی اینجا تستش کرده باشه ولی شاید شدنی باشه.
    ببین 2 تا قانون موازی وجود داره:
    1. هر فرد در طول تحصیل 1 بار میتونه انصراف بده (قانون وزارت علوم)
    2. هر فرد در طول تحصیل 1 بار میتونه دانشگاهش رو عوض کنه (قانون اداره اعزام)

حالا که شما از قانون 2 استفاده کردی، نمیدونم قانون 1 عمل میکنه یا نه. یعنی فرض کن بری اداره اعزام و بگی میخوای از دانشگاه آمریکایی انصراف بدی. چون هنوز ثبت نام نکردی این از نظر من انصراف تلقی نمیشه ولی شاید از نظر وزارت انصراف تلقی بشه. نمیدونم!
    از اون طرف شما میخوای برگردی به دانشگاه اول یعنی تغییری که دادی رو لغو کنی، شاید در شرایط شما این موضوع قابل قبول باشه یعنی از دانشگاه a بری دانشگاه b ولی دوباره برگردی به دانشگاه a.

جمع بندیش این میشه که شما برو اداره اعزام (حضوری! تلفن و ایمیل کار شما رو راه نمیندازه) و این 3 مورد رو به ترتیب سعی کن مطرح کنی:
    1. آیا میشه تغییر دانشگاه من رو لغو کنید؟
    2. اگه 1 نمیشه، آیا میشه به من یه بار دیگه اجازه ی تغییر دانشگاه بدین؟ (میخوام به دانشگاه اولم برگردم).
    3. آیا امکانش هست که از همه ی اینها انصراف بدم (از حق 1 بار انصرافم استفاده کنم) و دوباره با پذیرش جدید برگردم؟ (پذیرش جدید میتونه از سمت همین دانشگاه ها باشه؟)

موفق باشی و خوشحال میشیم ما رو در جریان قرار بدی که چی شد...
    سلام، بعد از رفت و آمدهای زیاد و ماجراهای فراوان خداروشکر بالاخره معافیت تحصیلی که برای کشور امریکا بود رو کنسل کرد و همون قبلیشو به جریان انداخت و خروج از کشور گرفتم،
    مرسی از همه
    با آرزوی موفقیت

سلام
    پیشاپیش ممنون از مشورت و نظر شما
    من اگه از یکی از دانشگاه های کانادا پذیرش بگیرم (فعلا بدون فاند) و در آپریل 2015 فاند اون مشخص بشه میتونم با نامه بدون فاند فعلا معافیت تحصیلی بگیرم و بعد یه ترم دیفر کنم تا آپریل وضعیت فاند معلوم بشه و بعد با پذیرش همراه فاند برای ویزا اپلای کنم؟ بعد دوباره باید نامه فاند دار رو ببرم وزارت علوم و با اون بدون فانده عوض کنم؟

معافیت تحصیلیم از کی میخوره ؟ از نظر سنواتی که برای دکتری داده میشه به مشکل نمیخورم چون دیفر میکنم؟ مدت سنوات دکتری که وزارت علوم میده برای کشورهای مختلف فرق داره؟

Junior Member

سلام
    من یک سوال دارم که ممنون میشم راهنمایی کنید چون گیج شدم هر جا یه چیزی میگه
    من الان فارغ التحصیل شدم و به صورت فشرده میخوام شش ماهه مدرک زبان آلمانی بگیرم و بهار برای آلمان اپلای کنم فقط مشکل سربازی و آزاد کردن مدرکمو دارم(روزانه)
    میخواستم راهنمایی کنید منو برای به جریان انداختن کارای وثیقه و آزاد گردن مدرک در چه زمانی باید اقدام و چه کارهای زمان بری رو باید انجام بدم در این شش ماه
    میشه یه سیکلی بگید که به ترتیب باید چه پروسه ایو طی کنم؟
    ضمنا اگه از میزان فرجه هم اطلاع دارین ممنون میشم چون از مهر میرم تو فرجه

Junior Member

سلام دوستان
    پیشاپیش ممنون از نظراتتون
    من کارشناسی و تموم کردم و تا آبان وقت دارم که دفاع کنم و کارشناسی ارشد روزانه تربیت مدرس قبول شدم و میخوام امسال اپلای کنم میخواستم بدونم اگه ارشد ثبت نام کنم و دو ترم بخونم بعد موقع رفتن انصراف بدم وضعیت خروج از کشور چجوریه؟ مدرک کارشناسیمو میذارن آزاد کنم؟ مشکلی پیش میاد واس؟ و اینکه موقع انصراف باید پولی بابت این دو ترم پرداخت کنم؟

Junior Member

با سلام

من از دانشگاه هند پذیرش دارم. با توجه به این که دانشگاه مدرک زبان نمی خواهد و کل خانواده من ساکن اونجا هستن. بدون مدرک زبان معافیت تحصیلی صادر میشه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    M.A-Architecture

نقل قول نوشته اصلی توسط sinarobati نمایش پست ها
    سلام
    من یک سوال دارم که ممنون میشم راهنمایی کنید چون گیج شدم هر جا یه چیزی میگه
    من الان فارغ التحصیل شدم و به صورت فشرده میخوام شش ماهه مدرک زبان آلمانی بگیرم و بهار برای آلمان اپلای کنم فقط مشکل سربازی و آزاد کردن مدرکمو دارم(روزانه)
    میخواستم راهنمایی کنید منو برای به جریان انداختن کارای وثیقه و آزاد گردن مدرک در چه زمانی باید اقدام و چه کارهای زمان بری رو باید انجام بدم در این شش ماه
    میشه یه سیکلی بگید که به ترتیب باید چه پروسه ایو طی کنم؟
    ضمنا اگه از میزان فرجه هم اطلاع دارین ممنون میشم چون از مهر میرم تو فرجه
    سلام
    اولین کار باید مدرک زبان رو بگیرید چون بدون این مدرک پذیرش نمیدن.بعد از گرفتن مدرک زبان پذیرش میگیرید.واسه معافیت از طریق نشا اقدام میکنید و اینجا هم ازتون مدرک زبان میخان.بعد معرفی میشد به نظام واسه وثیقه و بعد دوباره برگشت به سازمان(نشا) برای دریافت نامه برای ازاد سازی مدارک،مراجعه به دانشگاه برای دریافت مدرک در صورت حاضر بودن و در ادامه دریافت وقت سفارت و ارائه مدارک به سفارت و بلیط و بیمه و ............!
    موفق باشید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)