صفحه 312 از 335 نخستنخست ... 212262302303304305306307308309310311312313314315316317318319320321322 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,111 تا 3,120 , از مجموع 3343

موضوع: تشکیل پرونده در وزارت علوم برای معافیت تحصیلی

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer science, Trinity College Dublin

پیش فرض پاسخ : تشکیل پرونده در وزارت علوم برای معافیت تحصیلی

نقل قول نوشته اصلی توسط sheikheshahr نمایش پست ها
    این قانون داره می گه که کسی نمیتونه برای شرکت در دوره ی زبان در خارج از کشور معافیت تحصیلی بگیره. اینطور که شما گفتین قصد رفتن برای ارشد دارین.
    ببینید این قانون که حالا به کنار اما قانون این طور می گه که شما تنها برای خود مقطع تحصیلی می تونید از کشور خارج بشید و به شرط پذیرش نامشروط. اگر دانشگاه مقصد به شما پذیرش مشروط به گرفتن مدرک زبان بده اساسا وزارت علوم نامه نظام وظیفه برای شما نمی زنه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sheikheshahr نمایش پست ها
    ببینید این قانون که حالا به کنار اما قانون این طور می گه که شما تنها برای خود مقطع تحصیلی می تونید از کشور خارج بشید و به شرط پذیرش نامشروط. اگر دانشگاه مقصد به شما پذیرش مشروط به گرفتن مدرک زبان بده اساسا وزارت علوم نامه نظام وظیفه برای شما نمی زنه.
    اینی که میگید جدیدا به وجود اومده ؟؟ پس این دوستانی که مدرک ب دو میخواد ازشون وزارت علوم قضیه چیه ؟مدرک ب دو وقتی داری ینی پذیرش مشروطه دیگه
    کیس نامبر :2016AS64XX رویت قبولی : 20May 2015 کنسولگری : آنکارا

با سلام
    من داتشجوی دکتری هستم و پذیرش گرفتم واسه ترم Winter
    خواستم بدونم راهی هست که من انصراف ندم الان و واسه ادامه تحصیل از کشور خارج بشم؟
    اگه موندنی شدم بعد انصراف بدم
    ممنون از راهنمایی

Junior Member

سلام منم مثل دوستمون kianoosh دانشجوی دکتری هستم و پذیرشم February هست و نمیخام انصراف بدم البته سربازیم نرفتم لطفا در خصوص مراحل کار راهنمایی کنید

ممنون

دوستان یه سوالی داشتم . سربازهایی که امریه هستن با موافقت ارگان مربوطه میتونن ادامه تحصیل بدن راسته این موضوع؟

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

بچه ها سلام
    یه سوال، من نامه لغو معافیت تحصیلی رو دانشگاه بهم داده! حالا ریز نمره موقت رسمی رو میخام. تویه ویکی نوشته من میتونم برم نامه لغو معافیتو بدم به پلیس +10 و اونام نامه لغو معافیتو قبول که کردن، میتون برم ریز نمرمو بگیرم! این حرف درسته؟
    حالا یه سوال، من نمیخام اعزام به خدمت بشم، فقط میخام که نامه لغو معافبتمو بده که برم از دانشگاه بهم ریز نمره رسمی بده، اگر برم پلیس و لغو معافیتو بدم اعزامم میکنن؟

با سلام خدمت همه دوستان
    من در تشکیل پرونده در وزارت علوم یه تجربه ای داشتم که گفتم شاید بد نباشه که اینجا هم بگذارم. من لیسانس و فوق لیسانس را ایران (دانشگاه دولتی) بودم و حدود 20 روز پیش فارغ التحصیل شدم. بنده از یکی از دانشگاه های انگلستان برای دکتری پذیرش گرفتم (بورس ماری کوری) و از اونجایی که دانشگاه، من را به عنوان "research assistant" داره میگیره به من نامه پذیرش ندادند. به جای اون نامه یک "contract of employment" (قرارداد استخدام) دادند. من چون از قبل احتمال میدادم که وزارت علوم این را از من قبول نکنه از استاد راهنماهام (دو نفر استادند) خواستم که یک نامه ی دیگه ای هم بهم بدند که تایید کنه من برای دکتری اونجا میرم. که خوب یک از اونها چنین نامه ای را واسم نوشت و امضا کرد.

دیروز رفتم سازمان امور دانشجویان و تشکیل پرونده دادم که گفتند برای ادامه کار برم پیش خانم عصمتی. اونجا که رفتم فقط قرارداد استخدام را نشون دادم که گفت ما اصلا چنین چیزی را قبول نداریم و برو نامه پذیرش بیار. یکمی اصرار کردم و توضیحاتی دادم که قبول نکرد و گفت که برو پیش آقای دانشفر (رئیس اداره اعزام با هزینه شخصی). آقای دانشفر یخورده قرارداد همکاری را نگاه کرد و من اونجا نامه ی استاد را هم نشون دادم. یه سری سوال هم ازم پرسید به نظر رسید که متقاعد شد که من برای دکتری دارم میرم و در نهایت یه نامه به پوشه ام منگنه کرد که ببرم پیش خانم عصمتی که هر نظری داره توی نامه بنویسه. وقتی رفتم خانم عصمتی رفته بود جایی و گفتند که میتونم برم پیش آقای پورقاضی که به جای خانم عصمتی کارم را راه بندازه. آقای پورقاضی هم آدم خوش برخوردی بود و تایید کرد و تاییده را به آقای دانشفر تحویل دادم و ایشون هم پرونده من را به جریان انداخت و نامه معرفی به نظام وظیفه را واسم صادر کردند. ظاهرا مشکلم حل شد (هر چند توی سامانه نشا هنوز نظر خانم عصمتی که می گفت باید نامه پذیرش را ارائه بدم بود و نظر آقای پورقاضی نیومده بود).
    ایشالله که دانشجویان دیگه ای که به جای نامه پذیرش قرارداد استخدام میگیرن به مشکل برنخورند. هرچند که توی فروم انگلستان افراد دیگه هم دیده بودم که بورس ماری کوری بودند و قرارداد استخدام گرفته بودند ولی به هر حال اداره اعزام جوری برخورد کرد که انگار دفعه اولشون هست که قرارداد استخدام به جای نامه پذیرش بهشونارائه میشه.
    این را هم اضافه کنم که قرارداد استخدام من حدود شش صفحه بود که توی یکی - دو تا پاراگراف از صفحه سوم اون یه توضیحات غیر شفافی در مورد PhD داده بود. یه جایی هم اسم سوپروایزر را زده بود که با اون یکی سوپروایزری که نامه تایید دکتر را امضا کرده بود متفاوت بود. ویزایی هم که باید اقدام می کردم یه نوع ویزای کار بود که نمی دونم اگر به این هم دقت می کردند گیر میدادند یا نه که خدا را شکر حرفی نزدند.

Junior Member

دوست من تا اونجا که من میدونم وقتی نامه لغو معافیت تحصیلی رو میدی به پلیس +10 داری برای اعزام خدمت اقدام میکنی و برات تاریخ اعزام مشخص میکنند. و 1 سال پس از فراغت از تحصیل فرصت داری این کارو بکنی. بله درسته در این حالت که بهت برگ اعزام رو میده پلیس +10 اونوقت میتونی بری و ریز نمرات غیر رسمی رو بگیری و نه نمرات رسمی (برای رسمی بودنش نباید تعهد آموزش رایگان داشته باشی). دانشگاه به شما ریز نمرات حتی غیر رسمی هم نمیده بعد از فراغت از تحصیل تا اینکه وضعیت نظام وظیفتون مشخص بشه.
    اما این سوال مربوط به این تاپیک نمیشه! برای تشکیل پرونده در وزارت علوم اول باید نامه پذیرش دریافت کنید!

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    بچه ها سلام
    یه سوال، من نامه لغو معافیت تحصیلی رو دانشگاه بهم داده! حالا ریز نمره موقت رسمی رو میخام. تویه ویکی نوشته من میتونم برم نامه لغو معافیتو بدم به پلیس +10 و اونام نامه لغو معافیتو قبول که کردن، میتون برم ریز نمرمو بگیرم! این حرف درسته؟
    حالا یه سوال، من نمیخام اعزام به خدمت بشم، فقط میخام که نامه لغو معافبتمو بده که برم از دانشگاه بهم ریز نمره رسمی بده، اگر برم پلیس و لغو معافیتو بدم اعزامم میکنن؟

Junior Member

با سلام
    دوستان من در مورد مدت زمان رفتن به امور دانشجوان سوال داشتم. نتایج پذیرش منو پنجشنبه پش فردا اعلام می کنن و دوشنبه و سه شنبه هفته بعد باید برم واسه ثیت نام .مدارک دوره کارشناسیم آزادند و نیازی به لغو تعهد ندارم.
    1- اگه پنجشنبه فایلها را آپلود کنم کی می تونم برم تهران؟
    2- اجازه خروج چقدر طول می کشه صادر بشه؟(پاسپورت دارم)
    3- کل پروسه رفتن به نظام وظیفه و امور دانشجویان و وثیقه گذاشتن چند روز طول می کشه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط salar_s نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان من در مورد مدت زمان رفتن به امور دانشجوان سوال داشتم. نتایج پذیرش منو پنجشنبه پش فردا اعلام می کنن و دوشنبه و سه شنبه هفته بعد باید برم واسه ثیت نام .مدارک دوره کارشناسیم آزادند و نیازی به لغو تعهد ندارم.
    1- اگه پنجشنبه فایلها را آپلود کنم کی می تونم برم تهران؟
    2- اجازه خروج چقدر طول می کشه صادر بشه؟(پاسپورت دارم)
    3- کل پروسه رفتن به نظام وظیفه و امور دانشجویان و وثیقه گذاشتن چند روز طول می کشه؟
    سلام. جواب همه ی این سوالات قبلا در این فروم داده شده.
    1-شنبه میتونید برید
    2-وقتی نامه ی لغو تعهد تحصیل رایگان رو بدبد به امور دانشجویان همونجا نامه معرفی به اداره گذرنامه صادر میشه و میتونید برید اجازه خروج براتون ثبت میکنند. فکر کنم همون روز هم ثبت بشه.
    3-این رو نمیدونم نمیتونم نظری بدم، به فاکتورهای زیادی میتونه بستگی داشته باشه. با توجه به شرایط خود شخص.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)