صفحه 317 از 335 نخستنخست ... 217267307308309310311312313314315316317318319320321322323324325326327 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,161 تا 3,170 , از مجموع 3343

موضوع: تشکیل پرونده در وزارت علوم برای معافیت تحصیلی

پیش فرض پاسخ : تشکیل پرونده در وزارت علوم برای معافیت تحصیلی

نقل قول نوشته اصلی توسط aalavi نمایش پست ها
    سلام دوستان

یه دانشگاه اپلای کردم که قبل پذیرش دادن، اول مدارک پستی رو میخواهد!!!
    من از میان مدارکی مورد نیاز تشکیل پرونده (نامه پذیرش، آزمون زبان و ...)، نامه پذیرش رو هنوز ندارم. سازمان امور دانشجویان قبول میکنه مدرک ارشد (دوره روزانه) رو ابتدا اول آزاد کنم و بعد برای نظام وظیفه و وثیقه گذاشتن نامه پذیرش بیارم؟
    از یه جای دیگه پذیرش نداری که با اون کار نشا را راه بندازی؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaghaiumy نمایش پست ها
    از یه جای دیگه پذیرش نداری که با اون کار نشا را راه بندازی؟
    نه متاسفانه هنوز!!

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hch1370 نمایش پست ها
    سلام دوستان گرامی
    ممنون میشم اگه کسی بهم کمک کنه. این سوال ها رو در تاپیک دیگه ای پرسیده بودم، ولی هنوز جوابی نگرفتم
    بنده یه پذیرش از دانشگاهی در کانادا(شروع ترم اول اردیبهشت بود) دارم که ویزای کانادا رو با همین پذیرش گرفتم. به دلیل به طول انجامیدن فرایند ویزا، به موقع ویزا آماده نشد و به همین دلیل از دانشگاه خواستم که پذیرش رو به پاییز دیفر کنه(که زمان بره). از طرفی از آمریکا هم پذیرش دارم(شروع ترم پاییز)، ولی ویزا رو رد شدم. الان میخام کارای معافیت تحصیلی رو انجام بدم. به طور خلاصه، الان یه نامه ی پذیرش از کانادا که شروع ترمش واسه ی همین چند روز پیش بود با ویزاش رو دارم(تا نامه ی پذیرش دیفر شده صادر بشه، طول میکشه) و یه نامه ی پذیرش از آمریکا که شروع ترمش از پاییزه رو دارم. اولویتم با آمریکاست و قصد دارم دوباره برا ویزاش اقدام کنم، ولی میخوام قبل از رفتن به سفارت، کارای نظام وظیفه رو انجام بدم. هر دو پذیرش هم واسه مستر و بدون شرط و شروطه
    سوال اولم اینه که شما چه پیشنهادی دارین؟ معافیت تحصیلی رو واسه کدوم کشور بگیرم؟ اگه واسه آمریکا بگیرم که شاید دوباره رد شدم و مجبور بشم برم کانادا، اگه هم بخوام واسه کانادا بگیرم، نامه ی پذیرشی که الان دارم شروع دوره از تاریخش گذشته و پذیرش دیفر شده الان به دستم نمیرسه(دانشگاهی که تو آمریکاست رو ترجیح میدم). با توجه به چند تا پستی که خوندم، عوض کردن کشور بعد از گرفتن معافیت تحصیلی سخته. پیشنهاد شما چیه؟
    سوال دوم این که وقتی کارای معافیت تحصیلی رو انجام بدیم، مجوز خروج از کشور به چه صورته؟ مثلاً تا قبل از شهریور که شروع ترمه، می تونم هر جا دلم خواست برم و برگردم یا فقط یکبار میشه از کشور خارج شد؟
    سوال سوم اینکه تاریخ فارغ التحصیلیم 31 شهریور 94 هستش و شروع ترم هر دو دانشگاه زیر یکسال پس از فارغ التحصیلیه. الان که می خوام کارای معافیت تحصیلی رو انجام بدم، درسته که میگن چون 6 ماه از فارغ التحصیلیم گذشته باید دفترچه پست کنم؟ آخه تو سایت نشاء، هیچ کدوم از گزینه های وضعیت نظام شامل من نمیشه، مگر اینکه دفترچه پست کنم.
    و چهارم این که درسته که نظام وظیفه دیگه واسه ی وثیقه فقط به دو شعبه ی بانکی که دوستان گفتن معرفی میکنه؟
    اگه هم بخشی از سوال ها رو میدونین، ممنون میشم از شنیدن پاسختون
    خیلی خیلی مــــــــــــــمنون واسه ی وقتی که میذارین

۱. دو راه بیشتر ندارید. یا نامه‌ی دیفر رو بگیرید و با اون اقدام کنید، یا با I-20 آمریکا اقدام کنید. هر کدوم راحت‌تره براتون. تغییر کشور هم سخت نیست. درخواست می‌دید توی سیستم نشا و بعد به سازمان امور دانشجویی مراجعه می‌کنید نامه‌ی جدید می‌دن.
    ۲. تا جایی که می‌دونم یک بار برای مصاحبه‌ی ویزا اجازه‌ی خروج صادر می‌شه که یک ماه اعتبار داره و مطمئن نیستم بیشتر از یک بار بشه استفاده کرد. و یک بار هم برای خروج اصلی اجازه صادر می‌شه.
    ۳. همون طور که دوستمون گفتن یک ساله فرصت. سایت قدیمیه و آپدیت نشده شما همون گزینه‌ی فرجه‌ی شش ماهه رو انتخب کن.
    ۴. روزی که من رفتم به من گفت فقط کشاورزی و ملی، روز قبل به یکی گفته بود فقط کشاورزی!
    کلاً مودیه. ولی اگه از قبل خودتون داشته باشید قبول می‌کنن احتمالاً.

دوستان سه تا سوال حیاتی. خیلی فوریه.
    1. در موقع ثبت نام تو سایت وزارت علوم اگه بزنم با "هزینه شخصی" به جای "بورس از دانشگاه خارج" چه مشکلی به وجود میاد ؟ ( دانشگاه من 2 نامه داده یکی پزیرش که توش اثری از بورس نیست و یک نامه جدا از دپارتمان که توش بورس داده) می فهمن ؟ فرقی داره اصولا ؟ می خوام ارز دولتی بگیرم آیا میشه با این ترفند ؟

2. یک جا نوشته که کارت پایان خدمت یا مدرکی دال بر روشن شدن وضعیت نظام وظیفه این دیگه چیه من دارم خدمت می کنم چی باید آپ کنم اینجا ؟ اگه اشتغال به خدمت هست پس چرا زیرش نامه از یگان خدمتی رو خاسته ؟ فک کنم اولی رو بایید از نظام وظیفه بگیرم ؟

3. یک جا خواسته گواهی آخرین مدرک تحصیلی من هم اون نامه معرفی به نظام وظیفه رو دارم هم خود دانشنامه ممهور به مهر وزارت علوم کدوم رو آپ کنم ؟؟؟
    خیلی ضروریه. ممنون از راهنمایی تون.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط SirousFUM نمایش پست ها
    دوستانی که روزانه خوندن توجه داشته باشن، من دیروز کارام رو انجام داادم و از تهران میام
    چندتا نکته رو بگم: بعد از نظام وظیفه که تایید کرد معافیت تخصیلیتون رو، امور دانشجویان به شما نامه ی دانشگاه ها رو می ده برای ازاد کردن مدارک، بعد که مدارک رو گرفتید و بهشون نشون بدید نامه ی اداره ی گذرنامه رو بهتون می دن نه همون جا و هم زمان با نامه به دانشگاه ها
    بعد از آزادسازی مدارک نشان دادن نامه ی تعهد آموزش رایگان به امور دانشجویان کافیه یا باید ریز نمرات و دانشنامه را هم نشان داد؟

Junior Member

سلام دوستان
    من ترم آخر کارشناسی هستم و آخرین امتحانم اول تیر ماه است و الان i20 و ویزام رو گرفتم. برای معافیت تحصیلی تو سامانه نشا باید گواهی فراغت از تحصیل هم آپلود کرد در حالی که گواهی فراغت از تحصیلم شهریور صادر میشه و من باید مرداد ماه آمریکا باشم. میشه راهنمایی کنید که الان باید چیکار کنم

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط drafshin نمایش پست ها
    دوستان سه تا سوال حیاتی. خیلی فوریه.
    1. در موقع ثبت نام تو سایت وزارت علوم اگه بزنم با "هزینه شخصی" به جای "بورس از دانشگاه خارج" چه مشکلی به وجود میاد ؟ ( دانشگاه من 2 نامه داده یکی پزیرش که توش اثری از بورس نیست و یک نامه جدا از دپارتمان که توش بورس داده) می فهمن ؟ فرقی داره اصولا ؟ می خوام ارز دولتی بگیرم آیا میشه با این ترفند ؟

2. یک جا نوشته که کارت پایان خدمت یا مدرکی دال بر روشن شدن وضعیت نظام وظیفه این دیگه چیه من دارم خدمت می کنم چی باید آپ کنم اینجا ؟ اگه اشتغال به خدمت هست پس چرا زیرش نامه از یگان خدمتی رو خاسته ؟ فک کنم اولی رو بایید از نظام وظیفه بگیرم ؟

3. یک جا خواسته گواهی آخرین مدرک تحصیلی من هم اون نامه معرفی به نظام وظیفه رو دارم هم خود دانشنامه ممهور به مهر وزارت علوم کدوم رو آپ کنم ؟؟؟
    خیلی ضروریه. ممنون از راهنمایی تون.
    سلام

1. خیر کسی متوجه نمیشه. ولی من فکر میکنم که فرقی هم نمیکنه و در هر صورت شما برای دریافت "خرج ماهانه" مشکلی نخواهید داشت.

2. سایت نشا خیلی دقیق و به روز نیست. اگر دانشجو هستید نامه اشتفال به تحصیل از دانشگاه، اگه منتظر خدمت هستید برگ سبز، و اگه مشغول خدمت هستید نامه اشتغال به خدمت از یگان.
    این نامه چیز عجیبی نیست به راحتی براتون صادر میشه.

3. هر دو مورد قابل قبول هست، قطعا دانشنامه ممهور به مهر وزارت ارزش بالاتری داره.

* دوستان اصلا نگران این موارد نباشید! قصد اداره اعزام سنگ اندازی تو مسیر شما نیست، میخوان کمکتون کنن. شما هر مدرکی که دارید رو ارایه بدین و بعد در صورت نیاز مشکل رو براشون توضیح بدین در اکثر موارد بدون هیچ مشکلی با چند جمله توضیح همه چیز حل میشه.
    (البته متاسفانه در هر سازمانی افرادی هستند که باعث میشن نمای کلی اون سازمان خراب بشه.)

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mztj73 نمایش پست ها
    دوستان واقعا اگه جواب این سوال رو میدونید جواب بدید...
    فکر می‌کنم که باید با دانشگاه صحبت کنید که زودتر براتون گواهی رو صادر کنن.
    طبیعتاً بدون داشتن مدرکی از این که یک مقطع تموم شده نمی‌تونید برای مقطع بعدی معافیت بگیرید.

دوستان این سایت واسه فردا به من نوبت داده (همین الان ثبت نام کردم) من شهرستان ام اگه شنبه برم مشکلی پیش میاد ؟ یا باید دوباره وقت بگیرم ؟

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط drafshin نمایش پست ها
    دوستان این سایت واسه فردا به من نوبت داده (همین الان ثبت نام کردم) من شهرستان ام اگه شنبه برم مشکلی پیش میاد ؟ یا باید دوباره وقت بگیرم ؟
    وقتی که سایت می‌ده عملاً نمایشیه. اوایل سال که اصلاً تاریخ و روزش هم هم‌خوانی نداشت.
    نگران نباشید مسئله‌ای نیست.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)