صفحه 318 از 335 نخستنخست ... 218268308309310311312313314315316317318319320321322323324325326327328 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,171 تا 3,180 , از مجموع 3343

موضوع: تشکیل پرونده در وزارت علوم برای معافیت تحصیلی

پیش فرض پاسخ : تشکیل پرونده در وزارت علوم برای معافیت تحصیلی

نقل قول نوشته اصلی توسط drafshin نمایش پست ها
    دوستان این سایت واسه فردا به من نوبت داده (همین الان ثبت نام کردم) من شهرستان ام اگه شنبه برم مشکلی پیش میاد ؟ یا باید دوباره وقت بگیرم ؟
    فردا که اصلا تعطیله.شما توی هفته ی آینده یه روز برنامه ریزی کن بری. من هم امروز ثبت نام کردم و بهم گفت فردا بیام.

نقل قول نوشته اصلی توسط gpux نمایش پست ها
    بعد از آزادسازی مدارک نشان دادن نامه ی تعهد آموزش رایگان به امور دانشجویان کافیه یا باید ریز نمرات و دانشنامه را هم نشان داد؟
    سلام
    بنده هنوز در مرحله ی گذاشتن وثیقه هستم، ولی فکر نکنم امور دانشجویان نیاز به دانشنامه داشته باشن. آخه امروز که از دانشگاه محل تحصیل پرسیدم، گفتن که صدور دانشنامه حدود یک ماه زمان می بره(که احتمالاً زمانش بستگی به دانشگاه محل تحصیل هم داره) و بعد از لغو تعهد، تنها همون نامه و ریزنمرات قابل ترجمه آماده میشه

سلام دوستان
    من امروز کارای گذاشتن وثیقه رو انجام دادم. ممکنه به درد شما هم بخوره
    اول اینکه همون بانکی که خودم می خواستم، نامه ی معرفی به بانک گرفتم(حتی از شعبه ی شهرستان). موقعی که رفتم امور مالی نظام وظیفه و نامه ای رو که از باجه ی قبلی نشونشون دادم، همراه اون اصل سپرده رو بهش دادم و گفتم اسم و کد شعبه رو ببینین از روی گواهی سپرده. واسه ی اینکه گفتم یه وقت نگه که فقط بایستی از شعبی که خودمون معرفی می کنیم وثیقه بگیرین. به هر حال، چیزی هم نگفت
    دوم اینکه با در نظر گرفتن شرایطی که دوستان می فرماین، شرایط بانک دی واقعاً عالی بود. یکی از اعضای خانواده ام قبلاً سپرده ای باز کرده بودن که من با سپرده ی ایشون واسه ی خودم وثیقه گرفتم. از 15 میلیون تومن، به 13.5 اون سود تعلق میگیره و به 1.5 اون تعلق نمیگیره. یعنی در کل 15 تومن از سپرده بلوکه شد و اینجوری که دوستان عرض می کنن، دیگه نیازی نیست که اون 1.5 رو مضاف بر 15 پرداخت کرد(با این حال که سود هم دریافت میشه). در مورد کارمزد هم، سالیانه 92500 می گیرن. ضمانت نامه بیش از یکسال هم صادر میشه(همون مدتی که در نامه ی نظام وظیفه قید شده که واسه ی من تا 30 مهر 99 بود، یعنی چهار و نیم سال دیگه). یک حساب جاری بدون دفترچه واستون باز می کنن و کارمزد کل دوره رو حساب می کنن و یکجا ازتون می گیرن که به همون حساب واریز میشه، منتهی کامزد سالیانه از حساب کسر میشه. یعنی اگه شما بعد از دو سال درس رو تموم کردین و برگشتین، به اندازه ی دو سال کارمزد کم میشه و بقیه رو می تونین از حساب بردارین

Junior Member

سلام دوستان عزیز
    دو سوال داشتم. ممنون میشم کمکم کنین.
    الان در مرحله ی صدور i-20 از دانشگاه هستم و در حین خدمت سربازی:
    1.برا اینکه از یگان خدمتی نامه بگیرم، باید ابتدا برم وزارت علوم و با بردن i-20 نامه قبولی رو بگیرم و برم بدم به یگان و سپس نامه ی یگانو برم بدم اداره اعزام؟درسته آیا؟
    2.هنوز پاسپورت ندارم. برا اینکه پاسپورت بگیرم، آیا لازم و اجباریه مدرکمو با خریدن آزاد کنم؟ یا می تونم پس از انجام تمام کارا و سفارت، موقع خروج از کشور نهایی اینو انجام بدم. و اینکه در این مرحله که داره پاسپورت صادر میشه، نیازی نیست که از خدمت ترخیص شم. نه؟؟
    مرسی پیشاپیش.

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidehsan نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    دو سوال داشتم. ممنون میشم کمکم کنین.
    الان در مرحله ی صدور i-20 از دانشگاه هستم و در حین خدمت سربازی:
    1.برا اینکه از یگان خدمتی نامه بگیرم، باید ابتدا برم وزارت علوم و با بردن i-20 نامه قبولی رو بگیرم و برم بدم به یگان و سپس نامه ی یگانو برم بدم اداره اعزام؟درسته آیا؟
    2.هنوز پاسپورت ندارم. برا اینکه پاسپورت بگیرم، آیا لازم و اجباریه مدرکمو با خریدن آزاد کنم؟ یا می تونم پس از انجام تمام کارا و سفارت، موقع خروج از کشور نهایی اینو انجام بدم. و اینکه در این مرحله که داره پاسپورت صادر میشه، نیازی نیست که از خدمت ترخیص شم. نه؟؟
    مرسی پیشاپیش.

سلام
    اگه قوانین تغییری نکرده باشه:

1- بله درسته.
    2.1- بله، متاسفانه باید مدرک رو پیش از دریافت پاسپورت خریداری کنید. فقط توجه داشته باشید که ممکنه به دلیل اینکه سرباز هستید شامل تخفیف بشید از اداره ی اعزام با جزئیات کافی پرس و جو کنید.
    2.2- بلافاصله پس از دریافت نامه ی یگان از سربازی ترخیص میشید.

Junior Member

سلام دوستان
    تجربه من از طی کردن مرحله ی اول معافیت تحصیلی >> نامه اولیه به نظام وظیفه
    دیروز اداره اعزام بودم. با نامه پذیرش و بدون داشتن I-20 رفتم. ابتدا کلی در مورد نداشتن I-20 برا نامه دادن مخالفت کردن. بهشون گفتم که دانشگاه برا فرستادن I-20 عکس از صفحه اول گذرنامه می خاد و منم گذرنامه ندارم؛ ولی اینو اصن قبول نکردن و گفتن که یکی از بچه ها کارت ملی شو ترجمه کرده و فرستاده و مشکلش حل شده. من از شهرستان اومده بودم و کلی در مورد طولانی بودن مسیرم بهشون توضیح دادم (با اتوبوس 14 ساعت تو راه بودم!!)؛ بالاخره خانم باجه 7 رفت با رئیس صحبت کرد و من با نوشتن یه تعهد که 1 ماه دیگه I-20 رو میارم براتون کارم راه افتاد. در مجموع به نظرم بچه های اداره اعزام خیلی دوس دارن بهت کمک کنن.

Junior Member

سلام دوستان
    یه سوال.
    با شرایط من (در حین خدمت): اگه 15 تومن بزارم در رهن نظام وظیفه و بتونم معافیت تحصیلی بگیرم و بعد برا گرفتن پاسپورت به جای طی کردن آزادسازی مدرک از طریق وزارت علوم، برم درخاست سفر زیارتی بدم و اینجوری پاسپورت بگیرم و بر فرض اینکه همه شرایط دیگه (سفارت و غیره) اکی بشه و بتونم خارج شم، اونوقت برا اینکه مدرک رو آزاد نکردم نمیذارن خارج شم؟؟ اغا کلا آزادسازی مدرک برا اینوره یا دانشگاه اونور؟؟

Junior Member

سلام دوستان
    وضعیت من کمی پیچیده تر ازین حرفاس که بشه با خوندن یه تایپیک به جواب رسید:
    دانشجوی دوره دکتری دانشگاه تهران بودم که بنا به دلایلی انصراف دادم و حکم قطعی و سپس معرفی به نظام صادر شد.
    الان تقریبا 8 ماه از این قضیه میگذره، و مجددا درخواست بازگشت مجدد به تحصیل رو دادم (پرونده بازگشت، در حال بررسی توسط کمیسیون استانی هست و به احتمال 99% موافقت میشه).
    از طرفی برای بهار 2017 در امریکا چراغ سبز گرفتم و اگوست اپلای میکنم.
    مشکل اینجاست که نمیدونم ایا میتونم با این شرایط ایجاد شده از کشور خارج شم؟! (مشمول خدمتم، یکبار در مقطع دکتری انصراف دادم و معرفی به نظام شدم، به احتمال زیاد با درخواست برگشتم به دانشگاه تهران موافقت میشه و معافیت تحصیلی صادر میشه برام، و اینکه مجددا اواسط تحصیل دکتری اقدام به درخواست معافیت تحصیلی کنم و بخوام برم آمریکا)!
    لطفا اگه میشه راهنماییم کنید که چطوری میتونم با شرایط حاضر از کشور خارج شم و برم آمریکا (ایا درخواست بازگشت به تحصیل عاقلانس؟)
    ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط lgiman نمایش پست ها
    سلام دوستان
    وضعیت من کمی پیچیده تر ازین حرفاس که بشه با خوندن یه تایپیک به جواب رسید:
    دانشجوی دوره دکتری دانشگاه تهران بودم که بنا به دلایلی انصراف دادم و حکم قطعی و سپس معرفی به نظام صادر شد.
    الان تقریبا 8 ماه از این قضیه میگذره، و مجددا درخواست بازگشت مجدد به تحصیل رو دادم (پرونده بازگشت، در حال بررسی توسط کمیسیون استانی هست و به احتمال 99% موافقت میشه).
    از طرفی برای بهار 2017 در امریکا چراغ سبز گرفتم و اگوست اپلای میکنم.
    مشکل اینجاست که نمیدونم ایا میتونم با این شرایط ایجاد شده از کشور خارج شم؟! (مشمول خدمتم، یکبار در مقطع دکتری انصراف دادم و معرفی به نظام شدم، به احتمال زیاد با درخواست برگشتم به دانشگاه تهران موافقت میشه و معافیت تحصیلی صادر میشه برام، و اینکه مجددا اواسط تحصیل دکتری اقدام به درخواست معافیت تحصیلی کنم و بخوام برم آمریکا)!
    لطفا اگه میشه راهنماییم کنید که چطوری میتونم با شرایط حاضر از کشور خارج شم و برم آمریکا (ایا درخواست بازگشت به تحصیل عاقلانس؟)
    ممنونم
    برگردی دانشگاه دیگه نمیتونی باز انصراف بدی و برای خارج معافبت تحصیلی بگیری و باید بری خدمت. بهترین کار اینه قبل از اتمام فرجه 1 ساله دفترچه پست کنید و پیگیر اپلی باشید و اگر دیرتر جوابش اومد و سرباز شدید حین خدمت معافیت تحصیلی برای خارج بگیرید...
    ویرایش توسط hamed2004 : May 26th, 2016 در ساعت 07:49 AM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed2004 نمایش پست ها
    برگردی دانشگاه دیگه نمیتونی باز انصراف بدی و برای خارج معافبت تحصیلی بگیری و باید بری خدمت. بهترین کار اینه قبل از اتمام فرجه 1 ساله دفترچه پست کنید و پیگیر اپلی باشید و اگر دیرتر جوابش اومد و سرباز شدید حین خدمت معافیت تحصیلی برای خارج بگیرید...

ممنون
    ولی راه دیگه ای غیر این هست؟
    برنامه ای که بهش فکر میکنم اینه: انصرافمو پس بگیرم، و بعد از قطعی شدن رفتنم به آمریکا (حدودا 5 ماه دیگه) واسه ویزا وثیقه بزارم برم ترکیه و برگردم وثیقه رو پس بگیرم، و در نهایت پس از گرفتن ویزای امریکا مجددا ویزای توریستی برای ترکیه بگیرم و وثیقه (فکر کنم حدود 15 تومن) بزارم و برای همیشه برم آمریکا (در این حالت دیگه 15 تومن از کفم میپره).
    ایا این چیزی که فکرمیکنم درسته؟
    راه دیگه ای جز ریسک رفتن به سربازی هست؟ (اگه برم سربازی و معافیت تحصیلی واسه دوره دکتری بگیرم، باید بعدش برگردم که من حالا حالاها قصد برگشت ندارم).
    Look forward to hearing from you

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)