صفحه 327 از 335 نخستنخست ... 227277317318319320321322323324325326327328329330331332333334335 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,261 تا 3,270 , از مجموع 3343

موضوع: تشکیل پرونده در وزارت علوم برای معافیت تحصیلی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تشکیل پرونده در وزارت علوم برای معافیت تحصیلی

سلام

من پذیرش ارشد از دانشگاه مورد تایید روسیه دارم

که مدت زمان 3 ساله هست که سال اول مربوط به آمادگی زبان روسی هست

حالا با این شرایط من که دانشگاه هم اعلام کرده زبان تدریس به روسی هست نیاز به ارایه مدرک زبان انگلیسی برای دریافت معافیت تحصیلی از وزارت علوم دارم ؟؟

در پست های همین سایت در گذشته خوندم که برای معافیت تحصیلی از وزارت علوم ،زبان روسی اگر مدرکی مبنی بر ثبت نام یک ترم کلاس روسی مورد تایید باشه نیاز به ارایه مدرک زبان انگلیسی به وزارت علوم برای دریافت معافیت تحصیلی نیست . یعنی فقط کافیه 1 ترم در کلاس آموزش زبان روسی در تهران ثبت نام کنم و مدرک حضور در کلاس رو ارایه بدم؟

ممنون میشم دوستان اگر اطلاع دارن کمک کنند

با تشکر

Junior Member

سلام دوستان
    من من با پذیرش ارشد آلمان درخواست معافیت دادم و درخواستم رفت شورا چون مدرک ب2 زبان میخاستن و من مدرک ب1 داشتم ولی گواهی از اموزشگاه واسشون اوردم که من کلاسهای ب2 رو رفتم و تعهد دادم که مدرک ب2 رو قبل از خروج از کشور واسشون بیارم. حالا اگه شورا موافقت کنه و من وثیقه رو بزارم و از نظام وظیفه معافیت تحصیلی 6 ماهرو بگیرم , ایا میتونم بدون اینکه دوباره برم وزارت علوم با همون معافیت 6 ماهه از کشور خارج بشم ( که برنگردم و پولم بلاک بشه ) ؟ سوال دوم اینکه اگه بعد از گرفتن معافیت پشیمون شدم از رفتن و خاستم همینجا دانشگاه ثبت نام کنم میتونم این کارو انجام بدم و پول وثیقرو پس بگیرم ؟

Junior Member

سلام دوستان.
    من یه شرایط خیلی خاص دارم و جایی نتونستم اطلاعات دقیقی در مورد نحوه اخذ معافیت تحصیلی از خارج پیدا کنم. ممنون میشم اگر کسی چیزی از تجربه هاش رو در اختیار بنده قرار بده.
    ۱- من دو سال دانشگاه تهران کارشناسی خوندم و قبل از اینکه این دوره تموم بشه، یه وثیقه گذاشتم و با اقامت دائمی که گرفته بودم از کشور خارج شدم.
    ۲- وقتی که به کشور مقصد رسیدم اونجا اپلای کردم بعد از یه مدتی و پذیرش گرفتم از یه دانشگاه مورد تایید وزارت علوم برای دوره کارشناسی.
    ۳ الان میخوام ببینم آیا راهی هست که من معافیت تحصیلی بگیرم از سامانه نشا و مثل بقیه دانشجو هایی که خارج هستند برم ایران و بیام با توجه به این شرایطی که توضیح دادم؟
    ممنون میشم اگر راهنماییم بکنید

Junior Member

سلام به دوستان گرامی

دانشجوی ارشد سال سوم( ترم 6) هستم و پذیرش گرفتم برای ارشد، سربازی دارم و می خواهم انصراف بدم از ارشد ایران تا اشتغال به تحصیل مجدد بگیرم، امکانش هست درباره مراحل کار راهنماییم کنید؟

با سپاس

سلام دوستان ی سوالی فوری دارم ممنون میشم اگه جواب بدین. وقتی نظام وظیفه معافیت تحصیلی میده و ما اونو تو نشا اپلود میکنیم و بعد میریم اداره اعزام با هزینه شخصی، اگه ما مدارکمون آزاد باشه و نخواهیم که نامه ازادسازی بهمون بدن و مستقیم بخواهیم نامه معرفی به اداره گذرنامه بدن آیا از ما مدرکی میخوان که چطور مدارکو ازاد کردیم؟؟؟ منظورم اینه خود اصل مدارک و ریزنمرات رو بهشون نشون بدیم قبول میکنن یا حتما حتما نامه لغو تعهد خدمت میخوان ازمون؟؟

Junior Member

سلام. من پذیرش برای دکترا دارم و در عین حال در حال انجام خدمت سربازی نخبگان هستم. آیا می توانم سربازی ام را کنسل کنم و برای دکترا عازم شوم و طبیعتا برای دکترا معافیت بگیرم؟

سلام

برای تشکیل پرونده اگر از دانشگاهی در آمریکا پذیرش داشته باشیم باید حتما فرم I-20 رو آپلود کنیم؟ دانشگاه مقصد به من میگه که این فرم رو وقتی صادر می کنه که اصل مدرک رو داشته باشیم و از طرفی برای آزاد کردن مدرک نیاز به این فرم هست.

ممنون

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط rahaazad2011 نمایش پست ها
    سلام

برای تشکیل پرونده اگر از دانشگاهی در آمریکا پذیرش داشته باشیم باید حتما فرم I-20 رو آپلود کنیم؟ دانشگاه مقصد به من میگه که این فرم رو وقتی صادر می کنه که اصل مدرک رو داشته باشیم و از طرفی برای آزاد کردن مدرک نیاز به این فرم هست.

ممنون
    بله این مشکل وجود داره.
    قطعی‌ترین راه حلش گرفتن پذیرش از یک کشور دیگه و اقدام در وزارت علوم برای ون کشوره که بعد از آزادسازی مدارک تغییر کشور می‌دید.
    در غیر این صورت باید با هر دو طرف مذاکره کنید و سعی کنید تا یا دانشگاه با صدور I-20 بدون اصل مدرک کنار بیاد یا وزارت علوم قبول کنه.
    پیشنهاد من اینه که در این راستا با دانشگاه مکاتباتی داشته باشید، که احتمالاً قبول نمی‌کنند و در این صورت همه‌ی مستندات مربوطه (از جمله پرینت همین مکاتبات مثلاً) رو ببرید وزارت علوم و بخواید که با رئیس بخش مربوطه صحبت کنید.
    فرآیند گرفتن وقت سفارت آمریکا (۲۰۱۶)

از این که با احترام گذاشتن به خودتون و دیگران،
    سؤالات پاسخ‌ داده شده و قابل طرح در انجمن رو به طور شخصی نمی‌پرسید ممنونم.

Junior Member

دوستان اخیرا کسی نامه معافیت تحصیلی از نظام وظیفه گرفته؟ امکانش هست اسمشو خط بزنه بفرسته من ببینم این نامه چه شکلیه؟ یا اگه نمونه دارید بفرستید. نامه ای که باید برای مصاحبه ببریم رو میگم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical engineering kiau

نقل قول نوشته اصلی توسط imanprs نمایش پست ها
    بله این مشکل وجود داره.
    قطعی‌ترین راه حلش گرفتن پذیرش از یک کشور دیگه و اقدام در وزارت علوم برای ون کشوره که بعد از آزادسازی مدارک تغییر کشور می‌دید.
    در غیر این صورت باید با هر دو طرف مذاکره کنید و سعی کنید تا یا دانشگاه با صدور I-20 بدون اصل مدرک کنار بیاد یا وزارت علوم قبول کنه.
    پیشنهاد من اینه که در این راستا با دانشگاه مکاتباتی داشته باشید، که احتمالاً قبول نمی‌کنند و در این صورت همه‌ی مستندات مربوطه (از جمله پرینت همین مکاتبات مثلاً) رو ببرید وزارت علوم و بخواید که با رئیس بخش مربوطه صحبت کنید.

سلام

دوست عزيز راه ديكه ي آزادسازي مدرك اقدام به اخذ بركه سبز اعزام به سربازي هستش.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)