صفحه 328 از 335 نخستنخست ... 228278318319320321322323324325326327328329330331332333334335 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,271 تا 3,280 , از مجموع 3343

موضوع: تشکیل پرونده در وزارت علوم برای معافیت تحصیلی

Member DrABP آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student & Reseach Assistant @ Utah State University - Structural Engineering

پیش فرض پاسخ : تشکیل پرونده در وزارت علوم برای معافیت تحصیلی

بنده قصد ثبت نام در سامانه نشا دارم. در حال حاضر سرباز هستم. ممنون میشم در موارد زیر بنده رو راهنمایی بفرمایید:

در قسمت مدارکی که باید آپلود بشن، یک مدرک ستاره دار هست که نوشته "کارت پایان خدمت یا مدرک مشخص کننده وضعیت نظام وظیفه".

1. برای این مدرک، گواهی اشتغال به خدمت از یگان خدمتی باید بگیرم درسته؟

ابهام بعدی اینه که زیر این مدرک، یک مدرک بدون ستاره هست که نوشته "نامه از یگان خدمتی"

2. منظور از این مدرک چیه؟ آیا به نامه ای علاوه بر گواهی اشتغال به خدمت از سوی یگان خدمتی نیاز هست؟

در کل لطفا بفرمایید دقیقا چه مدارک یا نامه هایی باید از یگان خدمتی خودم بگیرم و آپلود کنم. و سوال آخر:

3. آیا شخص دیگری با داشتن وکالتنامه محضری کاری از طرف من میتونه به اداره اعزام مراجعه کنه و از طرف من تشکیل پرونده بده؟ چون بنده تهران نیستم و ممکنه یگان خدمتی به من مرخصی نده.

پیشاپیش سپاس فراوان از راهنمایی و کمکتون.

راستی از دوستان اگر کسی هست که در حین خدمت پذیرش گرفته باشه و ترخیص شده باشه لطفا حتما حتما به من پیام خصوصی بده ممنون میشم.
    We March to Victory. Or We March to Defeat. But We Go Forward; Only Forward
    ---King Stannis Baratheon---

دوستان وضعیت مشمولینی که درخواست معافیت تحصیلی با نامه پذیرش مشروط یا کلاس زبان آلمانی با مدرک b2 دارند الان چطوره؟
    اجازه معافیت داده میشه یا نه؟

Member DrABP آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student & Reseach Assistant @ Utah State University - Structural Engineering

دوستان موقع پر کردن فرم سایت نشا، قسمت نوع پذیرش دو تا گزینه داره: با هزینه شخصی / بورس از دانشگاه خارج.
    سوالم اینه که پذیرش فول فاند هم "با هزینه شخصی" محسوب میشه، یا نه باید گزینه "بورس از دانشگاه خارج" رو انتخاب کرد؟

سوال دوم اینکه یگان خدمتیم میگه الا و بلا ما خطاب به وزارت علوم گواهی اشتغال به خدمت نمیدیم. خواستم بدونم میشه گیرنده نامه گواهی اشتغال به خدمت، یه ارگان دیگه باشه؟ چون تو سایت نشا زده "مدرکی دال بر روشن شدن وضعیت نظام وظیفه". خب پس صرفا میخوان بدونن من الان کجا دارم خدمت میکنم دیگه. برداشتم درسته؟

سوال بعدی اینکه بعد از آپلود مدارک، باید صبر کرد تا به آدم نوبت حضور بدن یا همون روز بعدش مراجعه کنیم؟ چون من سربازم و از یه طرف خیلی تایمم برای رسیدن به شروع ترم بهار لب مرزیه، از یه طرفم قاعدتا یگان فقط یکبار بهم مرخصی میده برای رفتن به تهران و انجام کارهای معافیت تحصیلی. میترسم فرضا فردا مدارک رو آپلود کنم و دوشنبه خودمو برسونم تهران ولی اداره اعزام بگه بیخودی الان اومدی یا زود اومدی! نمیشه باز برگردم شهرمون باز دوباره مرخصی بگیرم برم تهران!

ApplyAbroad Guardian
    Sina0077 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط DrABP نمایش پست ها
    دوستان موقع پر کردن فرم سایت نشا، قسمت نوع پذیرش دو تا گزینه داره: با هزینه شخصی / بورس از دانشگاه خارج.
    سوالم اینه که پذیرش فول فاند هم "با هزینه شخصی" محسوب میشه، یا نه باید گزینه "بورس از دانشگاه خارج" رو انتخاب کرد؟

سوال بعدی اینکه بعد از آپلود مدارک، باید صبر کرد تا به آدم نوبت حضور بدن یا همون روز بعدش مراجعه کنیم؟ چون من سربازم و از یه طرف خیلی تایمم برای رسیدن به شروع ترم بهار لب مرزیه، از یه طرفم قاعدتا یگان فقط یکبار بهم مرخصی میده برای رفتن به تهران و انجام کارهای معافیت تحصیلی. میترسم فرضا فردا مدارک رو آپلود کنم و دوشنبه خودمو برسونم تهران ولی اداره اعزام بگه بیخودی الان اومدی یا زود اومدی! نمیشه باز برگردم شهرمون باز دوباره مرخصی بگیرم برم تهران!
    سلام.
    با عرض تبریک
    1) بورس از دانشگاه خارج رو انتخاب کنید. (اگر آمریکا هست حتما باید i20 آپلود کنی)
    2) شما الان کارای سایت رو بکنید و درخواست بدین، وقتتون فردا می خوره. از فردا تا هر وقت دیگه ای برین وزارت علوم کارتون رو راه می ندازن. فقط سریع برو که واسه Spring 2018 برسی.

.When will and belief combine so ardently, then not even the heavens will deny you
    .A.H

Member DrABP آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina0077 نمایش پست ها
    سلام.
    با عرض تبریک
    1) بورس از دانشگاه خارج رو انتخاب کنید. (اگر آمریکا هست حتما باید i20 آپلود کنی)
    2) شما الان کارای سایت رو بکنید و درخواست بدین، وقتتون فردا می خوره. از فردا تا هر وقت دیگه ای برین وزارت علوم کارتون رو راه می ندازن. فقط سریع برو که واسه Spring 2018 برسی.
    ممنون مهندس جان
    این سوال رو هم اطلاع داری؟

اینکه یگان خدمتیم میگه الا و بلا ما خطاب به وزارت علوم گواهی اشتغال به خدمت نمیدیم. خواستم بدونم میشه گیرنده نامه گواهی اشتغال به خدمت، یه ارگان دیگه باشه؟ چون تو سایت نشا زده "مدرکی دال بر روشن شدن وضعیت نظام وظیفه". خب پس صرفا میخوان بدونن من الان کجا دارم خدمت میکنم دیگه. برداشتم درسته؟
    تو این مرحله فقط گواهی اشتغال به خدمت لازم دارم از یگان خدمتی درسته؟ نامه دیگه ای که نمیخواد واسه نشا؟

Member DrABP آواتار ها
    رشته و دانشگاه

دوستان در سایت نشا وقتی میخوایم درخواست نامه به نظام وظیفه ثبت کنیم، سه تا فایل میخواد:

آخرین مدرک گواهی اشتغال به تحصیل در صورت وجود
    صفحه اول گذرنامه
    تغییر دانشگاه

من موقع ثبت نام اولیه همه مدارک مورد نیاز رو آپلود کردم، از جمله i20 و صفحه اول گذرنامه. این سه تا فایل چیه دیگه؟ من که سربازم گواهی اشتغال به تحصیل چه معنی میده برام؟ تغییر دانشگاه چیه؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط DrABP نمایش پست ها
    دوستان در سایت نشا وقتی میخوایم درخواست نامه به نظام وظیفه ثبت کنیم، سه تا فایل میخواد:

آخرین مدرک گواهی اشتغال به تحصیل در صورت وجود
    صفحه اول گذرنامه
    تغییر دانشگاه

من موقع ثبت نام اولیه همه مدارک مورد نیاز رو آپلود کردم، از جمله i20 و صفحه اول گذرنامه. این سه تا فایل چیه دیگه؟ من که سربازم گواهی اشتغال به تحصیل چه معنی میده برام؟ تغییر دانشگاه چیه؟

سلام دوست عزیز،

نگران این فایل های عجیب و غریب نباشید.
    تمام مدارکی که به ذهنتون خطور میکنه رو به همراه داشته باشید.
    در صورتی که "اداره اعزام" بهتون ایراد گرفت که چرا فلان فایل رو آپلود نکردی دیوار به دیوارش (طبقه همکف ساختمون وزارت) دفتر فتوکپی هست که مدارک شما رو براتون اسکن و آپلود میکنه.

* دوستانی که از راه دور تشریف میبرید میدان فردوسی برای اداره اعزام، در صورت بروز مشکل حتما سختی تردد بین اداره اعزام و محل سکونت رو بهشون یادآوری کنید، باهاتون همکاری میکنن.

موفق باشید

پ.ن.
    این روزها با توجه به اینکه اکثرا گوشی های هوشمند مجهز به دوربین و اینترنت سریع داریم، استفاده از گوشی برای اسکن (عکس گرفتن) و آپلود کردن سریع مدارک رو هم در نظر داشته باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    هنوز هم وجود داره!
    آزمون MCHE که توسط سازمان امور دانشجویان برگزار میشه با حد نصاب لازم 40 نمره: http://msrt-exam.saorg.ir/
    و آزمون TOLIMO که توسط سازمان سنجش برگزار میشه با حد نصاب لازم 440 نمره: http://tolimo.sanjesh.org/register/

در تایید مطلبی که utm-wanted اشاره کرد، هر دو آزمون 4 گزینه ای هستند و نمره ی منفی هم ندارند!
    آزمون MCHE کلا بخش نوشتاری نداره، و بخش نوشتاریِ آزمونِ TOLIMO هم در ارزیابی وزارت علوم کنار گذاشته میشه.

برگزار کننده‎ی تولیمو این چنین میگه:

دقت کنید که نمره از 310 شروع میشه. یعنی صرفا ثبت نام در آزمون و ارایه‎ی برگه‎ی سپید براتون نمره ی 310 رو به ارمغان میاره.
    از نظر سازمان سنجش آموزش کشور (برگزار کننده‎ی تولیمو) نمره‎ی کمتر از 479 ضعیف تلقی میشه، در حالی که وزارت علوم از شما فقط ۴۴۰ نمره می خواد!
    بخش نوشتاری هم که کلا در ارزیابی به حساب نمیاد و نمره اش تاثیری نداره (به پی‎نوشت مراجعه شود).
    به عبارت دیگه، اگه شما بدون هیچ دانشی در آزمون حاضر بشید و بدون نگاه کردن به پرسشنامه، برای تمام سوالات گزینه‎ی A رو به عنوان پاسخ صحیح انتخاب کنید، با یه محاسبه‎ی سر انگشتی نمره‎ی 402 رو کسب خواهد کرد. بدون هیچ دانشی!

در نتیجه: اگر شما دانش‎آموخته‎ی مقطع کارشناسی هستید، و موفق شدید در هر کدوم از این آزمون‎ها امتیازی کمتر از حد نصاب لازم (برای نشا) رو کسب کنید، این خودش دلیلی هست بر اینکه شما به زبان انگلیسی تسلط کامل دارید و از عمد به سوالات پاسخ غلط دادید. راه دیگه‎ای وجود نداره.

پس بدون نگرانی برای آزمون اقدام کنید. فقط فراموش نکنید که در خارج از کشور شما نیاز دارید که با مردم توسط زبان واسط ارتباط برقرار کنید، و این نمره در اون شرایط تاثیری نخواهد داشت.

موفق باشید

پ.ن.
    نمره‎ی حد نصاب آزمون‌هاي زبان خارجي مورد قبول وزارت علوم، تحقيقات و فناوري برای ثبت نام در سامانه‎ی نشا

MSRT(MCHE)=40
    TOLIMO=440
    IELTS=5
    TOEFL/PBT=440
    TOEFL/IBT=45

دوست عزیز من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی دارم و تا 1 سال هم ارشد مترجمی زبان انگلیسی رو قراره تموم کنم و بعدش قصدم اینکه برایه ارشد دومم (یه رشته ی دیگه) برایه خارج از کشور اپلای کنم , حالا با توجه به اینکه من اینجا ارشدمو تموم کردم ایا واسه تحصیل دوباره تو مقطع ارشد در خارج از کشور واسم معافیت تحصیلی صادر میشه ؟ و اینکه چون رشته ی تحصیلی من تو لیسانس و ارشد مترجمی زبان انگلیسی بوده ایا بازهم باید "مدرک زبان انگلیسی" داشته باشم تا بهم معافیت تحصیلی صادر کنن ؟

ممنونم میشم کمکم کنید.

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Takaa نمایش پست ها
    دوست عزیز من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی دارم و تا 1 سال هم ارشد مترجمی زبان انگلیسی رو قراره تموم کنم و بعدش قصدم اینکه برایه ارشد دومم (یه رشته ی دیگه) برایه خارج از کشور اپلای کنم , حالا با توجه به اینکه من اینجا ارشدمو تموم کردم ایا واسه تحصیل دوباره تو مقطع ارشد در خارج از کشور واسم معافیت تحصیلی صادر میشه ؟ و اینکه چون رشته ی تحصیلی من تو لیسانس و ارشد مترجمی زبان انگلیسی بوده ایا بازهم باید "مدرک زبان انگلیسی" داشته باشم تا بهم معافیت تحصیلی صادر کنن ؟

ممنونم میشم کمکم کنید.
    1. متاسفانه خیر.
    ماده 35 قوانین معافیت به وضوح قید کرده:
    مشمولين ديپلم كه حداكثر يك سال پس از فراغت از تحصيل در يكي از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي داخل يا خارج از كشور كه مورد تأييد وزارتخانه‌هاي علوم و بهداشت مي‌باشند پذيرفته شوند تا زماني كه وفق تبصره (1) ماده (33) به تحصيل اشتغال دارند، مي‌توانند مشروط به اينكه داراي غيبت غير موجه نباشند از معافيت تحصيلي استفاده نمايند. اين معافيت براي هر مقطع فقط يك بار داده مي‌شود.
    و در تبصره ی 1 ماده 35 گفته شده که:
    معافيت تحصيلي دانشجويان انصرافي در طول مدت تحصيل فقط يك بار قابل تمديد است.

2. در قوانین هیچ تبصره ای برای این مورد خاص در نظر گرفته نشده، ولی فکر میکنم که این مورد کاملا قابل مذاکره هست (حتی دانشگاه های خارج از کشور هم دانش آموخته های رشته ی زبان انگلیسی رو بعضا از مدرک زبان معاف میکنن)، مستقیما با اداره اعزام تماس بگیرید.

تمام اطلاعاتی که عرض کردم + اطلاعات تماس در آدرس زیر قابل دسترسی هست:
    http://213.176.5.30/nesha/mosharekat/register/index.jsp

سلام دوستان

تاریخ اعزام من به آموزشی 1/2 هست و با توجه به اینکه برای مقطع کارشناسی ارشد پذیرش دارم ، امروز به اداره امور دانشجویان مراجعه کردم برای نامه معرفی به نظام وظیفه برای معافیت تحصیلی . اما گفتند که سیستم برای پذیرش های سپتامبر باز نیست و باید بری آموزشی تا سیستم باز بشه و نامه ترخیص بهت بدیم .

راه دیگه ای دارم برای تغییر تاریخ اعزام ؟ و اینکه کسی میدونه سیستم باز نیست یعنی چی ؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)