صفحه 331 از 335 نخستنخست ... 231281321322323324325326327328329330331332333334335 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,301 تا 3,310 , از مجموع 3343

موضوع: تشکیل پرونده در وزارت علوم برای معافیت تحصیلی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تشکیل پرونده در وزارت علوم برای معافیت تحصیلی

سلام دوستان
    بنده در دی ماه سال گذشته دفاع در مقطع ارشد انجام دادم ولی حدود ۲۰ روز پیش کارهای نهایی دانشگاه رو انجام دادم و دانشگاه نامه ای به نظام وظیفه زد و تاریخ فارغ التحصیلی بنده همون روز خورد (یعنی حدود ۲۰ روز پیش)
    توی سیستم خود نظام وظیفه به صورت آنلاین چک کردم و تاریخ معافیت از تحصیل من طبق همون نامه موقع ثبت نام دانشگاه خورده یعنی 97/06/31
    حالا سوال مهمی که برام پیش اومده اینه که من از چه زمانی سرباز هستم و باید قبلش اقدام کنم ؟ آیا این درست هست که من در بدترین شرایط تا 98/06/31 مهلت دارم برای ارسال دفترچه ؟
    یه مقدار نگران شدم که دچار غیبت و ... نشم

ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdixx نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بنده در دی ماه سال گذشته دفاع در مقطع ارشد انجام دادم ولی حدود ۲۰ روز پیش کارهای نهایی دانشگاه رو انجام دادم و دانشگاه نامه ای به نظام وظیفه زد و تاریخ فارغ التحصیلی بنده همون روز خورد (یعنی حدود ۲۰ روز پیش)
    توی سیستم خود نظام وظیفه به صورت آنلاین چک کردم و تاریخ معافیت از تحصیل من طبق همون نامه موقع ثبت نام دانشگاه خورده یعنی 97/06/31
    حالا سوال مهمی که برام پیش اومده اینه که من از چه زمانی سرباز هستم و باید قبلش اقدام کنم ؟ آیا این درست هست که من در بدترین شرایط تا 98/06/31 مهلت دارم برای ارسال دفترچه ؟
    یه مقدار نگران شدم که دچار غیبت و ... نشم

ممنون
    سلام! من نظر خودم رو میگم. شما باز پرس و جو بفرمایید.

اون تاریخ که توی سیستم می‌بینید ‌و مربوط به زمان ثبت نامه، به صورت پیش فرض درج شده. نظام وظیفه ملاکش برای زمان فراغت و محاسبه‌ی فرجه، همون تاریخی ست که دانشگاه در نامه‌ی اعلام وضعیت شما به نظام وظیفه درج کرده. بنابراین شما از اون تاریخ به مدت یک سال فرجه دارید و نه تا پایان شهریور ۹۸.

موید باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران (سازه) - دانشگاه تهران

سلام دوستان. یه مشکلی واسه من پیش اومده که برام عجیبه و گویا جدیدا ایجاد شده، از دوستان اگه کسی تجربه داره ممنون میشم راهنمایی کنه. من برای فوریه 2019 پذیرش گرفتم و چون تو فرجه یک ساله هستم رفتم امور دانشجویان وزارت علوم که درخواست نامه معافیت تحصیلی خطاب به نظام وظیفه رو صادر کنن اما گفتن که نظام وظیفه هنوز سیستم رو برای پذیرش فوریه باز نکرده (حتی برای ژانویه هم باز نشده). پرسیدم کی باز میشه گفتن شاید یک ماه دیگه، حتی خودشونم تاریخ دقیق نمیدونستن. از طرف دیگه رفتم میدون سپاه از نظام وظیفه بپرسم کی باز میکنن که اون سربازی که تو صف تحصیلی هست به من گفت حتی اگه نامه وزارت علوم هم داشته باشی اگه تاریخ شروع دوره ات 1 ماه آینده باشه اجازه داخل رفتن داری. البته نمیدونم این حرفش رو چه حساب بود و آیا با داشتن اون نامه واقعا اجازه میده یا نه. البته ازش پرسیدم این قانون جدیده که گفت نه روالش همین بوده. میخواستم بپرسم دوستان به چنین مشکلی برخوردن؟ آیا شده با داشتن نامه وزارت علوم زودتر از یک یا دو ماه معافیت تحصیلی براشون صادر بشه؟ چون پروسه گرفتن ویزا وقت گیره. خیلی ممنون

فقط یه سوال برام پیش اومده تو کیس خودم :من کارشناسی کامپیوتر بودم 1 سال خوندم اومدم انصراف دادم رفتم نشستم کاردانی عمران بعد تمام شد رفتم کارشناسی عمران الان رفتم ارشد عمران اگه جواب اکسپت ام اومد برا همین مستر می تونم خارج شم یعنی بهم معافیت میده یا نه ؟ چون توی توضیحتون گفتین فقط یه بار انصراف می شه داد و تو همون مقطع یا پایین تردانشجو شد ...با توجه به این که من تا الان از ارشد که چند بار انصراف ندادم یا اصلا هنوز انصراف ندادم یعنی بعد اکسپت بهم میگن چون یه بار تو مقاطع بایین انصراف دادین و رفتین همون مقطع یا مقطع پایین تر دیگه نمی تونین خارج شین واسه همون ارشد ؟
    کلا بگم ارشد ارم می خونم می خوام با ارشد خارج معافیت تحصیلی بگیرم میشه الان ؟!!!!!!!!!!!

سلام دوستان لطفا کمکم کنید
    من دانشجوی کارشناسی برق ترم 3 هستم میخام برای گرفتن پاسپورت اقدام کنم (برای گرفتن وقت از سفارت المان برای ادامه تحصیل)وقتی رفتم +10 میگه که باید دلیل سفر و زمان رفتن رو قید کنی ولی من هنوز نمیدونم تاریخ سفرم کی هست الان باید چیکار کنم
    ایا باید حتما جواب پذیرش دانشگاهم بیاد تا به پاسپورت بدن

Junior Member

سلام
    با معافیت تحصیلی دکتری برای امریکا میشه از ایران خارج شد و مثلا در کانادا مستر خوند؟ توی فرودگاه نمیفهمن؟ مشکلی نیست؟

Junior Member

سلام دوستان میشه لطفا راهنمایی کنید: من پذیرشم اومده و ترم از آگوست شروع میشه دیروز نامه پذیرش رو خودم پرینت کردم و رفتم امور دانشجویان بدون اینکه به مدارکم اصلا نگاه کنند گفتند که سیستم از خرداد برای پذیرش باز میشه.
    من در لیسانس دانشجوی شبانه بودم و از ارشد روزانه انصراف دادم و الان در بازه ی یک ساله ی پس از انصراف هستم (5 ماه از انصرافم گذشته) حالا مدرک گواهی لیسانسم گیر دانشگاه ارشدم هست که اونا هم میگن باید وضعیت نظام وطیفه ام مشخص باشه تا گواهی لیسانسم رو بهم پس بدن و همونطور که گفتم امور دانشجویان هم بهم میگه که تا خرداد بهم نامه نظام وظیفه رو نمیده.
    حالا من از خرداد تا اواسط مرداد هم باید مدرک گواهی پایان تحصیلاتم رو تبدیل به دانشنامه بکنم (که خودش 2-3 ماه طول میکشه) هم ترجمه های رسمی و کارهای سفارت رو انجام بدم که واضحا در 2 ماه ممکن نیست.

میشه من رو راهنمایی کنید که آیا راهی وجود داره که الان بتونم هزینه ی دانشگاه ارشدم (چون انصراف دادم از خودشون مدرکی نمیخوام) رو بدم و گواهی لیسانسم رو ازشون پس بگیرم؟ یا بدون گواهی لیسانسم بتونم از دانشگاه کارشناسیم دانشنامه رو بگیرم که 2-3 ماه جلو بیفتم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق قدرت دانشگاه مهاجر اصفهان

سلام
    من خرداد ٩٨ تو مقطع كارشناسي فارغ التحصيل ميشم چون هنوز سربازي نرفتم دانشگاه دانشنامه ام رو نميده و فقط بعد از خريد ريزنمرات تو سايت سجاد يه پرينت از ريز نمراتم جهت اطلاع ميده
    حالا مشكل من اينه كه اكثر كشور ها مثل المان نياز به دانشنامه دارند من چطوري ميتونم پذيرش دانشگاه رو بگيرم و معافيت تحصيلي هم بگيرم
    دوستان اگه اطلاعاتي دارند ممنون ميشم كمكم كنيد

Junior Member

سلام دوستان.
    بنده 6 ماه پیش با اخذ پذیرش مقطع دکترا از یکی از دانشگاه های آلمان و گذاشتن وثیقه نقدی، در حین خدمت سربازی، از سربازی خارج شدم اما به دلیل طولانی بودن صف سفارت هنوز به من وقت مصاحبه ویزا داده نشده و احتمال داره تا یک سال دیگه هم طول بکشه.
    با سازمان امور دانشجویان تماس گرفتم گفتند که باید بعد از گذشت 6 ماه به ما اعلام وضعیت کنی که اگر هنوز از کشور خارج نشده باشی پروندت مورد ارزیابی مجدد قرار میگیره و احتمال داره مجبور بشی برگردی سربازی.
    شما تجربه ای راجع به این قضیه دارین؟ آیا راهی وجود داره که بشه برنگشت سربازی فعلا؟

Junior Member Koorosh9091 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Rasoul_ak نمایش پست ها
    سلام
    من خرداد ٩٨ تو مقطع كارشناسي فارغ التحصيل ميشم چون هنوز سربازي نرفتم دانشگاه دانشنامه ام رو نميده و فقط بعد از خريد ريزنمرات تو سايت سجاد يه پرينت از ريز نمراتم جهت اطلاع ميده
    حالا مشكل من اينه كه اكثر كشور ها مثل المان نياز به دانشنامه دارند من چطوري ميتونم پذيرش دانشگاه رو بگيرم و معافيت تحصيلي هم بگيرم
    دوستان اگه اطلاعاتي دارند ممنون ميشم كمكم كنيد
    سلام. چون سربازی نرفتی بعد فارغ التحصیلی یک نامه ی معرفی به نظام وظیفه می گیری. چون خیلیا همچین مشکلی دارند، داراترجمه اون نامه رو ترجمه می کنه. از اون می تونی به عنوان Certificate موقت استفاده کنی. اگه دانشگاه ریزنمرات لاتین نمیده، برای اون هم می تونی به داراترجمه بدی تا رو سربرگ خودشون ترجمه کنند و به عنوان Transcript موقت استفاده کنی (البته یه جورایی باید مطمئن بشند که نمرات بدون تغییر و درست هستند تا ترجمه کنند/ چون مهر خودشون قراره بزنند). خیلی دانشگاه های کشورای بهتر از آلمان هم پذیرش اولیه رو با ریزنمرات غیر رسمی میدن (خودم شرایط نظام وظیفه رو برای آموزش توضیح دادم اونام منطقی هستن قبول کردند). با گرفتن پذیرش اولیه از دانشگاه دیگه می تونی با وثیقه و ... اصل مدارک رو هم بگیری.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)