صفحه 334 از 335 نخستنخست ... 234284324325326327328329330331332333334335 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,331 تا 3,340 , از مجموع 3343

موضوع: تشکیل پرونده در وزارت علوم برای معافیت تحصیلی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی عمران-آزاد کرج

پیش فرض پاسخ : تشکیل پرونده در وزارت علوم برای معافیت تحصیلی

سلام، وققتون بخیر،
    دوستان من پذیرش دارم الان هم از ایتالیا، انگلیس و کانادا ولی با توجه به اینکه سفارت ها تعطیل هست و ترم هم به صورت آنلاین یا هیبرید شده اکثر جاها میخواستم بپرسم با توجه به اینکه سفارت ها تععطیل هست و نمیتونم ویزا بگیرم میتونم برای معافیت تحصیلی اقدام کنم؟
    تاریخ اعزام برگه سبز من تا اول آذر امسال هست، بعد اگر ترم رو دیفر کنم به ژانویه که توی دی ماه شروع میشه، میتونم معافیت برای ژانویه بگیرم؟ با توجه به اینکه من معافیت برگه سبزم اول آذر هست و 1 ماه این وسط فاصله میوفته بینش، برام غیبت میزنن؟ یا معافیت رو میتونم بدون مشکلی بگیرم.
    ممنون میشم راهنماییم کنید

اصلا" نیازی به ویزا هست برای دریافت معافیت تحصیلی؟ مدرک زبان و نامه پذیرش دانشگاه مورد تائید وزارت علوم رو ببرم کافی نیست برای گرفتنش؟ یه بحثی که تو گروه تلگرامی دانشجو های کانادا دیدم شده بود این بود که یکی دو نفر میگفتن وزارت علوم گفته به دوره آنلاین معافیت تحصیلی نمیدیم، اگر ترم اول آنلاین بشه به خاطر شرایط کرونا اصلا" امکانش هست که برای اون ترم معافیت تحصیلی بدن؟

بعد اصلا" سایت نشا کار نمیکنه، من هرچی رو لینکش میزنم ارتباط با سایت نمیگیره، برای کار های معافیت باید حضوری برم وزارت علوم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Soroush_IM نمایش پست ها
    سلام، وققتون بخیر،
    دوستان من پذیرش دارم الان هم از ایتالیا، انگلیس و کانادا ولی با توجه به اینکه سفارت ها تعطیل هست و ترم هم به صورت آنلاین یا هیبرید شده اکثر جاها میخواستم بپرسم با توجه به اینکه سفارت ها تععطیل هست و نمیتونم ویزا بگیرم میتونم برای معافیت تحصیلی اقدام کنم؟
    تاریخ اعزام برگه سبز من تا اول آذر امسال هست، بعد اگر ترم رو دیفر کنم به ژانویه که توی دی ماه شروع میشه، میتونم معافیت برای ژانویه بگیرم؟ با توجه به اینکه من معافیت برگه سبزم اول آذر هست و 1 ماه این وسط فاصله میوفته بینش، برام غیبت میزنن؟ یا معافیت رو میتونم بدون مشکلی بگیرم.
    ممنون میشم راهنماییم کنید

اصلا" نیازی به ویزا هست برای دریافت معافیت تحصیلی؟ مدرک زبان و نامه پذیرش دانشگاه مورد تائید وزارت علوم رو ببرم کافی نیست برای گرفتنش؟ یه بحثی که تو گروه تلگرامی دانشجو های کانادا دیدم شده بود این بود که یکی دو نفر میگفتن وزارت علوم گفته به دوره آنلاین معافیت تحصیلی نمیدیم، اگر ترم اول آنلاین بشه به خاطر شرایط کرونا اصلا" امکانش هست که برای اون ترم معافیت تحصیلی بدن؟

بعد اصلا" سایت نشا کار نمیکنه، من هرچی رو لینکش میزنم ارتباط با سایت نمیگیره، برای کار های معافیت باید حضوری برم وزارت علوم؟
    سلام

شما می تونید از همین الان با در دست داشتن برگ سبز، نامه پذیرش، آپدیت کووید 19 که از سایت دانشگاه مقصد دریافت می کنید (که اعلام می کنه کلاس های ترم پاییز برگزار خواهند شد)، مدرک زبان و مدارک شناساییتون برید برای معافیت تحصیلی اقدام کنید. نیازی به ویزا نیست. آنلاین بودن ترم پاییز هم هیچ تاثیری نخواهد داشت و وزارت علوم مشکلی نداره.

برای ثبت درخواست هم سایت نشا نیست. جدیدا باید از سامانه سجاد اقدام کنید. https://portal.saorg.ir/
    موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    khayyam - software

دوستان کسی راهنمایی داره برای نحوه گرفتن معافیت تحصیلی با روش جدید از سامانه سجاد؟ نیاز به مراجعه حضوری هست بازهم یا نه؟ اگه هست یا نیست مراحلش چیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط siralirez نمایش پست ها
    دوستان کسی راهنمایی داره برای نحوه گرفتن معافیت تحصیلی با روش جدید از سامانه سجاد؟ نیاز به مراجعه حضوری هست بازهم یا نه؟ اگه هست یا نیست مراحلش چیه؟
    بله باید تشریف ببرید ساختمان امور دانشجویان.
    در سامانه سجاد درخواست معافیت تحصیلی ثبت می کنید. با مدارک شناسایی و برگ سبز و پذیرش و نمره زبان و آپدیت کووید 19 تشریف می برید امور دانشجویان. اونجا براتون پرونده تشکیل می دن و یک نامه خطاب به نظام وظیفه می دن بهتون. تشریف می برید نظام وظیفه واقع در میدان سپاه و وثیقه می سپارید. بعد از اون نظام وظیفه یک نامه خطاب به وزارت علوم می ده که مجددا می برید به امور دانشجویان تحویل می دید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط NNXIO1198 نمایش پست ها
    بله باید تشریف ببرید ساختمان امور دانشجویان.
    در سامانه سجاد درخواست معافیت تحصیلی ثبت می کنید. با مدارک شناسایی و برگ سبز و پذیرش و نمره زبان و آپدیت کووید 19 تشریف می برید امور دانشجویان. اونجا براتون پرونده تشکیل می دن و یک نامه خطاب به نظام وظیفه می دن بهتون. تشریف می برید نظام وظیفه واقع در میدان سپاه و وثیقه می سپارید. بعد از اون نظام وظیفه یک نامه خطاب به وزارت علوم می ده که مجددا می برید به امور دانشجویان تحویل می دید.
    سلام
    بعد از دریافت این معافیت تحصیلی، برای خروج از کشور باید چه کنیم؟
    چون الان که دانشجوی ایرانیم، دانشگاه تایید میکنه تو سامانه پلیس که ما اجازه خروج بگیریم،‌ اما وقتی معافیت تحصیلیمون از خارج از کشور باشه چی ؟‌
    ممنونم پیشاپیش

نقل قول نوشته اصلی توسط AminRz نمایش پست ها
    سلام
    بعد از دریافت این معافیت تحصیلی، برای خروج از کشور باید چه کنیم؟
    چون الان که دانشجوی ایرانیم، دانشگاه تایید میکنه تو سامانه پلیس که ما اجازه خروج بگیریم،‌ اما وقتی معافیت تحصیلیمون از خارج از کشور باشه چی ؟‌
    ممنونم پیشاپیش
    شما بعد از گرفتن معافیت یک بار برای کارهای مربوط به ویزا مثل انگشت نگاری و غیره می تونید خارج بشید از کشور و بعد از اون هم اگر ویزا تحصیلیتون رو گرفتید و کشور مبدا محدودیتی نداره می تونید هر وقت خواستید برید اونجا. برای هر دو مورد همراه با بلیط و ویزا (اگر دارید) تشریف می برید مجددا امور دانشجویان تا براتون مجوز خروج صادر بشه.

Junior Member

سلام
    میخواستم بپرسم که در فرصت های پاییز - زمستان - بهار برای آپلای، به مقصد آمریکا و همچنین کانادا، با فرض پذیرش و گرفتن ویزا و ... اولین زمانی که میشه از کشور خارج شد کی هست؟ ممنون میشم اگر ماه هر کدوم رو بگید. (ولو حدودی)

یه سوال دیگه اینکه من دانشجو ارشد هستم و در ترم جاری پایان نامه ام را تمدید کردم، استاد راهنمای من نظرش اینه که من در آذر ماه دفاع کنم و بدین ترتیت من تا اول دی ماه سال بعد فرصت دارم که اپلای کنم و برم. اما اگر بجای آذر ماه مثلا دوم دی ماه امسال دفاع کنم تا اول اسفند ماه سال بعد فرصت دارم که برم. ( طبق بخشنامه نظام وظیفه که میگه افراد رو اول ماه های زوج میفرستیم سربازی!)

حالا بنظرتون این دو ماه دی و بهمن سال دیگه ارزشش رو داره که من دی ماه دفاع کنم؟ اتفاق خاصی میتونه بیوفته در این دو ماه؟ (مثلا من امسال هیچ جا قبول نشم و مجبور شم مهر سال دیگه اپلای کنم و لازم باشه بهمن ماه برم سفارت آمریکا واسه مصاحبه اما چون توی دوره آموزشی سربازی هستم نتونم برم)
    نمیدونم تونستم منظورمو واضح برسونم یا خیر. اما قصد من اینه که یا ترم مهر 1400 برم آمریکا یا ترم زمستون 1400 برم آمریکا و یا ترم بهارش (سوال اولمم واسه همین پرسیدم که زمان های خروج دستم بیاد. چون به هیچ وجه نمیخوام برم سربازی و وسط سربازی مرخصی بگیرم برم آمریکا!!!!)
    از طرفی تو روی استاد راهنما هم وایستادن عوارضی همچون ندادن توصینامه ( یا توصینامه بد دادن!!!) داره.

ممنون میشم اگر پاسخ هر دو تا سوالمو بدید.

سلام.

1. اگر منظورتون از طرف ایران هست، شما از زمانی که معافیتتون رو گرفتین می تونید خارج بشید.
    2. شما بدترین حالت رو در نظر گرفتین. ضمن این که اگر مهر اقدام کنید (برای کانادا)، جواب پذیرش شما معمولا در زودترین حالت اسفند و فروردین میاد. آمریکا رو نمی دونم ولی اگر i20 شما دقیقا وقتی وسط آموزشی هستین بیاد، به نظرم دو ماه (فعلا یک ماهه البته اموزشی) زمان زیادی نیست و به موقع می تونید برید برای ویزا. در نهایت خودتون باید سبک سنگین کنید که احتمال تاثیر منفی دیرتر دفاع کردن بیشتر هست یا احتمال این که دو یا یک ماه دیرتر اقدام کردن برای ویزا ممکنه باعث بشه نرسید به ترم. به نظر شخصی من زودتر دفاع کنید بهتر هست.

سلام

شما می تونید از همین الان با در دست داشتن برگ سبز، نامه پذیرش، آپدیت کووید 19 که از سایت دانشگاه مقصد دریافت می کنید (که اعلام می کنه کلاس های ترم پاییز برگزار خواهند شد)، مدرک زبان و مدارک شناساییتون برید برای معافیت تحصیلی اقدام کنید. نیازی به ویزا نیست. آنلاین بودن ترم پاییز هم هیچ تاثیری نخواهد داشت و وزارت علوم مشکلی نداره.

برای ثبت درخواست هم سایت نشا نیست. جدیدا باید از سامانه سجاد اقدام کنید. https://portal.saorg.ir/
    موفق باشید
    دوستان برای دوره زبانی که در اخر بعد از شش ماه منجر به پذیرش در مقطع ارشد خواهد شد

چطور باید پرونده درست کرد در سامانه سجاد ؟

سلام روز بخیر. ببخشید یکی از دوستان من پذیرش مشروط گرفته و قرار هست نتیجه آزمون زبان رو تا حدودا دو ماه بعد براشون ارسال کنه و تاریخ شروع تحصیلش هم ژانویه هست خیلی ممنون میشم اگر من رو رهنمایی بفرمایید که با این شرایط که ایشون الان مشغول سربازیه آیا میتونه درخواست ایست خدمت بده و بره دنبال گرفتن معافیت تحصیلی؟ یا امور دانشجویان بدون مدرک زبان نمیپذیره؟

سلام

موفق باشید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)