صفحه 46 از 335 نخستنخست ... 36373839404142434445464748495051525354555696146 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 451 تا 460 , از مجموع 3343

موضوع: تشکیل پرونده در وزارت علوم برای معافیت تحصیلی

Junior Member h_saeidi آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تشکیل پرونده در وزارت علوم

نقل قول نوشته اصلی توسط arianasef نمایش پست ها
    پس آقا یعنی من دیگه برم فرودگاه دیگه نه؟ مشکل دیگه ای نیستش پس نه؟ پس یعنی اینجا دیگه با هیچ جا کاری ندارم و پاسپورتم رو سفید برمیدارم میبرم فرودگاه؟
    ممنونم
    والا نمی دونم این موضوع دقیقا جزو بحث های مربوط به "تشکیل پرونده در وزارت علوم" هست یا نه و من شرایطم با شما یکم فرق می کرد ولی تجربمو می گم. من که پاسپورتمو پارسال به بهونه زیارتی گرفتم که اون موقع توی پاسپورتم یه مهر زده بودن واسه 3 ماه اجازه خروج داده بودن که توی مهر 89 تموم شد. امسال بعد از کارای وثقیه، وزارت علوم بهم یه نامه داد واسه اداره گذرنامه. منم رفتم اونجا و نامه و پاسپورت رو تحویل دادم و در مورد مدت اجازه خروج پرسیدم که گفت 2 ماهه است. وقتی فرداش پاسپورت رو گرفتم دیدم چیزی توش ننوشته و ازشون پرسیدم که گفت سیستمی شده. هفته قبل هم 4 شنبه صبح باهاش خارج شدم به همون روالی که بالا گفتم و امروز صبح ساعت 2 وارد کشور شدم. مشکلی هم پیش نیومد.از اسفند پارسال هم ظاهرا پاسپورت ها دیجیتال شده و مجوز خروج سیستم وارد میشه. اگه پاسپورتتو با نامه وزارت علوم گرفتی احتمالا تاریخ و اجازه خروجت رو ثبت کردن. ولی اگه ازشون در این مورد نپرسیدی و برای اینکه مطمئن بشی، یه سوال هم ازشون کن به بهانه اینکه می خوای حد اکثر تاریخ خروجت رو بدونی، که هم مطمئن شی اجازه خروج دادن هم اینکه تاریخ دقیقش دستت بیاد.

Junior Member

کلا اگه 5 روز از تشکیل پرونده گذشته باشه، می تونی با اصل مدارک بری وزارت علوم و نامه نظام وظیفه رو بگیری(اگه مدارکت تو سیستم کامل باشه). منم هفته پیش تشکیل پرونده دادم ولی مدارکم ناقص بود.
    امروز رفتم گفتن که 2 روزه اینترنت وزارت قطعه! ولی ظاهرا الان درست شده. به هر حال، من امروز رفتم و همونجا مدارک رو تکمیل کردم و تایید همه رو گرفتم و نامه برام صادر شد.

سلام

من به موردی برخورد کرده ام که تو این سایت ندیدم. برای تشکیل پرونده از طریق سیستم آن لاین وزارت علوم 6 مورد مدارک لازم است:

1 تصوير اصل پذيرش از كشور محل تحصيل ( براي كشور آمريكا فرم I-20 الزامي است).
    2 تصوير نمره زبان
    3 تصوير گواهي فارغ‌التحصيلي ( نامه دانشگاه به سازمان وظيفه )
    4 تصوير شناسنامه
    5 تصوير كارت ملي
    6 كسانيكه بعد از فرجه شش ماه فارغ‌التحصيلي مراجعه مي‌كنند بايد تصوير دفترچه اعزام به خدمت را نيز ارائه دهند. كساني كه در حين خدمت مي‌باشند مي‌بايست نامه‌اي از يگان خدمتي خود اخذ و ضميمه مدارك نمايند

مشکل من اینه که امریه هستم در دانشگاه و حالا مشخص نیست که نامه از یگان خدمتی خود را باید از کجا بگیریم. دوم اینکه اصلا منظور از نامه چیست؟ یعنی گفته که نامه ای از یگان خدمتی بیارید ولی نگفته چه نامه ای!!

در ضمن اگر کسی تلفن آقای موسوی در وزارت علوم را داره لطف کنه بزاره که دوستان 1 ساعت پشت خط تلفن خانه وزارت علوم معطل نشند تا بگیره.
    راهنمای تحصیل در خارج از کشور: 1- اپلای میکنید. 2- ادمیشن میگیرید. 3- میرید تحصیل میکنید!

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط safa6000 نمایش پست ها

6 كسانيكه بعد از فرجه شش ماه فارغ‌التحصيلي مراجعه مي‌كنند بايد تصوير دفترچه اعزام به خدمت را نيز ارائه دهند. كساني كه در حين خدمت مي‌باشند مي‌بايست نامه‌اي از يگان خدمتي خود اخذ و ضميمه مدارك نمايند

مشکل من اینه که امریه هستم در دانشگاه و حالا مشخص نیست که نامه از یگان خدمتی خود را باید از کجا بگیریم. دوم اینکه اصلا منظور از نامه چیست؟ یعنی گفته که نامه ای از یگان خدمتی بیارید ولی نگفته چه نامه ای!!
    از بخش کارگزینی، دبیرخونه، اینا بپرسید بهتون می گن. یه گواهی اشتغال به کار باید بگیرید که توش نوشته باشه شما به عنوان سرباز در این دانشگاه دارید امریه تون رو می گذرونید. قطعاً بهتون می دن.
    از پاسخ دادن به سوالاتی که قابل پرسش در فروم هستند معذورم.

Junior Member

من دانشجوی سراسری کارشناسی ام (سال آخر) می خوام واسه کارشناسی ارشد پیوسته از اتریش پذیرش بگیرم ولی می گن تا درسم تموم نشه حتا اگه پذیرش بگیرم پرونده تشکیل نمی شه. حالا می خوام ببینم اگر پذیرش بگیرم واسه ارشد اینجا کاردانی بگیرم بهم اجازه خروج میدن یا نه؟

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    PhD Computer Science - University of Southampton

نقل قول نوشته اصلی توسط a_tamiz نمایش پست ها
    من دانشجوی سراسری کارشناسی ام (سال آخر) می خوام واسه کارشناسی ارشد پیوسته از اتریش پذیرش بگیرم ولی می گن تا درسم تموم نشه حتا اگه پذیرش بگیرم پرونده تشکیل نمی شه. حالا می خوام ببینم اگر پذیرش بگیرم واسه ارشد اینجا کاردانی بگیرم بهم اجازه خروج میدن یا نه؟
    نه دوست عزیز. فقط به شرط داشتن مدرک کارشناسی می‌تونید برای مقطع ارشد در خارج از کشور معافیت تحصیلی بگیرید.

Junior Member

ميگن با conditional offer ديگه نميشه كاراي فارغ التحصيلي انجام داد.راسته؟

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط aref91777 نمایش پست ها
    ميگن با conditional offer ديگه نميشه كاراي فارغ التحصيلي انجام داد.راسته؟
    منظورتون از کارای فارغ التحصیلی چیه دقیقا؟ اگر منظورتون گرفتن معافیت تحصیلیه بله درسته نمی‌تونید با پذیرش مشروط این کار رو انجام بدید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط dalvandi نمایش پست ها
    منظورتون از کارای فارغ التحصیلی چیه دقیقا؟ اگر منظورتون گرفتن معافیت تحصیلیه بله درسته نمی‌تونید با پذیرش مشروط این کار رو انجام بدید.
    این حرف به این صورت کلی درست نیست.بستگی دارد که پذیرش مشروط به چه چیزی باشد.در برخی موارد پذیرش مشروط هم معافیت می گیرد.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_azadi نمایش پست ها
    این حرف به این صورت کلی درست نیست.بستگی دارد که پذیرش مشروط به چه چیزی باشد.در برخی موارد پذیرش مشروط هم معافیت می گیرد.
    متاسفانه وزارت علوم به محض دیدن پذیرش conditional اون رو رد می‌کنه بدونه در نظر گرفتن شرایط! (خیلی روی استثناهای نادر نمیشه حساب کرد!)

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)