صفحه 56 از 335 نخستنخست ... 6464748495051525354555657585960616263646566106156 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 3343

موضوع: تشکیل پرونده در وزارت علوم برای معافیت تحصیلی

پیش فرض پاسخ : تشکیل پرونده در وزارت علوم

نقل قول نوشته اصلی توسط shotorddnadd نمایش پست ها
    سلام. ببخشید کسی می دونه وزارت علوم پنج شنبه ها هم باز هست یا نه؟
    این سوال منم هست! لطفاً جواب بدین چون امروز دیگه چهارشنبه س!

من امروز از دانشگاه مون نامه معافیت تحصیلی که رو پاکتش چسب زده ن رو گرفتم، دانشگاه بهم گفتن باید ببرم ش وزارت علوم، درسته دیگه؟ بردن مدرک دیگه یی هم لازمه؟ آی 20 و نامه پذیرش و ...؟

قضیه این سایت (http://nesha.msrt.ir) چیه؟ میگه 7 روز بعد از ؟؟؟ باید بیای اینجا. من فردا ( که 5شنبه س ) برم وزارت؟ این سایتو کی پر کنم؟ لطفاً کمک کنین!
    ویرایش توسط sina88 : July 20th, 2011 در ساعت 05:16 PM

Junior Member

فردا تا ظهر هستن به گمونم،شما علاوه بر اصل I-20،شناسنامه و کارت ملی،عکس،گواهی معافیت تحصیلی، باید نمره تافل یا ایلتس و داشته باشین.
    باید در اون سایتی که گفتین تشکیل پرونده بدین.باید اسکن مدارک بالا رو داشته باشین،فقط جای مدرک پذیرش،اون admission letter و نذارین یه وقت!باید صفحه اول i-20 رو اپلود کنید،محدودیت حجمی هم وجود داره،پس موقع اسکن فایل ها رو رو 100-200 کیلو بایت باید باشه.که می تونین compress اش کرد.
    همین امشب،ثبت کنین پرونده رو،بعد اگه کارتون عجله ای هست،یه مدرکی مثل بلیط هواپیمایی،جیزی داشته باشین که اگه فردا رفتین،توجیهی داشته باشین واسه زودتر انجام دادن کارتون...
    ویرایش توسط PLZREPLY : July 20th, 2011 در ساعت 05:55 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط PLZREPLY نمایش پست ها
    فردا تا ظهر هستن به گمونم،شما علاوه بر اصل I-20،شناسنامه و کارت ملی،گواهی معافیت تحصیلی، باید نمره تافل یا ایلتس و داشته باشین.
    باید در اون سایتی که گفتین تشکیل پرونده بدین.باید اسکن مدارک بالا رو داشته باشین،فقط جای مدرک پذیرش،اون admission letter و نذارین یه وقت!باید صفحه اول i-20 رو اپلود کنید،محدودیت حجمی هم وجود داره،پس موقع اسکن فیل ها رو رو 100-200 کیلو بایت باید باشه.که می تونین compress اش کرد.
    همین امشب،ثبت کنین پرونده رو،بعد اگه کارتون عجله ای هست،یه مدرکی مثل بلیط هواپیمایی،جیزی داشته باشین که اگه فردا رفتین،توجیهی داشته باشین واسه زودتر انجام دادن کارتون...
    خیلی ممنون. من برای 23 مرداد بلیط دارم به نظر تون قبول می کنن بهانه مو؟! برای گرفتن دانشنامه، همین نامه ای که وزارت علوم میده کافیه یا بعد از گذاشتن وثیقه و رد شدن از مرحله نظام وظیفه به دانشگاه برای دادن دانشنامه نامه میدن؟

Junior Member

راستش بهونتون کمی ابکی!خود من که رفتم هفته ی بعدش وقت سفارت داشتم.
    وزارت علوم دو نامه جداگانه می ده که یکی واسه گرفتن دانشنامه هست و اون یکی و باید ببرین گذر نامه....

راستش بهونتون کمی ابکی!خود من که رفتم هفته ی بعدش وقت سفارت داشتم.
    وزارت علوم دو نامه جداگانه می ده که یکی واسه گرفتن دانشنامه هست و اون یکی و باید ببرین گذر نامه....
    مرسی. این دو نامه رو همزمان میده؟ در خصوص بهانه، میخوام بگم من تا قبل رفتنم باید دانشنامه مو بگیرم که اونم 3 هفته کار داره پس باید هرچه سریعتر نامه ی مربوط به دانشنامه رو بگیرم ببرم دانشگاه

من 31 تیر فارغ التحصیل می شم وضعیت نظام وظیفه مو باید بزنم در فرجه شش ماهه پس از فارغ التحصیلی؟ جستجو کردم تو تاپیک ولی پیدا نکردم جواب سوال مو.

یه سوال خیلی مهم دارم، این آدرسی که تو سایت نشا وارد می کنیم، باید با آدرسی که به نظام وظیفه می دیم یکی باشه؟ نمی شه مثلاً آدرس یکیو تهران بدیم یکیو شهرستان؟
    ویرایش توسط sina88 : July 20th, 2011 در ساعت 08:40 PM

ApplyAbroad Veteran
    atabak-aut آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-École Polytechnique de Montréal

نقل قول نوشته اصلی توسط sina88 نمایش پست ها
    من 31 تیر فارغ التحصیل می شم وضعیت نظام وظیفه مو باید بزنم در فرجه شش ماهه پس از فارغ التحصیلی؟ جستجو کردم تو تاپیک ولی پیدا نکردم جواب سوال مو.
    آره همون رو بزنین...فرجه شش ماهه
    Essentially, all models are wrong, but some are useful.
    (George E. P. Box)
    ----------------------------------------------------------------------
    به
    قوانین انجمن احترام بگذاریم.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    PhD Computer Science - University of Southampton

یه سوال خیلی مهم دارم، این آدرسی که تو سایت نشا وارد می کنیم، باید با آدرسی که به نظام وظیفه می دیم یکی باشه؟ نمی شه مثلاً آدرس یکیو تهران بدیم یکیو شهرستان؟
    شما یک آدرسی بده که اگر احیانا نیاز شد بتونن باهات تماس بگیرن. فکر نمی‌کنم خیلی مهم باشه. ضمن اینکه فکر نمی‌کنم اصلا ارتباطی بین سیستم نشا و سیستم وظیفه عمومی باشه.

توی صفحه های قبل این تاپیک یه موضوعی مطرح شده بود در باره یکی از تسهیلات نشا، به این صورت که وقتی شما رفتی تو دانشگاه خارجی مشغول به تحصیل شدی و گواهی اشتغال به تحصیل گرفتی و سفارت ایران تو اون کشورم اینو تایید کرد، خونوادت می تونن سالی 30000 دلار ارز دولتی بگیرن برات بفرستن. چند تا سوال در این باره دارم، بعضی هاش قبلاً هم مطرح شدن ولی کسی جوابی بهشون نداده:

1- کسی دیده شده از این تسهیلات استفاده کرده باشه؟
    2- اگه مثلاً شما بری امریکا، باید بدی دفتر حفاظت منافع ایران این گواهی اشتغال به تحصیلو تایید کنه؟

ممنون میشم اگه کسی اطلاع خاصی داره بگه، چون تو خود سایت نشا هم فقط صحبت از تسهیلات غیر ارزی هست و من چیزی راجع به تسهیلات ارزی نیافتم.

Member Renegade آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Bioinformatics

مرسی. این دو نامه رو همزمان میده؟ در خصوص بهانه، میخوام بگم من تا قبل رفتنم باید دانشنامه مو بگیرم که اونم 3 هفته کار داره پس باید هرچه سریعتر نامه ی مربوط به دانشنامه رو بگیرم ببرم دانشگاه
    بله همزمان می ده،فقط هواستون باشه که نامه هاتون شماره داشته باشن!مال من و بی شماره داده بود،دادم شمارش کرد! اره اونم می شه گفت،بلیط و همراهتون باشه.فقط با همشون صحبت کنین،اگه یکی گفت نه با یکی دیگشون صحبت کنین و سعی کنین توجیحشون کنین.با اقای موسوی،خانم خسروی،دکتر بلوچی(هم کف) و خانم آتشی ط سوم.
    نه هر دو نامه و با هم نمیده، مگر این که از امکانات تحصیلات رایگان استفاده نکرده باشین. یعنی اگر دانشجوی دانشگاه آزاد، غیر انتفاعی یا شبانه باشید هر دو نامه و میده و گرنه اگر دانشجوی روزانه باشید نمیده.
    علتش به این خاطر هست که باید اول تعهدات و با دانشگاه تصفیه کنید بعد که دانشنامه و ریز نمرات و گرفتید ببرید وزارت علوم و بعد اون ها به شما نامه واسه گذرنامه میده.
    پس وقتی نامه نظام وظیفه و ببرید اگر دانشجوی روزانه نباشید هر دو نامه و میده، اما اگر روزانه باشید فقط نامه به دانشگاه و برای آزاد کردن مدارک و بهتون میده

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)