صفحه 62 از 335 نخستنخست ... 12525354555657585960616263646566676869707172112162 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 611 تا 620 , از مجموع 3343

موضوع: تشکیل پرونده در وزارت علوم برای معافیت تحصیلی

پیش فرض پاسخ : تشکیل پرونده در وزارت علوم

ببخشید تایید ریزنمره برای چی لازمه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sina88 نمایش پست ها
    ببخشید تایید ریزنمره برای چی لازمه؟
    برای ترجمه رسمی

نقل قول نوشته اصلی توسط emrzed نمایش پست ها
    چون مشکل خود من و یه چند نفر دیگه هم بود گفتم تجربه خودم رو هم بگم: کسانی که نامه تصفیه حساب از دانشگاه ندارند و میخوان نامه گذرنامه رو بگیرند / اول میرن پیش خانم خسروی و بعد خانم خسروی ازتون می پرسه که نامه تصفیه حساب بده و شما میگین من پول رو واریز کردم ولی نامه تصفیه نگرفتم.بهتون میگه برین پیش خانم محمدی اتاق ۴۰۶ یه نامه بگیرین (همونجایی که ریز نمره و ما بقی رو تایید می کنن‌)‌بعد اونجا فیش واریزی رو بهش نشون میدین و میگن خانم خسروی گفته بیام اینجا. همون موقع یه نامه دستنویس میده و امضاش میکنه و میرید دنبال کارتون . پس حتما لازم نیست که اصل دانشنامه رو داشته باشین تا بهتون نامه گذرنامه رو بدن و یا اگه خواستین تایید ریز نمره بگیرین.
    همه این مراحل بعد ازپر کردن سایت هستش ؟ خوب جای نامه فارغ التحصیلی تو سایت چی اپلود کردید ؟
    من سه هفته دیگه پرواز دارم دانشگاه هم چهارهفته طول میده که نامه فارغ التحصیلی بهم بده ( دانشنامه رو نمیگم) که ببرم وزارت علوم. دفاع کردم تصفیه حساب هم کردم. میتونم این کاری رو که میگید انجام بدم ؟

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

من این تاپیک رو خواندم اما هنوز در شک هستم که آیا من هم باید پرونده تشکیل بدم یا نه! در چند پست قبل و در وب‌سایت نشا به دقت گفته شده که مزایای تشکیل پرونده چه هست. با توجه به مواردی که گفته شده ظاهرا نیاز ضروری به تشکیل پرونده ندارم. اما آیا میشه به صورت اختیاری تشکیل پرونده بدم که اگر صرفا در آینده بنا به هر دلیلی نیاز شد این پرونده رو داشته باشم تا بعدا پشیمان نشم؟ چون در اون صورت من امکان رفتن حضوری به وزارت علوم رو نخوام داشت.

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

من میخوام امکان دریافت 30000 دلار نرخ ارز دولتی رو داشته باشم. در ارسال 521 آمده است که:

نقل قول نوشته اصلی توسط omidba نمایش پست ها
    من یه دو هفته پیش رفتم وزارت علوم، در مورد 30000 دلار پرسیدم، گفت که باید اونجا مشغول به تحصیل شده باشید و بعد اشتغال به تحصیل بفرستید، والدینتون میان اینجا یه معرفی نامه به بانکی که می خواند می گیرن و میرن بانک.
    اما نکته اینجاست که این 30,000 دلار که میگن تقریبا الکیه!
    چون من خودم از بانک ملی پرسیدم(یکی از دوست هام هم که 1.5 ساله اونجاست نامه را از وزارت علوم گرفته بود و رفته بود بانک) گفتش که ما اجازه نداریم به شما اسکناس بدیم و فقط می تونیم حواله کنیم و چون که 5-6 ماهه بدلیل تحریم دیگه نمی تونیم حواله کنیم.....درنتیجه....هیچیییییی ییی
    درضمن یه روز زنگ زدم بانک ملی با کارشناس مربوطه!!!!!! صحبت کردم. ایشون اصلا اصلا در جریان نبود، همین طور حرف های ضد و نقیض می زد ولی آخرش همون حرف های بانک تو صحبت هاش بود، یه چیز دیگه هم گفت: گفت اگه دانشگاهی که می ریند(دانشگاه خارج از کشور) دولتی باشه می تونیم اسکناس بدیم ولی اگه آزاد باشه، حتما باید حواله بشه، بعد ازش پرسیدم منظورش از دانشگاه دولتی و آزاد، فانده یا ایالتی و ...، خودشم نمی دونست!!!!!!!!
    خلاصه خیلی رو این 30000 تا حساب باز نکنین، خیلی از این تسهیلات را فقط تو بوق و کرنا! می کنن که بگند ما حمایت می کنیم ولی در عمل وجود نداره!
    سوالم اینه که اگر من برای ادامه تحصیل کشور رو ترک کنم دیگه امکان رفت و آمد حضوری به وزارت علوم (پس از ثبت اینترنتی اطلاعات در سیستم نشا) رو ندارم. اگر هم از الان ثبت نام کنم، گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه مقصد ندارم که بخوام به وزارت علوم بدم. آیا بهتر نیست که فعلا تا اینجا هستم یک پرونده تشکیل بدم؟ (بدون گواهی اشتغال به تحصیل دانشگاه مقصد) و در آینده هر وقت خواستم از امکان نرج ارز دولتی استفاده کنم، گواهی اشتغال به تحصیل رو توسط کسی در ایران به وزارت علوم بدم؟

یا اینکه کلا نمیشه و حتما باید در دانشگاه دانشجو باشم تا این کار انجام بشه؟
    ویرایش توسط Sunrise : July 27th, 2011 در ساعت 01:07 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ARH نمایش پست ها
    همه این مراحل بعد ازپر کردن سایت هستش ؟ خوب جای نامه فارغ التحصیلی تو سایت چی اپلود کردید ؟
    من سه هفته دیگه پرواز دارم دانشگاه هم چهارهفته طول میده که نامه فارغ التحصیلی بهم بده ( دانشنامه رو نمیگم) که ببرم وزارت علوم. دفاع کردم تصفیه حساب هم کردم. میتونم این کاری رو که میگید انجام بدم ؟
    دوست عزیز شما که بدون گواهی فارغ التحصیلی که هیچ کاری نیمتونی بکنی! میگه ۴ هفته طول میکشه؟؟؟!!! کار ۱ ساعته!!! محکم برو بهشون بگو الان میخوام و باید بهتون بدن! این مراحلی که من گفتم واسه وقتیه که شما وثیقه رو هم گذاشته و باشی و اصل دانشنامه رو نداشته باشی و بخوای بدون دانشنامه نامه گذرنامه رو بگیری. شما الان اول باید تشکیل پرونده بدی که حتما نامه فارغ التخصیلی رو میخواد! دیگه ساده ترین چیز همون نامه فارغ التحصیله که باید بهتون بدن!! پیگیر باش!.

من نامه وزارت علومو گرفتم خطاب به نظام وظیفه، کاری که باید بکنم اینه؟

1-برم نظام وظیفه وثیقه بذارم، بعد یه نامه بگیرم خطاب به وزارت علوم،

2-وزارت علوم یه نامه میده به دانشگاه،

3-میرم دانشگاه تسویه حساب می کنم پول مدرکو میدم درخواست دانشنامه می کنم یه نامه می گیرم خطاب به وزارت علوم،

4-میرم وزارت علوم نامه می گیرم به اداره گذرنامه؛

این چیزی که نوشتم درسته؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunrise نمایش پست ها
    من میخوام امکان دریافت 30000 دلار نرخ ارز دولتی رو داشته باشم. در ارسال 521 آمده است که:

سوالم اینه که اگر من برای ادامه تحصیل کشور رو ترک کنم دیگه امکان رفت و آمد حضوری به وزارت علوم (پس از ثبت اینترنتی اطلاعات در سیستم نشا) رو ندارم. اگر هم از الان ثبت نام کنم، گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه مقصد ندارم که بخوام به وزارت علوم بدم. آیا بهتر نیست که فعلا تا اینجا هستم یک پرونده تشکیل بدم؟ (بدون گواهی اشتغال به تحصیل دانشگاه مقصد) و در آینده هر وقت خواستم از امکان نرج ارز دولتی استفاده کنم، گواهی اشتغال به تحصیل رو توسط کسی در ایران به وزارت علوم بدم؟

یا اینکه کلا نمیشه و حتما باید در دانشگاه دانشجو باشم تا این کار انجام بشه؟
    آقا این ۳۰ هزار تا در حد حرف هست فقط و در عمل کسی‌ نتونسته بگیره.... قضیه از این قرار هست که وزارت اول شما رو معرفی‌ می‌کنه به یه بانک... بانک هم با گرفتن شماره حساب دانشگاه شما، و بانک مورد نظر و دونستن شهریه شما، پول شهریه رو به حساب اون دانشگاه واریز می‌کنه... و اینجور نیست که ۳۰ هزار تا به نرخ دولتی به شما بدن!... حالا به خاطر تحریم ها، انتقال پول از بانک ایرانی به بانک US امکان پذیر نیست، پس اصلا این ۳۰ هزار تا قابل استفاده نیست!
    حالا اگه شما بانکی‌ رو پیدا کردی این کار رو انجام میده خواهشاً به من هم معرفی‌ کن که هم اینک نیاز مند یاری سبزتان هستیم!

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad8816 نمایش پست ها
    آقا این ۳۰ هزار تا در حد حرف هست فقط و در عمل کسی‌ نتونسته بگیره.... قضیه از این قرار هست که وزارت اول شما رو معرفی‌ می‌کنه به یه بانک... بانک هم با گرفتن شماره حساب دانشگاه شما، و بانک مورد نظر و دونستن شهریه شما، پول شهریه رو به حساب اون دانشگاه واریز می‌کنه... و اینجور نیست که ۳۰ هزار تا به نرخ دولتی به شما بدن!... حالا به خاطر تحریم ها، انتقال پول از بانک ایرانی به بانک US امکان پذیر نیست، پس اصلا این ۳۰ هزار تا قابل استفاده نیست!
    پس نمی شه اون بانک پولو به حساب والدین در ایران واریز کنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sina88 نمایش پست ها
    پس نمی شه اون بانک پولو به حساب والدین در ایران واریز کنه؟
    تا اونجا که بنده متوجه شدم،
    NO

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)