صفحه 9 از 335 نخستنخست 1234567891011121314151617181959109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 3343

موضوع: تشکیل پرونده در وزارت علوم برای معافیت تحصیلی

پیش فرض پاسخ : تشکیل پرونده در وزارت علوم

سلام
    یک سوال در زمینه‌ی همین معافیت تحصیلی دارم و مشکل سربازی دارم.
    راهی وجود داره که آدم قبل از اینکه دفاع کنه و فارغ التحصیل بشه بره قبرس برای ویزا؟
    به همسر من خیلی دیر -سه روز- پیش خبر دادند که پذیرش گرفته برای پاییز 2008. از طرفی چون یک پذیرش برای بهار 2009 داشتیم پایان نامه‌اش رو انجام نداد که مجموعا تا بهار از معافیت تحصیلیش استفاده کنه. حالا ما حداکثر یک ماه وقت داریم که همسرم دفاع کنه و این عملا غیر ممکنه. راهی وجود داره که قبل از دفاع ما بریم برای ویزا؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid1982
    نقل قول نوشته اصلی توسط hesamk
    سلام

کسی می دونه که اگر دانشگاهی که ازش پذیرش رو گرفتیم، مدرک زبان نخواد. آیا باز هم برای تشکیل پرونده در وزارت علوم (کلا گذراندن مراحل خروج مشمولین) مدرک زبان احتیاج است؟

ممنونم.
    بله میخواد
    ولی نمره های پایینی لازم هست

میدونید دقیقا چه نمره ای و در چه آزمون هایی برای وزارت علوم مورد قبوله؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط modir
    MCHE باید بدید. در پاسخ 7 اینجا نوشتم سطحش در چه حدیه:
    http://www.applyabroad.org/forum/ind....html#msg18727

این امتحان پیچیده ماهی 2 بار برگزار میشه

ماهی 2 بار که نه! متاسفانه هر 2 ماه یکبار برگزار میشه! و این قضیه کار رو برای کسانی که پذیرش گرفتن و پروسه ویزا هم دارن سخت میکنه.

Senior Member pouya4 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hesamk
    میدونید دقیقا چه نمره ای و در چه آزمون هایی برای وزارت علوم مورد قبوله؟
    TOEFL iBT 45
    TOEFL pBT 450
    IELTS 5
    MCHE , TOLIMO هم هست که نمره شو یادم نیست!
    با سپاس و تقدیر فراوان از خستگی های پدر و مهربانی های مادرم... و یاد و خاطره ی دختر همسایه که شوهر دیپلمه نمی خواست! ادامه تحصیل خودم رو تقدیم می کنم به رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، که مشوق اصلی من در این راه بود.......

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sima_s
    سلام
    یک سوال در زمینه‌ی همین معافیت تحصیلی دارم و مشکل سربازی دارم.
    راهی وجود داره که آدم قبل از اینکه دفاع کنه و فارغ التحصیل بشه بره قبرس برای ویزا؟
    به همسر من خیلی دیر -سه روز- پیش خبر دادند که پذیرش گرفته برای پاییز 2008. از طرفی چون یک پذیرش برای بهار 2009 داشتیم پایان نامه‌اش رو انجام نداد که مجموعا تا بهار از معافیت تحصیلیش استفاده کنه. حالا ما حداکثر یک ماه وقت داریم که همسرم دفاع کنه و این عملا غیر ممکنه. راهی وجود داره که قبل از دفاع ما بریم برای ویزا؟
    شما میتونید به بهانه ارائه دادن مقاله اجازه خروج موقت (حداکثر یک ماهه) بگیرید. برای این کار باید به تحصیلات تکمیلی (برای فوق لیسانیس ها) و یا آموزش (برای لیسانسها) مراجعه کنید و یک معرفی نامه برای نظام وظیفه بگیرید. بعد به میدان سپاه مراجعه کنید و وثیقه بدید تا نظام وظیفه به اداره گذرنامه نامه بده که همسرتون میتونه از تاریخ x تا y برای یکبار خارج بشه.
    موفق باشید.

Junior Member

پیش فرض مدارک لازم برای تشکیل پرونده در وزارت علوم

مدارک لازم برای تشکیل پرونده در وزارت علوم بصورت زیر هستش(براساس اطلاعات همین امروز)

1. اصل پذیرش از دانشگاه معتبر از نظر آنها ( مهم نیست که conditioanl هست یا unconditional) و کپی این نامه. کپی رو نگه میدارن و اصلش رو پس از تطبیق برمیگردونن.
    2. اصل مدرک نمره زبان و کپی آن. من که از نمره هام در سایت ETS پرینت گرفتم و بردم و بدون هیچ عکس العملی قبول کردن.
    3. اصل شناسنامه و کپی از آن. با اینکه من شناسنامم رو برده بودم و لی اصلا نخواستش و گفت کپی کافیه.
    4. اصل کارت ملی و کپی از آن. در مورد کارت ملی هم مثل شناسنامه.
    5. اصل نامه به نظام وظیفه که از دانشگاه گرفته بودم و کپی آن. در این مورد هم پس از تطبیق اصل و کپی، اصل مدرک رو به من برگردوندن و کپی رو نگه داشتن.

دیگه مدرک دیگه ای از من خواسته نشد و در لیست مدارک مورد نیاز هم نبود.
    در وزارت علوم انتشارات هم هست و می تونین همنجا کپی هم بگیرین هر چند توصیه می کنم ریسک نکین و کپی رو بگیرین و داشته باشین با خودتون.
    راستی باید برین طبقه سوم- اتاق بورس با هزینه شخصی- خانم دهقانی اصفهانی. شاید فقط شنیدین خانم اصفهانی ولی اصل فامیلشون دهقانی هستش و اصفهانی فقط پسونده.
    جلسات تصمیم گیری و صدور نامه به نظام وظیفه هم فقط یکشنبه و سه شنبه تشکیل میشه. من که امروز صبح( یکشنبه - قبل از ساعت 10 کارم تموم شد) رفتم گفت فردا بیا نامت رو بگیر.
    همین. در واقع این فاز اول در مرحله گرفتن پاسپورت برای کساییه که پاس ندارن هستش و اون هم با داشتن اصل برگه پذیرش.
    روز خوش

پیش فرض پاسخ : مدارک لازم برای تشکیل پرونده در وزارت علوم

سلام

برای پذيرشهاي آمريکا نامه پذيرش و بايد ببريم يا I-20 رو؟ واسه من نامه پذيرش اومده ولی هنوز I-20 نيومده.

ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed1925
    مدارک لازم برای تشکیل پرونده در وزارت علوم بصورت زیر هستش(براساس اطلاعات همین امروز)

1. اصل پذیرش از دانشگاه معتبر از نظر آنها ( مهم نیست که conditioanl هست یا unconditional) و کپی این نامه. کپی رو نگه میدارن و اصلش رو پس از تطبیق برمیگردونن.
    2. اصل مدرک نمره زبان و کپی آن. من که از نمره هام در سایت ETS پرینت گرفتم و بردم و بدون هیچ عکس العملی قبول کردن.
    3. اصل شناسنامه و کپی از آن. با اینکه من شناسنامم رو برده بودم و لی اصلا نخواستش و گفت کپی کافیه.
    5. اصل نامه به نظام وظیفه که از دانشگاه گرفته بودم و کپی آن. در این مورد هم پس از تطبیق اصل و کپی، اصل مدرک رو به من برگردوندن و کپی رو نگه داشتن.

پس اينكه بايد فارغ التحصيل باشي كجا تاثير مي ذاره؟ تو اون نامه نظام وظيفه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط nsedaghati
    سلام

برای پذيرشهاي آمريکا نامه پذيرش و بايد ببريم يا I-20 رو؟ واسه من نامه پذيرش اومده ولی هنوز I-20 نيومده.

ممنون
    فرم I-20 حتما بايد باشه.
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza.T
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed1925

پس اينكه بايد فارغ التحصيل باشي كجا تاثير مي ذاره؟ تو اون نامه نظام وظيفه؟
    بله تنها زماني كه شما فارغ التحصيل مي شين بهتون نامه ي به نظام وظيفه داده ميشه و براساس اون نامه مي تونين برين سراغ گرفتن معافيت تحصيلي جديد.

نقل قول نوشته اصلی توسط Behrouz
    نقل قول نوشته اصلی توسط nsedaghati
    سلام

ممنون
    فرم I-20 حتما بايد باشه.
    چون نامه پذيرش من از كانادا بود نيازي به I20 نبود. هر چند كه در ليست مدارك مورد نياز فقط نوشته بود اصل نامه پذيرش و كپي آن و حرفي از I20 نبود ولي من هم فكر مي كنم I20 نياز باشه چون در يك مرحله اي من بايد مي رفتم پيش يك كارشناس (اتاق 324) و ايشون نامه پذيرش رو خوند تا كاملا رسمي باشه و مشكلي نداشته باشه. فكر مي كنم براي امريكا نامه پذيرش رسمي I20 باشه و نه اين نامه پذيرش كه براتون اومده.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)