صفحه 99 از 335 نخستنخست ... 498990919293949596979899100101102103104105106107108109149199 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 981 تا 990 , از مجموع 3343

موضوع: تشکیل پرونده در وزارت علوم برای معافیت تحصیلی

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : تشکیل پرونده در وزارت علوم

نقل قول نوشته اصلی توسط ah_amin_b نمایش پست ها
    سلام
    خیلی ممنونم
    در مورد این محدودیت زمانی ممکنه راهنمایی بیشتری کنید که به چه صورت هست؟
    دوست من بهترین راه مراجعه به هنگ و گرفتن اطلاعات دقیق و موثق هستش
    موفق باشید
    عصارا بکش از زیر مغز این چلاق ها

Junior Member

سلام بچه ها كسي مي تونه سوال منو جواب بده؟ من پذيرش گرفتم واسه امريكا اگه شوهر من يه پذيرش خالي از يه دانشگاه ديگه داشته باشه در آمريكا ولي بخواد با من بياد و ويزاي F2 بگيره مشكلي پيش مياد؟ آيا مي تونه از پذيرشش براي معافيت تحصيلي استفاده كنه ولي ويزاي نوع F2 بگيره. آيا نظام وظيفه نوع ويزا رو با اجازه خروج كه معافيت تحصيليه چك مي كنه؟ و يا gate ورودي فرودگاه نوع ويزا رو تطبيق ميده يا اصلا ويزا رو اين وري ها كار ندارند؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط beygi1368 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    بنده ایمیل پذیرش رو دریافت کردم.
    حالا باید نامه اشتغال به خدمت بگیرم تا تو وزارت علوم تشکیل پرونده بدم؟
    با پرینت ایمیل می تونم برای گرفتن معافیت تحصیلی اقدام کنم یا حتما باید نامش با پست برسه دستم؟ چون در این صورت یک ماه از وقتم هدر میره!
    می تونین لطفا به من بگین که حالا که ایمیل رسیده باید چیکار کنم؟
    ممنون.

سلام دوست عزیز. من از همون نامه که با ایمیل اومده پرینت رنگی گرفتم کارم شد. تو هم محکم برو بده نامه رو بشون. نگران نباش.
    موفق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط nasrinebi نمایش پست ها
    سلام بچه ها كسي مي تونه سوال منو جواب بده؟ من پذيرش گرفتم واسه امريكا اگه شوهر من يه پذيرش خالي از يه دانشگاه ديگه داشته باشه در آمريكا ولي بخواد با من بياد و ويزاي F2 بگيره مشكلي پيش مياد؟ آيا مي تونه از پذيرشش براي معافيت تحصيلي استفاده كنه ولي ويزاي نوع F2 بگيره. آيا نظام وظيفه نوع ويزا رو با اجازه خروج كه معافيت تحصيليه چك مي كنه؟ و يا gate ورودي فرودگاه نوع ويزا رو تطبيق ميده يا اصلا ويزا رو اين وري ها كار ندارند؟
    برای معافیت تحصیلی نظام وظیفه فقط احتیاج به نامه وزارت علوم و نامه معرفی دانشگاه به نظام وظیفه داره که بعد از فارغ التحصیلی می دن. وزارت علوم هم برای اینکه نامه بده به پذیرش احتیاج داره و باز همون نامه دانشگاه .در نتیجه این وسط کاری به ویزا نداره. بعد که نظام وظیفه معافیت رو صادر کرد وزلرت علوم نامه می ده به اداره گذرنامه که باز اون هم کاری به ویزا نداره. بعد این مراحل شوهر شما وقت دارن که ظرف 6 ماه از کشور خارج بشن. تواین مدت هم ویزا می گیرن (حالا از هر نوعی). توی گیت هم به اجازه خروج کار دارن و کاری هم ندارن که ویزا چیه. در نتیجه مشکلی پیش نمیا و نگران نباشید.

Junior Member

مرسی پس رو این مطمئنید؟ و من خیالم راحت باشه که می تونم با همسرم برم؟ همچین case مشابهی رو دیدید و حتما درسته؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط genius نمایش پست ها
    برای معافیت تحصیلی نظام وظیفه فقط احتیاج به نامه وزارت علوم و نامه معرفی دانشگاه به نظام وظیفه داره که بعد از فارغ التحصیلی می دن. وزارت علوم هم برای اینکه نامه بده به پذیرش احتیاج داره و باز همون نامه دانشگاه .در نتیجه این وسط کاری به ویزا نداره. بعد که نظام وظیفه معافیت رو صادر کرد وزلرت علوم نامه می ده به اداره گذرنامه که باز اون هم کاری به ویزا نداره. بعد این مراحل شوهر شما وقت دارن که ظرف 6 ماه از کشور خارج بشن. تواین مدت هم ویزا می گیرن (حالا از هر نوعی). توی گیت هم به اجازه خروج کار دارن و کاری هم ندارن که ویزا چیه. در نتیجه مشکلی پیش نمیا و نگران نباشید.
    من وقتی داشتم تشکیل پرونده میدادم، چون نوشتم در فرجه 6 ماهه پس از فارغ التحصیلی هستم، گواهی فارغ التحصیلی ازم نخواست و برای 27 اسفند هم وقت مراجعه بهم داد. من چون کارهای فارغ التحصیلیم یخورده طول میکشه، فکر نکنم حالا حالا ها دانشگاه نامه بزنه به نظام وظیفه. اگه این نامه نباشه و من بتونم نامه معرفی وزارت علوم به وظیفه رو بگیرم، میتونم اجازه ی خروج بگیرم؟؟

Junior Member

سلام دوستان

از زمانیکه برای معافیت تحصیلی در سایت نشا ثبت نام می کنیم تا صادر شدن معافیت تحصیلی چقدر زمان می بره؟

من تاریخ اعزام سربازیم اول اردیبهشته و شروع ترم دانشگاهم اوایل مهر هست. چون منتظر جواب بقیه دانشگاهها هستم الان برای معافیت و تشکیل پرونده اقدام نکردم.
    برای اینکه این چندماه فاصله را سربازی نرم در سایت نشا شروع ترم دانشگاهی را چه تاریخی باید بزنم؟ (اول می 2012 یا اول اکتبر 2012؟)

خیلی ممنون

من امروز رفته بودم نظام وظیفه. چه خبر بود! واسه ارز دانشجویی سر میبریدن. حالا جالب اینجاست بعضی ها بعد کلی صبر کردن و صف وایستادن، میرفتن بانک، بانک بهشون ارز نمیداد. در حالی که بانک مرکزی 9/12/91 به همه ی بانک ها گفته که حتما ارز بدین! اما بعضی ها کار شکنی میکنن.

بگذریم، من برای کار دیفر کردن رفته بودم. چشمتون روز بد نبینه، از ساعت 8:30 تا 12 اونجا بودم. آخر سر هم اونجور که باید نشد. تو پرونده من اصلا نزده بودن که من پذیرشم رو تغییر دادم و میخوام برم انگستان. در حالی که من از خودشون نامه گرفته بودم، خطاب به نظام وظیفه که میخوام کشور رو عوض کنم. خدا رو شکر که اون نامه رو داشتم! بعد مجبور شدم دوباره برم بیرون و یه دور دیگه همه ی فایل هام رو آپلود کنم براشون. برگشتم دیدم نمیتونن فایل رو باز کنن! دیگه آخر سر که صدای مارو در آوردن، اون آقای موسوی گفت که اصلا نمیخواد نامه دیفر رو بدی، همینکه کاغذ معافیت تحصیلیت رو برای انگستان آوردی کافیه. قبل از اینکه فرجه 6 ماهه خروجت تموم بشه، بیا تمدیدش کن. همین کافیه. منم از چند نفر دیگه پرسیدم، همه گفتن اگه اون گفته همینجوره.

من که مطمئن نشدم از حرفاشون! ولی دیگه اونقدر اعصابم خورد بود و خسته شدم که زدم بیرون... اینم یه عکس از وضعیت صف ارز دانشجویی:

نقل قول نوشته اصلی توسط milad1988 نمایش پست ها
    من وقتی داشتم تشکیل پرونده میدادم، چون نوشتم در فرجه 6 ماهه پس از فارغ التحصیلی هستم، گواهی فارغ التحصیلی ازم نخواست و برای 27 اسفند هم وقت مراجعه بهم داد. من چون کارهای فارغ التحصیلیم یخورده طول میکشه، فکر نکنم حالا حالا ها دانشگاه نامه بزنه به نظام وظیفه. اگه این نامه نباشه و من بتونم نامه معرفی وزارت علوم به وظیفه رو بگیرم، میتونم اجازه ی خروج بگیرم؟؟
    بدون اون نامه امکانش نیست. شما نیاز به پذیرش غیرشرطی، نامه دانشگاه به نظام وظیفه و اصل مدرک زبان دارین.
    تاریخ ساخت پروفایل و ورود به پول: 18/04/2019
    تاریخ دریافت (ITA) دعوتنامه: 01/05/2019
    مدیکال و بایومتریک: 04/07/2019

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط ah_amin_b نمایش پست ها
    سلام دوستان

از زمانیکه برای معافیت تحصیلی در سایت نشا ثبت نام می کنیم تا صادر شدن معافیت تحصیلی چقدر زمان می بره؟

من تاریخ اعزام سربازیم اول اردیبهشته و شروع ترم دانشگاهم اوایل مهر هست. چون منتظر جواب بقیه دانشگاهها هستم الان برای معافیت و تشکیل پرونده اقدام نکردم.
    برای اینکه این چندماه فاصله را سربازی نرم در سایت نشا شروع ترم دانشگاهی را چه تاریخی باید بزنم؟ (اول می 2012 یا اول اکتبر 2012؟)

خیلی ممنون
    به فرض کامل بودن همه مدارک، تقریبا 2 هفته، که با پیگیری میتونید 1 هفته ای هم تمومش کنید. شما اگه پذیرش داشته باشید دیگه لزومی نداره نگران معافیت باشید. فقط باید تا اول اردیبهشت نامه پذیرش رسمی به دستتون برسه و در وزارت علوم هم تشکیل پرونده داده باشید. شروع ترم دانشگاهی رو هم باید مطابق همون تاریخی بزنید که تو نامه پذیرشتون زده.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط Kasra1366 نمایش پست ها
    بدون اون نامه امکانش نیست. شما نیاز به پذیرش غیرشرطی، نامه دانشگاه به نظام وظیفه و اصل مدرک زبان دارین.
    کسری جان مگه نباید فقط یجوری به نظام وظیفه بفهمونم که من غیبت نداشتم؟ خوب من میتونم با ریز نمرات و گواهی اشتغال به تحصیلی که تا 30 بهمن اعتبار داره، این قضیه رو ثابت کنم. فکر نکنم مشکلی باشه. همین الان هم با یکی از دوستان که این راه رو رفته تلفنی صحبت می کردم، اونم حرفم رو تائید کرد. نظرتون چیه؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)