صفحه 119 از 135 نخستنخست ... 1969109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,181 تا 1,190 , از مجموع 1345

موضوع: لطفا راهنمایی کنید در مورد گرامر تافل

Senior Member hooran آواتار ها

پیش فرض پاسخ : لطفا راهنمایی کنید در مورد گرامر تافل

نقل قول نوشته اصلی توسط e133218228 نمایش پست ها
    مرسی. شرمنده که سوالم وقت شما را گرفت. در مورد only طبق این نظر شما من به این نتیجه رسیدم که محل بکار بردنش درسته فقط شما پیشنهاد میکنید که به جای واژه ی نامانوس only از solely استفاده کنم درسته؟
    در مورد این که میگید محل قید در جملات پیشرفته تر تغییر میکند، جایی شما قوانینی به صورت یک جا ندیده اید که بخوانم و واسه ردینگم هم خوب باشه؟ توضیحاتی در مورد این که چطوری قید را در جمله جابجا کنیم تا جمله بهتر و فصیح تر بشه شما ندیدید؟
    مرسی
    سلام به نظر من کلمه oly بار منفی دارد . شاید با تمرین کاربرد صحیح آن بر شما معلوم شود.با تمرین و تکرار ن.ع کلمات و محل آنها اتوماتیک ایجاد میشه.
    روش من برای گرامر دقت در متونی است که می خوانم ،من در نوشتن به فارسی سبک نگارشی دارم ، که بتدریج در حال تحول به توع انگلیسی آن است . شما ببینید سبک فکر و گفتارتان در واقع ظرف و مظروفتان چیست . کلمات در جملات پیشرفته بسان دکوراسیون منزلی هستند که اگرچه زیبا و قشنگ باشند اگر بسان تابلوی خوب در جای خود نصب نشده باشند آن جلوه و زیبایی را نشان نخواهند داد .
    توصیه من این است در هنگام خواندن فقط نخوانید به نوع نوشتن و نحوه نوشتن هم دقت کنید.
    البته من مبتذی هستم .

Member tesoke آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer & Information Sciences at the University of Delaware

سلام دوستان. من در یک سایت خارجی یکی از رایتینگ هام را دادم و یکی از افرادی که توی اون سایت خیلی هم واسه خودش ابهتی داشت (5000 کامنت داشت توی فروم و ساکن آمریکا هم بود) لطف کرد و رایتینگ من را تصحیح کرد. او در یک جمله ی من دو حرف اضافه که من جا انداخته بودم را اضافه کرد:

One day I saw [a] local newscast and [the] anchor related a weird statistics and said that: “Statisticians assert that more than 70 percent of job opportunities are in the capital and the other three big cities. It has led to increase in rate of migration to big cities.”

من با حرف a که اضافه کرده است مشکلی ندارم اما با the مشکل دارم. خب به نظر من وقتی که newscast ناشناخته است و به جاش از a استفاده کرده ام، خب گوینده ی خبر هم ناشناخته است دیگه و باید واسه اون هم از a استفاده کنیم. این سوال را از خودش پرسیدم که نظرم را رد کرد و این طوری جواب داد:

I think if local newscast should follow with "a", anchor should follow with "a" too. Am I wrong?
    I think you are wrong - usually there is more than one local newscast, but each newscast has only one anchor, the anchor - it would be like - "I saw a blue boat and the skipper was steering it"

یعنی یه جمله دیگه هم گفت که همون روند را داشت که قایق ناشناخته است اما ملوان قایق شناخته شده؟!؟! خب من این را نتونستم درک کنم؟ دوستان کسی میتونه کمکی کنه؟ این جمله واسه تمپلیت رایتینگ منه و میخوام حتما درستِ درست باشه، کسی میتونه کمک کنه؟ ممنون میشم.

2) یه ایراد دیگه هم از این جمله ام گرفته
    In conclusion, I think people,{no comma} living in big cities,{no comma} have better lives.
    خب من اینجا جمله ی آزاد یا موتلفه آورده ام و اونو توی دو تا ویرگول گذاشته ام. چرا این ویرگول¬ها غلطه؟ من این طوری یاد گرفته بودم که واسه جمله¬ی موتله از ویرگول استفاده میکردیم و فعلش را ingform می¬آوردیم و فاعل را هم حذف میکردیم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط tesoke نمایش پست ها
    سلام دوستان. من در یک سایت خارجی یکی از رایتینگ هام را دادم و یکی از افرادی که توی اون سایت خیلی هم واسه خودش ابهتی داشت (5000 کامنت داشت توی فروم و ساکن آمریکا هم بود) لطف کرد و رایتینگ من را تصحیح کرد. او در یک جمله ی من دو حرف اضافه که من جا انداخته بودم را اضافه کرد:

One day I saw [a] local newscast and [the] anchor related a weird statistics and said that: “Statisticians assert that more than 70 percent of job opportunities are in the capital and the other three big cities. It has led to increase in rate of migration to big cities.”

من با حرف a که اضافه کرده است مشکلی ندارم اما با the مشکل دارم. خب به نظر من وقتی که newscast ناشناخته است و به جاش از a استفاده کرده ام، خب گوینده ی خبر هم ناشناخته است دیگه و باید واسه اون هم از a استفاده کنیم. این سوال را از خودش پرسیدم که نظرم را رد کرد و این طوری جواب داد:

I think if local newscast should follow with "a", anchor should follow with "a" too. Am I wrong?
    I think you are wrong - usually there is more than one local newscast, but each newscast has only one anchor, the anchor - it would be like - "I saw a blue boat and the skipper was steering it"

یعنی یه جمله دیگه هم گفت که همون روند را داشت که قایق ناشناخته است اما ملوان قایق شناخته شده؟!؟! خب من این را نتونستم درک کنم؟ دوستان کسی میتونه کمکی کنه؟ این جمله واسه تمپلیت رایتینگ منه و میخوام حتما درستِ درست باشه، کسی میتونه کمک کنه؟ ممنون میشم.

2) یه ایراد دیگه هم از این جمله ام گرفته
    In conclusion, I think people,{no comma} living in big cities,{no comma} have better lives.
    خب من اینجا جمله ی آزاد یا موتلفه آورده ام و اونو توی دو تا ویرگول گذاشته ام. چرا این ویرگول¬ها غلطه؟ من این طوری یاد گرفته بودم که واسه جمله¬ی موتله از ویرگول استفاده میکردیم و فعلش را ingform می¬آوردیم و فاعل را هم حذف میکردیم؟
    خوشحال میشم بتونم کمکتون کنم. ببینید درست دارن میگن. سعی می کنم مثالی که می زنم واضح باشه. ببینید شما وقتی می گید من قایق رو دیدم این دربرگیرنده قایقران هم هست ( آیا میشه قایق رو دید اما قایقران رو نه؟) بنابراین the می گیره چون دیده شده و میشه شناخته شده. همین در مورد بالا هم صادقه. در واقع صورت زیرساختی این جمله اینه:
    ... (one day i saw a local newscast and the anchor (of the newscast
    چون این دو به هم ربط پیدا می کنن نمی تونید برای هر دو a بیاورید.
    در مورد دوم آیا می تونید عبارت بین دو ویرگول رو حذف کنید و معنای جمله کامل باشه؟ اگر میشه یعنی این عبارت اضافیه و اگر نمیشه یعنی جزئی از معنای اصلی جمله است و نباید بین دو ویرگول بیاد. موفق باشید

Junior Member

سلام
    ببخشید سوال گرامری داشتم
    1. درباره اینکه اینجا باید the باشه یا a
    توی ریدینگ میگه نقاشی به اسم کانر معروفترین نقاش دهه فلان بوده اما بعضی نقاشیاش انگار مال خودش نبوده. برای یکی از نقاشی ها 3 دلیل زیر وجود داره
    حالا توی جمله من که میخواد بگه تو ریدینگ چی گفته نوشتم:
    The reading is about three problems with a painting that challenges whether it is originally made by the German artist, Kaner.

درسته که با این فرض که درباره نقاش اونجا شنیدیم قبلش the بذارم؟
    برای نقاشی a باشه؟

2. تو همین جمله کل عبارت
    The reading is about three problems with a painting
    میشه فاعل برای فعل چلنج ؟ یعنی فعل باید s بگیره؟ یا چون سه تا مشکله فعل s نمیخواد؟

مرسی

Junior Member

سلام،
    امیدوارم حرفای من درست باشه:
    اولا به نظر من حرف اضافه with جاش رو اشتباه آوردی، باید بجای with، از of استفاده کنی
    دُیُم، the painting درستره، به این علت که بعدش Adjective Clause آوردی
    سوم، challenges درسته، چون فعل برای the painting هست
    (یاد آوری: جمله های شما، قبل از اینکه از AC استفاده کنی به این صورت بوده: (
    The reading is about three problems of a painting
    ) (The painting
    challenges whether it is originally made by the German artist, Kaner
    ))

نقل قول نوشته اصلی توسط heavenlyB نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید سوال گرامری داشتم
    1. درباره اینکه اینجا باید the باشه یا a
    توی ریدینگ میگه نقاشی به اسم کانر معروفترین نقاش دهه فلان بوده اما بعضی نقاشیاش انگار مال خودش نبوده. برای یکی از نقاشی ها 3 دلیل زیر وجود داره
    حالا توی جمله من که میخواد بگه تو ریدینگ چی گفته نوشتم:
    The reading is about three problems with a painting that challenges whether it is originally made by the German artist, Kaner.

درسته که با این فرض که درباره نقاش اونجا شنیدیم قبلش the بذارم؟
    برای نقاشی a باشه؟

2. تو همین جمله کل عبارت
    The reading is about three problems with a painting
    میشه فاعل برای فعل چلنج ؟ یعنی فعل باید s بگیره؟ یا چون سه تا مشکله فعل s نمیخواد؟

مرسی

Junior Member

میشه لطفا یه منبع خوب بای گرامر معرفی کنید که cluase ها رو خوب توضیح داده باشه. یک منبعی که بشه آنلاین دانلود کرد. ممنون میشم اگر سریع پاسخ بدید

ApplyAbroad Veteran
    Souri_RS آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Atmospheric Physicist at Harvard-Smithsonian

نقل قول نوشته اصلی توسط marjanh65 نمایش پست ها
    میشه لطفا یه منبع خوب بای گرامر معرفی کنید که cluase ها رو خوب توضیح داده باشه. یک منبعی که بشه آنلاین دانلود کرد. ممنون میشم اگر سریع پاسخ بدید
    سلام، هیچ وقت اون چیزی که تو یه کتاب میخونین، در اینترنت نمیتونین پیدا کنین.
    بهترین منبع کتاب Grammar in use برای کمبریج هست.
    اگر کامل و دقیق میخواین Clause هارو یاد بگیرین. Unit 53-59 جلد Advanced رو بگیرین. تو اینترنت هم قابل دانلوده (سایتهای فارسی زبان!)
    موفق باشی
    از هرگونه پاسخ گویی به سوالاتی که در سطح انجمن قابل پرسش‌اند به شکل پیام خصوصی معذورم.

سلام ببخشید .میدونم سوالم ابتداییه.من دوسال پیش تافل دادم الان یادم رفته همه چی
    این جمله درسته؟
    The ingredients added to the mixture
    یا حتما باید بگم
    The ingredients were added to the mixtureممنون میشم ج بدید.عجله نداشتم کتابا رو میخوندم
    حتی برای پیمودن طولانی ترین راهها باید با یک قدم شروع کنیم.پس بهونه رو کنار بذاریم و فقط شروع کنیم به خوندن.بعد از رسیدن متوجه خواهیم شد که راه اونقدرهم طولانی نبوده!

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط ABCDEFGHIJKLM نمایش پست ها
    سلام ببخشید .میدونم سوالم ابتداییه.من دوسال پیش تافل دادم الان یادم رفته همه چی
    این جمله درسته؟
    The ingredients added to the mixture
    یا حتما باید بگم
    The ingredients were added to the mixtureممنون میشم ج بدید.عجله نداشتم کتابا رو میخوندم
    سلام
    به نظرم دومی رو بگیم بهتره چون فاعل نداره این جمله و در واقع مجهول هست

Member
    رشته و دانشگاه
    حسابداری-شهید چمران(فوق لیسانس)

دوستان گرامر را برای تافل چطور باید خواند؟مجزا یا روش دیگه؟مرسی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)