صفحه 31 از 39 نخستنخست ... 21222324252627282930313233343536373839 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 301 تا 310 , از مجموع 386

موضوع: قوانین خانواده در نظام حقوقی کانادا

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Engineering - Senior Software Developer

پیش فرض پاسخ : قوانین خانواده در نظام حقوقی کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط yaaalda نمایش پست ها
    بله در ايران كه همواره ميتوان مهريه را به اجرا گذاشت ولي در صورتي اينكار مفيد است كه يا مرد در ايران اموالي داشته باشد و يا در ايران باشد و قصد خروج داشته باشد. در غير اين دو صورت اجرا گذاشتن مهريه بجز هزينه هيچ چيزي براي زن در پي ندارد. در حالتي كه زن و شوهري ايراني مقيم كانادا هستند و قصد جدايي دارند به نظر من به اجرا گذاشتن مهريه در دادگاه كانادايي ميتواند تنها چيزي باشد كه به زن كمك مي كند جهت مذاكره براي ثبت طلاق در ايران.
    كاركرد ديگر و بسيار مهم مهريه كه كمتر راجع به آن صحبت ميشود هم جبران كمبود ارث زن است. در قوانين كانادا ارث بر مبناي مذهب خاصي و يا جنسيت تقسيم نميشود و ساز و كار مخصوص خودش را دارد اما من فكر ميكنم اگر زوجي تمايل داشته باشند كه پس از فوت اموالشان طبق مذهبشان بينشان تقسيم گردد در صورت عدم در نظر گرفتن مهريه براي زن دچار خسران زيادي ميشود و البته در اين فرض ارث ديگر زن با شوهرش طرف نيست و ساير وراث طرف دعواي وي خواهند بود كه ممكن است آنها به هيچ عنوان گرايش مذهبي نداشته باشند و سهم الارث خود را طلب كنند. در نهايت حرف من اينست كه وجود قوانين مذهبي بد است، مهريه بد است، قوانين مرد سالارانه بدتر از هر دو تاي قبلي. ولي با شعار برابري و مبارزه جهت رفع تبعيض نبايد وضعيت زنان را از اين كه هست بدتر كنيم. اول آن قوانين تبعيض آميز بايد اصلاح شوند و سپس مهريه برداشته شود. ( نظر شخصي من بعنوان كسي كه مهريه بسيار اندكي دارد چون براي ثبت ازدواج نوشتن يك چيز حداقلي لازم بود!)
    کاملا موافقم. در کل هر قانونی که از مذهب میاد مشکل داره و بهتر اینه که همه قوانین اصلاح شه نه فقط موردی. استدلالتون کاملا منطقیه و بنده هم به عنوان کسی که نه به مهریه اعتقاد دارم نه حتی به ارث، اونو منطقی میبینم.
    ویرایش توسط Jill : March 30th, 2017 در ساعت 07:26 PM
    مدت اقامت در کانادا: بیش از 6 سال.
    به پیامهای خصوصی پاسخ داده نمیشود لطفا مواردتونو در فروم مطرح کنین.

دوستان من 2 سال هست که در کانادا رابطه common law هستم و به زودی قراره ازدواج کنم. در حال حاضر دنبال خرید خونه هستیم و بزودی خونه میخریم (البته قبل از ازدواج) و قراره داون پیمنت رو نامزدم بزاره و هر دو مرگیج رو با هم پرداخت کنیم. ایشون کانادایی هست و کاملا با قوانین اینجا آشناست ولی من کلا 3 ساله اومدم و قوانین رو هنوز فرصت مکردم کاملا آشنا بشم. ایشون گفته هر کسی به اندازه ای که تو خرید خونه پول میزاره همون قدر هم خونه بنامش باشه! چیزی که من شنیدم اینه که د رصورت جدایی دارایی های قبل از ازدواج افراد شامل متعلقات محسوب نمیشه و هر چیزی که در حین زندگی مشترک بدست اوده ملاک هست. کلا خیلی گیج کننده هست. من الان قراره تمام حقوقم رو بزارم برای قسط خونه. اونوقت چطور خونه به نام هر دو میشه؟ اگر یک موقع بخوایم جدا بشیم چون خونه رو قبل از ازدواج خریدیم ملاک دارایی ها محسوب نمیکنن؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط benita نمایش پست ها
    دوستان من 2 سال هست که در کانادا رابطه common law هستم و به زودی قراره ازدواج کنم. در حال حاضر دنبال خرید خونه هستیم و بزودی خونه میخریم (البته قبل از ازدواج) و قراره داون پیمنت رو نامزدم بزاره و هر دو مرگیج رو با هم پرداخت کنیم. ایشون کانادایی هست و کاملا با قوانین اینجا آشناست ولی من کلا 3 ساله اومدم و قوانین رو هنوز فرصت مکردم کاملا آشنا بشم. ایشون گفته هر کسی به اندازه ای که تو خرید خونه پول میزاره همون قدر هم خونه بنامش باشه! چیزی که من شنیدم اینه که د رصورت جدایی دارایی های قبل از ازدواج افراد شامل متعلقات محسوب نمیشه و هر چیزی که در حین زندگی مشترک بدست اوده ملاک هست. کلا خیلی گیج کننده هست. من الان قراره تمام حقوقم رو بزارم برای قسط خونه. اونوقت چطور خونه به نام هر دو میشه؟ اگر یک موقع بخوایم جدا بشیم چون خونه رو قبل از ازدواج خریدیم ملاک دارایی ها محسوب نمیکنن؟
    بهترین کار اینه که شما یه وقت از یک شرکت وکالتی برای مشاوره بگیرید و تمام سوالاتتون رو بپرسید و قانونی راهنماییتون کنن

Member Z_MOAZEMI آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    epidemiology

سلام به همگی. من همراه همسرم سال 2014 لند کردیم و بعد از یکسال اقامت در کانادا برگشتیم ایران. مشکلاتی که بین ما بوجود اومد باعث شد من بدون ایشون همرا ه دختر کوچولوم بیام کانادا (2016)و یکماه بعد از ورودم نامه seperation گرفتم و توی نامه قید شده که حضانت دخترم کامل با خودم هست و هیچ کمک مالی از طرف همسرم نمیگیرم. حالا که یکسال و نیم گذشته میخوام طلاق کانادایی بگیرم ولی ایا راهی هست که بتونم طلاق کانادایی رو توی ایران هم ثبت کنم. یعنی دردسر طلاق ایرانی رو دیگه نداشته باشم. چون بدون طلاق ایرانی عملا هیچوقت نمیتونم برگردم ایران، مطینا خودم و دخترم را ممنوع الخروج میکنه.
    و اینکه ایا من بدون حضور ایشون در کانادا بصورت غیابی میتونم طلاق کانادایی بگیرم؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط benita نمایش پست ها
    اون چيزي كه من شنيدم همين الان هم كه common law هستيد در واقع به چشم همون همسر ديده ميشيد كه فقط ازدواجتون را ثبت نكرديد.
    تو اين دوسال تكس را با هم فايل كرديد يا اونجا سينگل اعلام كرديد؟؟

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Z_MOAZEMI نمایش پست ها
    سلام به همگی. من همراه همسرم سال 2014 لند کردیم و بعد از یکسال اقامت در کانادا برگشتیم ایران. مشکلاتی که بین ما بوجود اومد باعث شد من بدون ایشون همرا ه دختر کوچولوم بیام کانادا (2016)و یکماه بعد از ورودم نامه seperation گرفتم و توی نامه قید شده که حضانت دخترم کامل با خودم هست و هیچ کمک مالی از طرف همسرم نمیگیرم. حالا که یکسال و نیم گذشته میخوام طلاق کانادایی بگیرم ولی ایا راهی هست که بتونم طلاق کانادایی رو توی ایران هم ثبت کنم. یعنی دردسر طلاق ایرانی رو دیگه نداشته باشم. چون بدون طلاق ایرانی عملا هیچوقت نمیتونم برگردم ایران، مطینا خودم و دخترم را ممنوع الخروج میکنه.
    و اینکه ایا من بدون حضور ایشون در کانادا بصورت غیابی میتونم طلاق کانادایی بگیرم؟
    حتی اگه طلاق رسمی ایرانی هم بگیرید ایشون میتونن دخترشون رو ممنوع الخروج کنن. حتی بعد از ۱۸ سالگی. مگر دخترتون با یک ایرانی ازدواج کنه و اجازه خروج دست همسرشون بیفته!

بله طلاق غیابی میتونید بگیرید. احتمالاً باید وکیل بگیرید. در مورد طلاق ایرانی اطلاعی ندارم.
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

من امیدوارم مشکل شما به زودی زود حل بشه
    خیلی ناراحت میشم این چیزا رو میخونم.

فقط اینکه بحث این قضیه قبلا ها شده.
    دوستمون خانم انیهو درست میفرماین
    ولی طبق این بند و این چیزها دختر شما بعد از هجده سال به مشکل نمیخورن برای خروج از ایران
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2414418

البته ناگفته نماند که من خودمم همین فکر رو میکردم و میکنم! که پدر حق داره که دخترو حتی بعد از هجده سالگی ممنوع الخروج کنه.

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط anihoo نمایش پست ها
    حتی اگه طلاق رسمی ایرانی هم بگیرید ایشون میتونن دخترشون رو ممنوع الخروج کنن. حتی بعد از ۱۸ سالگی. مگر دخترتون با یک ایرانی ازدواج کنه و اجازه خروج دست همسرشون بیفته!

بله طلاق غیابی میتونید بگیرید. احتمالاً باید وکیل بگیرید. در مورد طلاق ایرانی اطلاعی ندارم.
    خیلی وقته قانون عوض شده و دخترها بالای ۱۸ سال نیاز به اجازه پدر ندارند.
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Local Moderator

طلاق کانادایی نمیتونید تو ایران ثبت کنید چون ایران رای دادگاه اینجا قبول نداره . تنها راهش این بعد از طلاق کانادایی باید برگه های طلاق همراه شناسنامه دو طرف به واشینگتن برای ثبت بفرستید در غیر این صورت طلاق ثبت نمیشه

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    خیلی وقته قانون عوض شده و دخترها بالای ۱۸ سال نیاز به اجازه پدر ندارند.
    قانون تغییر نکرده از ابتدا جمهوری اسلامی دختر ها بعد از 18 سالگی بدون اجازه از پدر امکان اخذ گذرنامه و خروج از کشور داشته اند

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    البته ناگفته نماند که من خودمم همین فکر رو میکردم و میکنم! که پدر حق داره که دخترو حتی بعد از هجده سالگی ممنوع الخروج کنه.
    شما از قانون گذاران جمهوری اسلامی هم سخت گیر تر هستید؟
    اصولن کسی نباید کسی رو بتونه ممنوع خروج کنه
    این قوانین فقط باعث سو استفاده افراد میشود
    ویرایش توسط Pearson : January 3rd, 2018 در ساعت 10:38 PM

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)