صفحه 1 از 30 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 386

موضوع: قوانین خانواده در نظام حقوقی کانادا

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض قوانین خانواده در نظام حقوقی کانادا

نفقه مهریه و طلاق و حضانت بچه ها در کانادا
    USA/Case creation date: Aug 2013
    Clearance Received: March 2014
    CANADA/CIO: Jan 2010
    Medical: Jan
    2014
    Issue Date: May 2014

پیش فرض پاسخ : قوانین خانواده در نظام حقوقی کانادا

نرخ طلاق در کانادا بالاست (حدوداً نصف نرخ ازدواج) و سالانه حدود 70,000 زوج در این کشور از یکدیگر جدا می‌شوند. متاسفانه این مشکل در میان خانواده‌های ایرانی مهاجر نیز وجود دارد، بروز این مشکل در برخی خانواده‌های ایرانی رانظاره گرهستیم ومن ریشه اصلی مشکلات بزرگتری که متعاقباً زن یا مرد جدا شده با آن دست به گریبان می‌شود را عدم آشنایی با قوانین و شرایط طلاق، که با مقررات و قوانین طلاق ایران کلاً متفاوت است، می‌دانم. تجزیه و تحلیل دلایل و ریشه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، و یا حتی روانی بروز طلاق در خانواده‌های مهاجر نیاز به بحث‌های کارشناسی مفصلی دارد که در تخصص من نیست و قصد ورود به آن را ندارم. تنها هدف سلسله مطالبی که با عنوان "طلاق در کانادا" در این وبلاگ مشاهده خواهید کرد مرور کلی قوانین طلاق کانادا جهت آشنایی افرادی که قصد دارند به این کشور مهاجرت کنند و یا هموطنان عزیزی که در این کشور زندگی می‌کنند، می‌باشد. به نظر من طرح این نوع مطالب در این وبلاگ و وبلاگ‌هایی با موضوع مشابه ضروری است زیرا معتقدم کسی که قصد دارد به کشوری جدید مهاجرت کند باید حتی‌ الامکان با شرایط و شیوه کار و زندگی، فرهنگ و آداب و رسوم اجتماعی، و از همه مهمتر قوانین حاکم در کشور جدید (حتی مورد ناخوشایندی مانند طلاق) آشنا شود و با آشنایی و آمادگی کامل مهاجرت کند و در نتیجه با مشکلات کمتری روبرو شده و گام‌های مستحکم‌تر و موفق‌تری را در مسیر زندگی تازه خود بردارد.
    عبارت "همسر" در مطالب پیش رو به زن و یا شوهر می‌تواند اطلاق شود و قوانین مورد اشاره برای هر دو طرف به شکل مساوی قابل اجراست.
    2014

شرایط لازم جهت ارائه دادخواست طلاق
    در صورتی می‌توانید برای جدایی رسمی از همسر خود اقدام کنید که:

• ازدواج شما به شکل قانونی در کانادا یا هر کشور دیگری به ثبت رسیده باشد؛
    • قصد جدایی دائم از همسر خود را داشته و معتقدید که هیچ شانسی برای اینکه بتوانید بیش از این با یکدیگر زندگی کنید وجود ندارد، یا قبلا در حال زندگی جدا از همسر خود بوده و تمایلی به رجوع و ادامه زندگی با وی ندارید؛ و
    • شما یا همسرتان به مدت حداقل یک سال قبل از ارائه دادخواست طلاق در یکی از ایالت‌ها یا نواحی کانادا زندگی کرده باشید.

برای اینکه دادخواست طلاق را ارائه کنید لازم نیست شهروند کانادا بوده و تابعیت این کشور را اخذ کرده باشید.
    2014

شرایط لازم جهت گرفتن طلاق
    برای گرفتن طلاق باید نشان دهید که ازدواج‌تان با شکست مواجه شده یا اصطلاحا break down شده است. از نظر قانون، "شکست ازدواج" یا به عبارتی به بن بست رسیدن ازدواج در صورتی محرز است که یکی از موارد زیر اتفاق بیافتد:

• شما و همسرتان به مدت حداقل یک سال جدای از هم زندگی کرده و معتقدید که ازدواج‌تان به بن بست رسیده است و امکان سازش وجود ندارد؛ یا
    • همسرتان با شخص ثالثی ارتباط جنسی داشته و این عمل از نظر شما قابل چم‌ پوشی و بخشش نباشد؛ یا
    • همسرتان از لحاظ روحی و روانی یا جسمی و فیزیکی به شما ظلم و ستم روا داشته به نحوی که تحمل ادامه زندگی با وی از شما سلب شده است.
    2014

مورد آخر که اصطلاحا Cruelty نامیده می‌شود ممکن است مواردی همچون خشونت‌های فیزیکی و رفتارهایی که باعث اضطراب و نگرانی‌های شدید روحی و روانی می‌شود را شامل گردد.
    بیش از 80 درصد طلاق‌هایی که در کانادا به وقوع می‌پیوندد از نوع اول بوده و "شکست ازدواج" پس از آنکه زوجین یک سال جدا از هم زندگی کردند محرز می‌گردد. بر اساس قانون برای این نوع طلاق هیچ یک از طرفین نیازی ندارند که عدم امکان سازش را به اثبات برسانند یا ثابت کنند که طرف مقابل مقصر و باعث به بن بست رسیدن و شکست ازدواج بوده است؛ تنها یک سال زندگی جدا از هم "شکست ازدواج" را به اثبات می‌رساند. اما برای مورد دوم (خیانت همسر) و مورد سوم (بدرفتاری‌های فیزیکی و روانی) متقاضی طلاق باید بتواند ادعای خود را با ارائه مدارک و شواهد در دادگاه به اثبات برساند.
    2014

نقل قول نوشته اصلی توسط mo_eini نمایش پست ها
    مورد آخر که اصطلاحا Cruelty نامیده می‌شود ممکن است مواردی همچون خشونت‌های فیزیکی و رفتارهایی که باعث اضطراب و نگرانی‌های شدید روحی و روانی می‌شود را شامل گردد.
    بیش از 80 درصد طلاق‌هایی که در کانادا به وقوع می‌پیوندد از نوع اول بوده و "شکست ازدواج" پس از آنکه زوجین یک سال جدا از هم زندگی کردند محرز می‌گردد. بر اساس قانون برای این نوع طلاق هیچ یک از طرفین نیازی ندارند که عدم امکان سازش را به اثبات برسانند یا ثابت کنند که طرف مقابل مقصر و باعث به بن بست رسیدن و شکست ازدواج بوده است؛ تنها یک سال زندگی جدا از هم "شکست ازدواج" را به اثبات می‌رساند. اما برای مورد دوم (خیانت همسر) و مورد سوم (بدرفتاری‌های فیزیکی و روانی) متقاضی طلاق باید بتواند ادعای خود را با ارائه مدارک و شواهد در دادگاه به اثبات برساند.
    سلام
    من تازه عضو شدم ویه سوال داشتم
    خواهر من با یکی از پسر های فامیل که توی کاناداست قصد ازدواج دارن وهمسر این آقا بعد چند بار خیانت بهش 5ماه پیش با حضور شاهدان به وسیله پلیس از خونه این آقا رفته بیرون والان در مراحله امضاء نهایی طلاق هستند ، حالا که این خانوم از قصد ازدواج مجدد این آقا خبر دار شده وقتی برای بردن وسایل شخصیش آمده و وسایلشو برده رفته اداره پلیس وگفته این آقا منو تهدید به مرگ کرده و...با وجود دختر شون که بالا 18 سال هست وشاهد بوده که هیچ حرفی بین این دونفر زده نشده چه برسه به تهدید چون بعد از چند بار خیانت دیگه این خانم برای این خانواده مهم نیست که بخوان تهدیدش کنند، اما پلیس مراجعه کرده به خونه این آقا و در حضور دخترش دستگیرش کردن وبردنش بازداشت بهش کد دادن وبعد 5روز رفتن دادگاه واون خانم نیومده وبعد دوباره بردن زندان از بازداشگاه واین جور که دختر این آقا م گه قاضی رضایت خانم رو شرط کرده وگرنه 9 ماه و17 روز بهش زندانی میده با وجودی که نه این خانم شاهد داره ونه این آقا دستش به این خانم خورده که آثاری باشه حالا فکر می کنید چی میشه لطفاً منو راهنمایی کنید من نگران حال خواهرم هستم که قرار بوده این آقا عید بیان ایران وخواهر من نگرانه ، ممنونم از لطفتون (این آقا ساکن ساسکاتون هست وخانمشم ایرانیه دوتا بچه دختر وپسر بالا 18 سال دارن

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط yaldasetayesh نمایش پست ها
    سلام
    من تازه عضو شدم ویه سوال داشتم
    خواهر من با یکی از پسر های فامیل که توی کاناداست قصد ازدواج دارن وهمسر این آقا بعد چند بار خیانت بهش 5ماه پیش با حضور شاهدان به وسیله پلیس از خونه این آقا رفته بیرون والان در مراحله امضاء نهایی طلاق هستند ، حالا که این خانوم از قصد ازدواج مجدد این آقا خبر دار شده وقتی برای بردن وسایل شخصیش آمده و وسایلشو برده رفته اداره پلیس وگفته این آقا منو تهدید به مرگ کرده و...با وجود دختر شون که بالا 18 سال هست وشاهد بوده که هیچ حرفی بین این دونفر زده نشده چه برسه به تهدید چون بعد از چند بار خیانت دیگه این خانم برای این خانواده مهم نیست که بخوان تهدیدش کنند، اما پلیس مراجعه کرده به خونه این آقا و در حضور دخترش دستگیرش کردن وبردنش بازداشت بهش کد دادن وبعد 5روز رفتن دادگاه واون خانم نیومده وبعد دوباره بردن زندان از بازداشگاه واین جور که دختر این آقا م گه قاضی رضایت خانم رو شرط کرده وگرنه 9 ماه و17 روز بهش زندانی میده با وجودی که نه این خانم شاهد داره ونه این آقا دستش به این خانم خورده که آثاری باشه حالا فکر می کنید چی میشه لطفاً منو راهنمایی کنید من نگران حال خواهرم هستم که قرار بوده این آقا عید بیان ایران وخواهر من نگرانه ، ممنونم از لطفتون (این آقا ساکن ساسکاتون هست وخانمشم ایرانیه دوتا بچه دختر وپسر بالا 18 سال دارن
    دوست عزیز، اول از همه ایشون به یه وکیل خوب دارن. در این زمینه ماها نمیتونیم چندان کمک کنیم.

اما تا جایی که من میدونم در دادگاه نهایی که قرار حکم صادر بشه خانم باید حتما حضور داشته باشه. در ضمن اگر ایشون بلای خاصی سر خانم نیاورده باشه فقط باید 24 ساعت در زندان یا بازداشتگاه می بوده و نه تا الان!!! در ضمن تا زمان دادگاه نهایی خانم فقط می تونه restraining order پر کنه که آقا به منزل نزدیک نشه. در دادگاه نهایی اگر خانم همچنان بر ادعاهای خود باشد و هیچ آثاری از جراحت و یا شاهدی نداشته باشد منجر به کلاسهای Anger Management یا جریمه خواهد شد. اینهایی که گفتم بر اساس آمار و مطالعاتی که در این زمینه داشتم هست پس بهتره با یه وکیل خبره مشورت کنید
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    دوست عزیز، اول از همه ایشون به یه وکیل خوب دارن. در این زمینه ماها نمیتونیم چندان کمک کنیم.

اما تا جایی که من میدونم در دادگاه نهایی که قرار حکم صادر بشه خانم باید حتما حضور داشته باشه. در ضمن اگر ایشون بلای خاصی سر خانم نیاورده باشه فقط باید 24 ساعت در زندان یا بازداشتگاه می بوده و نه تا الان!!! در ضمن تا زمان دادگاه نهایی خانم فقط می تونه restraining order پر کنه که آقا به منزل نزدیک نشه. در دادگاه نهایی اگر خانم همچنان بر ادعاهای خود باشد و هیچ آثاری از جراحت و یا شاهدی نداشته باشد منجر به کلاسهای Anger Management یا جریمه خواهد شد. اینهایی که گفتم بر اساس آمار و مطالعاتی که در این زمینه داشتم هست پس بهتره با یه وکیل خبره مشورت کنید
    درود

اونجا ازدواج به صرف نیست گویا . به صرف ادعای یکی که تازه خیانت هم کرده، چطوری همسرشو (حالا 1 دقیقه) بازداشت می کنند یا جریمه؟ این دیگه واقعا مضحکه! این خیانت که ضربه روحیش واسه هر آدم cool هم صد برابر یک پرخاش معمولی یا داد کشیدنه جریمه نداره؟
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    درود

اونجا ازدواج به صرف نیست گویا . به صرف ادعای یکی که تازه خیانت هم کرده، چطوری همسرشو (حالا 1 دقیقه) بازداشت می کنند یا جریمه؟ این دیگه واقعا مضحکه! این خیانت که ضربه روحیش واسه هر آدم cool هم صد برابر یک پرخاش معمولی یا داد کشیدنه جریمه نداره؟
    خیر جریمه نداره.

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها

در اینجا (المان و فنلاند و کشورهای اسکاندیناویایی) تعداد قابل توجهی از native ها و permanent residents ها در مورد موارد این چنینی به من هشدارهای جدی دادند که اگر یک خانمی از من پیش پلیس شکایت کنه که مورد آزار قرار گرفته، بدلیل این که اون 1. دختر هست و 2. من خارجی هستم، پلیس و دادگاه اصلا زحمت تحقیق رو به خودشون نمیدن و خیلی راحت حرف اون دختر رو باور می کنند و پدر من اقای خارجی رو در میارن این چیزیه که در قانون نوشته نشده اما عملا اتفاق میوفته. وضعیت عملیه کانادا و امریکا چطوریه؟
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

صفحه 1 از 30 1234567891011 ... آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)