صفحه 33 از 39 نخستنخست ... 2324252627282930313233343536373839 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 321 تا 330 , از مجموع 386

موضوع: قوانین خانواده در نظام حقوقی کانادا

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : قوانین خانواده در نظام حقوقی کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط lionelmessi نمایش پست ها
    سلام به اساتید گرامی، یکی از دوستانم میخواد از همسرش در کانادا جدا بشه، میترسه که خانمش نصف پول ایشون رو در دادگاه طلب بکنه و مجبور بشه که اون مبلغ رو بده در حالیکه خانمش درآمدی نداشته تقریبا در کانادا، میخواد که پولش رو به حساب من بریزه، من دنبال بهانه هستم قبول نکنم، الان سوال اینه که 1- آیا این پولی که تو حساب دیگری رفته دیگه جزو اموال این دوستمون حساب نمیشه که بخواد در دادگاه نصف بشه؟ 2- بعدش این که آیا دادگاه بعدا ممکنه منو بخواد برای شهادت؟ واسم ممکنه دردسر درست کنه؟ 3- آیا اونا اصلا متوجه میشن که پول به حساب یکی دیگه ریخته شده واسه کلک زدن به دادگاه؟ دوباره به جرم کلاهبرداری واسم دردسر نشه آخه واقعنشم دوستم داره کلک میزنه دیگه ولی میخواد بگه از ایران بدهی داشتم به ایشون دادم قبل اینکه اموالم تقسیم بشه؟ (آقا پارانوید شدم بخدا)

این کار کلاهبرداری است و وکلا میتوانند در این شرایط صورت تراکنشهای بانکی را درخواست کنند بخصوص اگر همسر ایشون مظنون بشه که پول زیادی از حساب ایشون خارج شده. ایشون مجبور خواهد شد سندی در مورد بدهی ارائه کنه و اینکار شما رو هم بدردسر خواهد انداخت. دادگاه هم میتونه شما را برای شهادت بخواد و دیگه اونجا نمیشه دروغ گفت. نصف سرمایه ای که از زمان ازدواج بدست آوردن حق خانم ایشونه چه بیرون کار کرده باشه چه نکرده باشه.

سلام به اساتید گرامی، یکی از دوستانم میخواد از همسرش در کانادا جدا بشه، میترسه که خانمش نصف پول ایشون رو در دادگاه طلب بکنه و مجبور بشه که اون مبلغ رو بده در حالیکه خانمش درآمدی نداشته تقریبا در کانادا، میخواد که پولش رو به حساب من بریزه، من دنبال بهانه هستم قبول نکنم، الان سوال اینه که 1- آیا این پولی که تو حساب دیگری رفته دیگه جزو اموال این دوستمون حساب نمیشه که بخواد در دادگاه نصف بشه؟ 2- بعدش این که آیا دادگاه بعدا ممکنه منو بخواد برای شهادت؟ واسم ممکنه دردسر درست کنه؟ 3- آیا اونا اصلا متوجه میشن که پول به حساب یکی دیگه ریخته شده واسه کلک زدن به دادگاه؟ دوباره به جرم کلاهبرداری واسم دردسر نشه آخه واقعنشم دوستم داره کلک میزنه دیگه ولی میخواد بگه از ایران بدهی داشتم به ایشون دادم قبل اینکه اموالم تقسیم بشه؟ (آقا پارانوید شدم بخدا)
    صرف نظر از اینکه اینکار دوست شما رو به دردسر اضافه دچار خواهد کرد شما هم گرفتار قانون خواهید شد.

همانطور كه جناب قلوب فرمودند اينكار نه تنها در كانادا جرم است و ممكن است شما را به دردسر بياندازد بلكه براي دوستتان نيز راهگشا نخواهد بود. اين ادعا كه چون همسرم كار نكرده سهمي در اموال من ندارد در كانادا خريداري ندارد زيرا از نظر قانون مشاركت خانوادگي فقط محدود به درآمد نيست و بنابراين كليه مسائل در هنگام طلاق در نظر گرفته شده و بر اساس نظر قاضي يا در صورت توافق بين طرفين بر اساس توافق ( كه البته جهت منع هرگونه سواستفاده بايد به تاييد قاضي برسد) در خصوص تقسيم كليه اموال زندگي مشترك تصميم گيري ميشود. در خصوص پيشنهاد دوست شما مبني بر مخفي كردن قسمتي از اموال خدمتتان عرض كنم كه همانطور كه جناب قلوب فرمودند در زماني كه پروسه طلاق در جريان است در صورت اطلاع خانم يا وكيل ايشان هم آن اموال برگردانده ميشود هم شما ممكن است به دادگاه جهت شهادت فراخوانده شويد و در نظر داشته باشيد شهادت خلاف واقع جرم بسيار سنگيني است. اگر هم كه حقيقت را بگوييد كه شريك جرم دوستتان خواهيد بود.
    تنها نكته اي كه دوستان نگفتند اين است كه حتي اگر با اين شگرد دوستتان بدون تقسيم كردن اين اموال موفق به طلاق همسرش بشود، همواره در صورت كشف واقع احتمال ابطال راي دادگاه در خصوص تقسيم اموال و نفقه زن خواهد بود و اينطور نيست كه دوستتان فكر كند با خاتمه دادگاه موضوع تمام شده و به راحتي ميتواند از اموالش استفاده كند. رفرنس حرف من پرونده ( Rick v. Brandsema) هست كه در سال ٢٠٠٩ از سوي ديوان عالي كانادا اين راي را داده. تقريبا شبيه به داستان دوست شما است. آقا اموالش را مخفي كرده و مبلغ كمتري به همسرش پول داده. يكسال پس از نهايي شدن راي طلاق خانم از اين موضوع آگاه شده و تقاضاي ابطال راي دادگاه را داده و موضوع تا ديوان عالي كانادا رفته و در نهايت چنين راي داده شده كه چون اين آقا از ناآگاهي همسرش سواستفاده كرده و با سو نيت توافق تقسيم اموال را امضا كرده اين قرداد باطل است.
    بنظرم به دوستتان يادآور شويد كه اگر مايل است چنين تفكراتي داشته باشد ايران برايش جاي بسيار مناسبتري خواهد بود.

ApplyAbroad Hero

به تمام مواردي كه دوستان گفتن من هم اين را اضافه كنم كنم كه اگر تو دادگاه اثبات بشه كه حتي كار نكردن خانم توافقي بوده و مثلا كارنكرده كه تو خانه از بچه ها نگهداري كنه ، ممكنه دادگاه تعيين كنه كه تا مدتي شوهر به اين خانم مبلغي را تحت عنوان Spousal Support پرداخت كنه تا خانم بتونه زندگي عادي داشته باشه و دنبال كار بگرده و كار پيدا كنه.

Junior Member Willian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مکانیک سیالات

اگر امکانش هست به سوال بنده هم پاسخ بدید، آیا اگر همسر من بخواد که تو کانادا از من طلاق بگیرد و من نخوام که به این طلاق تن‌ بدم چونکه اصلا عقدم در ایران ثبت شده آیا ایشان میتواند مرا وادار به این کار کند، آیا دادگاه من رو تحت تعقیب قرار میدهد؟ ممنونم از زمان شما

نقل قول نوشته اصلی توسط Willian نمایش پست ها
    اگر امکانش هست به سوال بنده هم پاسخ بدید، آیا اگر همسر من بخواد که تو کانادا از من طلاق بگیرد و من نخوام که به این طلاق تن‌ بدم چونکه اصلا عقدم در ایران ثبت شده آیا ایشان میتواند مرا وادار به این کار کند، آیا دادگاه من رو تحت تعقیب قرار میدهد؟ ممنونم از زمان شما
    اگر مقیم یا شهروند کانادا هستید، شما به هیچ نحوی نمی‌تونید مانع این بشید که همسرتون ازتون طلاق بگیره (چیزی به اسم «حق طلاق» اینجا برای کسی تغریف نشده)
    منظورتون رو از تحت تعقیب متوجه نمی‌شم.. ولی اگر منظورتون از لحاظ مالی هست، طبق قانون کانادا اموالی که بعد از ازدواح کسب کردید، نصفش متعلق به همسر شماست و وکیل ایشون می‌تونه مراتب قانونی رو برای این موضوع طی کنه

ApplyAbroad Hero

در ادامه نوشته هاي دوستمون اضافه كنم كه اگر موظف به پرداخت پولي به همسر باشيد و پرداخت نكنيد و از شما به دادگاه شكايت كنه ، دادگاه ميفرسته براي كالكشن و CRA يه نوت ميزاره روي اكانت شما و اجازه نميدن هيچ كدام از بنفيت ها را بگيريد و مرحله به مرحله ميرن جلو و خلاصه يه كاري ميكنن كه مجبور به پرداخت بشيد.

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

اینجا صحبت بر سر مسائل مالیه فقط وگرنه معنی نمیده شما کسی رو مجبور کنید با شما زندگی کنه. اگه میبینید بعضی برای طلاق مشکلاتی دارند همه‌ش یا مسائل مالیه یا حضانت بچه‌ها که اونم قوانینش واضحه.
    تحت تعقیب هم نداریم. دادگاه رای بر طلاق صادر میکنه. دنبال شما که نمیکنن.
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

Junior Member Willian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مکانیک سیالات

نقل قول نوشته اصلی توسط .:HoDa:. نمایش پست ها
    اگر مقیم یا شهروند کانادا هستید، شما به هیچ نحوی نمی‌تونید مانع این بشید که همسرتون ازتون طلاق بگیره (چیزی به اسم «حق طلاق» اینجا برای کسی تغریف نشده)
    منظورتون رو از تحت تعقیب متوجه نمی‌شم.. ولی اگر منظورتون از لحاظ مالی هست، طبق قانون کانادا اموالی که بعد از ازدواح کسب کردید، نصفش متعلق به همسر شماست و وکیل ایشون می‌تونه مراتب قانونی رو برای این موضوع طی کنه
    آیا این قانون فقط برای اونایی که PR یا سیتیزن هستند صادق هست یا برای دانشجوی International هم صدق میکند؟ یعنی همسر من میتواند طبق قوانین کانادا از من طلاق بگیرد و من هم باید اموالم رو نصف کنم؟ ما حدود چهار سال هست که در کانادا (ونکوور) هستیم و هنوز حتی برای PR اپلای هم نکردیم.

آیا این قانون فقط برای اونایی که PR یا سیتیزن هستند صادق هست یا برای دانشجوی International هم صدق میکند؟ یعنی همسر من میتواند طبق قوانین کانادا از من طلاق بگیرد و من هم باید اموالم رو نصف کنم؟ ما حدود چهار سال هست که در کانادا (ونکوور) هستیم و هنوز حتی برای PR اپلای هم نکردیم.
    That, I'm not sure...

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)