صفحه 10 از 39 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 386

موضوع: قوانین خانواده در نظام حقوقی کانادا

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به فرهنگ و آداب و رسوم کانادایی ها

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    دوستان کلا این موضوع داره شر میشه. من فقط خواستم قوانین رو به دوستانی که تازه تشریف میارن گوشزد کنم و هر دو طرف رو از اینکار باز دارم البته در شرایط معمولی
    درود

نه قرار هم نبود از اول شر بشه که! همونطور خانومهای گرامی به خاطر قوانینی که در ایران هست و تبعیض آمیز می دونند احساس آرامشش می کنند در اونجا ، خب آقایان هم بهتره به حقوق خودشون اونجا آگاه باشند. نه لوس بازیه ، نه ترسه، نه از روی کینه است. کلا اشراف بر حقوق چیز بدی نیست. متاسفانه برخی دوستان فکر می کنند که باید حتما دل پری داشت که در این مورد سوال پرسید. ولی خب قوانین رو دونستنش بهتر از ندونستنشه. مثلا همین موضوعاتی که شما گفتیدو. فرض کنید جر و بحث می شه، هر دو به هم توهین می کنند خانومه چون آسیب پذیرتره تماس می گیره پلیس، پلیس هم میاد می ندازت جایی که عرب نی انداخت یعنی یک جورایی بهتره اینطور موارد خانم هر چی گفت مرد ساکت شد بعد یک مدت مرد دید تحمل نمی کنه بره دادگاه خونواده . یعنی در مسالمت حل بشه. منظورم اینه که احتمالا با این سری از مشکلات بیشتر سروکار داریم اون طرف تا با بحثی مثل انعام دادن به گارسون (که البته اونم بسیار مهمه). کلا مرد می تونه از پلیس به دلیل بازداشت اشتباه که یکطوری توهین محسوب می شه شکایت کنه؟
    ویرایش توسط M1KE : February 1st, 2013 در ساعت 11:00 PM دلیل: حذف بخش های نامرتبط
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hooran نمایش پست ها
    1. قوانین از کجا می آیند ؟ قوانین را عقلا و دانشمندان هر جامعه وضع می کنند .چکیده عقلای جامعه نحوه رتق و فتق امور آن جامعه را با قوانین تدوین می کنند .
    در همه جوامع لزوما اینطورنیست. در کشورهای غیر دمکراتیک معمولا افراد قدرتمند در تدوین قوانین نقش عمده ای بازی میکنند و در کشورهای دمکراتیک نظر عمومی عامه یا اکثریت مردم. کار عقلا و دانشمندان ممکن است توضیح دادن روشهای مختلف باشد ولی در تدوین و تصویب نهایی نمایندگان توده مردم تصمیم گیری میکنند.

Senior Member hooran آواتار ها

زنان ما در تولید و تربیت مردان خشن سهم عمده ای دارند . میگی نه بروید به این رسم تعیین جنسیت جنین به منظور پسر شدن بچه نگاهی بکنید ، چون نیک نظر کرد پر خویش در او دید
    نقل قول نوشته اصلی توسط sama7452 نمایش پست ها
    راستشو بخواین من آشنایی چندانی با مسائل حقوقی ندارم ولی توی مملکت گل و بلبل خودمون، شاهد بودم خانمی رو که با چشم گریون ناچار شد کارش رو ترک کنه و خونه نشین بشه. چرا؟ چون همسر مهربانشون پاشدن اومدن امور اداری کارخونه و گفتن دوست ندارن!!!!!! که همسرشون کار کنن. اونم توی محیطی که همه کارگرا خانم بودن! میفرمودن که زیر سر خانمشون بلند میشه! وقتی یک نفر دیگه به این راحتی میتونه کسی رو استثمار کنه، نباید بقول شما ( دور ازجون) دندش نرم شه بره کار کنه؟!
    وقتی برای خروج از مرز، طبق قوانین موجود همسر یا ولی باید اظهارنظر کنه و خود اون خانم بزعم شرع، فاقد عقلانیت لازم برای تصمیم گیری هست، دیگه نمیشه فقط یه طرف قضیه رو نگاه کرد. وقتی سهم اناث از ماترک والدین نصف سهم ذکوره، دیگه گلایه آقایون بابت چیه؛ من نمیفهمم. خداروشکر که ماها توی خانواده هایی بزرگ شدیم که همه تحصیلکرده بودن و این مسائل رو نداشتیم ولی بادرنظر گرفتن فقر فرهنگی که متاسفانه توی جامعه ایرانی بوفور دیده میشه، هرکدوم از این مطالب مشکلاتی رو ایجاد میکنه که عاقبتش فقط شکنجه طولانی مدته برای زنانی که اسیر خانوادشون هستن.
    همینم بگم و رفع زحمت کنم: یکبار توی بیمارستانی رفته بودم برای دیدن یک دوست پزشک. خانمی اومده بود اونجا که سیاه و کبود از کتکای شوهرش بود. با لب ورم کرده و دندون شکسته داشت بزور تلاش میکرد که همه غذاش رو تا ته بخوره و سعی میکرد شاد باشه. دلیلش رو ازش پرسیدم. جوابش این بود: الان که برگردم خونه باید دوباره کتک بخورم. یه نیرویی باید به بدنم برسونم که تحمل دستای سنگین شوهرم رو داشته باشم.
    بنظرتون این صحیحه؟

Banned

پیش فرض پاسخ : قوانین خانواده در نظام حقوقی کانادا

در مورد بحث روابط خانواده و کلا روابط زن و مرد در فرهنگ غرب دوستان این فایل رو بخونند بدرد بخور هست به صورت ریشه ای تا زمان خودش توضیح مبسوط داده جناب "راسل".
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Member
    رشته و دانشگاه
    برق - صنعتی شریف

خیلی جالبه ، این صفحه در عرض دو روز 27 تا پست داشته ، البته با این پست من 28 تا. فک کنم واسه خودش رکوردیه. داستان بالا گرفته ها.... ادامه بدید دوستان.
    در هر صورت تبادل نظر و اطلاعات که به این روش صحیح و با احترام متقابل صورت می گیره ، قابل تقدیره. ممنون از همه....

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Aerospace Engineering

دوستان کلا این موضوع داره شر میشه. من فقط خواستم قوانین رو به دوستانی که تازه تشریف میارن گوشزد کنم و هر دو طرف رو از اینکار باز دارم البته در شرایط معمولی
    اتفاقا وجود همچين بحثي خيلي خوبه. از دوست عزيزي که اينجارو معرفي کردن ممنون. وجود قوانين و اشراف به اون باعث ميشه که زن و مرد به حقوق هم احترام بذارن.
    ويزا: 8 اپريل 2012
    گرچه منزل بس خطرناک است و مقصد بس بعيد................ هيچ راهي نيست کان را نيست پايان غم مخور

Member maraljoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

بله مثل اینکه ثبت میشه. بعد از کلی خوندن مطالب عجیب غریب به نتایج زیر رسیدم.
    1- همسر می تونه برای موارد زیر شکایت کنه
    assault : حتی شامل حول دادن هم میشه!!!
    توهین کردن در خانه.
    تحت محدودیت بودن مثلا مانع از کار همسر شدن یا مانع از جایی رفتن همسر
    و ...
    نتیجه گیری:
    ....
    خانوما اینجا کلا با ایران فرق میکنه. سعی کنید به پلیس زنگ نزنید چون بعد از اون دیگه دست شما نیست و کلا زندگیتون از هم میپاشه و حتما مد نظر داشته باشید که با این اقدام اولین کسی صدمه میخوره خود شما هستید مگر اینکه بخواید خدای ناخواسته طلاق بگیرید. کلا: چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی.
    ببخشید من به عنوان یه خانم متوجه توصیه اتون نشدم ؛یعنی میگین الان چون اینجا کلا با ایران فرق داره سعی کنم تو خونه ام هل بخورم و توهین بشنوم و به میل همسرم اینجا برم اونجا نرم ولی به پلیس زنگ نزنم چون اولین صدمه رو خودم میخورم و اون اینه که خدای ناخواسته اون زندگی بهشتی ایی که توش همسرم هل ام میده و توهین میکنه و میگه برو اینور نرو اونور از هم میپاشه و اینکار عاقلانه نیست و پشمانی به بار میاره !؟ .....الان این از چه نظر عاقلانه نیست و اصولا برای چه کسی پشیمانی به بار میاره بنظرتون ؟ ....

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط maraljoon نمایش پست ها
    ببخشید من به عنوان یه خانم متوجه توصیه اتون نشدم ؛یعنی میگین الان چون اینجا کلا با ایران فرق داره سعی کنم تو خونه ام هل بخورم و توهین بشنوم و به میل همسرم اینجا برم اونجا نرم ولی به پلیس زنگ نزنم چون اولین صدمه رو خودم میخورم و اون اینه که خدای ناخواسته اون زندگی بهشتی ایی که توش همسرم هل ام میده و توهین میکنه و میگه برو اینور نرو اونور از هم میپاشه و اینکار عاقلانه نیست و پشمانی به بار میاره !؟ .....الان این از چه نظر عاقلانه نیست و اصولا برای چه کسی پشیمانی به بار میاره بنظرتون ؟ ....
    ببینید من به هر دو طرف توصیه کردم و قوانین رو گوشزد کردم حالا ممکنه این اطلاعات بدرد کسی بخوره و یا اینکه من رو به هر چیزی متهم کنن!!!! .... والا خیلیها همیشه جنبه منفی قضیه رو نگاه می کنند و ممکنه این که منفی گرایی دامنگیرشون بشه!!!!! برخی ها هم مثبت نگاه میکنند به زندگی به راستی که اینان از رستگارانند.
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط maraljoon نمایش پست ها
    درود

خب طبیعتا اون زندگی که شما، من (یا هر کس دیگری) به دفعات یا مکررا هل داده شود، توهین بشنود و... شاید بهتر باشه تموم شه. فکر می کنم نظر دوستمون این بود که بهتره با یکی دو مورد از این دست اتفاقات پای پلیس وسط کشیده نشه که یک زندگی مشترک پاشیده نشه ( چون خب نظایر این کم صبری در برابر اتفاقات ناهنجار رو می تونه طرف مقابل داشته باشه). البته خب شایدم باید پاشیده بشه ،
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering

1- اگه دارایی شوهر به اندازه مهر نباشه قستی میشه ؟ چقدر از جقوقشو باید قسط بده؟
    2-اگر در ایران رای مبنی بر دادن ماهانه یک سکه صادر شده باشه کانادا با اون رای چطور رفتار میکنه؟
    کد رشته:2145 ،اقدام: از طریق وکیل، فایل نامبر دوم :Jan 10, 2010 , ارسال به ورشو: December 12, 2011، اين پراسس: February 7, 2012، مدیکال بهمراه آپدیت: September 4, 2012، پاس ریکوئست: January 9, 2013 و بلاخره اخذ ویزا: January 21, 2013

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)