صفحه 11 از 39 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 386

موضوع: قوانین خانواده در نظام حقوقی کانادا

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : قوانین خانواده در نظام حقوقی کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط farhads نمایش پست ها
    1- اگه دارایی شوهر به اندازه مهر نباشه قستی میشه ؟ چقدر از جقوقشو باید قسط بده؟
    2-اگر در ایران رای مبنی بر دادن ماهانه یک سکه صادر شده باشه کانادا با اون رای چطور رفتار میکنه؟
    فکر نمیکنم روال مشخصی برای این موضوع خاص وجود داشته باشه و به نظر قاضی دادگاه برخواهدگشت ولی گمان من اینه که مثل هرنوع بدهی عادی با اون برخورد میشه یعنی اگر دارایی تون در حد بدهی تون نباشه و خودتون نتونید با طلبکار برای پرداخت قسطی به توافق برسید باید اعلام ورشکستگی کنید و پروسه مربوطه را که احتمالا شامل قسط بندی و غیره میشه طی کنید. در مورد پذیرش رای دادگاه های ایران هم احتمالا خیلی به نظز قاضی دادگاه و تطبیق اون یا قوانین کانادا برخواهد گشت.

Senior Member hooran آواتار ها

پرسش دارم از دوستان دانا و آگاه بسیار ممنون خواهم بود اگر عنایت کنند و پاسخی بدهند :

اگر خانواده لند کنند، وهزار بار زبونم لال و گوش شیطون کر و ... برای مین اپلیکانت اتفاق ناگواری بیافتد و از دیار فانی به سوی دیار باقی پرواز کند ( محض مطایبه: به دلیل هول داده شدن توسط خانم محترم و خوردن به گوشه مبل، یا به علت غم و غصه از مظومیت مفرط و یا انجماد در داخل اتومبیل در دمای زیر منهای 20 درجه ) تکلیف خانواده و همسر و فرزند چی می شود ؟ پرسشم در مرحله PR است .

نقل قول نوشته اصلی توسط hooran نمایش پست ها
    پرسش دارم از دوستان دانا و آگاه بسیار ممنون خواهم بود اگر عنایت کنند و پاسخی بدهند :

اگر خانواده لند کنند، وهزار بار زبونم لال و گوش شیطون کر و ... برای مین اپلیکانت اتفاق ناگواری بیافتد و از دیار فانی به سوی دیار باقی پرواز کند ( محض مطایبه: به دلیل هول داده شدن توسط خانم محترم و خوردن به گوشه مبل، یا به علت غم و غصه از مظومیت مفرط و یا انجماد در داخل اتومبیل در دمای زیر منهای 20 درجه ) تکلیف خانواده و همسر و فرزند چی می شود ؟ پرسشم در مرحله PR است .
    در اين صورت همسرى كه هل داده احتمالن به منطقه قطب شمال ناحيه چاقوى زرد تبعيد ميشود و كودكان به يتيم خانه انتقال ميابند

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    فکر نمیکنم روال مشخصی برای این موضوع خاص وجود داشته باشه و به نظر قاضی دادگاه برخواهدگشت ولی گمان من اینه که مثل هرنوع بدهی عادی با اون برخورد میشه یعنی اگر دارایی تون در حد بدهی تون نباشه و خودتون نتونید با طلبکار برای پرداخت قسطی به توافق برسید باید اعلام ورشکستگی کنید و پروسه مربوطه را که احتمالا شامل قسط بندی و غیره میشه طی کنید. در مورد پذیرش رای دادگاه های ایران هم احتمالا خیلی به نظز قاضی دادگاه و تطبیق اون یا قوانین کانادا برخواهد گشت.
    درود

ممکنه مجبور بشیم هم مهریه رو بدیم و هم اون 50 درصدو؟ یعنی قانون هر دو کشور به این شکل عادلانه!! اجرا بشه؟ اگه آره اردوگاه کار اجباری کولاگهای شوروی سابق واسه ما آقایون جای بهتری به نظر می رسه تا کانادا و کشورهای مشابه (kidding)
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    درود

ممکنه مجبور بشیم هم مهریه رو بدیم و هم اون 50 درصدو؟ یعنی قانون هر دو کشور به این شکل عادلانه!! اجرا بشه؟ اگه آره اردوگاه کار اجباری کولاگهای شوروی سابق واسه ما آقایون جای بهتری به نظر می رسه تا کانادا و کشورهای مشابه (kidding)
    در ایران هم تا همین چند وقت قبل همینطور بود. اصولا مهریه ربطی به جدایی ندارد و عندالمطالبه بود. مطابق عقدنامه های رسمی ایران تا همین چند سال پیش (نمونه اش مال خودم) هم مهریه باید داده میشد و هم بعدش 50 درصد دارایی (البته کلی شرط و شروط هم داشت و در اکثر موارد اینقدر خانواده ها به خانم بیچاره فشار میاوردند که نه فقط سهم 50 درصد بلکه مهریه اش را هم ببخشد و جانش را خلاص کند). الان که دیگر عندالمطالبه را برداشته اند و کل قضیه را پاک کرده اند.

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    در ایران هم تا همین چند وقت قبل همینطور بود. اصولا مهریه ربطی به جدایی ندارد و عندالمطالبه بود. مطابق عقدنامه های رسمی ایران تا همین چند سال پیش (نمونه اش مال خودم) هم مهریه باید داده میشد و هم بعدش 50 درصد دارایی (البته کلی شرط و شروط هم داشت و در اکثر موارد اینقدر خانواده ها به خانم بیچاره فشار میاوردند که نه فقط سهم 50 درصد بلکه مهریه اش را هم ببخشد و جانش را خلاص کند). الان که دیگر عندالمطالبه را برداشته اند و کل قضیه را پاک کرده اند.
    درود

خب اون قانون که خیلی عجیب بود ولی با توجه به قوانین بسیار محدود کننده و عجیبتری مثل حق حضانت، حق طلاق ، حق ازدواج مجددوو... قابل توجیه بود.
    پس هر دو در کانادا برقرارند؟ چقدر عجیبه که این اونجا برقرار می مونه. از بین این قوانین ازدواج در ایران فقط یکی همین مهریه اونجا هنوز برقرار می مونه؟
    البته به نظر من دادن مهریه با توجه به قوانین اونجا واقعا عجیب و مضحکه
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    درود

خب اون قانون که خیلی عجیب بود ولی با توجه به قوانین بسیار محدود کننده و عجیبتری مثل حق حضانت، حق طلاق ، حق ازدواج مجددوو... قابل توجیه بود.
    پس هر دو در کانادا برقرارند؟ چقدر عجیبه که این اونجا برقرار می مونه. از بین این قوانین ازدواج در ایران فقط یکی همین مهریه اونجا هنوز برقرار می مونه؟
    البته به نظر من دادن مهریه با توجه به قوانین اونجا واقعا عجیب و مضحکه
    منظور من این نبود که کانادا مستقیما قانون ایران رو اجرا کنه، بلکه اینکه ممکنه قاضی اون موضوع رو هم در نظر بگیره. بهرحال مهریه یک بدهی است مستقل از مساله طلاق، در نتیجه زن میتونه مدعی بشه که مرد بهش بدهی داره. حالا قاضی ممکنه حالتهای مختلفی رو در نظر بگیره مثلا یک قاضی ممکنه به مرد بگه باید بدهیت را بدی ولی قاضی دیگری ممکنه بگه خانم باید بره در همون ایران شکایت کنه و طلبش رو بگیره یا اینکه اصلا بگویند که مهریه هم جزو دارایی است و تقسیم میشود.. فکر نمیکنم در کانادا رویه واحدی در این مورد وجود داشته باشه. البته من خودم اطلاعات حقوقی زیادی ندارم ولی مثلا میشود دیتابیس دادگاههای کانادا را نگاه کرد و دید آیا مورد مشابهی بوده یا نه.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

در ادامه تحقیقات من در زمینه قوانین حقوقی خانواده به نکته جالبی در مورد طلاق بر خوردم(البته مال استان آلبرتا هست):در همون صفحه به نکات جلب دیگه ای هم اشاره کرده.
    یه مورد دیگه الان یادم اومد و نمیدونم کجا خوندمش اینه که اگر فردی علیه همسرش شکایت کرده باشه و پرونده در criminal court تشکیل بشه و بخواد در family court از همسرش طلاق بگیره میتونه از اون پرونده همسرش به نفع خودش سو استفاده کنه.
    دوستان دقت کنید نه گفتم خانوم و نه آقا. پس نیاید اینجا من رو متهم کنید و ...
    در ضمن این موارد رو هم فقط برای دانستن گفتم نه خدای نکرده برای عملی کردن. چرا که دانستن بهتر از ندانستن است.
    دارم واسه خودم یه حقوقدان میشم.اینطوری که شنیدم وکالت درآمد خوبی داره
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

پیش فرض پاسخ : راهنمای روزهای اول برای تازه واردان به كانادا

این جملات قرمز رنگ رو دوستان کانادا نشین تایید می کنند؟...در مورد بقیه متن هم اگر نظری هست، بفرمایید...

اختلاف تو هر خانواده ا پیش میاد. زن و شوهر صداشون میره بالا. اون هم توی خونه های کانادا که اینقد دیوارها نازک است که صدای .........با زنتون رو تا دوتا خونه انور تر همه همسایه ها میشنون. بعد از چن سال زندگی مشترک یک روز دواتون میشه و ممکنه یک قندون هم به سمته یکی پرتاب بشه. صداتون که میره بالا همسایه ها زنگ میزنن پلیس. اون موقه است که پلیس سری میاد. زن رو میبر تو یک اتاق مرد رو تو یک اتاق و یک پلیس زن با زنه و یک پلیس مرد با مرده شروع میکنه حرف زدن به زنه میگن که از نظره ما این مرده خطرناک است و درست نیست که شما با هم تو یک خونه با هم زندگی کنید. و یک شکایات نامه هم تنظیم میشود و همینجا استارتش خورده میشود.
    زنه صبح بر اعسابش مسلت میشود میگوید این اراجیف یعنی چی؟ خطرناک یعنی چی؟ من ٢٠ سال است که دارم با این مرد زیره یک سقف زندگی میکنم، من شکایتم را پس میگیرم. دولت میگوید تو شکایتت را هم که پس بگیری دولت از حقه خودش نمیگذرد.این آدم صلاحیت سرپرستی بچه ها را ندارد.
    همیشه اولین چیزی که به یک مهاجره تازه وارد در مراکزه دولتی تفهیم میشود حقه طلاقش است. از این صد ها کانال تلویزییون هیچ برنامه ای نیست که ازدواج را تبلیغ کند. بر عکس بعضی کلیپ ها کلیپ های خیلی جذاب هم هستند که جدا شدن پارتنر ها یا زوج هارا تبلیغ میکنند.

متن کامل در منبع
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

Member maraljoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

پیش فرض پاسخ : راهنمای روزهای اول برای تازه واردان به كانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط dexoey نمایش پست ها
    این جملات قرمز رنگ رو دوستان کانادا نشین تایید می کنند؟...در مورد بقیه متن هم اگر نظری هست، بفرمایید...

اختلاف تو هر خانواده ا پیش میاد. زن و شوهر صداشون میره بالا. اون هم توی خونه های کانادا که اینقد دیوارها نازک است که صدای .........با زنتون رو تا دوتا خونه انور تر همه همسایه ها میشنون. بعد از چن سال زندگی مشترک یک روز دواتون میشه و ممکنه یک قندون هم به سمته یکی پرتاب بشه. صداتون که میره بالا همسایه ها زنگ میزنن پلیس. اون موقه است که پلیس سری میاد. زن رو میبر تو یک اتاق مرد رو تو یک اتاق و یک پلیس زن با زنه و یک پلیس مرد با مرده شروع میکنه حرف زدن به زنه میگن که از نظره ما این مرده خطرناک است و درست نیست که شما با هم تو یک خونه با هم زندگی کنید. و یک شکایات نامه هم تنظیم میشود و همینجا استارتش خورده میشود.
    زنه صبح بر اعسابش مسلت میشود میگوید این اراجیف یعنی چی؟ خطرناک یعنی چی؟ من ٢٠ سال است که دارم با این مرد زیره یک سقف زندگی میکنم، من شکایتم را پس میگیرم. دولت میگوید تو شکایتت را هم که پس بگیری دولت از حقه خودش نمیگذرد.این آدم صلاحیت سرپرستی بچه ها را ندارد.
    همیشه اولین چیزی که به یک مهاجره تازه وارد در مراکزه دولتی تفهیم میشود حقه طلاقش است. از این صد ها کانال تلویزییون هیچ برنامه ای نیست که ازدواج را تبلیغ کند. بر عکس بعضی کلیپ ها کلیپ های خیلی جذاب هم هستند که جدا شدن پارتنر ها یا زوج هارا تبلیغ میکنند.

متن کامل در منبع
    یعنی شما میفرمایید کسی که قندون پرت میکنه صلاحیت نگه داری بچه ایی رو داره ؟ فکر بفرمایید یک نفر آدم بالغ یکعدد قندون به اون وزن و ابعاد رو برداره و با تمام قوا پرتاب کنه به طرف یک نفر آدم دیگه ، اونوقت انتظار دارین به همچین کسی که نمیتونه رفتار خودش رو سرپرستی کنه حق سرپرستی یه آدم دیگه رو هم بدن ؟
    والا آدم عاقل سرپرستی گربه اشم دست همچین آدمی نمیسپره ، چه برسه بچه عزیز تر از جونشو ...
    ویرایش توسط maraljoon : February 14th, 2013 در ساعت 01:30 AM

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)