صفحه 12 از 39 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 386

موضوع: قوانین خانواده در نظام حقوقی کانادا

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

پیش فرض پاسخ : راهنمای روزهای اول برای تازه واردان به كانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط maraljoon نمایش پست ها
    یعنی شما میفرمایید کسی که قندون پرت میکنه صلاحیت نگه داری بچه ایی رو داره ؟ فکر بفرمایید یک نفر آدم بالغ یکعدد قندون به اون وزن و ابعاد رو برداره و با تمام قوا پرتاب کنه به طرف یک نفر آدم دیگه ، اونوقت انتظار دارین به همچین کسی که نمیتونه رفتار خودش رو سرپرستی کنه حق سرپرستی یه آدم دیگه رو هم بدن ؟
    والا آدم عاقل سرپرستی گربه اشم دست همچین آدمی نمیسپره ، چه برسه بچه عزیز تر از جونشو ...
    حالا این بابا یک مقداری اغراق کرده که کاملا هم از متنش معلومه. اما من بیشتر سوالم متوجه داد و بیداده. یعنی اگر یک زن و شوهری چند دقیقه با هم داد و بداد کنند ( نه خیلی بلند اما خب مشاجره بین هر کسی پیش میاد) واقعا همسایه های کانادایی اینقدر سریع زنگ می زنن پلیس بیاد؟
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

Senior Member

والا منکه تا به حال دو سه مورد داد و بیداد و ناسزا شنیدم بین خانم و آقای همسایه و در دو محله مختلف که در یک موردش هم نیمه شب و بسیار صدا بالا بود. حتی یکیش فکر میکنم با درگیری فیزیکی همراه بود چون صدایی اومد ولی بعدش آقا تا مدت زیادی داشت طلب بخشش می کرد. ولی خلاصه اما هیچوقت خبری از پلیس و اینها نشد.

نقل قول نوشته اصلی توسط dexoey نمایش پست ها
    حالا این بابا یک مقداری اغراق کرده که کاملا هم از متنش معلومه. اما من بیشتر سوالم متوجه داد و بیداده. یعنی اگر یک زن و شوهری چند دقیقه با هم داد و بداد کنند ( نه خیلی بلند اما خب مشاجره بین هر کسی پیش میاد) واقعا همسایه های کانادایی اینقدر سریع زنگ می زنن پلیس بیاد؟
    Culture lives in everything we do

Member maraljoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط dexoey نمایش پست ها
    خب خدارو شکر که شما قصد ندارین سرپرستی یه بچه رو بسپرین به کسی که ناراحتی اعصابی چیزی داره ، در مورد زنگ زدن به پلیس والا این موارد رو من بنوعی شاهد بودم ، یه آقایی که با پاش زد توی دهن سگ اش البته خیلی آروم که مثلا بیا اینور واستا چرا اونجا واستادی ، مغازه داری که صحنه رو دیده بود زنگ زد پلیس و اومدن سگه رو نجات دادن بردن، خانمی که بچه رو توی ماشین گذاشته بود و رفته بود به قول خودش یه دقیقه دیگه بیاد عابرینی که رد میشدن زنگ زدن به پلیس اونم اومد بچه رو نجات داد ، و بچه زیر یکسالی که توی خونه به مدت 20 دقیقه داشت گریه میکرد و صداش قطع نمیشد و ظاهرا کسی اهمیت نمیداد خلاصه یکی از همسایه ها زنگ زد و اون رو هم پلیس اومد جمع کرد برد ، یه خانم و آقا هم که دعواشون بالا گرفته بود و خانومه زنگ زد 911 گفت بیایین نجاتم بدین پلیس هم دو دقیقه ایی ریخت توی خونه ول کن هم نبود هرچی خانمه میگفت ببخشید اشتباه شد .... ظاهرا اینجا حریم خصوصی معنیش این نیست که چهار دیواری اختیاری میتونم بزنم کس و کارم و با قندون بکشم به کسی هم ربطی نداره ، ظاهرا به بقیه خیلی هم ربط داره ...
    آهان یه مورد دیگه هم مادره بچه هاش رو توی خونه میزد و ویشگون میگرفت که مثلا خوب درس بخونن ، یه روز از مدرسه مادره رو خواستن عوض دستت درد نکنه بهش اخطار دادن اگه دوباره تکرار کنه سرپرستی بچه ها رو ازش میگیرن ....
    ... فکر هم میکنم تبلیغ طلاق واسه اینه که به مردم یاد بدن که "وقتی نمیتونین همدیگه رو تحمل کنین ، کسی هم مجبورتون نکرده ، بجای فحش دادن و داد و فریاد و آدم کشی و پرت کردن وسایل خطرناک میتونین خیلی متمدنانه جدا از هم زندگی کنین ،بفرمایید این هم راه و روشش" ..... so اون هم هیچ بدی نداره و خیلی هم حرکت قشنگی هستش ...
    ویرایش توسط maraljoon : February 14th, 2013 در ساعت 05:03 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط maraljoon نمایش پست ها
    .... ظاهرا اینجا حریم خصوصی معنیش این نیست که چهار دیواری اختیاری میتونم بزنم کس و کارم و با قندون بکشم به کسی هم ربطی نداره ، ظاهرا به بقیه خیلی هم ربط داره ...
    آهان یه مورد دیگه هم مادره بچه هاش رو توی خونه میزد و ویشگون میگرفت که مثلا خوب درس بخونن ، یه روز از مدرسه مادره رو خواستن عوض دستت درد نکنه بهش اخطار دادن اگه دوباره تکرار کنه سرپرستی بچه ها رو ازش میگیرن ....
    ... فکر هم میکنم تبلیغ طلاق واسه اینه که به مردم یاد بدن که "وقتی نمیتونین همدیگه رو تحمل کنین ، کسی هم مجبورتون نکرده ، بجای فحش دادن و داد و فریاد و آدم کشی و پرت کردن وسایل خطرناک میتونین خیلی متمدنانه جدا از هم زندگی کنین ،بفرمایید این هم راه و روشش" ..... so اون هم هیچ بدی نداره و خیلی هم حرکت قشنگی هستش ...
    اما من می گم اینها خیلی هاش می تونه نقض حریم خصوصی باشه.
    هیچ کسی مثل یک مادر نمی تونه سرپرستی بچه هاش را داشته باشه، حتی اگر گاهی اونها را کتک بزنه (منظور من کشتن بچه زیر کتک نیست). ضمناً طبق قوانین کانادا، شما حق تنبیه بدنی بچه تون را دارید، به شرطی که فقط با دست این کار انجام بشه، تو سر و صورت بچه نزنید و به قصد کشت (دیوانه وار ) نباشه.
    قرار نیست چون اینجا کانادا هست، همه چیش عالی و بدون نقص باشه. ضمناً به نظر من اصلاً جالب نیست که بگیم طلاق خیلی حرکت قشنگی هست. اگر هم می بینید که دولت این قدر از طلاق حمایت می کنه، به خاطر آن هست که دو نفر مجرد (در مقایسه با زن و شوهر یک خانواده) مالیات بیشتری می دهند. البته این یکی از دلایلش هست و هزار تا دلیل پنهان دیگه دارد.
    آن که حقیقت را نمی داند، فقط بی شعور است، اما آن که حقیقت را می داند و آن را دروغ می نامد، تبهکار است (برتولت برشت)

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط h10h10 نمایش پست ها
    اما من می گم اینها خیلی هاش می تونه نقض حریم خصوصی باشه.
    هیچ کسی مثل یک مادر نمی تونه سرپرستی بچه هاش را داشته باشه، حتی اگر گاهی اونها را کتک بزنه (منظور من کشتن بچه زیر کتک نیست). ضمناً طبق قوانین کانادا، شما حق تنبیه بدنی بچه تون را دارید، به شرطی که فقط با دست این کار انجام بشه، تو سر و صورت بچه نزنید و به قصد کشت (دیوانه وار ) نباشه.
    قرار نیست چون اینجا کانادا هست، همه چیش عالی و بدون نقص باشه. ضمناً به نظر من اصلاً جالب نیست که بگیم طلاق خیلی حرکت قشنگی هست. اگر هم می بینید که دولت این قدر از طلاق حمایت می کنه، به خاطر آن هست که دو نفر مجرد (در مقایسه با زن و شوهر یک خانواده) مالیات بیشتری می دهند. البته این یکی از دلایلش هست و هزار تا دلیل پنهان دیگه دارد.
    تعریف حریم خصوصی در کانادا تا جایی است که به رفتار با دیگران ارتباط پیدا نکند. رفتار با سایر افراد (بچه ها، همسر و غیره) جزو حریم خصوصی نیست و حد این رفتار توسط قانون کانادا معین میشه. البته گفته باشم اینطور هم نیست که دولت مراقب نشسته باشه تا در اولین فرصت بچه هاتون را از چنگتون دربیاره. ترجیح عمده شون اینه که حتی افرادی که متهم به بدرفتاری میشوند با آموزش و تحت نظارت مددکارها بچه هاشون رو بزرگ کنند و اگر هم لازم شد که بچه ها را بگیرند و به کسی بسپارند، آشناها یا مثلا پدر بزرگ و مادربزرگ اولویت دارند. کسی که سرپرستی بچه هاش رو بطور دائمی ازش بگیرند حتما مشکل بسیار عمده ای داشته.

درمورد طلاق هم این موضوع یک امردولتی نیست و دولت نقش چندانی در آن نداره. قوانین کاملا روشنه و افراد خودشون تصمیم میگیرند که جدا بشوند یا زندگی کنند.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    تعریف حریم خصوصی در کانادا تا جایی است که به رفتار با دیگران ارتباط پیدا نکند. رفتار با سایر افراد (بچه ها، همسر و غیره) جزو حریم خصوصی نیست و حد این رفتار توسط قانون کانادا معین میشه. البته گفته باشم اینطور هم نیست که دولت مراقب نشسته باشه تا در اولین فرصت بچه هاتون را از چنگتون دربیاره. ترجیح عمده شون اینه که حتی افرادی که متهم به بدرفتاری میشوند با آموزش و تحت نظارت مددکارها بچه هاشون رو بزرگ کنند و اگر هم لازم شد که بچه ها را بگیرند و به کسی بسپارند، آشناها یا مثلا پدر بزرگ و مادربزرگ اولویت دارند. کسی که سرپرستی بچه هاش رو بطور دائمی ازش بگیرند حتما مشکل بسیار عمده ای داشته.

درمورد طلاق هم این موضوع یک امردولتی نیست و دولت نقش چندانی در آن نداره. قوانین کاملا روشنه و افراد خودشون تصمیم میگیرند که جدا بشوند یا زندگی کنند.
    کلا من معتقدم که آدم هر جا زندگی میکنه باید از قوانینش اطلاع داشته باشه. اگر قوانینش بده و نمیتونه تحمل کنه بهتره مهاجرت کنه (این موضوع مهاجرت حتی در قرآن، سوره نسا هم اومده) و اگر میتونه تحمل کنه پس میمونه. متاسفانه ماها که تازه از ایران اومدیم هنوز هزم خیلی از قوانین برای ما سخته حتی اگر درست باشه. در ضمن هیچ جا مدینه فاضله نیست و خوبی بدیهایی داره که همیشه باید نسبی مقایسه کرد و نه مطلق.
    حالا سوال من اینجاست آیا نمیشه بچه رو طوری بدون نیشگون و یا تنبیه بدنی تربیت کرد؟ شاید بشه! البته نمیگم لوس بارش بیاریم. شاید بشه از طریق تنبیه رفتاری و یا حتی تشویق، تربیت کرد؟ شاید لازم باشه کمی از روانشناسی کودک اطلاع کسب کنیم. البته این رو هم باید گفت که بچه نازپرورده نه بدرد خودش میخره نه به درد جامعه. به هر حال باید تمام جوانب رو در نظر گرفت.
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

پیش فرض پاسخ : قوانین خانواده در نظام حقوقی کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط mo_eini نمایش پست ها
    مورد آخر که اصطلاحا Cruelty نامیده می‌شود ممکن است مواردی همچون خشونت‌های فیزیکی و رفتارهایی که باعث اضطراب و نگرانی‌های شدید روحی و روانی می‌شود را شامل گردد.
    بیش از 80 درصد طلاق‌هایی که در کانادا به وقوع می‌پیوندد از نوع اول بوده و "شکست ازدواج" پس از آنکه زوجین یک سال جدا از هم زندگی کردند محرز می‌گردد. بر اساس قانون برای این نوع طلاق هیچ یک از طرفین نیازی ندارند که عدم امکان سازش را به اثبات برسانند یا ثابت کنند که طرف مقابل مقصر و باعث به بن بست رسیدن و شکست ازدواج بوده است؛ تنها یک سال زندگی جدا از هم "شکست ازدواج" را به اثبات می‌رساند. اما برای مورد دوم (خیانت همسر) و مورد سوم (بدرفتاری‌های فیزیکی و روانی) متقاضی طلاق باید بتواند ادعای خود را با ارائه مدارک و شواهد در دادگاه به اثبات برساند.
    سلام
    من تازه عضو شدم ویه سوال داشتم
    خواهر من با یکی از پسر های فامیل که توی کاناداست قصد ازدواج دارن وهمسر این آقا بعد چند بار خیانت بهش 5ماه پیش با حضور شاهدان به وسیله پلیس از خونه این آقا رفته بیرون والان در مراحله امضاء نهایی طلاق هستند ، حالا که این خانوم از قصد ازدواج مجدد این آقا خبر دار شده وقتی برای بردن وسایل شخصیش آمده و وسایلشو برده رفته اداره پلیس وگفته این آقا منو تهدید به مرگ کرده و...با وجود دختر شون که بالا 18 سال هست وشاهد بوده که هیچ حرفی بین این دونفر زده نشده چه برسه به تهدید چون بعد از چند بار خیانت دیگه این خانم برای این خانواده مهم نیست که بخوان تهدیدش کنند، اما پلیس مراجعه کرده به خونه این آقا و در حضور دخترش دستگیرش کردن وبردنش بازداشت بهش کد دادن وبعد 5روز رفتن دادگاه واون خانم نیومده وبعد دوباره بردن زندان از بازداشگاه واین جور که دختر این آقا م گه قاضی رضایت خانم رو شرط کرده وگرنه 9 ماه و17 روز بهش زندانی میده با وجودی که نه این خانم شاهد داره ونه این آقا دستش به این خانم خورده که آثاری باشه حالا فکر می کنید چی میشه لطفاً منو راهنمایی کنید من نگران حال خواهرم هستم که قرار بوده این آقا عید بیان ایران وخواهر من نگرانه ، ممنونم از لطفتون (این آقا ساکن ساسکاتون هست وخانمشم ایرانیه دوتا بچه دختر وپسر بالا 18 سال دارن

نقل قول نوشته اصلی توسط mo_eini نمایش پست ها
    مورد آخر که اصطلاحا Cruelty نامیده می‌شود ممکن است مواردی همچون خشونت‌های فیزیکی و رفتارهایی که باعث اضطراب و نگرانی‌های شدید روحی و روانی می‌شود را شامل گردد.
    بیش از 80 درصد طلاق‌هایی که در کانادا به وقوع می‌پیوندد از نوع اول بوده و "شکست ازدواج" پس از آنکه زوجین یک سال جدا از هم زندگی کردند محرز می‌گردد. بر اساس قانون برای این نوع طلاق هیچ یک از طرفین نیازی ندارند که عدم امکان سازش را به اثبات برسانند یا ثابت کنند که طرف مقابل مقصر و باعث به بن بست رسیدن و شکست ازدواج بوده است؛ تنها یک سال زندگی جدا از هم "شکست ازدواج" را به اثبات می‌رساند. اما برای مورد دوم (خیانت همسر) و مورد سوم (بدرفتاری‌های فیزیکی و روانی) متقاضی طلاق باید بتواند ادعای خود را با ارائه مدارک و شواهد در دادگاه به اثبات برساند.
    ببخشید این آقا وکیل هم داره که وکیل خانوادگیشون بوده در 10 سالی که ساکن کانادا هستند

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط yaldasetayesh نمایش پست ها
    سلام
    خواهر من با یکی از پسر های فامیل که توی کاناداست قصد ازدواج دارن وهمسر این آقا بعد چند بار خیانت بهش 5ماه پیش با حضور شاهدان به وسیله پلیس از خونه این آقا رفته بیرون والان در مراحله امضاء نهایی طلاق هستند ، حالا که این خانوم از قصد ازدواج مجدد این آقا خبر دار شده وقتی برای بردن وسایل شخصیش آمده و وسایلشو برده رفته اداره پلیس وگفته این آقا منو تهدید به مرگ کرده و...با وجود دختر شون که بالا 18 سال هست وشاهد بوده که هیچ حرفی بین این دونفر زده نشده چه برسه به تهدید چون بعد از چند بار خیانت دیگه این خانم برای این خانواده مهم نیست که بخوان تهدیدش کنند، اما پلیس مراجعه کرده به خونه این آقا و در حضور دخترش دستگیرش کردن وبردنش بازداشت بهش کد دادن وبعد 5روز رفتن دادگاه واون خانم نیومده وبعد دوباره بردن زندان از بازداشگاه واین جور که دختر این آقا م گه قاضی رضایت خانم رو شرط کرده وگرنه 9 ماه و17 روز بهش زندانی میده با وجودی که نه این خانم شاهد داره ونه این آقا دستش به این خانم خورده که آثاری باشه حالا فکر می کنید چی میشه لطفاً منو راهنمایی کنید من نگران حال خواهرم هستم که قرار بوده این آقا عید بیان ایران وخواهر من نگرانه ، ممنونم از لطفتون (این آقا ساکن ساسکاتون هست وخانمشم ایرانیه دوتا بچه دختر وپسر بالا 18 سال دارن
    دوست عزیز، اول از همه ایشون به یه وکیل خوب دارن. در این زمینه ماها نمیتونیم چندان کمک کنیم.

اما تا جایی که من میدونم در دادگاه نهایی که قرار حکم صادر بشه خانم باید حتما حضور داشته باشه. در ضمن اگر ایشون بلای خاصی سر خانم نیاورده باشه فقط باید 24 ساعت در زندان یا بازداشتگاه می بوده و نه تا الان!!! در ضمن تا زمان دادگاه نهایی خانم فقط می تونه restraining order پر کنه که آقا به منزل نزدیک نشه. در دادگاه نهایی اگر خانم همچنان بر ادعاهای خود باشد و هیچ آثاری از جراحت و یا شاهدی نداشته باشد منجر به کلاسهای Anger Management یا جریمه خواهد شد. اینهایی که گفتم بر اساس آمار و مطالعاتی که در این زمینه داشتم هست پس بهتره با یه وکیل خبره مشورت کنید
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط yaldasetayesh نمایش پست ها
    سلام
    همینجوری الکی که نمیشه واسه ی یکی ۹ ماه زندان ببرن بدون هیچ شاهدی و اثباتی...
    حالا انشالله که درست میگن اون آقا ولی بهتره شما به این راحتی هر حرفی رو باور نکنید.. معمولا دو طرف دعوا وقتی ماجرا رو تعریف میکنن با اصل داستان ماجرا فرق میکنه. کمی هم خواهرتون بیشتر دقت کنن بهتره.
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)