صفحه 15 از 39 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 386

موضوع: قوانین خانواده در نظام حقوقی کانادا

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

پیش فرض پاسخ : قوانین خانواده در نظام حقوقی کانادا

درود
    چقدر عدم اشراف بر قوانین همیشه مشکل ساز می شه (یک موردش این قانون ترانسفر هست که حق طبیعی دانشجوهاست برخی از دوستان مرتب پیوست اخلاقی بهش می زنند یکیش هم همین قوانین خانواده). تو یک جامعه قانون محور ندونستن این موارد ممکنه بلایی رو سر هر فردی بیاره که سالها زیر بارش له بشه. این قوانین جایی به صورت مکتوب فارسی (در مورد کانادا آمریکا یا بقیه جاها ولو به صورت خلاصه) یا انگلیسی آورده شده؟
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    درود
    چقدر عدم اشراف بر قوانین همیشه مشکل ساز می شه. تو یک جامعه قانون محور ندونستن این موارد ممکنه بلایی رو سر هر فردی بیاره که سالها زیر بارش له بشه. این قوانین جایی به صورت مکتوب فارسی (در مورد کانادا آمریکا یا بقیه جاها ولو به صورت خلاصه) یا انگلیسی آورده شده؟
    منظورتون از کدام قوانین هست؟ بعضی موارد مثل این بدرفتاری از سوی پلیس جهت دراپ شدن پرونده به عنوان یک تریک وکیلها به حساب میاد و تنها با ترکیب چند قانون غیر مرتبط به هم به این نکته رسیدن!! بله در ایران خودمون هم قوانینی هست که کسی با دونستن اونا خوب میتونه ....
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

درود
    چقدر عدم اشراف بر قوانین همیشه مشکل ساز می شه. تو یک جامعه قانون محور ندونستن این موارد ممکنه بلایی رو سر هر فردی بیاره که سالها زیر بارش له بشه. این قوانین جایی به صورت مکتوب فارسی (در مورد کانادا آمریکا یا بقیه جاها ولو به صورت خلاصه) یا انگلیسی آورده شده؟

درود

برای کانادا یادم هست 5/6سال پیش داداشم از انقلاب خرید به فارسی (چون خودم نخریدم یادم نیست اسم کتابها چی بود دقیقا) اون موقع میخواستیم تازه تشکیل پرونده بدیم ...

یکی از اون کتابها روالش این طور بود که از زمانی که هنوز وارد خاک کانادا نشدی تا موقعی که سیتیزن محسوب میشی روال حقوقی رو کامل توضیح داده بود

بقیه هم در مورد این که چگونه قرارداد از هر نوعی بنویسین ملک تجاری ، مسکونی ، بیمه درمان ، مالیات و ...

کتابهای خیلی خوب و جامعی بودن .. انگلیسیش هم حتما موجود هست

موفق باشید
    " همه ی ما
    فقط حسرت بی پایان یک اتفاق ساده ایم
    که جهان را بی جهت
    یک جور عجیبی جدی گرفته ایم ! " ​سيّد علی صالحی

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    منظورتون از کدام قوانین هست؟ بعضی موارد مثل این بدرفتاری از سوی پلیس جهت دراپ شدن پرونده به عنوان یک تریک وکیلها به حساب میاد و تنها با ترکیب چند قانون غیر مرتبط به هم به این نکته رسیدن!! بله در ایران خودمون هم قوانینی هست که کسی با دونستن اونا خوب میتونه ....
    بله یکیش این می تونه باشه. وقتی قانون محور اصلی جامعه باشه فراتر از اون از خودمون انتظار داشتن ببخشید ولی به نظرم باعث می شه به بقیه کولی بدیم!
    به خصوص مایی که تا لحظه مرگ غریبه محسوب می شیم براشون. من اینقدر ماجراهای تلخ ایرانی های مهاجر رو از این واون؛ آشناو دوست تا این وبسایتهاشون خوندم که بابت ندونستن یک قانون زندگیشون به تباهی کشیده شده . از اونهایی که بابت قرصهای آرامش بخش چند ماهی رو در زندانهای امارات بودند گرفته تا کسایی که زندگی و همه چیزشون بابت ندونستن برخی قوانین از بین رفته. در حالیکه اگر قوانین رو می دونستند می تونستند به جای ضربه خوردن ازاونها به نفع خودشون بهره ببرند.

ممنونم arnavz چک می کنم. ببینم همچنین کتابی وجود داره.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

درود
    چقدر عدم اشراف بر قوانین همیشه مشکل ساز می شه (یک موردش این قانون ترانسفر هست که حق طبیعی دانشجوهاست برخی از دوستان مرتب پیوست اخلاقی بهش می زنند یکیش هم همین قوانین خانواده). تو یک جامعه قانون محور ندونستن این موارد ممکنه بلایی رو سر هر فردی بیاره که سالها زیر بارش له بشه. این قوانین جایی به صورت مکتوب فارسی (در مورد کانادا آمریکا یا بقیه جاها ولو به صورت خلاصه) یا انگلیسی آورده شده؟
    ترنسفر چیه؟
    آن که حقیقت را نمی داند، فقط بی شعور است، اما آن که حقیقت را می داند و آن را دروغ می نامد، تبهکار است (برتولت برشت)

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    با در نظر گرفتن مطالبی که فرمودید بنظر میرسه هنوز اصولا کار به مرحله دادگاه نرسیده بلکه در مرحله بازداشت و وثیقه گذاری (bail hearing) است. قاضی که موضوع ضمانت و وثیقه گداری رو بررسی میکنه لزوما همون قاضی که پرونده نهایی رو بررسی میکنه نیست. اینکه وثیقه رو قبول نکردند به این معنی نیست که ایشون در دادگاه محکوم شده. الان وکیلشون قاعدتا باید درگیر کار ضمانت و آزادکردن ایشون تا زمان دادگاه باشد. این پرونده ممکنه ماهها طول بکشه ومطمئن باشید قاضی هم یکطرفه و بدون بررسی پرونده حکم نخواهد داد.

با وجود این توصیه بنده به خانواده شما اینه که لزوما مطالبی رو که از خانواده ایشون میشنوید باور نکنید و بیشتر سابقه ایشون رو بررسی کنید. برای بنده خیلی عجیب است که یک نفر بقول خودش مدیر کارخانه و دارای وکیل در کانادا و آشنا به سیستم هنوز نتونسته بعد از ده روز با وثیقه خودش رو آزاد کنه. شاید خیلی اطلاعات دیگر هست که به شما و خواهرتون نداده اند. بیشتر در مورد ایشون تحقیق کنید و به صرف گفته بچه های ایشون هم اعتماد نکنید.

سلام وسال نو مبارک
    من خودم تونستم تلفنی در بازداشت با این آقا صحبت کنم خانمش دو سه روز قبل از آمدن وبردن لباسها ووسایلش برای آخرین بار یه سر آمده در خونه وتوی حیاط وبه بهونه این که بچه ها دلشون برات تنگ شده بعد این آقا هم گفته از این جا برو ونمی خوام ببینمت یه بار دیگه این دور وبر ها ببینمت روت اسید می پاشم اون خانم هم قبلش مبایلشو روی ضبط گذاشته وکل این حرفارو ضبط کرده وبرده برای پلیس پلیس داده ترجمه چون فارسی صحبت می کردن ودو روز بعد که برای آخرین بار رفته ولباسها و وسایلشو برده وهیچ اتفاق نیوفتاده پلیس چند ساعت بعد به جرم همین حرفا بازداشتش کرده و وکیل هم می گه چون این خانم گفته من امنیت جانی ندارم وثیقه برای آزادی تا روز دادگاه قبول نمی کنند، وهمه تلاششون اینه که رضایت خانم بگیرند یا این که قاضی پرونده طلاق که آشنا هست بیا برای دادگاه چند روز دیگه این آقا هیچ سوء پیشینه نه با کسی داره نه با خانمش حالا فکر می کنید قاضی به این که این خانم با برنامه ریزی آمده واین آقارو تحریکش کرده که عصبانی بشه و این حرفارو برنه و از قبل روی ضبط اینها کار کرده رو در نظر می گیره ؟فکر می کنید آخر چی می شه؟همون 9 ماه بهشون زندانی میدن؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط yaldasetayesh نمایش پست ها
    سلام وسال نو مبارک
    من خودم تونستم تلفنی در بازداشت با این آقا صحبت کنم خانمش دو سه روز قبل از آمدن وبردن لباسها ووسایلش برای آخرین بار یه سر آمده در خونه وتوی حیاط وبه بهونه این که بچه ها دلشون برات تنگ شده بعد این آقا هم گفته از این جا برو ونمی خوام ببینمت یه بار دیگه این دور وبر ها ببینمت روت اسید می پاشم اون خانم هم قبلش مبایلشو روی ضبط گذاشته وکل این حرفارو ضبط کرده وبرده برای پلیس پلیس داده ترجمه چون فارسی صحبت می کردن ودو روز بعد که برای آخرین بار رفته ولباسها و وسایلشو برده وهیچ اتفاق نیوفتاده پلیس چند ساعت بعد به جرم همین حرفا بازداشتش کرده و وکیل هم می گه چون این خانم گفته من امنیت جانی ندارم وثیقه برای آزادی تا روز دادگاه قبول نمی کنند، وهمه تلاششون اینه که رضایت خانم بگیرند یا این که قاضی پرونده طلاق که آشنا هست بیا برای دادگاه چند روز دیگه این آقا هیچ سوء پیشینه نه با کسی داره نه با خانمش حالا فکر می کنید قاضی به این که این خانم با برنامه ریزی آمده واین آقارو تحریکش کرده که عصبانی بشه و این حرفارو برنه و از قبل روی ضبط اینها کار کرده رو در نظر می گیره ؟فکر می کنید آخر چی می شه؟همون 9 ماه بهشون زندانی میدن؟
    پس حالا موضوع روشن شد. حرف این آقا کاملا جرمه و بهانه برنامه ریزی یا عدم برنامه ریزی طرف مقابل هم تاثیری نداره. عذر میخوام ولی بنظر من دادگاه در مورد یک آدم وحشی که تهدید به اسیدپاشیدن کنه کوتاه نمیاد. هرچی هم ادعای برنامه ریزی بودن کنه و بخواد تقصیر رو گردن خانم بندازه بدتر خواهد شد. با عذرخواهی و نشون دادن اینکه پشیمونه ممکنه تخفیفی بگیره ولی من فکر میکنم بهرحال بدون زندان از این قضیه درنمیره.
    ویرایش توسط ghlobe : March 25th, 2013 در ساعت 04:52 PM

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

سلام وسال نو مبارک
    ببینید حرفهای این آقا کاملا جرمه و بد جرمی هست. حتی اگر خانم هم رضایت بده چندان تاثیری در پرونده نداره چون یه مدرک مستدل وجود داره.
    اگر فقط همین مورد تهدید باشه به احتمال زیاد زمان زندانی کمتر از 9 ماه هست(بر اساس آمار عرض میکنم که در یه سایتی دیده بودم) اما اگر باز هم مورد دیگه ای باشه الله اعلم!!
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Senior Member

جالبه من حتی قبل از ورود به کانادا و در همون تحقیقات اولیه متوجه شده بودم که تهدیدات کلامی حتی ساده تر از این مورد وحشتناک! هم برای آدم سنگین تموم میشه، عجیبه که این آقا که اینجا زندگی میکنه بی توجه به عواقب احتمالی این حرفو زده. و کلا فکر میکنم برخورد با این مسائل، یه قانون بس پسندیده است. نه اینکه کسی مثل آمنه بهرامی بره به پلیس بگه من تهدید به اسید پاشی شدم و پلیس هم بگه تا جرمی صورت نگیره ما نمیتونیم کاری بکنیم و حالا اون خانم یک عمر باید بدون چشم و با صورت به هم ریخته زندگی کنه . حالا اون آقا حتما قصد چنین کاری رو نداشته، اما این مورد حتی اگه به احتمال 1 در میلیون به عمل بیانجامه مساوی میشه با یک عمر زندگی همراه با زجر برای یک انسان دیگه و به نظر من برخورد شدید به جا هست.

سلام وسال نو مبارک
    Culture lives in everything we do

نقل قول نوشته اصلی توسط mina7 نمایش پست ها
    جالبه من حتی قبل از ورود به کانادا و در همون تحقیقات اولیه متوجه شده بودم که تهدیدات کلامی حتی ساده تر از این مورد وحشتناک! هم برای آدم سنگین تموم میشه، عجیبه که این آقا که اینجا زندگی میکنه بی توجه به عواقب احتمالی این حرفو زده. و کلا فکر میکنم برخورد با این مسائل، یه قانون بس پسندیده است. نه اینکه کسی مثل آمنه بهرامی بره به پلیس بگه من تهدید به اسید پاشی شدم و پلیس هم بگه تا جرمی صورت نگیره ما نمیتونیم کاری بکنیم و حالا اون خانم یک عمر باید بدون چشم و با صورت به هم ریخته زندگی کنه . حالا اون آقا حتما قصد چنین کاری رو نداشته، اما این مورد حتی اگه به احتمال 1 در میلیون به عمل بیانجامه مساوی میشه با یک عمر زندگی همراه با زجر برای یک انسان دیگه و به نظر من برخورد شدید به جا هست.
    سلام
    بله عزیزم حرف شما تا حدود درسته اما همه آدمها که قتل می کنند و بقیه کارها و ناهنجاریهای اجتماعی رو انجام میدن لزوماً نمی خواستن این کارو بکنند وعواقب اون رو هم می دونستن اما انسان باید در اون شرایط قرار بگیره تا بدونه چرا این مسائل پیش آمده وشرایط روحی خیلی رو حوادثی که در زندگی انسانها اتفاق می افته تاثیر دادره پس تهدید این آقا هم از عدم اشراف به قانون نبوده بلکه چه بسا به خاطر این همه سال زندگی و مجبتی بوده که اون خانم با خیانتهاش جواب مناسبی نداده ،خودتو بزار جای اون آقا ببین اگه همسرت بهت خیانت کنه و تو حتی دست بهش نزنی و از خونت سرقت کنه و بازم چیزی بهش نگی وقتی با وقاهت بیاد که بگه دلم تنگ شده بود شاید جواب بهتر از این نداشته باشی ، اما به هر روی اتفاق افتاده و حالا باید منتظر مون تا ببینیم آقا مرد ها در کانادا آدم حساب می شن که در شرایط روحی نامناسب و به طور مقطعی و غیر عمدی تهدید کردنشون به حساب بیاد یا نه کلاً بهشت خانم ها هست.
    البته من با یکی دو تا از استاد ها حقوق بین الملل صحبت کردم گفتن خود دولت کانادا هم درگیر تصحیح این قانون هست چرا که خانم ها از این قانون سوء استفاده می کنند ، من به خانم و آقا بودن کسی کار ندارم می گم عدالت باید برقرار باشه اما این عدالت اینقدر تیغه نازکی داره که در هر لحظه ممکنه به سمتی بره و بی عدالتی رخ بده و به نظر من کاریه قاضی خوب ومتعهد کار سختیه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)