صفحه 23 از 39 نخستنخست ... 131415161718192021222324252627282930313233 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 386

موضوع: قوانین خانواده در نظام حقوقی کانادا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : قوانین خانواده در نظام حقوقی کانادا

سلام دوستان عزیز،

من از طریق اسپانسری همسر ، قصد مهاجرت به کانادا رو دارم. خانمم در کاناداست و پی آر داره. مطالب این تاپیک رو خواندم و واقعا ترسیده شدم. گویا قوانین مربوط به طلاق در کانادا کاملا به نفع خانم ها هست.
    پی آر من 2 سال به بصورت مشروط هست و درصورت زندگی با همسرم در این 2 سال ، به قطعی تبدیل می شود. حال سوالم اینه که در صورت درخواست طلاق همسرم ، چه اتفاقی برای من میفته؟ آیا نصف دارایی هایی رو که از ایران به کانادا می آرم ، باید به هسرم بدهم؟ کلا ایشون چطور می تونه با توجه به قوانین حمایتی از زنان ، من رو تحت فشار قرار بده ؟ چه راه هایی برای ایشون باز هست؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط amirebad نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز،

من از طریق اسپانسری همسر ، قصد مهاجرت به کانادا رو دارم. خانمم در کاناداست و پی آر داره. مطالب این تاپیک رو خواندم و واقعا ترسیده شدم. گویا قوانین مربوط به طلاق در کانادا کاملا به نفع خانم ها هست.
    پی آر من 2 سال به بصورت مشروط هست و درصورت زندگی با همسرم در این 2 سال ، به قطعی تبدیل می شود. حال سوالم اینه که در صورت درخواست طلاق همسرم ، چه اتفاقی برای من میفته؟ آیا نصف دارایی هایی رو که از ایران به کانادا می آرم ، باید به هسرم بدهم؟ کلا ایشون چطور می تونه با توجه به قوانین حمایتی از زنان ، من رو تحت فشار قرار بده ؟ چه راه هایی برای ایشون باز هست؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    اصل قضیه اینه که روابطتون صمیمی باشه و با رفتار مناسب احتیاج به جدایی نباشه. اگر در مدت مشروط بودن پی آر جدا بشوید اقامت شما باطل میشه و باید کانادا را ترک کنید. در مورد دارایی هم نصف میشه مگر اینکه موقع ازدواج سندی امضا کرده باشید که داراییهای قبل از ازدواج دوطرف از تقسیم مستثنی باشه ( که به این نوع قراردادها prenup میگویند)

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

سلام دوستان عزیز،

ممنون میشم راهنمایی کنید
    با سلام
    1- بهتره که هر دو از قوانین اینجا اطلاعات کافی داشته باشید
    2- تا اونجایی که یادمه داراییهای قبل از ازدواج نصف نمیشه (مطمین نیستم)
    3- اگر همسرتون اومده با شما ازدواج کرده پس میدونه که فرق یه همسر ایرانی با غیر ایرانی چیه
    4- اصولا اگر هر دو طرف برای زندگی خودشون ارزش قایل باشند کار به اون جاهای باریک نمیکشه کلا بهتره که آقایون اینجا عصبانی نشند اما خانمها بشند ایرادی نداره !!
    5- تا زمانی که شما زندگی مشترکتون رو به عنوان رقابت نبینید کسی تحت فشار نیست
    6- در مورد اینکه چه راه هایی باز هست هم بستگی داره که عکس العمل شما در شرایط مختلف چی باشه اما بهتره به زندگی مشترکتون اینطوری فکر نکنید
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    اصل قضیه اینه که روابطتون صمیمی باشه و با رفتار مناسب احتیاج به جدایی نباشه. اگر در مدت مشروط بودن پی آر جدا بشوید اقامت شما باطل میشه و باید کانادا را ترک کنید. در مورد دارایی هم نصف میشه مگر اینکه موقع ازدواج سندی امضا کرده باشید که داراییهای قبل از ازدواج دوطرف از تقسیم مستثنی باشه ( که به این نوع قراردادها prenup میگویند)
    ممنون دوست عزیزم. در اینکه روابط باید صمیمی باشه ، شکی نیست. اما زندگی در آینده هم قابل پیش بینی نیست.
    در عقدنامه ایران ، هرچه که بعد از ازدواج حاصل شود ، باید بین زن و مرد تقسیم بشه. یعنی شما می فرمایید در کانادا به این صورت هست که حتی دارایی قبل ازدواج مربوط به هر طرف هم باید تقسیم بشه؟؟
    اینکه اصلا منطقی نیست

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    با سلام
    1- بهتره که هر دو از قوانین اینجا اطلاعات کافی داشته باشید
    2- تا اونجایی که یادمه داراییهای قبل از ازدواج نصف نمیشه (مطمین نیستم)
    3- اگر همسرتون اومده با شما ازدواج کرده پس میدونه که فرق یه همسر ایرانی با غیر ایرانی چیه
    4- اصولا اگر هر دو طرف برای زندگی خودشون ارزش قایل باشند کار به اون جاهای باریک نمیکشه کلا بهتره که آقایون اینجا عصبانی نشند اما خانمها بشند ایرادی نداره !!
    5- تا زمانی که شما زندگی مشترکتون رو به عنوان رقابت نبینید کسی تحت فشار نیست
    6- در مورد اینکه چه راه هایی باز هست هم بستگی داره که عکس العمل شما در شرایط مختلف چی باشه اما بهتره به زندگی مشترکتون اینطوری فکر نکنید

ممنون دوست عزیز.
    ممکنه بفرمایید دقیقا قوانین در این مورد رو کجا میشه خوند؟ و در مورد شماره 2 شما ، از کجا مطمئن بشیم که چطور هست قانون؟
    در مورد شماره 3 متوجه نشدم. میشه بیشتر توضیح بدید؟
    باز هم ممنون

ممنون دوست عزیز.
    ممکنه بفرمایید دقیقا قوانین در این مورد رو کجا میشه خوند؟ و در مورد شماره 2 شما ، از کجا مطمئن بشیم که چطور هست قانون؟
    در مورد شماره 3 متوجه نشدم. میشه بیشتر توضیح بدید؟
    باز هم ممنون
    با سرچ کردن میتونید قوانین رو پیدا کنید اما به نظر من اگر دو نفر قوانین رو در حد همین تاپیک بدونند کافیه و از خیلی حوادث بد جلوگیری میشه اما تا زمانی که مشکلی پیش نیاد وگرنه باید با وکیل صحبت کنند.
    مورد 2 رو یادم نیست کجا خوندم اما اگر وکیل بگیرید معمولا میشه
    مورد 3 هم مشخصه اگر مردهای کانادایی بهتر از مردهای ایرانی بودند دیگه با شما ازدواج نمیکرد.
    به نظر من لازم نیست نگران باشید و بهتره که زندگیتون رو با عشق شروع کنید. من کمتر ایرانی رو دیدم که با قوانین اینجا مشکل داشته باشه

ممنون دوست عزیزم. در اینکه روابط باید صمیمی باشه ، شکی نیست. اما زندگی در آینده هم قابل پیش بینی نیست.
    در عقدنامه ایران ، هرچه که بعد از ازدواج حاصل شود ، باید بین زن و مرد تقسیم بشه. یعنی شما می فرمایید در کانادا به این صورت هست که حتی دارایی قبل ازدواج مربوط به هر طرف هم باید تقسیم بشه؟؟
    اینکه اصلا منطقی نیست
    در کانادا سعی نکنید که دنبال منطق باشید تنها باید سعی کنید که چنین اتفاقی نیوفته

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    با سرچ کردن میتونید قوانین رو پیدا کنید اما به نظر من اگر دو نفر قوانین رو در حد همین تاپیک بدونند کافیه و از خیلی حوادث بد جلوگیری میشه اما تا زمانی که مشکلی پیش نیاد وگرنه باید با وکیل صحبت کنند.
    مورد 2 رو یادم نیست کجا خوندم اما اگر وکیل بگیرید معمولا میشه
    مورد 3 هم مشخصه اگر مردهای کانادایی بهتر از مردهای ایرانی بودند دیگه با شما ازدواج نمیکرد.
    به نظر من لازم نیست نگران باشید و بهتره که زندگیتون رو با عشق شروع کنید. من کمتر ایرانی رو دیدم که با قوانین اینجا مشکل داشته باشه
    بله حق با شماست. الان چک کردم قانون کلی انتاریو تقسیم اموال بدست آمده بعد از ازدواج و همینطور تقسیم "افزایش ارزش اموال قبلی در طول ازدواج" بطور مساوی است:

http://www.attorneygeneral.jus.gov.o...n_of_property/

بعبارتی دیگر اگر قبل از ازدواج سرمایه ای داشته باشید مثلا خانه یا حساب بانکی، افزایش ارزش آن در طول ازدواج مشمول تقسیم میشود. البته درنظر داشته باشید این دستورالعملها کلی هستند و دست قضات خیلی باز است. مثلا همسری که بچه ها را قرارست نگهدارد معمولا خانه را میگیرد و سهم طرف دیگر از بقیه اموال پرداخت میشود و غیره. همینطور اگر فرضا همسری خانه دار باشد یا بدلیل خانه داری یا بچه داری شغلش را از دست داده باشد دادگاه مبلغ ساپورت را بنفع او افزایش میدهد که بتواند بعد از جدایی مهارتهایش را به روز کند و وارد بازار کار بشود.

این البته قوانین انتاریو است. برای بقیه استانها هم سرچ بزنید پیدا میکنید.

اینکه اصلا منطقی نیست
    اگر دارييتون رو هنگام ازدواج ثبت نكنيد و يا موقع جدايي نتونيد قاضی رو قانع كنيد كه دارييتون قبل از ازدواج بوده، دارايي تون بايد تقسيم بشه و كاملن منطقی هست
    حداقل منطقی تر از قوانين تقسيم اموال در ايران

چند نکته جهت دانستن
    در کانادا خانمها بعد از ازدواج می توانند اسم فامیل همسر رو برگیزینند یا همچنان اسم خود را داشته باشند
    اگر خانمی اسم خود را عوض نکند با اینحال همچنان از لحاظ قانونی می تواند از اسم فامیل همسر استفاده کند. مثلا فرض کنید خانم یک چک بانکی دریافت کند که به اسم کوچک خود اما به اسم فامیل همسر باشد. خانم با داشتن سند ازدواج می تواند چک را نقد کند

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)