صفحه 24 از 39 نخستنخست ... 141516171819202122232425262728293031323334 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 386

موضوع: قوانین خانواده در نظام حقوقی کانادا

Member
    رشته و دانشگاه
    industrial engineering

پیش فرض پاسخ : قوانین خانواده در نظام حقوقی کانادا

سلام دوستان
    من و همسرم هر کدام جداگانه به کانادا مهاجرت کردیم و هر دو اقامت کانادا داریم(pr داریم)، الان برای عقد اومدیم ایران و عقد کردیم و چند روز دیگه برمیگردیم کانادا. می خواستم بدونم چطور باید ازدواجمون رو در کانادا هم ثبت کنیم و چه مدارکی باید همراهمون باشه و چه مدارکی رو باید ترجمه کنیم؟
    برای ترجمه مهر وزارت خارجه هم لازم است؟
    ممنون
    فایل نامبر کبک :دسامبر 2010 ، مصاحبه :فوریه 2013 ، مدیکال:اکتبر 2013 ، ويزا:4مارس 2014

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط anab نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من و همسرم هر کدام جداگانه به کانادا مهاجرت کردیم و هر دو اقامت کانادا داریم(pr داریم)، الان برای عقد اومدیم ایران و عقد کردیم و چند روز دیگه برمیگردیم کانادا. می خواستم بدونم چطور باید ازدواجمون رو در کانادا هم ثبت کنیم و چه مدارکی باید همراهمون باشه و چه مدارکی رو باید ترجمه کنیم؟
    برای ترجمه مهر وزارت خارجه هم لازم است؟
    ممنون
    هر ایالتی روال خودش را داره. برای انتاریو روالش اینجاست:
    https://www.ontario.ca/government/get-married-ontario

Junior Member

سلام به همه دوستان.
    لطفا راهنمایی بفرمایید.
    من و همسرم حدود 9 ماهه در کانادا هستیم و کارت پی آر داریم. در حال حاضر تصمیم به جدایی داریم.برای اینکه بتونیم بعد از طلاق اسپانسر شخص دیگری شویم :
    آیا حتما باید طلاق کانادایی یگیریم ؟
    چه مدت پس از طلاق کانادایی می شود ازدواج مجدد کرد و اسپانسر شد ؟
    آیا در پروسه مهاجرت شخصی که مین نبوده مشکلی ایجاد نخواهد شد ؟
    شخصی که مین نبوده میتواند اسپانسر شخص دیگری شود؟
    ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط azin42 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان.
    لطفا راهنمایی بفرمایید.
    من و همسرم حدود 9 ماهه در کانادا هستیم و کارت پی آر داریم. در حال حاضر تصمیم به جدایی داریم.برای اینکه بتونیم بعد از طلاق اسپانسر شخص دیگری شویم :
    آیا حتما باید طلاق کانادایی یگیریم ؟
    چه مدت پس از طلاق کانادایی می شود ازدواج مجدد کرد و اسپانسر شد ؟
    آیا در پروسه مهاجرت شخصی که مین نبوده مشکلی ایجاد نخواهد شد ؟
    شخصی که مین نبوده میتواند اسپانسر شخص دیگری شود؟
    ممنون
    1. بله مسلما باید رسما طلاق را در کانادا به ثبت برسانید. معمولا باید اول یکسال جدا زندگی کنید و بعد تقاضای طلاق کنید. از یک وکیل یا مشاور خانواده کمک بگیرید.
    2. چون تا بحال اسپانسر کسی نشده اید فکر می کنم بلافاصله بعد از طلاق هم بشود اسپانسر شد. چند سال از ازدواج تان می گذرد؟
    3. نه اگر کارت پی آر هیچکدامتان مشروط نبوده مشکلی پیش نمیاید.
    4. بله میتواند.

Junior Member

ممنون ghlobe عزیز
    ما تقریبا 7 ساله که ازدواج کردیم.ممنون میشم اگه اطلاعات بیشتری دارید share کنید

Junior Member

دوستان عزیز یک سوال داشتم.

من و همسرم (که pr داره) ، تازه ازدواج کردیم.
    برای کار در کانادا، می خوام مبلغی (حدود 500 هزار دلار) از پدرم قرض بگیرم و اگر بشه کار ساختمان انجام بدم. فکر می کنم با خرید خانه یا زمین برای شروع به کار کردن، مجبور هستم به نام خودم بگیرم ، نه به نام پدرم(این رو مطمئن نیستم که میشه به نام ایشون گرفت یا نه) . خوب در این صورت اگر همسرم درخواست طلاق کنه ، تکلیف این پولی که من از پدرم گرفتم ، چی میشه؟ چطور می تونم ثابت کنم که این پول برای من نیست؟ آیا همسرم می تونه ادعا کنه که این پول ارث یا هدیه بوده و باید تقسیم بشه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط amirebad نمایش پست ها
    دوستان عزیز یک سوال داشتم.

من و همسرم (که pr داره) ، تازه ازدواج کردیم.
    برای کار در کانادا، می خوام مبلغی (حدود 500 هزار دلار) از پدرم قرض بگیرم و اگر بشه کار ساختمان انجام بدم. فکر می کنم با خرید خانه یا زمین برای شروع به کار کردن، مجبور هستم به نام خودم بگیرم ، نه به نام پدرم(این رو مطمئن نیستم که میشه به نام ایشون گرفت یا نه) . خوب در این صورت اگر همسرم درخواست طلاق کنه ، تکلیف این پولی که من از پدرم گرفتم ، چی میشه؟ چطور می تونم ثابت کنم که این پول برای من نیست؟ آیا همسرم می تونه ادعا کنه که این پول ارث یا هدیه بوده و باید تقسیم بشه؟
    شما هر درآمدی که بعد از ازدواج داشته باشید متعلق به هردوتون است. اگر قرارست بصورت قرض باشه بطور رسمی با پدرتان قراردادی برای این وام بثبت برسانید و امضا کنید که در صورت جدایی بتوانید بدهی تان را به پدرتان بازگردانید. پول را هم یکجاکه نمیتوانید بیاورید بهرحال باید خوردخورد باشد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    شما هر درآمدی که بعد از ازدواج داشته باشید متعلق به هردوتون است. اگر قرارست بصورت قرض باشه بطور رسمی با پدرتان قراردادی برای این وام بثبت برسانید و امضا کنید که در صورت جدایی بتوانید بدهی تان را به پدرتان بازگردانید. پول را هم یکجاکه نمیتوانید بیاورید بهرحال باید خوردخورد باشد.

ممنون جناب ghlobe عزیز. اما یک مشکل دیگه همین مساله هست که چطور همچین قراردادی ببندیم که کاملا رسمی و مورد تایید دادگاه کانادا باشه؟ چون من که خودم ایران نیستم که بتونم همچین قراردادی رو امضا کنم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط amirebad نمایش پست ها
    ممنون جناب ghlobe عزیز. اما یک مشکل دیگه همین مساله هست که چطور همچین قراردادی ببندیم که کاملا رسمی و مورد تایید دادگاه کانادا باشه؟ چون من که خودم ایران نیستم که بتونم همچین قراردادی رو امضا کنم
    راستش این مساله را مطمئن نیستم و بهتر است با یک وکیل مشورت کنید. شاید پدرتان بتواند وکالت بدهد که در کانادا قرارداد تنظیم کنید.

Junior Member

اصل قضیه اینه که روابطتون صمیمی باشه و با رفتار مناسب احتیاج به جدایی نباشه. اگر در مدت مشروط بودن پی آر جدا بشوید اقامت شما باطل میشه و باید کانادا را ترک کنید. در مورد دارایی هم نصف میشه مگر اینکه موقع ازدواج سندی امضا کرده باشید که داراییهای قبل از ازدواج دوطرف از تقسیم مستثنی باشه ( که به این نوع قراردادها prenup میگویند)
    در این مورد صحبت های دکتر هولاکویی شامل بیانات ارزشمندی هست , فکر کنم بایه سرچ توی گوگل میتونید لینکش رو پیدا کنید .
    در مورد بحث رفتار صمیمی و صادقانه جناب ghlobe درست می فرمایند اما این مساله رو هم در نظر بگیرید که people are changing انسان ها طرز فکر و دیدگاهشون در طول زمان تغییر می کنه
    همون طور که من و شما نسبت به 10 سال پیش تغییرات زیادی داشیتیم طرف مقابل هم ممکنه طرز فکر و دیدگاهش نسبت به روابط زناشویی و ... تغییر کند و مسیر دیگری رو در پیش بگیرد
    همون طور که دکتر هولاکویی علت بیشتر این تغییرات رو در آشنایی با فرهنگ جدید ذکر میکنند و این نکته که آمار طلاق در بین مهاجران ایرانی از میانگین آمار طلاق در بین مردم بومی آن کشور بیشتر است
    البته آمار مربوط به آمریکاست و آمار کانادا رو نمیدونم
    در هر صورت حواستون باشه که آدم ها ممکنه بدون اینکه شما مقصر باشید تغییر کنند مخصوصا اگه این رقم پولی که در حال انتقال رقم زیادی است که دقت بیشتری رو می طلبه
    چند روز پیش تلویزیون manoto یک برنامه راجب زندگی ثروتمندان نشون داد و آمار بالای اشخاصی که از طریق درخواست طلاق همسرشون سرمایشون رو از دست دادند و اینکه وکلای حرفه ای برای اینکار وجود دارند و با یکشون مصاحبه کرد جالب بود که میگفت : صادقانه بگم هیچ راهی برای ثروتمند شدن راحت تر ازدواج با یک فرد ثرمتند و سپس طلاق وجود نداره
    حالا ما نمیخواییم اونقدر بد بین باشیم من خودم از بین اطرافیانم کسی این مشکل براش پیش نیومده تا الان
    ولی عقل حکم میکنه مواظب باشید حتی اگر احتمالش 1 درصد باشه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)